Вибір професії – важливий крок у житті

До тижня профорієнтації  відділ комплексного обслуговування користувачів  пропонує ознайомитися  з  виставкою « Вибір професії – важливий крок у житті».

Кожний випускник, кожна молода людина  розмірковуючи над своїм майбутнім, перш за все вирішує  ким стати, яку професію обрати. І в цей особливий період життя дуже доречна допомога в оволодінні навичками  самостійного вибору майбутньої професії.  Працюючи за своїм покликанням, людина сповнена енергії, нових ідей.

Книги, представлені на нашій виставці,  нададуть інформацію про сучасні професії, цифрові технології, мови програмування, основи політики та підприємницької діяльності,   допоможуть  спланувати свою кар’єру і  стати успішним та  досягти визнання в обраній справі.

 

Моя майбутня професія [Текст] : зб. тренінгових занять / уклад. І.О. Каштанова. — Кам‘янець-Подільський : Аксіома, 2017. — 216 с.

 Анотація

Збірник тренінгових занять спрямований на активізацію інтересу учнів до самостійного та свідомого вибору майбутньої професії на основі індивідуальних властивостей, нахилів, здібностей та вимог до сучасного ринку праці.

На тренінгових заняттях учні отримують свій власний досвід, набувають комунікативні навички, самостійність, упевненість у собі, наполегливість, стійкість до стресів тощо.

Тренінгові заняття пропонуються для учнів 10-11-х класів, які цікавляться проблемою вибору майбутньої професії. До занять можуть залучатися вчителі та батьки, які будуть безпосередньо учасниками групи разом з учнями.

Збірник стане у нагоді соціальним педагогам, психологам, класним керівникам, учителям та усім небайдужим до правильного вибору майбутньої професії.

 

 

Армстронг, С.
Крута архітектура [Текст] / С. Армстронг ; пер. з англ. Г. Лелів. — Київ : Моя книжкова полиця, 2018. — 112 с. — (Круті знання для пізнання).

 Анотація

Ти тримаєш у руках чарівний ключ до брами дивовижного замку під назвою “Архітектура”. Ця захоплива книжка – про неймовірні архітектурні подвиги, геніальні винаходи і всілякі інші дивовижі, у які часом складно повірити! Чому піраміди вважають одним із чудес світу? Який хмародер найвищий? Що потрібно для того, аби збудувати свій власний замок? З яких матеріалів споруджуватимуть будинки майбутнього? Хутчіш дізнайся відповіді на всі найцікавіші запитання і довідайся про таємниці, якими поділяться з тобою найкрутіші у світі архітектури!

 

 

Біденко, С.
Книга юного підприємця [Текст] : 9 детальних планів своєї справи для підлітків / С. Біденко, І. Золотаревич. — Харків : Основа, 2019. — 144 с.

 Анотація

Ця книга – важливий крок підлітка в організації власної прибуткової справи. Адже в ній йдеться про реальні способи заробітку, даються корисні поради щодо подієвого плану створення своєї справи. Книга юного підприємця допоможе організувати свою роботу та роботу команди; знайти спільну мову з партнерами, замовниками, клієнтами; відстежувати доходи і витрати; зрозуміти, як влаштований великий і маленький бізнес, і головне: заробити свої власні перші гроші. Створювати та розвивати свою власну справу це цікаво! Переконайся в цьому сам!

 

 

Ворона, Т. В.
 Стартап на мільйон. Як українці заробляють статки на технологіях [Текст] / Т. В. Ворона ; [пер. з рос. Г. Сологуб]. — Харків : Vivat, 2018. — 224 с.

 Анотація

Нове покоління українців… Яке воно? Більшості з його представників не виповнилося й сорока, проте на їхніх рахунках — мільйони доларів, а створеними ними продуктами користуються люди в усьому світі. Джерело їхнього капіталу — не батьки-олігархи й не поцуплені на держпосаді гроші, а технології. Depositphotos, Genesis, Jooble, Grammarly і десяток інших IT-компаній — саме вони сьогодні є гордістю країни, її обличчям, яке не хочеться ховати, за яке ніколи не буде соромно. Як українці здобувають мільйонні статки завдяки своїм знанням, розуму, наполегливості й хисту? Дізнайтеся із цієї книжки.

 

 

Гільбо, К.
Стартап на $ 100. Як перетворити хобі на бізнес [Текст] / К. Гільбо ; пер. з англ. А. Ящук. — 2-е вид. — Київ : Наш формат, 2018. — 264 с.

 Анотація

Утекти зі світу офісних працівників і зайнятися своїм проектом значно легше, аніж здається. У цьому переконує письменник і підприємець Кріс Ґільбо, автор книжки «Стартап на 100 доларів». Він гадає, що варто лише мати справу до душі, яка приноситиме користь іншим, геть куций бюджет (вистачить і 100 доларів) і непереборне бажання працювати на себе. Вік, стать, місце проживання не мають значення. Звучить банально? Але це справді діє. Найкращий доказ — успішні історії 100 героїв книжки. Вклавши 100 доларів і невпинний ентузіазм у власний стартап, зараз ці люди отримують суми прибутків із п’ятьма-шістьма нулями в рік.

 

 

Гомперц, В.
Думай як митець і живи на повну [Текст] / В. Гомперц ; пер. з англ. М. Ільницької. — Київ : ArtHuss, 2018. — 176 c. — (UkrainianArtBook).

 Анотація

«Ми всі — митці», — заявляє Вілл Ґомперц. Кожен із нас має дар творити — і безліч перешкод на шляху до свого шедевра. Спираючись на професійний досвід спілкування з сучасними митцями і блискуче знання історії мистецтва, Ґомперц виводить правила креативного мислення, що працюють за будь-яких обставин, допомагаючи долати перешкоди в творчості. Це книжка про сміливість і допитливість, здоровий скептицизм і зухвалість, пристрасть і відданість — про риси характеру й звички, завдяки яким у різні часи митці знаходили себе, досягали майстерності та здобували визнання.

 

 

Дікінз, Р.
Scratch. Кодування для майбутніх програмістів [Текст] / Р. Дікінз, Д. Мелмот, Л. Стовел ; пер. з англ. Н. Гордієнка ; іл. Ш. Нільсена. — Київ : КМ-БУКС, 2019. — 96 с.

 Анотація

Ця книга допоможе ознайомитися з основами безкоштовної онлайн-програми і комп’ютерної мови програмування Scratch, розробленої спеціалістами Массачусетського технологічного інституту (США) для дітей віком від 6 років. Мова Scratch широко вивчається і використовується не лише у школах, а й у багатьох університетах світу. За її допомогою можна створювати власні інтерактивні історії, анімації, ігри, музику та твори мистецтва, ділитися своїми роботами з друзями та знайомими в інтернеті.

Вивчаючи основи програмування зі Scratch, дитина дізнається про найважливіші концепції програмування (зокрема, про вхідні дані, параметри, повторювані структури тощо) та способи розробки алгоритмів, а отримані теоретичні знання одразу зможе використовувати для створення власних програм. У книзі міститься чимало корисних порад і рекомендацій стосовно способів виявлення та усунення помилок у власноруч створеному коді. Таким чином, дитина не лише зможе ознайомитись із принципами та прийомами програмування, а й здійснити перший крок на шляху до майбутньої професії, в якій можуть знадобитися знання та навички програмування.

 

 

Морзе, Н. В.
Основи робототехніки [Текст] : навч. посіб. / Н. В. Морзе, Л. О. Варченко-Троценко, М. А. Гладун. — Кам‘янець-Подільський : ПП Буйницький О.А., 2016. — 184 с.

Анотація

Мета посібника – ознайомлення студентів та вчителів з технологією конструювання роботів та створення програм для керування ними; набуття ними навичок проектування, конструювання та програмування роботизованої техніки.

 

 

Стоуел, Л.
Python. Кодування для майбутніх програмістів [Текст] / Л. Стоуел, Р. Дікінс ; пер. з англ. Н. Гордієнка ; іл. Д. Дівола. — Київ : КМ-БУКС, 2019. — 96 с.

Анотація

Книга «Python. Кодування для майбутніх програмістів» — це простий і водночас досить повний вступ до програмування із використанням мови Python, яку швидко опанує будь-який читач навіть без досвіду програмування. Основи кодування — від використання простих понять (змінна, умова тощо) до застосування складних концепцій (цикли, підпрограми і т. п.) — подано в зрозумілому форматі, виклад теоретичної частини супроводжується безліччю ілюстрацій і пояснень того, яким чином і завдяки чому працюють створювані коди. У книзі також описані принципи реалізації більш складних проектів, що розвивають логічне й інженерне мислення, потребують застосування дизайнерських рішень, прищеплюють навички проектування і кодування, виховують наполегливість при пошуку помилок та їх усуненні. В рамках цих проектів школярі в ігровій і доступній формі на прикладі простих анімацій та ігор навчаються визначати проблеми, генерувати ідеї для пошуку шляхів їх розв’язання й аналізувати і вдосконалювати власноруч розроблені проекти.

Таким чином, школярі опановують основи програмування із застосуванням популярної мови Python шляхом занурення у цікавий і захоплюючий світ створення комп’ютерних програм.

Книжка розрахована на дітей від 10 до 15 років

 

 

Троян-Яскот, А.
Як стати кимось [Текст] / [А. Троян-Яскот] ; пер. з пол. М. Пушкарук ; [іл. М. Камлер]. — Харків : Талант : Юнісофт, 2020. — 160 с. — (Порадник підлітка). — Авт. вказаний над вих. дан.

Анотація

Як вибрати найкращу професію? Що робити, коли не знаєш, чим хочеш займатися? Як відкрити у собі таланти?.. Ця книга розповість, як йти до своєї мрії. Познайомить з найцікавішими професіями та історіями відомих людей, які довели: все неодмінно вийде, головне, сильно того прагнути! Читай, пробуй і будуй своє майбутнє!

 

 

Фріт, А.
 Політика для початківців [Текст] / А. Фріт, Р. Гор, Л. Стоуелл ; пер. з англ. В. Левицька ; іл. К. Стовера. — Київ : Книголав, 2019. — 128 с. — (Дитяча полиця).

Анотація

Зміни в нашій державі викликають чимало запитань у найменших. «Політика для початківців» стане справжнім інформаційним довідником, який допоможе батькам пояснити дитині про такі непрості речі як: права людини, свободу слова, фемінізм, вибори та голосування.

«Більшість батьків вважають тему політики досить складною для розуміння дитини. А коли дитина підростає, то не розуміє базових речей, які відбуваються у її країні. «Політика для початківців» допоможе відкрити дітям ці важкі, на перший погляд, визначення і терміни. Це посприяє поколінню обізнаної молоді, яка матиме повне розуміння того, у якій країні вона б хотіла жити та які кроки для цього має зробити», – розповідає Світлана Павелецька, співзасновниця видавництва #книголав.

Окрім пояснень та цікавих діалогів у книжці, «Політика для початківців» має окремий словник із найпоширенішими визначеннями. Книжка прийде в нагоді не лише для дітей, але і для дорослих.

 

 

Шевченко, А.
Диджитал Эра. Просто о цифровых технологиях [Текст] / А. Шевченко. — Киев : Саммит-Книга, 2018. — 457 с.

 Анотація

Ми з вами живемо в епоху неймовірних інновацій та змін. Але частіше за все не знаємо про них, або не розуміємо суті того, що відбувається. Автор книги «Діджитал Ера» разом з 35 власниками і керуючими успішних бізнесів, банків і компаній створили наймасштабніший книжковий проект в СНД, щоб доступно розповісти на сторінках книги про цифрові технології. Ця книга написана простою мовою, щоб дати можливість широкому колу читачів розібратися з найбільш актуальними питаннями: Що таке API і чому без API у вашого бізнесу немає майбутнього? Як і навіщо з’явилися криптовалюти? Що таке біткоін і як його використовувати? Чому курси криптовалют такі нестабільні? Хто такі майнери і на чому вони заробляють? Чому всі навколо говорять про ICO? Навіщо потрібен блокчейн і чи допоможе він змінити застарілі процеси? Чи можуть контракти бути розумними? З книги ви також дізнаєтеся про світ фінансових технологій, Великих даних і штучного інтелекту. Ви розберетеся в тому, чи зможуть нові гравці фінансового ринку змінити традиційний банківський бізнес? Хто в підсумку переможе – банки або фінтех? Що таке розумне страхування, телематика, електронні поліси і електронна держава? Які професії зникнуть у майбутньому? ЖИТТЄВО ВАЖЛИВО знати про цифрові технології, без яких вашому бізнесу або роботодавцю вже завтра може не вистачити місця на ринку.