1 вересня наша країна відзначає День знань. Перший дзвінок і початок нового навчального року – це свято викладачів та вчителів, студентів та учнів, батьків, наших друзів. День знань – свято, яке об’єднує всі покоління. Відчуття, які виникають першого вересня, неможливо порівняти ні з якими іншими відчуттями з нашого дитинства. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей.
Знання – справжня сила, яка допомагає нам долати багато труднощів і досягати приголомшливих успіхів. А головними помічниками у навчанні для всіх стануть книги, які ви знайдете у нашій бібліотеці. До процесу набуття знань безпосередньо причетні бібліотечні працівники, професійне свято яких, Всеукраїнський день бібліотек, відзначається 30 вересня. Саме бібліотекарі допомагають орієнтуватися у бурхливому потоці сучасних інформаційних ресурсів.
Вітаємо учнів, студентів, читачів і всіх, завдяки кому ми маємо таку чудову можливість – бути освіченими людьми! Бажаємо всім здоров’я, благополуччя, терпіння та успіхів у праці і навчанні! Читайте цікаві та корисні книжки!
До Дня знань відділи обслуговування читачів підготували перегляд нових і цікавих друкованих видань, які стануть корисними як для навчання, так і для саморозвитку.
Бібліотека: місце традицій, простір інновацій [Текст] : матер. круглого столу, присвяч. 55-річчю наук. б-ки КНУКіМ; Київ; 30 листопада 2018 р. / [редкол.: Ю.І. Горбань та ін.]. — Київ : КНУКіМ, 2018. — 158 с.
Наукова бібліотека Київського національного університету культури і мистецтв проводить низку заходів, присвячених 50-річчю заснування університету та 55-річчю заснування бібліотеки. У рамках святкування відбувся круглий стіл «Бібліотека: місце традицій, простір інновацій» за участі представників провідних національних бібліотек України, бібліотек закладів вищої освіти, публічних бібліотек. Обговорювались актуальні проблеми книги і бібліотеки в єдиному інформаційному просторі, інновацій у створенні й популяризації електронних ресурсів, питання інформаційної культури користувачів бібліотек.
Велика книга “Чому?” [Текст] : [енциклопедія : пер. з англ.] / [голов. ред. С. Крупчан]. — Київ : Рідна мова, 2020. — 496 с. — (Енциклопедія для допитливих).
Ця книжка для дітей, які вже досягли віку «чомусиків». Вони ставлять запитання про все на світі, й задовольнити дитячу цікавість непросто.
У цій енциклопедії юний читач знайде відповіді на багато своїх запитань — про таємниці природи і стародавні цивілізації, про історичні події та знамениті постаті, про тваринний і рослинний світ і про місце людини у Всесвіті та на Землі. Видання щедро ілюстроване і стане настільною книжкою для школярів.
Завдяки книжкам серії «Енциклопедія для допитливих» дитина стане маленьким інтелектуалом.
Патріотичне виховання у шкільних бібліотеках: методи та підходи [Текст] : метод. реком. / [Т.В. Добко, І.І. Хемчян, Л.М. Бондар, А.І. Рубан]. — Київ : ДНПБУ ім. В.О. Сухомлинського, 2017. — 90 с. — (На допомогу професійній самоосвіті працівників освітянських бібліотек ; вип. 16).
Методичні рекомендації підготовлено з метою вдосконалення діяльності бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів з національно-патріотичного виховання. Висвітлено основні напрями, методи та форми роботи шкільної бібліотеки, розглянуто питання комплектування фонду літературою національно-патріотичного спрямування, підготовки рекомендаційних бібліографічних посібників, інформаційно-бібліографічного обслуговування учасників навчально-виховного процесу. У додатках вміщено орієнтовний план заходів із національно-патріотичного виховання у шкільній бібліотеці, інтернет-ресурси з питань патріотичного виховання.
Видання призначено фахівцям бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів, а також буде корисним усім, хто здійснює національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді.
Сто фактів про числа, комп’ютери, програмування [Текст] / Еліс Джеймс, Едді Рейнолдс, Мінна Лейсі, Роуз Голл, Алекс Фріт ; іл. Ф. Маріані, П. Поло, Ш. Нільсена ; пер. з англ. Г. Лелів. — Київ : Книголав, 2019. — 128 с. — (Дитяча полиця).
Автор Джеймс Е., Рейнолдс Е., Лейсі М., Голл Р., Фріт А.
– Анотація
«100 фактів про числа, комп’ютери і програмування» — ілюстроване видання для дітей, у якому зібрано найцікавіші факти про числа, математику, комп’ютери, мережі та програмування. Енциклопедія створена, щоб популяризувати знання про винайдення та розвиток сучасних технологій і їхню роль у нашому житті.
Діти можуть дізнатися, що таке двійковий код, чому перші сучасні комп’ютери були військовою таємницею, як створюється штучний інтелект і як природа дотримується математичних законів.
Усі факти подаються у форматах інфографіки та ілюстрацій, щоб уникнути складної подачі інформації. Наприкінці видання є словничок термінів, а також покажчик, щоби спростити пошук потрібного поняття, явища чи історичного діяча.
Фізика [Текст] : комплексна підготовка до ЗНО : за чинною програмою ЗНО 2021 / [уклад. Н. Струж, В. Мацюк, С. Остап’юк]. — Вид. 8-е, випр. та допов. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2020. — 496 с.
Посібник містить довідковий матеріал, тестові завдання та задачі різних рівнів складності з фізики. Зміст матеріалів відповідає вимогам чинної Програми зовнішнього незалежного оцінювання та чинних навчальних програм з фізики. Для абітурієнтів, учнів 11 класу, учителів фізики.
Soft skills, або”м’які навички” для навчання та роботи [Текст] // Сучасна школа України. Бібліотека. — 2020. — № 8. — 118 с. — Бібліогр.: с. 104 (22 назви).
Soft skills (навички, особистісні характеристики) для успіху в житті. Тайм-менеджмент (способи управління часом). Гнучкість та адаптація. Саморозвиток. Індивідуальний план розвитку. Навички роботи в команді.
Авраменко, О.
Сто експрес-уроків української [Текст] : [посібник] / О. Авраменко. — Київ : Книголав, 2018. — 192 с.
Автор посібника — відомий філолог-україніст, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка. Серед його учнів — політики і представники шоу-бізнесу. Своєю метою вчений вважає популяризацію рідної мови, але без академічності та наукового пафосу.
У виданні у простій формі розповідається про неточності, які зустрічаються у побутовому та офіційному спілкуванні українською. Кожна помилка коротко пояснюється та ілюструється кумедними зображеннями, які знімають офіціоз і полегшують засвоєння матеріалу. Ціна на книгу «100 експрес-уроків української» коливається у середньому діапазоні й доступна більшості споживачів. Оскільки матеріал подається у ігровій формі, посібник підійде як дорослим, так і дітям.
Самовчитель з’явився у продажу нещодавно, але вже встиг стати бестселером. У відгуках про книгу «100 експрес-уроків української мови» користувачі відзначають простоту і доступність викладу, високу якість зображень і задоволення від нестандартного підходу до навчання.
Авраменко, О.
Сто експрес-уроків української [Текст] : [посібник]. Ч. 2 / О. Авраменко. — Київ : Книголав, 2018. — 192 с.
Ця книжка є продовженням уже відомого посібника «100 експрес-уроків української». Вона містить ще одну сотню мовних історій, які в доступній формі навчають норм сучасної української мови.
Електричка, літак, пляж чи нудна нарада — це саме ті місця, у яких, розгорнувши цю книжечку, ви зможете провести час з приємністю й користю. Цей кишеньковий посібник допоможе вам більш упевнено й грамотно говорити українською. Працюючи над книжкою, пан Олександр мав задум у легкій та цікавій формі розповісти про поширені помилки як у приватному спілкуванні, так і в офіційному.
«Успіх першої частини зробив появу другої неминучою, — каже співзасновниця #книголав, Світлана Павелецька. – І ми щасливі, що ще більше людей говоритимуть українською мовою». Щоб удосконалювати мовлення й мову було комфортно, у посібнику подано короткі уроки з дотепними ілюстраціями, які сприятимуть якнайкращому запам’ятовуванню норм сучасної української мови.
Арнольд, Н.
Інструменти, роботизація й безліч ґаджетів [Текст] / Н. Арнольд ; [іл. Х. Бачиньскі ; пер з англ. О. Чмовж]. — Харків : Талант : Юнісофт, 2020. — 80 с. — (Квест Stem).
Захоплива енциклопедія познайомить юних дослідників з історією технологій, що змінили життя людства: від кам’яного клина до космічних ноу-хау. Вчені команди STEM відкриють читачам «магію» винаходів і запропонують неймовірні експерименти. Як збудувати блокатор радіохвиль, виростити корисні бактерії, зробити справжню батарейку, сконструювати руку робота, вирощувати рослини у космосі? Про все це і багато іншого дізнавайся зі сторінок цієї книги.
Арнольд, Н.
Фантастичні сили і неймовірні машини [Текст] / Н. Арнольд ; [іл. Х. Бачиньскі ; пер. з англ. О. Чмовж]. — Харків : Талант : Юнісофт, 2020. — 80 с. — (Квест Stem).
Вражаючі наукові факти і понад 30 цікавих експериментів! Разом із командою STEM — вченими та їхніми роботами-помічниками — ти спроєктуєш різні машини та механізми.
Довідаєшся, як зробити реактивну ракету, як працює гідротехніка, як конструюють летючі потяги, в чому секрет парових двигунів… А ще про те, в чому полягає робота інженерів-екологів і як захищати довкілля.
Бєляєва, О.
Недитячі ігри на задвірках [Текст] / О. Бєляєва // Завуч. — 2019. — № 5 (647). — С. 6-24. — Бібліогр. в кінці ст. (11 назв).
– булінг в сучасній школі, як реагувати працівникам школи (класному керівнику, психолога) на факти булінгу, як батьки можуть допомогти дітям при виявленні проявів насильства
– пам’ятка школяру: від самого народження ти маєш право
– захист прав дитини – завдання держави!
Білецька, О. І.
Українська мова [Текст] : Комплексна підготовка до ЗНО та ДПА : За чинною програмою 2021 / О. І. Білецька. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2020. — 592 с.
Посібник призначений для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання та ДПА з української мови. Він складений відповідно до чинної програми з української мови для середньої загальноосвітньої школи та програми ЗНО. Для старшокласників, вступників до вищих навчальних закладів, учителів та всіх, хто цікавиться українською мовою.
Білик, Олена.
Спільне читання: чому потрібно читати вголос дітям? [Текст] / Олена Білик // Бібліотечна планета. — 2021. — № 1 (91). — С. 26-28.
результати всеукраїнського соціологічного дослідження “Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання” на замовлення Українського інституту книги (2020), 10 причин доцільності спільного сімейного читання, які сформулювала американська письменниця, критик дитячої літератури Р. Макмагон
Бьорчет, Д.
Фантастичні рослини і не тільки… [Текст] / Д. Бьорчет, С. Воглер ; [пер. з англ. О. Назарова]. — Харків : Ранок, 2018. — 96 с. : іл. — (Перше Non Fiction читання. Рівень 3).
Всесвітньовідома Оксфордська серія адаптованої науково-популярної літератури для навчання читання. Унікальні кольорові фотографії, малюнки і пояснення до них розвивають критичне мислення і лексичну грамотність. П’ять рівнів складності текстів допоможуть підібрати книгу для кожного малюка.
Б’юзен, Тоні.
Мапа думок. Докладний посібник із вивчення і застосування найпотужнішого інструмента мислення у світі [Текст] / Тоні Б’юзен ; з англ. пер. О. Замойська. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. — 224 с.
Як застосовувати мапи думок, плануючи робочий тиждень, готуючись до іспиту, кар’єрних змін чи вирішення конфліктних ситуацій? «Мапа думок» — це найавторитетніший і найдоступніший посібник зі складання мап думок, що ґрунтується на п’ятдесяти роках дослідження і вдосконалення мап думок їхнім винахідником Тоні Б’юзеном. Книжку написано і для тих, для кого концепція мапи думок є новою, так і для досвідчених укладачів мап, які хочуть підвищити свій інтелектуальний та творчий рівень. Ця книжка стане корисною студентам, підприємцям і творчим людям усього світу.
Виноградова, О.
Діяльність Пункту європейської інформації в Державній бібліотеці України для юнацтва [Текст] / О. Виноградова, О. Зубченко // Бібліотечна планета. — 2019. — № 2 (84). — С. 10-11.
Вітні, Девід.
Програмування для дітей. HTML, CSS та JavaScript [Текст] / [Девід Вітні ; пер. з англ. Я. Головченко]. — Харків : Vivat, 2019. — 208 с. — (Щось цікаве). — Авт. вказаний над вих. дан.
Автори — Young Rewired State, усесвітнє товариство програмістів віком до 18 років. Ми випустили цю книжку, бо хочемо, щоб у майбутньому ти став справжнім майстром цифрових технологій. Сподіваємося, що «Програмування для дітей. HTML, CSS та JavaScript» не тільки навчить тебе програмувати, а й доведе, що це заняття може бути веселим та захопливим. Для молоді програмування є однією з найважливіших навичок, і навряд чи тобі трапиться краща нагода опанувати її.ЧОГО МОЖЕ НАВЧИТИ ЦЯ КНИЖКА?Вона навчить тебе писати коди трьома найважливішими мовами програмування: HTML, CSS, JavaScript. Комп’ютер здатен виконувати практично будь-які завдання, та спершу хтось має написати для нього відповідну програму. Робити це необхідно певною мовою, яку машина може зрозуміти. А наука кодування присвячена саме тому, як писати програми всіма спеціальними мовами. Вище вже зазначалося, що трьома панівними комп’ютерними мовами є HTML, CSS і JavaScript. Веб-розроб-ники застосовують їх задля створення сайтів, прикладних програм та ігор, якими ти користуєшся щодня. Отже, наша книжка навчить тебе писати коди і будувати програми, послуговуючись усіма цими мовами. Завдяки їй ти опануєш такі навички кодування, котрі дійсно стануть тобі в пригоді, оскільки дозволять розробити будь-яку програму
Ганачкова, П.
Вісімдесят хитромудрих запитань про природу, погоду, тіло та Всесвіт [Текст] / П. Ганачкова, Т. Маковська ; [пер. з англ. Т. Савчинська ; іл. І. Черняк]. — Київ : Книголав, 2019. — 17 с. — (Дитяча полиця).
Ілюстроване видання «80 хитромудрих запитань» стане справжнім подарунком для батьків, які часто не знають, що відповісти на всі «чому?» своєї дитини.
Чому небо блакитне? Чому світлячки світяться? Навіщо нам спати? Чому сніг виблискує? Ці та інші запитання нарешті знайшли свої відповіді — у книжці Павли Ганачкової й Терези Маковської.
«80 хитромудрих запитань» це довідник для допитливих дітлахів, яким буквально хочеться знати все. У книжці є відповіді на всі можливі запитання про природні процеси, погоду, людське тіло та навіть космічні простори. Окрім цього вся інформація ховається в особливих книжкових «віконцях», які й відкриватимуть таємниці. Якщо ваша дитина повсякчас вимагає чітких і науково обґрунтованих відповідей, то «80 хитромудрих запитань» стануть вашою постійною настільною книгою. А її цікавинки й жарти, заховані у таємних місцях, дозволяють краще засвоїти прочитане.
До речі, усі факти, наведені у книжці, перевірили наукові редактори. Тому батьки можуть не перейматися через можливі помилки й сміливо користуватися виданням.
Ганжа, Олена.
Книга та бібліотека у сучасному суспільстві: роздуми фахівця [Текст] / Олена Ганжа // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. — 2020. — № 3(21). — С. 2-3. — Бібліогр. в кінці ст. (1 назва).
роль книги та бібліотеки в сучасному суспільстві, причини зменшення кількості читачів, окремі шляхи вирішення бібліотечних проблем, доречність перетворення бібліотек на сучасні хаби
Гич, Галина Миколаївна.
Учні Нової української школи як носії “нової грамотності” і суб’єкти освітнього процесу [Текст] / Гич Г. М. // Мистецтво та освіта. — 2019. — № 1(91). — С. 12-14.
Ґонік, Л.
Алгебра [Текст] : [комікс] / Л. Ґонік ; худож. Л. Ґонік ; пер. з англ. Н. Стельмах. — Київ : Рідна мова, 2019. — 240 с. — (Наука в коміксах).
Нова книжка відомого карикатуриста Ларрі Ґоніка, що вивчав і викладав математику в Гарвардському університеті, — це цікавий курс алгебри, що охоплює основні теми шкільної програми, зокрема лінійні рівняння, многочлени, квадратні рівняння і побудови графіків.
Автор з притаманним йому гумором розповідає про знаменитих математиків і наводить приклади практичного застосування «цариці наук» у повсякденні. Унікальна здатність Ґоніка подавати складний матеріал весело, цікаво і доступно, та ще й у структурованому вигляді, робить цю книжку чудовим посібником для школярів, а також для всіх, хто прагне й далі розвивати свої математичні здібності.
Ґонік, Л.
Фізика [Текст] : [комікс] / Л. Ґонік, А. Гафман ; худож. Л. Ґонік ; пер. з англ. Н. Білоножко. — Київ : Рідна мова, 2020. — 212 с. — (Наука в коміксах).
Щоб почати говорити мовою формул, як Фейнман і Ландау, потрібно вивчити основи. Ця книжка в захопливій формі знайомить з основними фізичними явищами і законами. Арістотель і Галілей, Ньютон і Максвелл, Ейнштейн і Фейнман — визнані генії людства, які зробили величезний внесок у розвиток фізики, і в цьому унікальному посібнику пояснюється, в чому він полягає. Тут порушено широкий спектр тем: механіка, електрика, теорія відносності, квантова електродинаміка. Доступність і оригінальний науковий рівень викладу гарантує успіх у вивченні однієї з найцікавіших дисциплін, тісно пов’язаної з різноманітними галузями, і передусім з технікою.
Ларрі Ґонік, математик за освітою і художник за покликанням, понад 40 років популяризує науку. Сам або в співавторстві з фахівцями з різних галузей знань він пише тексти, а потім малює комікси, які за інформативністю не поступаються університетським підручникам. Його книжки цікаві за формою і спираються на солідне наукове підґрунтя, тому стали популярними в усьому світі.
Ґонік, Л.
Хімія [Текст] : [комікс] / Л. Ґонік, К. Кріддл ; худож. Л. Ґонік ; [пер. з англ. С. Попадюк]. — Київ : Рідна мова, 2020. — 256 с. — (Наука в коміксах).
Нова книжка відомого карикатуриста Ларрі Ґоніка, що вивчав і викладав математику в Гарвардському університеті.
Хімія — це наука про таємне, про невидиме, про приховане. Не дивно, що розкривали її секрети упродовж віків. Та це було того варте! Саме завдяки хімії з’явилася цивілізація; саме, зрозумівши основи цієї всемогутньої науки, люди навчилися переробляти та зберігати продукти харчування, переганяти нафту, виготовляти будівельні матеріали, пластмаси, добрива, тканини, синтезувати ліки…
У цій чудовій книжці з кумедними малюнками читач дізнається про історію хімії, ознайомиться з атомною теорією речовини та з найважливішими темами фізичної й органічної хімії, біохімії, хімії навколишнього середовища, електрохімії… Ще ніколи про такі складні поняття не говорили так коротко, доступно й невимушено.
Ларрі Ґонік, математик за освітою і художник за покликанням, понад 40 років популяризує науку. Сам або в співавторстві з фахівцями з різних галузей знань він пише тексти, а потім малює комікси, які за інформативністю не поступаються університетським підручникам. Його книжки цікаві за формою і спираються на солідне наукове підґрунтя, тому стали популярними в усьому світі
Ґренемаєр, Дітріх.
Велика книга про здоров’я для усієї родини [Текст] / Д. Ґренемаєр ; [пер. з нім. Р. Матієва, іл. М. Тайсен та ін.]. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. — 144 с.
У книзі відомого німецького професора Дітріха Ґренемаєра у формі бесіди подано цікаву інформацію про будову і функціонування людського тіла, про зміни, що відбуваються в нашому організмі протягом життя, доступно описано складні психофізіологічні процеси.
Автор вибрав доречний мовний стиль, правильний тон бесіди — коректний, відкритий, із м’яким гумором. На запитання малюків відповідає лікар.
Його пояснення є наочним прикладом для батьків, як треба говорити з дітьми про складні питання фізіології людини, виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я, культуру тіла та почуттів.
Видання гарно ілюстроване, містить вікторини, поради та рецепти, за якими діти самотужки можуть приготувати напої, виконати нескладні фізичні вправи.
Державна бібліотека України для юнацтва
Державна бібліотека України для юнацтва: роки творчої праці (2016- 2020) [Текст] : бібліограф. покажч. : До 45- річчя створення бібліотеки. Вип. 2 / [уклад. С. Бадрук, В. Вовк ; ред. В. Кучерява ; відп. за вип. Г. А. Саприкін]. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2020. — 45 с.
Другий випуск бібліографічного покажчика знайомить з методичними та бібліографічними матеріалами, підготовленими фахівцями бібліотеки за згаданий період.
Матеріали розміщено за розділами: “Видання бібліотеки: від ювілею до ювілею” та “Бібліопрофі: публікації фахівців бібліотеки”.
Державна бібліотека України для юнацтва
Бібліосвіт [Текст] : інформ. вісник. №1(77) 2021 / Державна бібліотека України для юнацтва; [редкол.: Г.А. Саприкін (голов. ред.), Т. П. Сопова (відп. ред.)]. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2021. — 89 с.
Перший номер інформаційного вісника розпочинається з інтерв’ю директора Державної бібліотеки України для юнацтва Георгія Саприкіна.
Продовжуються друкуватися матеріали в рубриці «Карантин: обмеження і можливості».
Фахівці Миколаївської ОУНБ інформують про свій проєкт, «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги».
Волинська, Кіровоградська, Миколаївська ОБЮ діляться цікавим досвідом популяризації читання.
Значну частину номеру приділено соціологічній діяльності мережі бібліотек для юнацтва.
Державна бібліотека України для юнацтва
Бібліосвіт [Текст] : інформ. вісник : Державній бібліотеці України для юнацтва – 45. Вип. 1(73) / [редкол. Г. А. Саприкін (голова) та ін. ; відп. ред. Т.П. Сопова]. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2020. — 85 c.
У випуску читачі зможуть ознайомитися з цікавими порадами: як запобігти професійному вигоранню бібліотекарів; як виховувати у дітей та підлітків сімейні цінності, до того ж як у різні періоди розвитку української державності питання сім’ї та сімейного виховання були предметом досліджень філософів, педагогів та громадських діячів. Наведено матеріал про волонтерство, тобто співпрацю волонтерського руху «Будуємо Україну разом» з бібліотеками.
Цікавим буде матеріал, присвячений професії «бібліотечний бібліограф».
Подано аналіз двох соціологічних досліджень, що проводила ДБУ для юнацтва та обласні бібліотеки для юнацтва та молоді упродовж 2019 року.
Розміщено ексклюзивне інтерв’ю з письменниками-видавцями братами Капрановими.
Дінгл, Е.
Як створити всесвіт із 92 хімічних елементів [Текст] / Е. Дінгл ; [пер. з англ. Р. Фещенко]. — Київ : КМ-БУКС, 2018. — 96 с. : іл.
Змістовні статті, просте викладення тексту, безліч чудових ілюстрацій, на яких усе детально показано, дозволяють легко засвоїти матеріал. Багато інформації подано у вигляді схем, порівняльних таблиць, графіків, діаграм. Із книжки можна дізнатись багато цікавого про мінерали, живу природу, їжу і ще цілу низку речей. Розглянуто склад мила, бензину, сірників, металевих монет; розповідається, наприклад, що таке телевізор з хімічної точки зору, чому феєрверк виходить кольоровим, чому ртуть рідка. У деяких розділах пропонується зробити дослід. Можна самотужки виготовити електромагніт, гоночну машину, настільний вулкан. Книжка написана з гумором, в ній повно дотепних рецептів. Один із рецептів розповідає, як власноруч зробити людину.
Дмитренко, Світлана.
Click-навчання.Методика організації освітнього процесу сучасної молоді [Текст] / Світлана Дмитренко, Наталія Харченко // Профтехосвіта. — 2020. — № 7-8. — С. 108 – 113.
Доброльожа, Галина.
Сучасна українська книжка як засіб формування світогляду молодого покоління (на прикладі видання для дозвілля Кузька Кузякіна “Біла трішки чорна-пречорна книжка”) / Галина Доброльожа // Волинь-Житомирщина. — 2020. — Вип. 31. — С. 41-47. — Бібліогр. в кінці ст. (4 назви).
Долбенко, Т. О.
Документні ресурси бібліотек [Текст] : навч. посіб. / Т. О. Долбенко, Ю. І. Горбань. — Київ : Ліра-К, 2018. — 348 с.
Навчальний посібник містить чотири розділи. До кожного з них входить три, чотири теми. Кожний розділ передбачає роботу в аудиторії та поза нею, включає тексти лекцій, семінарські, практичні заняття, самостійну роботу до кожної теми на закріплення вивченого матеріалу.
До навчального посібника увійшли теми рефератів і контрольних робіт, запитання до підсумкового контролю знань та термінологічний словник.
Навчальний посібник призначений для студентів вищих навчальних закладів, слухачів інститутів підвищення кваліфікації бібліотечних працівників та працівників бібліотечних установ.
Журибеда, О.
Навички сучасного учня : Креативність, критичне мислення, комунікація та командна робота [Текст] / О. Журибеда // Інформатика. — 2019. — № 2 (758). — С. 38-41. — Бібліогр.: с.41 (3 назви).
Запаско, Я. П.
Пам’ятки книжкового мистецтва. Українська рукописна книга [Текст] / Я. П. Запаско. — Львів : Світ, 1995. — 480 с. : іл.
У монографії висвітлюється неперехідна цінність рукописного мистецтва – важливої галузі духовної культури українського народу, багатющого джерела вивчення його історії, мови, літератури, художньої творчості. Простежується тісний зв’язок його мистецтва з соціально-економічними, політичними й культурними умовами розвитку суспільства. Монографія проілюстрована кольоровими та чорно-білими репродукціями розгортів, сторінок, зразків мініатюр і декоративних прикрас. Для мистецтвознавців, художників, істориків, філологів, бібліографів, усіх шанувальників давньої культури
Коврігіна, Л. М.
Особливості організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами [Текст] / Л. М. Коврігіна // Освіта та розвиток обдарованої особистості. — 2019. — № 4. — С. 22-28. — Бібліогр. в кінці ст. (9 назв).
Козлова, Анна.
Чим житимуть сьогоднішні школярі? [Текст] / Анна Козлова // Початкова освіта. — 2020. — № 17-18 (881-882). — С. 18-24. — Бібліогр. в кінці ст. (8 назв).
Кононенко, Олексій Анатолійович.
Українська міфологія. Зброя, ритуали, обереги [Текст] / Олексій Анатолійович Кононенко. — Харків : Фоліо, 2020. — 127 с.
Ця книжка знайомить з чарівним світом української міфології, з історією слов’янських племен, з багатством народних обрядів, ритуалів і оберегів, а також докладно розповідає про різні види зброї та обладунків наших далеких предків, які хоч і були наділені, як сказав видатний діяч чеського і словацького національного відродження Павел Йозеф Шафарик, «тихою величчю», але завжди вміли постояти за себе.
Кононенко, Олексій Анатолійович.
Українська міфологія. Символіка [Текст] / Олексій Анатолійович Кононенко. — Харків : Фоліо, 2020. — 217 с.
Ця книжка знайомить з чарівним світом української міфології, з розмаїттям притаманних йому тваринних і рослинних символів. Пошанування тварин у слов’ян має прадавнє коріння. Люди, які жили в лісах і степах, часто стикалися з представниками тваринного світу. Деякі звірі ставали в нагоді у господарстві, за умов коли з ними вміли налагоджувати стосунки; інших поважали за силу і вважали їх захисниками, оберегами роду чи племені, такі тварини звалися тотемами. І до дерев, квітів та рослин слов’яни ставились з особливою пошаною, наділяючи їх надприродними властивостями. Саме тому з’явилися перекази про світове дерево, яке обіймає коренями землю, а гілками тримає небо.
Короденко, Максим.
Як навчати покоління Z [Текст] / Максим Короденко // Освіта України. — 2021. — № 24-25. — С. 13.
покоління Z (зумери, центеніали) – так називають людей, народжених у другій половині 1990-х років – першому десятилітті ХХІ ст., які нині становлять третину населення Землі
Кривова, Галина.
Читання як праця і творчість [Текст] / Галина Кривова // Всесвітня література в школах України. — 2020. — № 9. — С. 39-42. — Бібліогр. в кінці ст. (10 назв).
Кузякін, К.
Щотакематематика? [Текст] / К. Кузякін. — Харків : Талант : Юнісофт, 2018. — 120 с. : іл. — (Найкращий подарунок).
Що таке математика? Найпершими спадають на думку у відповідь на це запитання цифри й формули, вони ж першими від неї й відлякують. Проте вміння вправно рахувати не є аж такою необхідною умовою для знання й розуміння математики. Якщо її взагалі можливо зрозуміти. Адже, як стверджує ця книжка, в цілому світі не знайдеться нікого, хто справді достеменно знав би, чим є математика. Що геть не заважає їй від найдавніших часів і до сьогодні бути чи не найважливішим надбанням людства. І заразом справжньою абракадаброю для більшої частини цього ж таки людства. Книжка «#щотакематематика?» є спробою автора поговорити про незбагненний світ математики «нормальною» мовою. Вона аж ніяк не допоможе у виконанні домашніх завдань чи підготовки до ЗНО, але може посприяти важливішому — аж до отримання $ 1 000 000. Книжку адресовано широкому колу читачів, які знають напам’ять табличку множення та вміють правильно ділити у стовпчик.
Кульчицький, Станіслав Владиславович.
Історія України [Текст] : повний курс підгот. для вступу до закладів вищої освіти : довідник / С. В. Кульчицький, В. С. Власов, О. Є. Панарін. — Вид. 7-е, переробл. та допов. — Київ : Літера, 2020. — 528 с.
Довідник побудовано відповідно до програми з історії України для загальноосвітніх шкіл та програми вступних іспитів до вищих навчальних закладів, затверджених МОН України, а також відповідає програмовим вимогам до зовнішнього оцінювання з історії України. Це дає змогу використовувати посібник і під час підготовки учнів загальноосвітніх шкіл до уроків історії України, і до підсумкових державних атестацій у 9 та 11 (12) класах, а також до зовнішнього оцінювання та вступних іспитів до вищих навчальних закладів.
У довіднику висвітлено історію України від найдавніших часів до сьогодення з позицій сучасної історичної науки. Структура видання поєднує високу інформативність із простотою, логічністю й дохідливістю викладу. Кожен розділ-тема починається з плану викладу та хронології подій. Основний текст поділено на підрозділи, кожний з яких являє собою самостійний пункт плану. Завершують розділ поняття та терміни відповідного періоду.
Текстовий матеріал належно ілюстрований. Довідник має карти до основних періодів історії України. Для зручності користування наприкінці книги розміщено покажчик назв основних подій, постатей, понять та термінів.
Посібник стане в пригоді учням 7-12 класів загальноосвітніх шкіл, гімназій та ліцеїв, абітурієнтам, студентам вищих навчальних закладів, учителям.
Маклейн, Д.
Велика ілюстрована енциклопедія цікавинок [Текст] / Д. Маклейн ; іл. Е. Карбо ; дизайн Н. Лешнікофф, Г. Едмондс ; пер. Г. Яновської. — Харків : Жорж, 2018. — 32 с. — (Час із книгою).
Допитливим дітям сподобаються цікаві факти з цієї неймовірної книги різноманітних знань. Книга наповнена чудовими ілюстраціями і дає відповідь на багато питань, від того, що означає слово кімоно, до кількості супутників, відправлених в космос. Енциклопедія може розважати дітей годинами поспіль. Містить інтернет-посилання на сайти, щоб діти могли дізнатися ще більше. Ідеально підходить дітям, які люблять ставити різноманітні питання.
Манро, Р.
А що, як?. Серйозні відповіді на абсурдні запитання [Текст] / Р. Манро ; [пер. з англ. Є. Даскал]. — Харків : Vivat, 2019. — 320 с. — (Щось цікаве).
А що, як усі люди на Землі одночасно посвітять на Місяць лазерними указками? А що, як комусь удасться осушити всі океани? А що, як усі блискавки на світі вдарять в одне й те саме місце? «А що, як?..» — це така книжка, у якій автор досліджує гіпотетичні головоломки, від філософських до наукових, у яких передбачається цілковите зникнення людства чи хоча б по-справжньому великий вибух, і дає серйозні відповіді на найнеймовірніші запитання, які, можливо, ніколи не спадали вам на думку. Ця книжка — рідкісна комбінація навчання і розваги.
Маттес, Ерік.
Пришвидшений курс Python [Текст] : практичний, проектно-орієнтований вступ до програмування / Ерік Маттес ; з англ. пер. О. Бєлова. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2021. — 600 с.
У цій книжці ви розглянете фундаментальні поняття програмування — змінні, списки, класи, цикли та інші, — й навчитеся писати чистий код за допомогою вправ до кожної теми. Ви також дізнаєтеся, як зробити програми інтерактивними та як безпечно тестувати код. А ще ознайомитеся із трьома чималими проєктами, у яких зможете застосувати нові знання на практиці: «Космічні прибульці», гра на кшталт старих аркад; візуалізації даних з використанням спеціальних бібліотек Python; простий вебзастосунок, який можна вивантажити в мережу.
Якщо ви справді хочете зрозуміти програмування, то «Пришвидшений курс Python» допоможе вам швидко перейти до реальних програм. Навіщо чекати? На старт, увага і… кодуймо!
Мельник, І.
З морських глибин добувають перлини, а з книжок – життєву мудрість: Формування морально-етичних норм поведінки учнів засобами дитячої літератури [Текст] / І. Мельник // Учитель початкової школи. — 2018. — № 5. — С. 14-16.
Мінуз, Армандо.
Атлас спорту для дітей [Текст] / Армандо Мінуз ; [іл. Ф. Маріані ; пер. з італ. Г. П. Кирієнко]. — Харків : Ранок, 2020. — 88 с. : іл.
“І спортсмени, і глядачі — це учасники всіх спортивних подій: чудових злетів, карколомних падінь
і встановлення неймовірних рекордів. Станьте на короткий час глядачами спортивних ігор: від футболу й регбі до легкої атлетики і «Формули-1». На сторінках цієї книжки ви довідаєтеся про історію народжен-ня 14 видів спорту, познайомитеся з правилами гри у них і дізнаєтеся про видатних гравців усіх часів. Книжка призначена для дітей і дорослих, для спортсменів і вболівальників, для спраглих до знань і до спортивних видань.
Мірошниченко, С. А.
Цікава наука [Текст] / С. А. Мірошниченко ; [С. А. Мірошниченко ; пер. із рос. О. В. Зав‘язкін]. — Київ : Кристал Бук, 2019. — 160 с. : іл. — (Велика книжка). — Авт. вказаний над вих. дан.
Усе, що створює людина, усе, чим вона живе, так чи інакше пов’язане з точними та природничими науками. Ця книжка допоможе хлопчикам і дівчаткам одержати нові знання з математики, фізики, хімії та біології людини. Яскраві ілюстрації, популярний виклад матеріалу, тематичні запитання, досліди, фокуси, вікторини — що ще треба для захопливого домашнього навчання?! Переконайтесь, що наука може бути надзвичайно цікавою! Адресовано допитливим хлопчикам і дівчаткам, а також їхнім дбайливим батькам.
Мороз, Анна.
Майбутня бібліотека очима сучасної молоді [Текст] / Анна Мороз // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. — 2021. — № 2 (24). — С. 6-7.
результати обласного соціологічного дослідження “Молодь і бібліотека: потреби та очікування”, проведеного Миколаївською обласною бібліотекою для юнацтва у 2020 р., яке виявило ставлення молодих людей до трансформації бібліотек через розширення функцій та введення нетрадиційних послуг
Овчінніков, В. С.
Історія книги: Еволюція книжкової структури [Текст] : Навчальний посібник / В. С. Овчінніков. — Львів : Світ, 2005. — 420с.
Навчальний посібник присвячений історії книжкового мистецтва, яке є невід’ємною складовою загальної культури книги. Простежується вдосконалення структури книги та її художнього оформлення: пошуки матеріалів для письма, розвиток шрифтової графіки, системи ілюстрування книги, а також технології виготовлення книжкових блоків і оздоблення оправ. Розглянуто винайдення Йоганном Гутенбергом книгодрукування та розповсюдження його в Європі у XV ст. Належну увагу приділено початкам книгодрукування на слов’янських землях, зокрема діяльності Івана Федорова. Значне місце в посібнику відведено історії вітчизняної книги й аналізові її художньої структури. Для студентів, які вивчають художньо-технічне оформлення видань і дизайн друкованої продукції, для видавничих працівників, усіх, хто цікавиться історією книги.
Олефіренко, Тарас.
Концептуальні засади розвитку STEM-освіти в Україні / Тарас Олефіренко, Ганна Цвєткова // Вища освіта України. — 2020. — № 1. — С. 61-67. — Бібліогр. в кінці ст. (13 назв).
Павленко, Р. І.
Бібліотека у намисті слова [Текст] / Р. І.Павленко, Т. А. Остапенко, Ю. Г. Віленський. — Київ : ФОП Коляда О.П., 2018. — 288 с.
Спроба показати все різноманіття життя бібліотеки очима її читачів за допомогою їх думок і висловлювань про значення цього науково-освітнього осередку в їх професійному і загальнокультурному становленні здійснена в книзі «Бібліотека у намисті слова». Її автори – Раїса Павленко, директор цієї унікальної книгозбірні, Тетяна Остапенко, її заступниця і провідний науковець закладу, і відомий київський історик медицини Юрій Віленський – взяли за основу видання, окрім офіційних документів і численних раритетних фотографій, книгу відгуків почесних читачів, іноземних відвідувачів і шанувальників бібліотеки, яка була започаткована понад 50 років тому і містить понад 500 записів. Перелік імен, зміст відгуків і нотаток вражають. Фактично це своєрідний соціокультурний літопис, дайджест, у якому окреслено не тільки роль і значення київської книгозбірні у професійному становленні провідних представників української медичної спільноти, а й роздуми про неї авторитетних вчених, відомих митців, письменників, визначних громадських, державних, військових і політичних діячів, у тому числі й іноземних.
Панчук, Ігор Іванович.
Сімсот запитань і відповідей про Україну у форматі інтелектуальної гри “Що? Де? Коли?” [Текст] : література, історія, мистецтво, географія, спорт / І. І. Панчук. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2021. — 128 с.
Збірник налічує 700 запитань і відповідей з поясненням, що стосуються української історії, географії та інших наук, літератури, мистецтва, спорту, фольклору тощо. Видання запрошує всіх читачів до захопливої інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?», яка є цікавим різновидом організації дозвілля школярів, молоді та дорослих.
Книгу адресовано учням, студентам, учителям, педагогам-організаторам, любителям інтелектуальних ігор, а також усім, хто цікавиться відомостями про Україну.
Паркер, С.
Ілюстрована енциклопедія чомучки [Текст] / С. Паркер, Б. Вільямс ; [С. Паркер, Б. Вільямс ; пер. з англ. А. Горобець]. — Київ : КМ-БУКС, 2018. — 256 с. — Авт. вказані над вих. дан.
Енциклопедія побудована у формі запитань і відповідей. Містить інформацію із різних галузей знань, багато ілюстрацій.
Прищепа, Олена.
Дитяча книга як засіб розвитку в ранньому віці, та роль бібліотек у формуванні особистості читача / Олена Прищепа // Бібліотека у форматі Д°. — 2020. — № 1. — С. 7-11. — Бібліогр. в кінці ст. (8 назв).
Стюарт, К.
Чудові числа і круті розрахунки [Текст] / К. Стюарт ; [худож.-іл. А. Брандов ; пер. з англ. О. Чмовж]. — Харків : Талант : Юнісофт, 2020. — 80 с. — (Квест Stem).
Захоплива енциклопедія познайомить юних дослідників з історією технологій, що змінили життя людства: від кам’яного клина до космічних ноу-хау. Вчені команди STEM відкриють читачам «магію» винаходів і запропонують неймовірні експерименти. Як збудувати блокатор радіохвиль, виростити корисні бактерії, зробити справжню батарейку, сконструювати руку робота, вирощувати рослини у космосі? Про все це і багато іншого дізнавайся зі сторінок цієї книги.
Таверньє, С.
Анатомія: Картографія людського тіла [Текст] : пер.з фр. / С. Таверньє, О. Веріль, Ж. Гішар. — Харків : Ранок, 2018. — 45 с. : іл. — (Крутезна інфографіка).
Усі функції організму людини з цікавими порівняннями! Під обкладинкою цього анатомічного атласу міститься купа інформації про організм людини! Уявімо, що він функціонує, як велике місто, а отже, в ньому є будинки (скелет і шкіра), система міського транспорту (кровообіг), ресторани (травна сиситема), парк розваг (слух), кіностудія (зір), магазини (генетика), Кремнієва долина (мозок) і навіть музей жахів! Тож гайда знайомитися із власним тілом!
Таверньє, С.
Дива архітектури [Текст] : [атлас : пер. з фр.] / С. Таверньє, О. Веріль. — Харків : Ранок, 2018. — 45 с. : іл. — (Крутезна інфографіка).
Близько 180 видатних споруд і найнесподіваніші факти про них! Унікальний атлас, який зібрав під обкладинкою найвидатніші споруди світу, створені людиною. Це – огляд світової архітектури від стародавніх руїн до надсучасних будов. На великих сторінках-мапах можна знайти світові шедеври і зануритися в історію архітектурної спадщини – дізнатися про дати й періоди будівництва, архітеторів, нагороди в галузі архітектури, рейтинг ЮНЕСКО… І ще безліч цікавої інформації про кожну споруду. Дивовижна подорож, щоб відкрити для себе унікальний світ архітектури!
Тарасюк, Тетяна.
“У країнах, де найкраще розвинена бібліотечна справа, не було економічної кризи” / Тетяна Тарасюк // Урядовий кур’єр. — 2020. — № 242. — С. 6.
Про Державну бібліотеку України для юнацтва розповідає її директор Георгій Анатолійович Саприкін, український бібліотекознавець, кандидат педагогічних наук, доцент
Ульєва, Олена.
Одного разу у світі вірусів і бактерій [Текст] : дивовижна енциклопедія / Олена Ульєва ; пер. з рос. Д. Задорожньої. — Харків : ПЕТ, 2021. — 96 с.
Гадаєте, злодії бувають лише в казках? Якби ж то! Вони існують насправді. Ці віруси-шкідливусі й бактерії. Хто ж має силу їх перемогти? Таким героєм можеш стати ти, якщо дізнаєшься про всі їхні секрети! Ця дивовижна енциклопедія в казках допоможе дитині здійнити подорож в неймовірний світ вирусів і бактерій, а також відповість на такі запитання:
Як перемогти вірусів-шкідливусів?
Навіщо треба робити щеплення й мити руки?
Як бактерії можуть бути корисними?
Улюра, Г.
Триста шістдесят п‘ять. Книжка на кожен день, щоб справляти враження культурної людини [Текст] / Г. Улюра ; іл. К. Золоторьової. — Київ : ArtHuss, 2018. — 480 с.
4 континенти, 60 країн, 365 книжок, деякі з них ви точно читали, а деякі — точно ні.
Географія: Європа, Азія, дві Америки й Африка.
Політика: країни малі й великі в усіх сенсах цього слова.
Історія: від Давньої Греції через середньовічну Японію до європейських двотисячних.
Тематика: любов і ненависть, правда і вигадка, пошук національного голосу, фемінізм, секс, подолання травм і ще багато іншого.
Розташування: за абеткою, звідси прецікаві рими й перегуки-контрасти.
365 захопливих новел про 365 захопливих книжок. І 100 ексклюзивно точних колажів від Крістіни Золотарьової.
Книга – переможець ЛітАкцент 2018 року у номінації «хрестоматія, літературознавство, критика»
Хайруліна, Василина.
Духовність – наскрізна домінанта освітнього простору сучасної школи [Текст] / Василина Хайруліна // Рідна школа. — 2021. — № 1-2. — С. 43-45.
Шаповал, Ю. І.
Мить історії: 366 мініатюр про людей і події [Текст] / Ю. І. Шаповал. — Київ : Парламентське вид-во, 2019. — 400 с.
Ця книжка відомого українського історика є результатом його подвижницької науково-популяризаторської, просвітницької праці на українському радіо. Кожна мініатюра — це філігранний есей, сповнений живої, свіжої інформації й водночас освітлений мудрим, часом іронічним, поглядом автора, що ховається здебільшого за подіями й персонажами, а проте присутній у всьому – і в доборі матеріалу, і в оригінальних ракурсах його висвітлення, своєрідній авторській мові й талановитому літературному стилі. Кожній мініатюрі відповідає один день календаря, що додає книжці додаткової внутрішньої динаміки та інтриги. Юрій Шаповал винайшов своєрідний, дотепний спосіб оживити історію, зробити її фактом нашого повсякдення, прив’язати до свого життєвого досвіду кожного слухача (а тепер і читача), надати їй особливої приватності. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією.