22/11

XII школа професійної майстерності

22 листопада 2023 року відбулася XII Школа професійної майстерності “Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва”. Захід відбувся на платформі ZOOM у режимі онлайн-конференції згідно плану роботи #Державної_бібліотеки_України_для_юнацтва на базі #Вінницької_обласної_бібліотеки_для_юнацтва.
Школа об’єднала працівників культури, керівників та працівників юнацьких та молодіжних бібліотек.
Модерували Школу професійної майстерності #Тетяна_Сопова, заступниця директора з науково-методичної роботи Державної бібліотеки України для юнацтва та #Алла_Безмощук, завідувачка відділу методично-бібліографічної роботи та видавничої діяльності Вінницької обласної бібліотеки для юнацтва.

Вітальним вступним словом відкрила Школу #Ольга_Дернова, начальниця управління культури та креативних індустрій Департаменту гуманітарної політики Вінницької обласної державної адміністрації. Вона акцентувала увагу на темі діяльності культурних закладів та бібліотек Вінницької області та розповіла про волонтерську роботу.
До вітання долучилась #Тетяна_Пісна, директорка Вінницької обласної бібліотеки для юнацтва. Вона надала повну інформацію про діяльність бібліотеки та розповіла про можливості та виклики.
Була здійснена віртуальна екскурсія Вінницькою обласною бібліотекою для юнацтва, яку підготував відділ інформаційних технологій та електронних ресурсів.
Виступ #Павла_Кравченка, кандидата історичних наук, голови ГО, професора Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського “Громадська організація “Подільська спадщина”: досвід створення та використання інформаційного контенту серед учнівської та студентської молоді” був дуже інформативним та змістовним. Він розповів про створення документальних історичних фільмів від радянських часів до нашого часу, про створення рекомендацій та розповсюдження фільмів по школах.
Тематична презентація #Наталії_Бондар, бібліотекарки відділу мистецтв Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Євгена Маланюка на тему “Авторське право в роботі бібліотеки: основи і лайфаки” був захоплюючим та цікавим. Бібліотекарка розповіла в своєму виступі про електронні носії, джерела та способи використання матеріалів для створення власних призентацій. Надала інформацію, як викоритовувати матеріали з різних носіїв, оминувши матеріали з авторським правом.
Виступ #Світлани_Цимбал, кандидатки філософських наук, доцентки кафедри професійної підготовки, документознавства та публічного управління Українського державного університету ім. Михайла Драгомагова, гаранта освітньо-професійної програми “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” на тему “Актуальні проблеми підготовки фахівців з бібліотечної справи в умовах неперервної освіти” був змістовним та всебічним. Вона розповіла про роль бібліотечної спеціалізації, проблеми та шляхи вдосконалення в умовах неперервної освіти.
#Максим_Прихненко, проректор з науково-педагогічної роботи, молодіжної політики та розвитку Донецького національного університету ім. Василя Стуса презентував проєкт “Бібліотека-школа-університет: співпраця заради розвитку”. Він зосередив свою увагу на те, яку саме підтримку надають європейські держави для освіти (навчання) та розвитку студентської молоді України, висвітив цифри і факти та проблеми з якими зараз стикається українське сусупільство, зокрема молодь. Також наголосив, що бібліотека, школа і університет повинні співпрацювати заради розвитку держави, сьогодення та майбутнього.
Змістовною та всебічною була розповідь #Андрія_Козицького, кандидата історичних наук, доцента Львівського національного університету ім. Івана Франка, старшого співробітника Національного музею Голодомору-геноциду на тему “Запречення Голодомору як елемент гібридної війни росії проти України”. Він надав хронологічну інфомацію та висвітив детально заперечення Голодомору 1932-1933 років різними світовими політологами, журналістами, письменниками, світовими та російськими діячами.
#Тетяна_Сопова, заступниця директора з науково-методичної роботи Державної бібліотеки України для юнацтва презентувала тематичну презентацію “Молодіжні бібліотеки світу”. Вона розповіла про прогресивні та сучасні бібліотеки, які працюють з дітьми та молоддю в Німмечині, Норвегії, Польщі, Швеції, Данії та Південній Кореї, розкрила найрізноманітнішу діяльність та специфіку цих бібліотек, які залежать від економічного, культурного та освітніх рівнів.
Виступ #Надії_Бачинської, кандидатки педагогічних наук, професорки, завідувачки кафедри інформаційних технологій Київського національного університету культури і мистецтв на тему “Підготовка фахівців для бібліотечно-інформаційної галузі в Київському національному університеті культури і мистецтв: традиції та інновації” був всебічним, змістовним та інформативним. Вона розповіла про форми навчання та спеціалізації, про традиції та інновації.
#Ірина_Василькова, бібліотекарка Державного професійно-технічного навчального закладу “Вінницьке вище професійно-технічне училище сфери послуг” висвітила тематичну інформацію “Роль бібліотеки в популяризації української книги серед здобувачів освіти професійно-технічних навчальних закладів”. Вона розповіла про плідну та тісну співпрацю з Вінницькою обласною бібліотекою для юнацтва, про спільно проведені: зустрічі з авторами, презентації книг, майстер-класи, години спілкування з молоддю.
Презентувала тематичну презентацію #Вікторія_Кравчина, провідна бібліотекарка відділу інформаіійних технологій та електронних ресурсів Вінницької обласної бібліотеки для юнацтва, голова ГО “Центр сприяння розвитку родинної активності “Легко. Спейс” на тему “Роль бібліотеки в підтримці громадських та міжнародних ініціатив”. Вона розповіла про роботу бібліотеки в двох напрямках: навчання (освіта) та кластер (протест та захист). Розказала про досвід запроваджених мобільних виїздів до місць, де люди потребують допомоги. Також розповіла про міжнародну гуманітарну допомогу під час війни в Україні та як бібліотекарі реагують на її наслідки.
Виступ #Олени_Симоненко, заступниці голови ГО “Нюктюрн”, провідної бібліотекарки КЗ “Вінницька гімназія N24” на тему “Комунікація бібліотеки з молодіжними громадськими організаціями: успіх у взаємодії” був цікавим та змістовним. Вона розповіла про роботу та організацію різноманітних творчих зустрічей, презентацій з письменниками, акцій, годин спілкувань з представниками спілок.
#Олена_Прокопович, завідувачка відділу обслуговування учнів 5-9 класів Вінницької обласної бібліотеки для юнацтва презентувала тематичну розповідь “Бібліотечне партнерство: стратегія єдності в наданні сервісних послуг”. Вона змістовно розкрила всі напрямки співпраці з спеціальними та приватною школами.
Презентувала свій виступ #Діана_Резнік, бібліотекарка II категорії відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Вінницької обласної бібліотеки для юнацтва на тему “Формування іміджу бібліотеки за допомогою соціальних мереж”. Вона поділилась своїм досвідом та розповіла про можливості рекламування послуг та заходів в соціальних мережах: Фейсбук, Інстаграм та Тік-ток. Також наголосила, що це здієвий засіб реклами бібліотеки та простір до залучення і привернення уваги користувачів.
#Тетяна_Пеструшко, авторка поетичних творів, волонтерка виступила з темою “Єдність через слово: читання вголос поетичних творів”. Вона прочитала свої поетичні твори та наголосила: “Кожне слово, яке ми несемо до людей, допомога, підтримка, яка наближає перемогу”.
Виступ #Ірини_Турлюк, завідувачки бібліотекою КЗ “Вінницька гімназія N24” на тему “Ментальне здоров’я: як подбати про себе” був цікавим та змістовним. Вона розповіла, як зберегти себе, як налаштуватися на позитив під час воєнного стану в Україні, часу швидкого темпу та трансформації психологічно-ментального здоров’я. Вона порадила, щоб не блокувати свої емоції, а дбати про екологію здоров’я.
#Світлана_Мазуренко, завідувачка сектором абонемента відділу обслуговування юнацтва Вінницької обласної бібліотеки для юнацтва презентувала свій виступ на тему “Булінг у молодіжному середовищі: виклики і протидія”. Вона розкрила всі негативні сторони булінгу та розповіла про наслідки насилля та цькування. Також вона закликала, щоб зупинити дію, або протидію, що завдає шкоди здоров’ю, як фізичному, так і психологічному, що принижую почуття, честь і гідність. Її клич: “Зупинемо булінг разом!”.
Цікавою та змістовною була презентація #Олени_Калашнікової, завідувачки сектору періодики Вінницької обласної бібліотеки для юнацтва на тему “Відзначені високим іменем Тараса: лавреати Національної премії України ім. Тараса Шевченка”. Вона розповіла про національні та державні премії, дипломи які отримали діячі культури. Бібліотекарка продемонструвала захоплюючу слайд-презентацію про творчий шлях письменника Василя Земляка та розповіла про його творчі наробки.
#Анна_Прус, бібліограф I категорії відділу інформаційно-бібліографічної роботи Державної бібліотеки України для юнацтва виступила з темою “Фірмовий стиль бібліотек України для юнацтва, молоді як пріоритетна складова брендингу”. Бібліограф розповіла про застосування та корисність фірмового стилю.
Виступ #Валентини_Романишиної, головної бібліотекарки науково-методичного відділу Волинської обласної бібліотеки для юнацтва на тему “Медіаграмотність: розвивати та формувати” був змістовним та інформативним. Бібліотекарка, наголосила, що важливо правильно ставити питання та отримувати вірні відповіді. Вона акцентувала, що медіаграмотність – це складова євроінтеграції.
#Валентина_Заблоцька, завідувачка відділу маркетингу та методичної роботи Рівненської обласної бібліотеки для молоді виступила на тему “Тік-ток та молодіжні тренди в бібліотеках”. Вона презентувала діяльність Рівненської молодіжної книгозбірні та розповіла про прогресивні методи роботи в Тік-ток.
Завершальним був виступ #Ганни_Шинкаренко, методиста I категорії науково-медодичного відділу Державної бібліотеки України для юнацтва на тему “Огляд заходів бібліотек України для юнацтва, молоді, щодо відзначення Дня молоді в Україні”. Всі учасники конференції мали нагоду дізнатись про відзначення Дня молоді та проведення бібліотечних заходів. Методист висвітила форми роботи, які були найпрогресивнішими та охопили найбільше користувачів: фестивалі, змагання, презентації, майстер-класи та ігри.
Це був надзвичайно прогресивний день активності та єдності навколо спільної бібліотечної спраи, який допоміг обмінятися інформацією та думками, отримати відповіді на запитання та відчути потребу рухатись вперед.