26/05

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу «Фонтан ідей у бібліотечних виданнях!»

У Державній бібліотеці України для юнацтва відбулося нагородження переможців    Всеукраїнського конкурсу методичних видань «Фонтан ідей у бібліотечних виданнях»

Державна бібліотека України для юнацтва при інформаційній підтримці Міністерства культури та інформаційної політики України у 2020 році започаткувала й провела Всеукраїнський конкурс методичних видань «Фонтан ідей у бібліотечних виданнях».

Метою конкурсу є активізація роботи бібліотек у напрямку поліпшення інформаційно-бібліографічного  обслуговування  користувачів  інформації  в Україні шляхом підготовки методико-бібліографічних, рекомендаційних  та інших видань, які б сприяли розвитку творчих, професійних, пізнавальних здібностей фахівців, формуванню навичок прогресивного мислення та бачення нових ідей у процесі створення власного продукту.

Завдання Конкурсу: виявлення та підтримка ідей, творчої ініціативи бібліотечних працівників;  популяризація прогресивних ідей у бібліотечних виданнях; обмін досвідом у створенні методико-бібліотечних видань;  підвищення професійного рівня бібліотечних працівників.

До Державної бібліотеки України для юнацтва надійшло 36 видань (35 друкованих та 1 в електронному вигляді) із 14 областей України.

При визначенні переможців враховувалися: актуальність і оригінальність тематики; відповідність методики складання методико-бібліографічних матеріалів (структура, принципи відбору, засоби бібліографічної характеристики, склад  допоміжного апарату тощо); цільове та читацьке призначення; якість поліграфічного оформлення; потенційна затребуваність та подальше просування.

Журі Конкурсу відзначило високий фаховий рівень виконання, креативне дизайнерське оформлення, актуальність, змістовність і оригінальність надісланих робіт.

Переможцями Конкурсу визнано:

І місце:

– Київська обласна бібліотека для юнацтва за патріотично-краєзнавчі матеріали «Рубежі слави»;

– Збаразька централізована бібліотечна система (Тернопільська обл.) за рекомендаційний бібліографічний покажчик «Землі Збаразької славетні імена».

ІІ місце:

– Київська обласна бібліотека для юнацтва за бібліографічний альманах «Молоді імена Київщини»;

– Тернопільська обласна бібліотека для молоді за бібліографічний покажчик «Галицькі перші леді: цікаві історії про жінок, що стали першими».

ІІІ місце:

– Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва за методико-бібліографічний матеріал «Безконечна. Могутня. Глибинна…»;

– Київська обласна бібліотека для юнацтва за інформаційно-методичні матеріали «Земляни»;

– Київська обласна бібліотека для юнацтва за методичні матеріали «Правова робота з молоддю».

 Заохочувальні призи отримали Покровська централізована бібліотечна система (Дніпропетровська обл.) за інформаційно-бібліографічний покажчик «Місто Покров» та Київська обласна бібліотека для юнацтва за методичні рекомендації «Віртуальний бібліотечний простір».

Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу методичних видань «Фонтан ідей у бібліотечних виданнях!»