Чумарна, М. І.
Цей казковий світ. Таємниці рідного краю [Текст] / М. І. Чумарна. — Львів : Світ, 2018. — 156 с.
Таємниці рідного краю “Цей казковий світ” – різноманітна за змістом і пізнавальна за художнім оформленням книжка. Подаються відомості з історії та природи рідного краю, зокрема, про старовинний Львів і колись повноводу річку Полтву, що тепер захована під землю, цікавинки з різних галузей знань, що заохочують до самостійного опрацювання енциклопедичної інформації і творчості. Виділяється розділ “Земля героїв і змієборців”: від образу славного і мудрого короля Данила до героїв сучасної війни, серед яких і Василь Сліпак — знаменитий оперний співак, що загинув за Україну. Книжка знайомить із найкращими зразками українського мистецтва, зокрема, з дивовижними творами самобутнього художника живопису на склі Івана Сколоздри. Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.
Казкар [Текст] : Народні казки Українських Карпат / [упоряд., підгот. текстів, приміт. та слов. І.В. Хланти]. — Ужгород : Патент, 2012. — 248 с.
До книги ввійшли кращі зразки українських казок для дітей, записані на території Карпатського регіону-Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецькоїобластей.
Українські народні казки: Казки Поділля [Текст] / записав, упоряд. і літ. опрац. М.А. Зінчук. — Чернівці : Букрек, 2013. — 359 с.
Пропонований том є черговою книгою унікальної 40-томної серії українських народних казок, збиранню, впорядкуванню та літературному опрацюванню яких Микола Зінчук присвятив понад 35 років.
У пропоновану книгу увійшли казки самобутнього етнографічного району України – Поділля, записані у 2008-2010 роках.
Мову казок наближено до літературної, але найхарактерніші діалектизми, іншомовні запозичення та синтаксичні конструкції збережено. Лексичні діалектизми подано у словнику наприкінці книги.
Для широкого кола читачів.
Українські народні казки [Текст]. Кн.16 : Казки Бойківщини / записав, упоряд. і літ. опрац. М. Зінчук. — Чернівці : Букрек, 2012. — 488 с.
Пропонований том є черговою книгою унікальної 40-томної серії українських народних казок, збиранню, впорядкуванню та літературному опрацюванню яких Микола Зінчук присвятив понад 35 років. У пропоновану книгу увійшли казки самобутнього етнографічного району України – Бойківщини, записані наприкінці минулого століття.
Мову казок наближено до літературної, але найхарактерніші діалектизми, іншомовні запозичення та синтаксичні конструкції збережено. Лексичні діалектизми подано у словнику наприкінці книги.
Для широкого кола читачів.
Калинова сопілка [Текст] : Антологія української народної творчості: Казки, легенди, перекази, оповідання: Для ст.шк.віку. — Київ : Веселка, 1989. — 615 с.
Антологію складають кращі зразки традиційних жанрів української усної народної прозової творчості — казки, легенди, перекази, анекдоти та оповідання. У передмові та коротких статтях перед розділами подано найважливіші відомості про фольклор, розповідається про історичну долю певного жанру чи виду та його особливості.
Видання містить примітки, алфавітний покажчик, словничок застарілих та діалектних слів.
Лірник, С.
Казки Лірника Сашка [Текст] / С. Лірник. — Київ : Зелений пес : Гамазин, 2014. — 72 с.
Самобутні та не нудні — це про казки Сашка Лірника. Вони яскраво ілюструють факт, що українська традиційна казка — це весело, не нудно та ще й неймовірно красиво. Все завдяки ілюстраціям, які більше схожі на картини-полотна, а ніж на малюнки у дитячій книжці.
Чарівні [Текст] : [казки / упоряд. Л. Демська-Будзуляк ; худож. К. Гріньов]. — Київ : Грані-Т, 2010. — 64 с. : іл. — (Українські народні казки з вузликами).
У цій книзі на вас чекає захоплюючий світ українських чарівних казок, у яких сміливі та мудрі герої зазнають незвичайних та небезпечних пригод.Проте їм завжди на допомогу приходять вірні друзі, а золотогривий кінь здатний не лише захистити, а й здобути для свого володаря бажану перемогу. На темні сили очікує неминуча поразка, бо справедливість не на їхньому боці. Не обійдеться у цій дивовижній подорожі й без чарівних вузликів, які поповнять вашу скарбничку знань новими цікавинками.
Люди і звірі [Текст] / [упоряд. Л. Демська-Будзуляк ; худож. М. Німенко]. — Київ : Грані-Т, 2008. — 80 с. : іл. — (Українські народні казки з вузликами).
У цій книзі ви зустрінетеся з кумедними героями казок про людей і звірів та дізнаєтеся, хто ж із них виявиться наймудрішим і найкмітливішим, хто кого перехитрує. Спільне звірячо-людське життя та господарювання – це той веселий світ, куди вас поведуть клубочок та вузлики цього разу. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.
Побутові [Текст] / [упоряд. Л. Демська-Будзуляк ; худож. Ю. Мітченко]. — Київ : Грані-Т, 2008. — 64 с. : іл. — (Українські народні казки з вузликами).
У цій книзі ви зустрінетеся з кумедними героями побутових казок – мудрими та не дуже, хитрими, дотепними й довірливими. Добрий гумор і повчальна сатира – це той веселий світ, куди вас поведуть клубочок та вузлики цього разу.
Пригодницькі [Текст] / [упоряд. Л. Демська-Будзуляк ; худож. А. Шигаєва]. — Київ : Грані-Т, 2008. — 64 с. : іл. — (Українські народні казки з вузликами).
Мабуть, ще не доводилося маленьким допитливим читачам діставати цікавинки з чарівних вузликів. А нова серія «Українські народні казки з вузликами» якраз стане у нагоді розумникам і їхнім батькам, які матимуть змогу ще раз відкрити для себе глибину і мудрість народної казки. Під обкладинкою цієї захоплюючої книги ниточка поведе вас до неймовірних пригод, де люди і звірі, стихії та небесні світила перебувають у єдиному казковому просторі, поєднані однією чарівною історією. Ви дізнаєтесь, як складається доля тих, хто виборює своє щастя, допомагає іншим і вірить у правду, що завжди перемагає. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.
Прикордонні [Текст] / [упоряд. Л. Демська-Будзуляк ; худож. Н. Пастушенко]. — Київ : Грані-Т, 2008. — 80 с. : іл. — (Українські народні казки з вузликами).
Мабуть, ще не доводилося маленьким допитливим читачам діставати цікавинки з чарівних вузликів. А нова серія «Українські народні казки з вузликами» саме й стане у нагоді розумникам і їхнім батькам, які матимуть змогу ще раз відкрити для себе глибину і мудрість народної казки. У цій книзі читач зустрінеться з героями українських казок прикордонних регіонів та дізнається про смішні моменти, пов’язані з відносинами українців та їхніх сусідів: поляків, росіян, угорців… Гумор та винахідливість завжди допоможуть знайти вихід із капосних ситуацій. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.
Про тварин [Текст] / [упоряд. Л. Демська-Будзуляк ; худож. К. Іванова]. — Київ : Грані-Т, 2008. — 72 с. : іл. — (Українські народні казки з вузликами).
Мабуть, ще не доводилося маленьким допитливим читачам діставати цікавинки з чарівних вузликів. А нова серія «Українські народні казки з вузликами» якраз стане у пригоді розумникам і їхнім батькам, які мають змогу ще раз відкрити для себе глибину і мудрість народної казки. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.
Казки добрих сусідів. У 4 кн [Текст]. Кн.1 : Сирота : туркменські народні казки / [пер. В.І. Воробйова]. — Київ : Кордон, 2015. — 112 с. — (Казки добрих сусідів).
У книжці зібрані найпопулярніші казки, характерні для туркменського фольклору. Більшість казок українською мовою видаються вперше. Збірка розрахована на широке коло юних читачів.
Казки добрих сусідів. У 4 кн [Текст]. Кн.2 : Красуня тисяча косиць : узбецькі народні казки / [пер. В.І. Воробйова]. — Київ : Кордон, 2015. — 112 с. — (Казки добрих сусідів).
Узбецькі народні казки – яскраві високохудожні оповідки народної творчості, які створювались протягом століть талановитими народними казкарями. Більшість казок українською мовою видаються вперше. Збірка розрахована на широке коло юних читачів.
Казки добрих сусідів. У 4 кн [Текст]. Кн.3 : Сонцева доня : грузинські народні казки / [пер. В.І. Воробйова]. — Київ : Кордон, 2015. — 112 с. — (Казки добрих сусідів).
З давнини грузинський народ, як і всі народи світу, творив казку, що виховувала у людей повагу до добра і справедливості, прищеплювала любов до праці, зневагу до ледарів, брехунів і особливо до тих, хто намагався розбагатіти за рахунок чужої праці. Більшість казок українською мовою видаються вперше. Збірка розрахована на широке коло юних читачів.
Казки добрих сусідів. У 4 кн [Текст]. Кн.4 : Золотоголова рибка : вірменські народні казки / [пер. С.П. Коцупія]. — Київ : Кордон, 2015. — 112 с. — (Казки добрих сусідів).
Вірменські народні казки вчать тому, що цінують і будуть цінувати люди: скромності, щирості, сміливості, відданості, любові до рідної землі. Більшість казок українською мовою видаються вперше. Збірка розрахована на широке коло юних читачів.
Казки Індії [Текст] / [літ. ред. І. Андрусяк ; худож. К. Іванова]. — Київ : Грані-Т, 2007. — 64 с. : іл. — (Казки народів світу).
Ця книжка запам’ятається читачеві яскравістю та чарівністю, адже в ній зібрані найкращі казки Індії. А ще ця збірка казок оповита добрим гумором.
Читати «Казки Індії» радимо всією сім’єю під мелодії індійських фільмів. А великі яскраві ілюстрації доповнять декорацію свята сімейного читання.
Казки кримських татар [Текст] / упоряд. Л. Гуманенко, О. Доля; худож. І. Заруба. — Київ : Веселка, 2016. — 127 с. — (Казки народів світу).
Збірник найпопулярніших казок кримських татар — найновіше видання у славнозвісній серії “Казки народів світу”.
Багатогранне життя сонячного півострова відображено в цікавих історіях, побудованих за арабською казковою традицією. Герої казок допомагають читачам повірити в перемогу добра над злом і осягнути велику істину, що життя, дружба, воля — це найбільші цінності
Казки Латинської Америки [Текст] / [літ. ред. В. Колесник ; худож. Н. Дойчева]. — Київ : Грані-Т, 2007. — 48 с. : іл. — (Казки народів світу).
Ця збірка відкриє вам світ, яким його в сиву давнину бачили народи Латинської Америки. Його населяють грізні боги та загадкові істоти. Сонце тут колись посварилось зі своєю дружиною Місяцем, і тепер вони не можуть поєднатися. Людське життя схоже на життя бамбука – воно таке ж яскраве, спрагле світла і постійно відроджується в дітях. Читач дізнається багато цікавих історій: як люди щоночі ходили шукати день, аж поки півень своїм кукуріканням не став провіщати ранок, як хитра черепаха випередила грифа, як герой Уаньям здобув для племені Мауе ніч… Збірка буде цікава не тільки дітям та їхнім батькам, а й хто бажає познайомитись з народною культурою Латинської Америки.
Японські народні казки [Текст] / упоряд., вступ. слово та переказ з яп. І. Дзюба ; мал. О. Михайлової-Родіної. — 2-е вид., зі змінами. — Київ : Веселка, 2017. — 151 с. — (Казки народів світу).
Збірник найпопулярніших казок японського народу, в яких відображено його побут, звичаї, прагнення та ідеали.
Швейцарські казки [Текст] / розказав О. Чаклун; намал. І. Суманенкова. — Київ : Фонтан казок, 2015. — 72 с. — (Добре чаклунство).
Величні льодовики, полонини, ліси, водограї й численні озера… Усе це – Швейцарія, країна краси, точності й надійності. Такі ж і її казки – дивні, таємничі й смачні, як добрий кухоль пінистого альпійського молока. Український письменник Олег Чаклун дуже добре знає цю прекрасну країну. Він не раз мандрував її горами й луками, спілкувався з цікавими людьми, казкарями й чарівниками, – і розказав нам ці чудові казки про дивовижних героїв і їхні неймовірні пригоди, сповнені загадок і несподіванок. А художниця Ірина Суманенкова проілюструвала книжку в стилістиці вітражів, якими так славиться архітектура Швейцарії.
Чарівні казки Європи [Текст] / [пер. І. Андрущенка]. — Київ : Наш час, 2013. — 104 с. — (Равлик).
До книги «Чарівні казки Європи» увійшли справжні скарби європейського фольклору, що ознайомлять малюків з розмаїттям культурного ландшафту Старого Cвіту. В казках, які склали основу цього унікального видання, яскраво проступає дух того чи іншого народу. Так, австрійську казку годі уявити без чарівних фей та гірських гномів, які допомагають героям, польську — без русалок і мавок, які живуть у численних водоймах озерного краю, англійську — без маленьких капосних лепреконів, а швейцарських — без могутніх велетнів.
Іранські народні казки [Текст] / з перс. пер. Р. Гамада. — Тернопіль : Богдан, 2011. — 232 с. — (Скарби Сходу).
До книги ввійшли сорок найпопулярніших іранських народних казок. Їхні герої — благородні й відважні юнаки, які не зупиняються перед жодними небезпеками, а також незвичайно люблячі й самовіддані красуні («Камінь терпіння», «Ох», «Син дроворуба і чарівник»). В іранських казках добро завжди перемагає зло («Місяцечола», «Квітуча троянда»), а велике кохання долає саму смерть («Птах-буревій», «Гранатова дівчина»). В багатьох казках, як чарівних, жартівливих, так і в казках про тварин, читач з приємністю впізнає персонажів, знайомих з дитинства. Це свідчить лише про спільність культур, зокрема про близькість українського та іранського фольклору. Усі казки перекладено українською мовою вперше.
Морські казки [Текст] / Упорядник Г.Ю.Рогінська. — Харків : Веста, 2002. — 128 с.
До збірки уиійшли кращі морські казки народів світу. Дітям буде дуже цікаво читати про Королеву морів, Людину-рибу, русалок , принца-краба, якого всесильне кохання принцеси визволило від злих чарів.
Казки цієї книги будуть виховувати в дітей сміливість, волю й любов до людей.
Казки братів Грімм [Текст] / Упор. В.М. Мосякін. — Харків : Книжковий клуб, 2006. — 350с.
До збірки увійшли кращі казки відомих німецьких письменників – братів Якоба та Вільгельма Грімм. На сторінках цієї книги діти зустрінуться з Білосніжкою, бременськими музикантами, Біляночкою і Трояндочкою та іншими казковими персонажами, яких читачі різних країн знають і люблять протягом вже двох століть. Для дітей середнього шкільного віку.
Історія України в казках та легендах. Історія України в іменах та подіях [Текст] / Уклад. О.А.Волосевич. — Львів : Аверс, 2001. — 288 с.
Казки та легенди про періоди та етапи творення нашої держави: від появи перших племен на території Руських земель до ХХ ст. Книга розкриває аспекти боротьби наших предків, називає імена найвідважніших борців за свободу.