12/03

Зустріч з Русланою Лоцман

Сьогодні до Державна бібліотека України для юнацтва завітала волонтерка і співачка, заслужена артистка України, кандидатка педагогічних наук, а ще багатодітна мама – Ruslana Lotsman !
Руслана в інтерактивній, ігровій формі презенувала свої книжки «Писульки від мамульки», «Переможемо з піснею! Щоденник арт-волонтера!», «Таємниці Україноспіву» для учнів Гімназія 179 міста Києва, а також заспівала українські народні пісні та пісні власного авторства своїм неймовірно чарівним голосом! Учні з задоволенням пограли у «Пісенний кошик», в якому заховано понад 500 пісень, авторську розробку Руслани. Сенс гри полягав в тому, щоб із літер учні мали скласти слова, а потім проспівати рядки українських народних пісень, використовуючи слова, що утворилися.
Співачка повідала молоді, як зі своїми доньками під час карантину вивчила 365 пісень за рік, як малювали на стіні дерева і співали. Учні також по черзі декламували вірші зі згаданим словом. Руслана всім, хто виступив, подарувала авторську листівку, на якій за кюар кодом можна вивчити 365 пісень.

Дослідниця і письменниця розповіла про поїздки на Схід України з концертами для військових. У щоденнику арт-волонтера «Переможемо з піснею!» переплітаються записи та враження від цих волонтерських поїздок, віршовані новини про сучасну боротьбу українського народу та пісні, з якими артистка неодноразово виступала на фронті.

Запалю свічу над образом Покрови…
Я молю й кричу до всіх небесних сил,
Щоб у цім краю не проливали крові,
Щоб у цім краю не більшало могил.
Запалю вогонь за тих, хто вже не з нами,
Кого у полон забрали сили злі…
Станемо усі, мов ангели, військами
Боронити мир від лиха на землі.

Руслана Лоцман подарувала нашій бібліотеці свої книги з дарчим написом «Державній бібліотеці України для юнацтва з вірою в нашу перемогу!»
Руслана, як справжня дослідниця і шанувальниця українських пісень переглянула книжкову виставку у відділі мистецтв «Я піду в далекі гори», присвячену 75-річчю від дня народження Володимира Івасюка, книги про видатних співаків і композиторів України: Мирослав Скорик, Микола Лисенко, Соломія Крушельницька, Квітка Цисик, Василь Сліпак серії «Знамениті українці». Також зацікавила співачку «Традиційне українське вбрання», «Український літопис вбрання» та ін.
Колектив ДБУ для юнацтва щиро вдячні Руслані Лоцман за підтримку в боротьбі за збереження бібліотеки, як осередку культури і навчання, простору для творчості і натхнення, читання, досліджень і спілкування молоді!
Головний меседж Руслани до всіх нас :
«Ми ж українці в рідній стороні.
І це звання несімо гордо світом.
Шануймо те, що маємо, своє.
Нехай зростають України діти.
Хай Бог усім нам мудрості дає”.