04/01

Життєстійкість улюбленого героя. А, можливо, це я?

Привіт, шановний читачу!

Радію, що маю зустріч з тобою в інтернет-просторі. Пропоную поговорити про віру у себе та твоїх улюблених героїв.

Можливо, ти подумаєш, що казки і мультики – це для маленьких і до чого зараз це тут?

Розкрию тобі секрет: кожен із нас, коли маленький, фантазує про своє доросле життя саме через казки, мультики, історії, які ми чули від наших батьків або тих дорослих, які були поруч.

Уявляєш, ми самі будуємо свої мрії і потім слідуємо за ними!
Так само і віра в себе формується від того, що ти сприймаєш і складаєш у свій “внутрішній банк“ цінних і важливих характеристик, які кожен із нас чує від мами, тата, сестри, брата, бабусі, дідуся, вчителя…І ти можеш продовжити цей список. Важливо розуміти, що наша пам’ять і тіло збирають всі спогади, а наш розум (свідомість) вибирає ті, що відповідають нашим побажанням або віруванням.

Є хороша новина, бо ти можеш змінити колір і забарвлення своїх спогадів. Знову здається, що це магія? Та ні – це науково доведено вченими багатьох країн. Зараз розкажу, як це зробити:

  1. Згадай улюблену історію (книгу, мультфільм, казку, кіно).
  2. Вибери героя, який подобається тобі найбільше (це можуть бути як реальні, так і нереальні герої).
  3. Опиши його: який він має характер, яка його суперсила, чим він тобі подобається.
  4. Згадай свою неприємну історію, де ти відчував (відчувала) сум, печаль, розчарування, гнів.
  5. Пофантазуй: якби герой, якого ти обрав (обрала) опинився в цій ситуації, щоб він зробив? Як би вирішив хвилююче питання?
  6. Подумай: чи міг (могла) би ти приміряти на себе суперздібності свого героя або, можливо, ти відчув (відчула) б свою суперсилу?
  7. Тепер зверни увагу на те, що відчуваєш прямо зараз.
  8. На завершення запиши (намалюй) те, що вдалося відчути.
  9. Звернися до дорослого, якому ти довіряєш, або попроси дорослого звернутися до психолога, якщо відчуваєш, що не справляєшся з отриманим результатом.

Просити про допомогу – це не про слабкість, просити про допомогу – це про неймовірну силу використати можливість допомогти собі.

Знаходь опору в собі: фізичну, ментальну, інтелектуальну і духовну. Знай як користуватися інформацією. Будь собою! Зроби перший крок вже сьогодні.

З повагою і вірою в людей,

Психолог Марина Луценко