Здоров’я та здоровий спосіб життя

 Основи здоров’я. 6 кл. [Текст] : підручник / І. Д. Бех, Т. В. Воронцова, В. С. Пономаренко, С. В. Страшко. — 2-е вид., переробл. — Київ : Алатон, 2020. — 192 с.

 Анотація

В сучасному світі здоров’я це не просто престижно, це дорогоцінний дар. Людина яка має добре здоров’я має всі шанси відшукати престижну роботу та досягти на ній висот. Обережне ставлення до власного здоров’я, гарно охарактеризує людину, її сприйматимуть як відповідального працівника та ділового партнера.

Але нажаль багато хто з молоді має погані звички. Деякі з ваших друзів будуть пропонувати вам спробувати дещо нове для вас, наприклад тютюн або алкоголь. Щоб протистояти спокусі реклами й оточення вам необхідно розвивати в собі впевненість та розвити деякі вміння: мислити критично, приймати обмірковані рішення, відмовитись від сумнівних пропозицій.

 

 

Книга про здорову вагітність [Текст] / Вільям Сірс, Марта Сірс, Лінда Голт, Бі Джей Снелл ; [пер. з англ. А. Климовської]. — Харків : Vivat, 2020. — 512 с. — (Світовий бестселер).

Анотація

Доктор Вільям Сірс — педіатр, який практикує понад сорок років, професор Медичної школи Каліфорнійського університету. Марта Сірс — дипломована медсестра, колишня викладачка курсів допологової підготовки й консультантка з грудного вигодовування. Докторка Лінда Голт — лікарка-практик широкого спектра, викладачка акушерства в Нортшорському університеті. Докторка філософії Бі Джей Снелл — сертифікована сестра-акушерка, членкиня Американської колегії сестер-акушерок, власниця сайтів Beach Cities Midwifery, Women’s Health Care та Beachside Birth Centers.

Мета пропонованої книжки — розказати вам усе про те, що відбувається з організмом майбутньої матері. Однак найважливіше її завдання — викликати в жінки усмішку, розвіяти всі страхи та зробити ці дев’ять надзвичайних місяців максимально комфортними. У «Книзі про здорову вагітність» автори зібрали найсвіжішу та найавторитетнішу інформацію, завдяки якій ви насолоджуватиметеся вагітністю й народите здорову дитину. З цієї книжки дбайливі батьки завчасно дізнаються про одинадцять правил планування вагітності, перші симптоми й гормональні зміни, найкращі харчові продукти для майбутніх мам, вітамінні добавки, корисні фізичні вправи та спеціально розроблені комплекси тренувань, режим сну, формування дитячих здібностей ще в утробі, а також отримають лайфхаки щодо блокування стресу й нервових сплесків. Консультації у форматі «місяць за місяцем», у яких описано все, що чекає на жінку під час виношування дитини, допоможуть ретельно підготуватися до майбутніх здорових пологів. Вагітність — одна з найзнаменніших подій у житті жінки, тому ця книжка може стати однією з найважливіших, які ви будь-коли читали.

 

 

Бісс, Еула.
Імунітет. Правда і міфи про щеплення [Текст] / Е. Бісс ; пер. з англ. А. Калинюк. — Київ : Наш формат, 2020. — 200 с.

 Анотація

ТЕМАТИКА ВИДАННЯ

Медицина, імунологія, колективний імунітет, вакцинація.

ПРО КНИЖКУ «ІМУНІТЕТ. ПРАВДА І МІФИ ПРО ЩЕПЛЕННЯ» ЕУЛИ БІСС

Вакцинація розділила світ на два табори: одні кажуть, що щеплення вбиває дітей, а другі — що рятує. То хто ж має рацію? Як вакцинація впливає на імунітет? А санітайзери й антибактеріальне мило? Що буде з вами й рідними, якщо не вакцинуватиметеся ви? Ваші сусіди? Так-так, сусіди, адже щеплення оточення впливає й на ваш імунітет, який ніколи не був суто приватною справою.

ДЛЯ КОГО КНИГА

Для широкого кола читачів, всіх, хто цікавиться питаннями зміцнення імунітету та вакцинації.

ЧОМУ ВАРТО ПРОЧИТАТИ КНИЖКУ «ІМУНІТЕТ. ПРАВДА І МІФИ ПРО ЩЕПЛЕННЯ»

Авторка цієї книжки, Еула Біссс, після народження сина занурилася в імунологію. Вона сміливо руйнує стереотипи про щеплення, апелює до історії та літератури, вміло пов’язує реальність і міфологію. Прочитавши цю працю, ви точно знатимете, чи вакцинувати власну дитину. А ще під іншим кутом поглянете на вислів «ахіллесова п’ята» та історію про Дракулу.

ПРО АВТОРКУ

Еула Бісс — американська письменниця, авторка трьох книжок. Народилася в сім’ї лікаря-онколога. Закінчила Айовський університет за спеціальністю «нонфікшн». Викладає публіцистику в Північно-Західному університеті. Дописує в North American Review, Bellingham Review, Seneca Review і Harper’s, досліджує імунологію.

КНИГА, СХОЖА ПО ТЕМАТИЦІ Джерело: https://nashformat.ua/products/imunitet.-pravda-i-mify-pro-scheplennya-709371

 

 

Боун, Е.
Усе починається з насіння… як росте їжа [Текст] / Е. Боун ; іл. С. Елфорд ; пер. Г. Яновської. — Харків : Жорж, 2018. — 32 с. — (Час із книгою).

Анотація

Книга пояснює як майже все, що ми їмо, походить з насіння – борошно, рис, морква і навіть шоколад. Як насіння проростає, як бджоли та вітер допомагають квітам і як рослини ростуть та переробляються аж доки попадуть до столу

 

 

Бубновский, С. М.
Оздоровление позвоночника и суставов [Текст] : методики С. М. Бубновского; опыт читателей “Вестника “ЗОЖ” / [С. М. Бубновский]. — Изд. 2-е, испр. — Москва : Редакция вестника “ЗОЖ”, 2009. — 240 с. — (Библиотека “ЗОЖ”). — Авт. указан над вых. дан.

 Анотація

Прежде чем поделиться своими рекомендациями, Сергей Михайлович Бубновский пережил 5 операций на суставах, которые были бы не нужны, если бы существовала система лечения описанная в этой книге. Долгие 27 лет, которые он прожил в борьбе с болью, сделали его бескомпромиссным, но надежным Врачом. К нему обращаются, как к последней надежде, и он оправдывает эти надежды, если пациент выполняет три его постулата: Терпение – труд – послушание. Уходя от медицинских диспутов о надежности того или иного метода лечения, Сергей Михайлович говорит: Посмотри на результаты лечения, и ты все поймешь. Таблетки, уколы, корсеты и какие-либо ограничения после проведенной терапии – это не о нем. Этот сборник раскрывает тайны жизни суставов человека, но, чтобы раскрыть их, надо пройти путь от страха и лени до жизни в движении. Девиз доктора Бубновского – правильное движение лечит, неправильное-калечит.

 

 

Бурбо, Л.
Слушай свое тело – твоего лучшего друга на Земле [Текст] / Л. Бурбо. — Киев : София, 2019. — 256 с. — (Слушай свое тело).

 Анотація

Поглиблене, доповнене і повністю перероблене до двадцатипятиліття заснування Школи “СЛУХАЙ СВОЄ ТІЛО” – нове видання базової книги Ліз Бурбо стане чудовим подарунком читачам. Сотні тисяч людей за допомогою цієї книги вже змінили своє життя на краще, подолавши перешкоди на шляху до щастя, здоров’я і благополуччя.

Ми самі створюємо світ, в якому живемо. Чому ж він виходить в нас таким незатишним, безрадісним і ворожим? На численних прикладах Ліз Бурбо показує, де і які помилки ми робимо, аналізує їх і надає в наше розпорядження ефективні методи, засоби і інструменти, що дозволяють кожному стати повним господарем свого життя.

 

 

Бурбо, Л.
Твое тело говорит: люби себя! [Текст] : Самая полная книга по метафизике болезней и недугов / Л. Бурбо. — Киев : София, 2020. — 320 с. — (Слушай свое тело).

 Анотація

Близько 500 найменувань найпоширеніших хвороб і нездужань в алфавітному порядку… Що це – черговий популярний медичний довідник? Так, тут є прості, лаконічні відомості про хвороби і їхні ознаки. Але головна особливість книги в тому, що всі хвороби – від нежиті і свербіння до раку і Сніду – розглядаються лише як… симптоми.Симптоми чого?Симптоми єдиної серйозної хвороби – безладдя в нашій психіці або, якщо завгодно, душі. Так, це дійсно метафізика. Людина ще не навчився (і навряд чи навчиться) лікувати психічні відхилення за допомогою таблеток або скальпеля. Але це зовсім не означає, що людина безсила.Людина всесильний, він – БОГ. Але забув про це. Захопився принадами фізичного буття. І, природно, тепер розплачується.Давно пора згадати. Ера Водолія не за горами…

 

 

Ґандрі, С.
Парадокс довголіття. Як залишатися молодим до старості [Текст] / С. Ґандрі, Д. Ліппер ; з англ. пер. І. Павленко. — Київ : Bookchef : Форс Україна, 2020. — 400 с.

Анотація

Наше здоров’я починається з правильної їжі. Адже кишківник — найбільший орган імунного захисту в людському організмі. Тому в наших інтересах усіляко культивувати внутрішню флору, що складається з мільярдів дружніх бактерій. Як це ліпше зробити, щоб жити довго й лишатися молодим і здоровим до безлітньої старості, — підкаже доктор Ґандрі. Упродовж тривалих років він спостерігав незмінну піддослідну Едіт Моррі, яка лише 20 днів не дожила до 106 років. Саме на основі її гастрономічного здоров’я доктор Ґандрі робить висновки щодо програм харчування, які впливають на довголіття людини, і наводить рецепти основних меню, яких варто дотримувати, щоб лишатися при здоров’ї і психічному, й фізичному до безлітньої старості.

 

 

Ґренемаєр, Дітріх.
Велика книга про здоров’я для усієї родини [Текст] / Д. Ґренемаєр ; [пер. з нім. Р. Матієва, іл. М. Тайсен та ін.]. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. — 144 с.

Анотація

У книзі відомого німецького професора Дітріха Ґренемаєра у формі бесіди подано цікаву інформацію про будову і функціонування людського тіла, про зміни, що відбуваються в нашому організмі протягом життя, доступно описано складні психофізіологічні процеси.

Автор вибрав доречний мовний стиль, правильний тон бесіди — коректний, відкритий, із м’яким гумором. На запитання малюків відповідає лікар.

Його пояснення є наочним прикладом для батьків, як треба говорити з дітьми про складні питання фізіології людини, виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я, культуру тіла та почуттів.

Видання гарно ілюстроване, містить вікторини, поради та рецепти, за якими діти самотужки можуть приготувати напої, виконати нескладні фізичні вправи.

 

 

Дана, Деб.
Поливагальная теория в психотерапии [Текст] / Деб Дана; пер. с англ. С. В. Бабанин; предисл. С. Порджеса. — Киев : Мультиметод, 2021. — 328 с.

 Анотація

Понимание поливагальной теории позволит психотерапевтам интегрировать в свою работу новейшие достижения современной нейробиологии. Читатели познакомятся с авторским методом вегетативного картирования, предназначенного для эффективного отслеживания паттернов вегетативных реакций. Используя уникальные упражнения, развивающие регуляторные возможности вентрального вагуса, психотерапевты могут помочь пациентам изменить привычные реактивные паттерны. Настоящее издание предназначено для психотерапевтов, их пациентов, а также для всех, кто интересуется новейшими тенденциями в психологии и психотерапии.

Эта книга предлагает терапевтам комплексный подход при использовании Поливагальной теории в их работе с клиентами. При этом четко объясняются и излагаются дружественным терапевтам языком организационные принципы поливагальных методик. В книге содержится уникальный набор схем вместе с заданиями, предназначенными для эффективного отслеживания моделей вегетативных реакций пациентов. Данное издание придает уверенности в понимании Поливагальной теории, а также содержит методики работы во взаимодействии с пациентами, практические задания для восстановления, а также комплекс вегетативных медитаций.

С помощью упражнений, специально созданных для задействования регуляторных возможностей вентрально-вагальной комплекса, психотерапевты получают инструменты, помогающие пациентам настроить их вегетативную нервную систему. Добавление поливагальной перспективы в клиническую практику помогает клиентам осмысленно восстанавливать нервную систему и уверенно двигаться по пути освобождения от травм.

“Поливагальная теория в психотерапии” является важной книгой как для терапевтов, работающих с травмой, так и для всех тех, кто ищет простой и доступный способ использовать Поливагальную теорию в клинической работе.

 

 

Ендерс, Д.
Внутрішня історія. Кишечник – найцікавіший орган нашого тіла [Текст] / Д. Ендерс ; іл Д. Ендерс. — Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2015. — 288 с.

Анотація

До вашої уваги – його величність кишечник! Так-так, саме він! Ви ще соромитеся говорити про цей дуже важливий та цікавий орган свого тіла? Дарма! Тому що саме від його роботи залежить не тільки гарне фізичне самопочуття, але й ваш настрій та психічний стан. Узагалі, що ми знаємо про кишечник? Здається, зовсім небагато! Але ж це цілий світ зі своїми правилами, обов’язками, громадянами – і навіть злочинцями! Ця книга покликана змінити існуючий стан речей. Ви дізнаєтеся про структуру та принципи роботи кишечника, роль кишкової флори, вплив кишечника на мозок та зв’язок імунної системи і бактерій… Тож запрошуємо до захопливої подорожі травним шляхом! Обіцяємо, нудно не буде.

 

 

Закалик, Г. М.
Основи клінічної психології [Текст] : навч. посіб. / Г. М. Закалик, О. В. Войцеховська, Н. М. Шувар. — Львів : Львівська політехніка, 2020. — 432 с.

Анотація

Розкрито зміст сучасних поглядів на стан психіки хворого у клінічній психології. Висвітлено історичний аспект формування клінічної психології, описано її розвиток у сучасному суспільстві; чинники, що сприяють появі психічних порушень, відхилень та розладів особистості, та їх природу. Розглянуто психологічні особливості поведінки пацієнтів із різними захворюваннями; типи взаємодії у системі лікар – хворий та психолог – хворий, їх значення; психогігієну, психопрофілактику та психотерапію як основу збереження психічного здоров’я, основні види патопсихологічних і психосоматичних порушень особистості. Для студентів першого (бакалаврського), другого (магістерського) і третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти спеціальності 053 “Психологія”, а також для викладачів, лікарів-інтернів і студентів ЗВО І–ІV рівнів акредитації та широкого кола читачів, котрі використовують у роботі соціально-психологічні знання про психічний розвиток та порушення психіки особистості.

 

 

Зубарєва, Н.
Кишка всьому голова. Шкіра, маса тіла, імунітет і щастя-що приховано в звивинах “другого мозку” [Текст] / Н. Зубарєва ; пер. І. Хомчук. — Київ : Форс Україна : Bookchef, 2020. — 432 с.

 Анотація

Від авторки книжки «Вальс гормонів»! Від роботи шлунково-кишкового тракту залежить стан всіх систем в організмі – нормальний стан шкіри, запах із рота, міцний імунітет, гарний настрій, продуктивність і робота гормонів. Авторка Наталія Зубарєва недаремно називає кишківник «другим мозком». То що їсти, щоб почуватися бадьорим протягом дня? Чим небезпечні антибіотики і чи варто купувати БАДи? І як кишкова мікрофлора впливає на роботу мозку? Наталія Зубарєва відповідала на всі запитання про ШКТ у новій книзі.

КОМУ ЧИТАТИ КНИЖКУ Всім, хто хоче бути здоровим і більше дізнатися про власний організм.

ЗАВДЯКИ ЦІЙ КНИЖЦІ ДІЗНАЄТЕСЯ:

яку роль в нашому житті відіграє кишківник, як забезпечити хорошу роботу кишківника, чим годувати мікробіом, яких продуктів краще уникати, як боротися із поганими бактеріями і багато іншого.

 

 

Коритко, З. І.
Медико-біологічні основи рухової активності [Текст] : навч. посіб. / З. І. Коритко. — Львів : ЛДУФК ім. І. Боберського, 2020. — 223 с.

Анотація

Посібник має на меті зорієнтувати фахівців зі спеціальності «Фізична терапія та ерготерапія» у колі проблемних питань з дисципліни «Фізіологія рухової активності».

У навчальному посібнику подано структуру дисципліни, зміст лабораторних занять із короткими теоретичними відомостями з кожної теми, а також коротку теоретичну інформацію та вимоги до виконання самостійних робіт з урахуванням професійних інтересів майбутніх фахівців із фізичної терапії та ерготерапії.

Посібник написано відповідно до навчальної програми з курсу «Фізіологія рухової активності» для освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр».

Для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються зі спеціальності «Фізична терапія та ерготерапія».

 

 

Крупеня, С. В.
Теорія, технологія та види оздоровчо-рекреаційної рухової діяльності [Текст] : курс лекцій / С. В. Крупеня. — Київ : Ун-т “Україна”, 2020. — 436 с.

Анотація

Курс лекцій підготовлено з урахуванням вимог кредитно-модульної системи за програмою навчальної дисципліни “Теорія, технологія та види оздоровчо-рекркаційної рухової діяльності”. Кожна тема містить короткий виклад основних теоретичних положень, перелік питань, що є обов’язковими для вивчення і підсумкового контролю знань.

 

 

Кумар, Д.
Руководство по концепции Маллигана [Текст] : пошаговое рук-во по мануальной терапии, основанное на концепции Маллигана : более 1500 ил. / Д. Кумар ; [пер с англ. О. Агеев]. — Междунар. изд. — Киев : Мультиметод, 2020. — 310 с.

 Анотація

По многочисленным просьбам реабилитологов и физических терапевтов Украины, Издательство Мультиметод и Школа Реабилитолог подготовили профессиональное издание по Концепции Маллигана которое содержит более 1500 иллюстраций. Это первое русскоязычное пособие. Суставная коррекция по Маллигану — это не просто еще одни техники мануальной терапии, скорее это принципиально новый подход, качественно более высокий этап развития мануальной медицины. Основным принципом методики является понятие “мобилизация с использованием движения”, когда в момент “поддерживающего” воздействия терапевта, пациент совершает движение, которое раньше вызывало боль, после чего наступает ее значительное облегчение. Техники мануальной терапии по Маллигану — это эффективный инструмент для специалистов, работающих в области лечения и реабилитации опорно-двигательного аппарата. В книге Дипака Кумара по концепции Маллигана очень подробно описываются техники, которые разбираются на семинаре. Особое внимание уделено положению пациента и терапевта, позиции рук терапевта и вспомогательного пояса. Очень доступно даны принципы и алгоритм проведения техник, показаны наиболее распространённые ошибки. Кроме того, в книге описаны техники, которые не преподаются на семинарах. Она отлично подойдет также специалистам, которые хотели получить четкое представление о концепции Маллигана, перед тем как посещать обучающие курсы. Недаром эта книга получила более 500 положительных отзывов на Амазоне!

 

 

Матешук-Вацеба, Л. Р.
Нормальна анатомія [Текст] : навч.-метод. посіб. / Л. Р. Матешук-Вацеба. — 3-є вид., стер. — Вінниця; Львів : Нова Книга : НТ ім. Т. Г. Шевченка, 2020. — 432 с.

 Анотація

У посібнику стисло подано сучасні відомості про будову організму людини, викладено мінімум необхідних даних про опорно-руховий апарат, нутрощі, ендокринний апарат, імунну, серцево-судинну та нервову системи, органи чуття. Латинські терміни наведено у відповідності з Міжнародною анатомічною номенклатурою. Посібник відповідає програмі, затвердженій Міністерством охорони здоров’я України, і призначений для студентів медичних вузів.

 

 

Мока, Л.
Пологи – просто. Вагітність, пологи, перші місяці життя малюка – про найважливіше в житті жінки [Текст] / Л. Мока ; пер. Ж. Волкова. — Київ : Bookchef : Форс Україна, 2020. — 272 с.

 Анотація

Ліза Мока — популярна інста-блоґер, яку читають понад 600 тисяч мам і тат, доула і мама п’ятьох дітей, — у цій книзі розповідає про найголовнішу подію в житті будь-якої жінки — появу на світ малюка. Усі найпередовіші знання про пологи — просто, з гумором і спиранням на досвід автора. Перші ознаки вагітності, труднощі й радощі вашого нового стану, підготовка до пологів, народження малюка і перші місяці життя сім’ї, яка збільшилася, — тут ви знайдете відповіді на всі питання. Ця книга для тих, хто чекає на пологи і мріє перетворити перший день народження малюка на свято.

 

 

Никольченко, А. П.
О чем говорят анализы [Текст] / [А. П. Никольченко]. — Санкт-Петербург : Вектор, 2012. — 160 с. — (Best). — Авт. указан над вых. дан.

 

 

 

 

 

Пейткс, Моніка.
Бруно дорослішає [Текст] : Що варто знати про дозрівання / Моніка Пейткс ; пер. з ісп. С. Івченко; іл. К. Лосантос. — Львів : Урбіно, 2019. — 48 с. : іл.

Анотація

Бруно десять років, і він саме входить у найбільш незвичайний період свого життя – дозрівання. Разом з героєм та його друзями ми дізнаємося, які зміни відбуваються в тілі хлопчиків. Зріст? Волосся по тілу? Мутація голосу? Гоління? Дізнайся про 10 правил Бруно для здорового розвитку! Педіатр відповідає на всі питання Бруно. “Дорослішання – це круто! Що більше знаєш – то краще!”

Від авторки книжки “Мія дорослішає”.

Авторка Моніка Пейткс – іспанська лікарка, педіатр-ендокринолог, здобула медичну освіту в Барселонському університеті (ліценціат із медицини та хірургії) та Барселонському Автономному університеті (магістр дитячої ендокринології). Досліджує проблеми ожиріння та цукрового діабету 1-го типу. Член Каталонського педіатричного товариства, Академії медичних наук, Іспанського педіатричного товариства, Організації ендокринологів. Співзасновниця CPEN S.L., член клініки “Sagrada Família”. Авторка серії пізнавальних книг про Мію та Бруно. Лауреатка кількох престижних премій за дитячі книжки, присвячені різним питанням здоров’я.

 

 

Порджес, С.
Клиническое применение поливагальной теории [Текст] : Формирование поливагально-обоснованной терапии / Стивен Порджес, Дэб Дана ; [пер. с англ. С. В. Бабанин]. — Киев : Мультиметод, 2021. — 552 с.

 Анотація

Терапевты-новаторы делятся опытом внедрения Поливагальной теории в свои модели лечения. Врачи, посвятившие свою работу тому, чтобы с помощью Поливагальной теории принести пользу множеству людей, собрались вместе для презентации Поливагальной теории в творческом и дружественном ключе.

Разделы книги освещают широкий диапазон тем: от сострадательной медицинской помощи до оптимизированных терапевтических отношений и врачебного опыта. Кроме того, в книге представлены главы, которые:

• раскрывают принцип безопасности в клинической практике при работе с детьми. Эта информация также будет очень полезна родителям;

• объясняют восстанавливающий эффект движения, ритма и танца для укрепления социальных связей и устойчивости у пострадавших от травм;

• объясняют, как можно использовать Поливагальную теорию для понимания нейрофизиологических процессов при различных методах лечения;

• разбирают диссоциативные процессы и методы лечения, направленные на то, чтобы испытать чувство безопасности и доверия;

• изучают страх перед полетом и то, как применение положительных воспоминаний в качестве активного нейроцептивного процесса «снизу вверх»;

• проливают свет на не до конца изученный опыт скорби; Данная книга представляет доступную возможность врачам и другим специалистам использовать новаторскую Поливагальную теорию в своей практике.

 

 

Порджес, С.
Поливагальная теория. Нейрофизиологические основы эмоций, привязанности, общения и саморегуляции [Текст] / С. Порджес. — Киев : Мультиметод, 2020. — 464 с.

 Анотація

В данной книге профессора психиатрии Стивена Порджеса собраны десятилетние исследования эволюции нервной системы человека и происхождения структур мозга, которые воплотились в поливагальную теорию. Данная теория выдвигает предположение о том, что наше социальное поведение и эмоциональные расстройства имеют биологическую основу.

Стивен Порджес, основоположник поливагальной теории и ведущий эксперт в области психофизиологии развития и поведенческой нейробиологии, рассказывает, как его исследования помогли добиться потрясающих результатов при лечении посттравматического стрессового расстройства, тревоги, депрессии, психологических травм и аутизма.

Книга написана с академической основательностью и принесет настоящее удовольствие от прочтения тем, кто непосредственно связан с областью биологии, физиологии, антропологии, неврологии, нейробиологии. Рекомендована к прочтению всем, кто занимается: психологией, психотерапией, травматерапией, социальной работой, коучингом, всем кто интересуется личностным ростом и ментальным здоровьем. Данная теория поможет глубже вникнуть в различные области нашей жизни, от механизмов травмы рождения до привязанностей во взрослой жизни.

Теория, разработанная Стивеном Порджесом за 40 лет исследований, является одним из наиболее полных исследований влияния блуждающего нерва на физиологическое и психологическое функционирование человека. Теория основана на идее, что существует три компонента вегетативной нервной системы (АНС): немиелинизированная рептильная ветвь блуждающего нерва, симпатическая нервная система и миелинизированная неомлекопитающая ветвь блуждающего нерва. Эти ветви соотносятся с различными поведенческими реакциями.

Суть книги Порджеса заключается в том, что развитие миелинизированного блуждающего нерва, происходящего из двойных ядер, имеет решающее значение для подавления реакций борьбы/бегства/застывания в ответ на внешние стимулы.

Оценка риска в окружающей среде, которую он называет нейроцепцией, регулируется бессознательно, и миелинизированный вагус помогает противостоять первичным поведенческим реакциям. Исследования Порджеса показывают, что блуждающий нерва оказывает сильное влияние на привязанности человека, социальное поведение, саморегуляцию и даже концентрацию внимания.

Значение этой теории огромно, она открывает множество новых тем для исследований и добавляет терапевтам новые грани в их подходах к лечению различных состояний и психологических травм.

 

 

Савіна, С. О.
Сучасні фітнес-програми оздоровчої спрямованості [Текст] : навч. посіб. / С. О. Савіна. — Харків : ФОП Бровін О. В., 2020. — 194 с.

Анотація

Пропонований навчальний посібник призначений для студентів бакалаврату та магістратури, які навчаються за спеціалізацією «Фітнес та рекреація». Також бути корисний керівникам різних фітнес-підрозділів, фітнес-менеджерам, персональним тренерам, інструкторам з фітнесу, тренерам будь-яких видів спорту, спортсменам, а також особам, які цікавляться проблемою збереження і підвищення працездатності. В даному посібнику зібрані популярні сучасні фітнес-програми у фітнес-індустрії, які використовуються у фітнес-клубах України та за її межами. Загальне уявлення про різні формати уроку допоможуть зорієнтуватися й зайнятися поглибленим їх вивченням.

Навчальний посібник «Сучасні фітнес-програми оздоровчої спрямованості» містить детальний опис сучасних фітнес-програм різних напрямків, які застосовуються у фітнес-індустрії.

 

 

Снайдер, Сакс.
Мікроби гарні та не дуже. Здоров‘я і виживання у світі бактерій [Текст] / Д. Снайдер ; [пер. з англ. Я. Лебеденко]. — Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2018. — 335 с.

 Анотація

Ми звикли, що з мікробами слід боротися. А якщо насправді вони — ваші захисники? Ця книжка переверне уявлення людства про мікроби й гігієну. Наводячи цікаві факти з наукових досліджень, Джессіка Снайдер Сакс розповідає, які мікроби є гарними, а які не дуже, звідки вони беруться і як потрапляють до нашого тіла; чи дійсно вони сприяють появі хвороб, або, навпаки, можуть їх подолати; як позбутися мікробів і чи варто взагалі це робити.

 

 

Солощенко, А.
Когда бьется сердце [Текст] : Здоровое сердце и сосуды. Советы опытного кардиолога / А. Солощенко. — Харьков : Клуб Семейного Досуга, 2020. — 320 с.

Анотація

Заболевания сердечно-сосудистой системы — одни из наиболее распространенных на сегодня. И не стоит думать, что этот недуг касается лишь пожилых людей. Даже если вам «немного за 30», стоит начать заботиться о своем сердце и сосудах, чтобы предотвратить 80 % заболеваний благодаря эффективной профилактике.

• Здоровый образ жизни

• Советы по временам года

• Профилактика для всей семьи

• Лечение повышенного давления

• Атеросклероз

• Сердечная недостаточность

• Разжижение крови

• Обследования и анализы в кардиологии

• Жизнь после инсульта

Удобный и понятный сборник для тех, кто хочет сохранить свое здоровье, и тех, кто имеет определенные проблемы с сердцем или сосудами, такие как гипертония, аритмия и т. д. Помните: лечить болезни гораздо сложнее, чем предупредить их!

Об авторе:

Анна Солощенко — врач-кардиолог инфарктного отделения Александровской больницы Киева. Опыт работы — более 18 лет. Регулярно публикуется в Интернете и печатных изданиях, таких как «Факты», и т. п. Неоднократно выступала на телевидении: в передаче «Доброе утро, страна», на каналах NEWSONE, ICTV. Особенности авторского стиля заключаются в том, что Анна пишет просто о сложном, без специфических терминов, легко и доступно объясняет материал, создает комфортную и убедительную атмосферу для читателей.

 

 

Тоцци, Паоло.
Пять остеопатических моделей. Обоснование, применение, интеграция [Текст] / Паоло Тоцци, Кристиан Лунги, Джампьеро Фуско ; [пер. с англ. С. В. Бабанин]. — Киев : Мультиметод, 2020. — 440 с.

 Анотація

Основу остеопатической мануальной терапии составляет особая философия.

Остеопатия — это не просто набор техник, как это, к сожалению, практикуется сейчас во многих странах и на многих курсах. Это уникальная профессия, которая заботится о человеке посредством применения пяти моделей — биомеханической, неврологической, респираторно-циркуляторной, энергетически-метаболической и поведенческой.

Эти модели обеспечивают интеграцию фундаментальных и клинических наук в остеопатическую философию и индивидуализированный подход к оценке и лечению пациентов. Они были разработаны еще в 1980-х годах Учебным советом при Американской ассоциации колледжей остеопатической медицины (AACOM) и касались оценки и работы с пациентами.

Одной из концепций остеопатии является акцент на восстановлении здоровья и ресурсов организма, а не лечении болезни. С этой целью, остеопатическое вмешательство направлено на поддержку естественных механизмов саморегуляции, самовосстановления и самоисцеления организма при наличии соматической дисфункции. С другой стороны, важно, чтобы мы воздерживались от исключительного внимания только лишь к области дисфункции. С учетом этого практическое применение холистических остеопатических принципов было описано пятью физиологическими модальностями адаптивного реагирования индивида на любые внутренние или внешние факторы.

Данная книга объясняет критерии отбора и правила применения каждой модели, с их ограничениями и возможностями, и интеграцией в практику.

Таким образом, остеопат, сосредоточенной на целостном подходе к здоровью, с помощью пяти моделей превращает свою работу в многомерный подход, ориентированный на личность и индивидуальность пациента.

Данное учебно-практическое издание будет полезно остеопатам, студентам остеопатических школ, а также врачам и другим специалистам, заинтересованным в изучении принципов, целей, происхождения и применения пяти моделей остеопатии, от традиционных концепций до современного видения, основанного на фактических данных и критическом мышлении.

 

 

Ярмоленко, Ю.
Малечі про інтимні речі [Текст] / Ю. Ярмоленко ; іл. М. Гілевич. — Харків : Юнісофт : Талант, 2020. — 48 с. — (Енциклопедія для допитливих).

Анотація

Ця книга розповідає про дуже важливі речі – органи, які ми прикриваємо білизною. Не тому, що вони некрасиві чи сороміцькі, а тому, що до них ми ставимося дуже шанобливо й делікатно. Їх називають статевими органами або геніталіями. Ці органи потребують особливого догляду, і саме про них ми й поговоримо.

Тож на які питання відповість ця книга:

як правильно називаються статеві органи і як вони влаштовані;

що таке правила інтимної гігієни і чому вони такі важливі;

як правильно ходити в туалет і вести себе в громадських вбиральнях;

чому виникає ерекція і що таке менструація;

звідки беруться діти?