Захоплюючий світ математики!

Президент України Володимир Зеленський оголосив 2020/2021 навчальний рік Роком математичної освіти в Україні.
Метою проведення Року математики в Україні є створення можливостей для рівного доступу українських школярів до сучасної та якісної математичної освіти та формування у них належного рівня математичної компетентності. Як відомо, ідея проведення Року математичної освіти в Україні була ініційована після оголошення результатів міжнародного дослідження математичної компетентності PISA-2018, в якому взяли участь українські школярі.
Відділ читальних залів Державної бібліотеки України для юнацтва пропонує
переглянути бібліографічний список книжок по даній темі:

 

Легка й зрозуміла математика [Текст] : іл. практ. посіб. / [К. Вордерман та ін.; пер. з англ. Р.А. Барков]. — Київ : Сітон, 2012. — 256 с.

Анотація

Дослідження показали, наскільки важливо, коли батьки допомагають дитині у навчанні. Можливість робити домашні завдання разом і насолоджуватися предметом, особливо математикою, – це важлива частина прогресу дитини на шляху освіти. Книга допоможе батькам пригадати деякі методи арифметики, щоб потім, разом із дитиною, рухатися далі, із задоволенням вивчаючи більш складні теми з математики. Орієнтована на широке коло читачів, ця книга обов’язково додасть впевненості у собі, допоможе уникнути стресів і представить найскладніші теми з математики в простому, зрозумілому та доступному вигляді. Ласкаво просимо до дивовижного світу математики.

 

 

Математика [Текст] : Комплексна підготовка до ЗНО і ДПА : За чинною програмою 2019 / уклад. А.М. Капіносов та ін. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2019. — 512 с.

Анотація

Посібник містить теоретичний матеріал, а також тестові завдання різних рівнів складності з усіх тем шкільного курсу математики. Зміст матеріалів відповідає вимогам чинної програми ЗНО та чинним навчальним програмам з математики та розрахований для абітурієнтів, учнів 11 класу, учителів математики.

 

 

Басанько, А.М.
За лаштунками підручника з математики. 5-7 кл. [Текст] : зб.розвивальних задач для учнів/ А.М.Басанько, А.О.Романенко. – Київ : Генеза, 2017. – 160 с.;

Анотація

Ідея збірника – показати учневі, що математика – це цікаві, змістовні задачі, які потребують не тільки підрахунків, а й міркувань. Збірник містить понад 700 задач різного рівню складності.

 

 

Бенджамін, А.
Магія математики. Як знайти х і навіщо це потрібно [Текст] / А. Бенджамін. — Київ : КМ-БУКС, 2018. — 352 с.
.

Анотація

Магія математики – це підручник з математики, який ви хотіли б мати в школі. Використовуючи чудовий асортимент методів – від прикладів з кульками морозива до вимірювання гір і створення чарівних квадратів, ця книга охоплює основні математичні сфери, включаючи арифметику, алгебру, геометрію та обчислення, плюс числа Фібоначчі, нескінченність і, звичайно, математичні магічні трюки. Артур Бенджамін, відомий в усьому світі як “математичний чарівник”, поєднує математику та магію, щоб зробити предмет веселим, привабливим і однаково легким у розумінні як для фанатів математики, так і для тих, кого вона лякає.

 

 

 

Васильєва, Д. В.
Збірник задач з математики. Наскрізні лінії компетентностей та їх реалізація. 5-9 кл [Текст] / Д. В. Васильєва, Н. І. Василюк. — Київ : Освіта, 2017. — 112 с.

Анотація

Збірник задач призначений для вчителів у підготовці та проведенні уроків в 5-9 класах та для учнів для самостійного розв’язування задач у школі та вдома з метою закріплення знань і умінь з математики.

 

 

Гайштут, О. Г.
Тренінг інтелекту школяра [Текст] : Учись мислити, думати, міркувати / О. Г. Гайштут. — Кам‘янець-Подільський : ФОП Сисин О.В. : Абетка, 2012. — 340 с.

Анотація

Книга містить завдання для учнів початкових класів, нестандартні завдання, олімпіадні задачі, головоломки, методичні прийоми їх вирішення. Завдання орієнтовані на розвиток мислення і творчих здібностей дитини. Книга не має аналогів і містить нетрадиційні вправи, які формують навички переносити знання з однієї галузі в іншу.

 

 

 

Гуменяк, О. В.
Світ чисел [Текст] / О. В. Гуменяк. — Львів : Каменяр, 2011. — 148 с.

Анотація

Книга для учнів, студентів і всіх тих, хто хоче оволодіти пізнанням предмета математики, а також для сімейних математичних зацікавлень.

 

 

 

Елленберг, Д.
Як ніколи не помилятися [Текст] : Сила математичного мислення / Д. Елленберг ; пер. з англ. А. Іщенко. — Київ : Наш формат, 2017. — 408 с. — (Світоглядна література).

Анотація

Математика – це не просто послідовність обчислень, які потрібно зубрити, поки у вас не забракне сил, як вам могло здатися в школі. Професор Джордан Елленберґ доводить, що увесь наш світ пронизаний математикою. Вона демонструє його приховану красу та логіку й має прямий стосунок до нашого щоденного життя. Автор показує, як проблеми в політиці, медицині, бізнесі, богослов’ї вирішуються за допомогою математики. А ще математично пояснює, за скільки часу потрібно приїжджати в аеропорт, чим є насправді “громадська думка”, чому у високих батьків низькі діти, як виграти в лотерею та безліч інших речей.

 

 

Іванців, М. І.
Вибір методів і прийомів навчання математики в початковій школі [Текст] : навч.-метод. посіб. / М. І. Іванців. — Луцьк : СНУ ім. Л. Українки, 2016. — 224 с. — (Посібники та підручники СНУ ім. Лесі Українки).

Анотація

Розвиток логічного мислення молодших школярів завжди був і залишається одним із основних завдань учителя. Для математики основними прийомами діяльності є логічні прийоми – аналіз-синтез, порівняння, класифікація, узагальнення (індуктивне, дедуктивне), аналогія тощо.

 

 

Істер, О. С.
Математика [Текст] : 20 варіантів у форматі ЗНО та ДПА : ЗНО/ДПА 2020 / О. С. Істер. — Кам‘янець-Подільський : ФОП Сисин О.В. : Абетка, 2019. — 228 с. — (Математика).

Анотація

Посібник містить 20 комплексних варіантів завдань у тестовій формі. В кінці посібника запропоновано відповіді до всіх тестів. Посібник може бути використано при підготовці до зовнішнього оцінювання. Розрахований для учнів шкіл, ліцеїв, гімназій та абітурієнтів, студентів вищих навчальних закладів, учителів, викладачів.

 

 

Істер, О. С.
Математика [Текст] : комплексна підготовка до ЗНО : ЗНО-2021 / О. С. Істер. — 2-е вид., випр. — Київ : Генеза, 2020. — 400 с. — (Зовнішнє незалежне оцінювання на 200 балів).

Анотація

Посібник призначено для одночасної якісної підготовки до ЗНО та ДПА з математики. Він охоплює весь матеріал шкільного курсу математики 5-11 класів.Кожна тема містить теоретичний матеріал, зразки розв’язування тестових завдань, вправи для самостійного виконання, які відповідають програмі ЗНО з математики. Також у посібнику вміщено два тренувальних тести формату сертифікаційної роботи ЗНО, а також відповіді до всіх завдань. Посібник стане у пригоді старшокласникам, абітурієнтам і всім тим, хто бажає якісно підготуватися до ЗНО та ДПА.

 

 

Істер, О. С.
Математика. 5 кл [Текст] : підручник / О. С. Істер. — 2-е вид., доопрац. — Київ : Генеза, 2018. — 288 с.

Анотація

Підручник відповідає чинній програмі з математики та містить достатню кількість диференційованих вправ і прикладних задач. «Домашні самостійні роботи» допоможуть самостійно підготуватися до контрольної роботи. Цікаві і складні задачі не залишать байдужими найдопитливіших.

 

 

 

Істер, О. С.
Математика: алгебра і початки аналізу та геометрія, рівень стандарту. 11 кл [Текст] : підручник : рівень стандарту / О. С. Істер. — Київ : Генеза, 2019. — 304 с

Анотація

В новому навчальному році ви продовжите вивчати шкільний курс математики, що включає в себе матеріали декількох розділів математичної науки.

Слід зауважити, що математика є фундаментальною дисципліною у багатьох галузях науки і техніки. Наприклад, без математики не можуть повноцінно функціонувати медицина, економіка, машинобудування тощо. Знання з математики також є важливими й для вивчення деяких інших шкільних предметів. Таким чином просто неможливо уявити фізику, хімію, інформатику та деякі інші науки без тісного взаємозв’язку з математичною наукою. Деякі прийоми математичної діяльності та навички їх застосування до розв’язування практичних задач є дуже важливим аспектом на сучасному ринку праці та у продовженні освіти у вищих учбових закладах .Тому основним завданням курсу математики для старшокласників є допомогти кожному з вас набути таких практичних здібностей, які б забезпечили готовність до повсякденного життя, до найважливіших видів суспільної діяльності, до опанування майбутньої професії. Підручник, котрий ви бачите перед собою, стане вам помічником у цьому.

 

 

 

Клочко, І. Я.
Математика [Текст] : тестові завд. : [навч. посіб.] : ЗНО. Ч.1 / І. Я. Клочко. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. — 304 с.

Анотація

Метою пропонованого навчального посібника є організація самостійної роботи учнів при підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Тестові завдання частини І містять тематичні завдання, укладені у двох рівноцінних варіантах до сімнадцяти тем з алгебри та математики 5-го – 6-го класів. Усі тестові завдання відповідають чинній програмі з математики для загальноосвітніх навчальних закладів та вимогам щодо написання сертифікаційної роботи ЗНО. Структура кожної з тем є аналогічною структурі тестів, пропонованих на ЗНО. До посібника додається довідник, у якому роз’яснена теорія кожної з тем та запропоновано розв’язання типових вправ і задач. До всіх завдань тестів подано відповіді. Для вчителів та учнів загальноосвітніх шкіл та профільних класів природничого та фізико-математичного спрямування.

 

 

Кузякін, К.
Щотакематематика? [Текст] / К. Кузякін. — Харків : Талант : Юнісофт, 2018. — 120 с. : іл. — (Найкращий подарунок).

Анотація

Що таке математика? Найпершими спадають на думку у відповідь на це запитання цифри й формули, вони ж першими від неї й відлякують. Проте вміння вправно рахувати не є аж такою необхідною умовою для знання й розуміння математики. Якщо її взагалі можливо зрозуміти. Адже, як стверджує ця книжка, в цілому світі не знайдеться нікого, хто справді достеменно знав би, чим є математика. Що геть не заважає їй від найдавніших часів і до сьогодні бути чи не найважливішим надбанням людства. І заразом справжньою абракадаброю для більшої частини цього ж таки людства. Книжка «#щотакематематика?» є спробою автора поговорити про незбагненний світ математики «нормальною» мовою. Вона аж ніяк не допоможе у виконанні домашніх завдань чи підготовки до ЗНО, але може посприяти важливішому — аж до отримання $ 1 000 000. Книжку адресовано широкому колу читачів, які знають напам’ять табличку множення та вміють правильно ділити у стовпчик.

 

 

Мур, Г.
Математичні ігри для розумних дітей [Текст] : понад 100 головокруток, що стануть чудовою поживою для твого розуму / Г. Мур. — Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2019. — 192 с. — (Круті головокрутки).

Анотація

Видирання на верхівку числової піраміди, запекле кубічне змагання, пошуки прихованих чисел, незвичайні кросворди, суперпазли, математичні монстрики та диво-поля — найкрутіші головокрутки для маленьких розумників і розумниць! Із кожною сторінкою головокрутки стають дедалі складнішими, тому радимо тобі починати з самого початку. Не бійся помилятися — у кінці книжки є відповіді-рятівники, а до кожної головокрутки додається проста інструкція. Веселих математичних розваг!

 

 

Олійник, Л. І.
Довідничок-помічничок [Текст] : посіб. з математики для 6 кл. / Л. І. Олійник. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2015. — 128 с.

Анотація

У посібнику подано весь матеріал шкільного курсу математики для 6 класу у вигляді запитань і відповідей, зразки розв’язання задач і вправ, а також завдання для підготовки до самостійних чи контрольних робіт. Посібник буде корисним для учителів математики, учнів 6-х класів та їхніх батьків.

 

 

Олійник, Л. І.
Математика. Довідничок-помічничок. 5 кл [Текст] : навч. посіб. / Л. І. Олійник. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2013. — 176 с. — (Нова програма).

Анотація

У посібнику подано весь матеріал шкільного курсу математики для 5 класу у вигляді запитань і відповідей, зразки розв’язання задач і вправ, а також завдання для підготовки до самостійних чи контрольних робіт. Посібник буде корисним для учителів математики, учнів 5-х класів та їхніх батьків.

 

 

Перельман, Я. І.
Жива математика [Текст] : математичні розповіді та головоломки / Я. І. Перельман. — Київ : КМ-БУКС, 2016. — 176 с.

Анотація

Книга містить понад сотню різноманітних математичних задач і головоломок, для розв’зання яких читачеві достатньо знайомства з елементарною арифметикою і початковою геометрією. Лише незначна частина завдань вимагає вміння складати і розв’язувати прості рівняння. Подібні завдання, подані переважно у вигляді захоплюючих розповідей, легко читаються, добре розвивають логічне мислення та пам’ять.

 

 

Перельман, Я. І.
Захоплююча алгебра [Текст] / Я. І. Перельман ; пер. з рос., передмова, прим. та заг. ред. В.О. Тадеєва. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. — 336 с. — (Класики популяризації науки. Країна Перельманія).

Анотація

Прочитавши книгу, читач знатиме незмірно більше про основні ідеї алгебри та про її застосування, ніж про це можна довідатися з десятків «шкільних» підручників та посібників. Книга зацікавить усіх, хто хоче мати правдиве уявлення про математику, зокрема, – переконливі свідчення про можливості її практичного застосування.

 

 

Перельман, Я. І.
Захоплююча геометрія [Текст] / Я. І. Перельман ; пер. з рос., передмова, заг. ред. та прим. В.О. Тадеєва. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. — 288 с. — (Класики популяризації науки. Країна Перельманія).

Анотація

Ця книга – одна з найзахопливіших книжок про геометрію. Прочитавши книгу, читач знатиме незмірно більше про застосування геометрії, ніж про це можна довідатися з десятків «шкільних» підручників та посібників. Видання перекладено багатьма мовами світу. Українською виходить уперше.

 

 

Сарана, О. А.
Збірник тематичних та пробних тестів з математики [Текст] : [посібник] / О. А. Сарана. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. — 96 с. — (Математика : ЗНО).

Анотація

Посібник містить матеріали для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) та самостійної перевірки учнями своїх знань та умінь. Розрахований для учнів старших класів, учителів, викладачів математики підготовчих курсів вищих навчальних закладів.

 

 

Строгац, С.
Екскурсія математикою. Як через готелі, риб, камінці і пасажирів зрозуміти цю науку [Текст] / С. Строгац ; пер. з англ. А. Дудченко. — Київ : Наш формат, 2019. — 256 с.

Анотація

Математика – це не прісний набір формул. Вона скрізь, якщо знати, куди поглянути. Як розгледіти синусоїди у смужках зебри? Що таке математика матраців? Як кидки в баскетболі пояснюють основи числення? У цій книжці автор проведе математичну екскурсію: від рівня садочка до університетського, даючи можливість будь-кому розібратися в цьому прдметі й полюбити його. Навіть якщо маєте страх перед математикою, ви просто не зможете відірватися від книжки.

У цій книжці автор проведе математичну екскурсію: від рівня садочка до університетського, даючи можливість будь-кому розібратися в цьому предметі й полюбити його. Навіть якщо маєте страх перед математикою, ви просто не зможете відірватися від книжки.

 

 

Таловєрова, Л. О.
Математика після уроків [Текст] : книга для читання з математики / Л. О. Таловєрова. — Київ : Сітон, 2014. — 136 с.

Анотація

Книга про те, як життя змушувало людей створювати математику, яка це життя ще й покращувала. У книзі є цікаві факти, цікаві задачі, цікаві, навіть детективні, історії відкриття нових чисел. Є відомості про особистості, які народжували сміливі математичні ідеї. Книга розповість, як і для чого виникали математичні правила. А якщо знаєш щось цікаве, пов’язане з правилами, вони краще закарбовуються у пам’яті. Призначається книга, насамперед, учням 5-7 класів. Але читати її варто всім школярам “від мала до велика”. Кожен знайде в ній щось невідоме й цікаве.

 

 

Янг, Т.
Крута математика [Текст] / Т. Янг, К. Гюветт ; пер. з англ. Г. Лелів. — Київ : Моя книжкова полиця, 2019. — 112 с. — (Круті знання для пізнання).

Анотація

Читання, письмо й арифметика — три кити всіх освітніх систем на світі. Однак ці предмети завжди чомусь вважають нуднуватими. Останнім часом Дж. К. Ролінґ доклала чималих зусиль, щоб читання вважалося крутим і веселим заняттям, і навіть надихнула багатьох дівчат і хлопців спробувати себе в ролі письменниць і письменників. І це супер! Але як там поживає бідолашна стара добра арифметика?

Ну, по-перше, тепер її ніхто так більше не називає. Арифметика стала математикою. А британці навіть повну назву не вимовляють, а кажуть скорочено: maths (а американці ще коротше —math).

Тим, хто не палає бажанням по-справжньому зрозуміти математику, вона здається нічим не особливою, тоді як інші вважають її цариною, де поміж числами й рівняннями, теоріями й формулами панують чари і творяться чудеса. Математика здатна оживити буденні речі й перетворити повсякденну ситуацію на безкінечні, неможливі, неймовірні веселощі.

Так-так, тут справді слова МАТЕМАТИКА й ВЕСЕЛОЩІ в одному абзаці. Але ж як їх поєднати? А ось як…