29/10

Захисникам України присвячується

Захисникам України присвячується: громадськість декламує уривки про війну на Сході

Вдячність українців до своїх захисників безмежна та всеохопна і, щоб висловити її, не вистачить століття. Українських військових, гідних нащадків козаків вшановують і у День святої Покрови Богородиці (а за сумісництвом – День українського козацтва та День захисника України), і в День Збройних сил України.

Символічно і зовсім невипадково, що саме між цими двома великими святами (14 жовтня та 6 грудня) проводиться бібліотечна акція «Сторінками пам’яті». У рамках цієї патріотичної ініціативи бібліотекарі зачитують улюблений уривок з поезії чи прози, в якому описуються події на сході України. Сумні реалії боротьби з окупантами відбились у гірких рядках митців, у словах, де виразно вчувається туга людей, які назавжди втратили тата, чоловіка, брата чи онука. Знайти відео з декламацією можна за хештегом #захисникам_україни.

Одним із перших до акції долучився Ярослав Карпець. Письменник, журналіст, критик та колишній бібліотекар, він не міг залишитися осторонь такої гострої теми, як російсько-українська війна.  У 2014-2015 роках був серед організаторів у волонтерській сотні Доброволя, тому ця тема йому дуже близька. У його письменницькому доробку також є твори, присвячені долі покалічених війною солдатів.

Для участі в акції Ярослав обрав вірш Дмитра Лазуткіна «Реквієм». Поет написав його після трагедії в Луганському аеропорту, коли збили український літак ІЛ. Тоді загинуло 49 українських військових і всю країну огорнула скорбота. «Реквієм» настільки зачіпає струни душі, відгукується пекучим болем та жалем за всіма тими, хто поклав життя на захист Вітчизни, що увійшов до ораторії «З нами Бог» режисера Сергія Проскурні. Ця ораторія, присвячена Героям Небесної Сотні та військовим на сході України, була поставлена на Софіївській площі до 23-ї річниці Незалежності України.

Насолоджуйтеся виконанням, підтримуйте своїх захисників і не забувайте про тих, хто вже не з нами. Вони загинули, але пам’ять про них житиме вічно і нагадуватиме майбутнім поколінням про подвиги тих, за ким плакало небо і Україна.

Ви також можете долучитись до бібліотечної акціїї “Сторінки пам’яті”