23/05

Завітайте до відділу читальних залів

Відділ читальних залів обслуговує користувачів у двох зручних, затишних приміщеннях, де одночасно можуть працювати 100 чол. Зали розраховані, як для індивідуальної, так і колективної роботи. Це дає можливість проводити презентації, тренінги, лекції, майстер-класи та інші популярні серед молоді форми комунікації. Застосовуються інтерактивні можливості, зокрема при проведенні мультимедійних уроків, вікторин, відео переглядів тощо.
До послуг користувачів відділу надається автоматизоване робоче місце з підключенням до мережі інтернет та можливість працювати зі своїми портативними пристроями у вільній зоні WI-FI.
За запитом здійснюється ксерокопіювання необхідних користувачу документів (згідно чинного законодавства).
Відділ забезпечує видачу та зберігання літератури, замовленої читачами із фондів інших бібліотек по міжбібліотечному абонементу (МБА).
Для зручності користувачів розгорнуто тематичні зони з відкритим доступом до фонду:
«Територія сучасних знань»,
«Простір для саморозвитку та мотивації»,
«Еко – знання»,
«Спорт та здоров′я» та ін.
У читальних залах створено умови для поглибленого вивчення предметів з різних галузей знань. Через відкритий доступ до користувачів наближені такі документи, як:

• довідкові видання з гуманітарних та природничо-технічних наук;
• монографії, навчальні посібники, матеріали для практичних робіт з різних галузей знань;
• науково-популярні видання;
• підручники та хрестоматії з художньої літератури за новою програмою;
• посібники з підготовки до ЗНО та ДПА.
Відділ читальних залів виступає на сьогодні потужним інформаційним майданчиком. Забезпечує фаховий та оперативний підхід до кожного читацького запиту, надає допомогу в доборі матеріалів для підготовки рефератів, курсових, уроків, лекцій, здачі ЗНО та ДПА , а також здійснює інформаційне забезпечення науково-дослідницької діяльності школярів за тематикою робіт Малої Академії наук.
Окремим напрямом діяльності відділу є профорієнтаційна робота серед юнацтва та молоді. Розгорнуто постійно діючу інформаційну локацію з питань профорієнтації. Згідно Договору про співпрацю між Державною бібліотекою України для юнацтва та Голосіївським районним центром зайнятості проводяться профорієнтаційні заходи за участю відповідних фахівців та використанням сучасних інформаційних технологій.
Серед користувачів, що цікавляться вітчизняною історією та питаннями краєзнавства, мають попит такі нові серійні видання, що представлені на відкритих полицях:
• «Видатні особистості»,
• «Невідома Україна»,
• «Особистість і доба»,
• «Ім′я на обкладинці»,
• «Знамениті українці»,
• «Гордість нації».

До уваги любителів туризму та подорожей у зоні читального залу «Мандрівка світом (країни та народи)» представлена добірка географічних атласів, мап, путівників по різних країнах світу та інших видань.
У читальних залах також проводяться заходи, що сприяють змістовному дозвіллю молоді (спілкування з популярними письменниками, поетами, творчими особистостями тощо).

Всі послуги відділом читальних залів надаються за умови запису до бібліотеки, при наявності контрольного листка та читацького квитка.