05/10

Ходіть пішки, протипоказань немає!

З Всесвітнім днем пішої ходи!

World Walking Day у світі відбувається в перші вихідні жовтня.

Уперше офіційно цей день відзначили в рамках Європейського тижня спорту 29-30 вересня 2018 року.

Хтось менше, хтось більше, але ми ходимо щодня. Чи замислювались ви, наскільки корисними є піші прогулянки для нашого організму?

Піші прогулянки – це те, що не потребує фінансових затрат, проте ходьба – одна з найпростіших та водночас найефективніших вправ. У ходьбі беруть участь близько 200 м’язів.

Скільки часу потрібно виділяти на ходьбу щодня? За даними Американської кардіологічної асоціації, корисний ефект стає помітним, якщо ви ходите принаймні 30 хвилин в день. За цей час можна пройти 2500-4000 кроків, в залежності від вашої швидкості. Щоб скинути вагу, лікарі рекомендують гуляти довше – від години до півтора, і проходити за цей час 7000-12000 кроків. Ходьба, як і будь-який вид спорту, дає результати, тільки якщо ви займаєтеся регулярно – бажано 5 разів на тиждень.

Користь регулярних піших прогулянок

Під час ходьби в організмі активізуються хімічні та фізичні процеси, які позитивно впливають на самопочуття і здоров’я людини.

Піші прогулянки на свіжому повітрі додають енергійності і бадьорості, поліпшують як фізичну, так і розумову продуктивність людини.

Ходьба поліпшує роботу серцево-судинної системи. Навіть коротка щоденна прогулянка значно поліпшує серцебиття, у результаті чого серце починає краще та швидше доправляти кров до інших внутрішніх органів. Саме тому піші прогулянки є одним із методів профілактики гіпертонії.

Також регулярні піші прогулянки – спосіб підвищити рівень хорошого холестерину в організмі та водночас знизити рівень поганого холестерину та тригліцеридів.

Регулярна ходьба знижує ризик розвитку серцевих нападів, інсультів та судинних захворювань. Ходьба сприяє зміцненню суглобів та кісток, запобігає зменшенню їхньої щільності, є методом профілактики варикозу та судинних сіток.

Ходьба зміцнює кровоносні судини та запобігає затримці рідини в організмі.

Ходьба дуже сприятливо впливає на органи дихання.

Ходьба сприятливо впливає на травний тракт, змушує швидше і краще перетравлювати їжу, сприяє виведенню шлаків з організму.

Піші прогулянки знімають стрес  та напругу, поліпшують емоційний стан людини. Під час ходьби відбувається викид у кров ендорфінів та серотоніну, завдяки чому самопочуття людини суттєво поліпшується.

Піші прогулянки добре впливають на зір.

Зміцнюють м’язову систему організму, допомагають формуванню красивої фігури.

Ходьба значно уповільнює процеси старіння.

Піші прогулянки підвищують загальну витривалість організму.

Регулярні піші прогулянки допомагають у вихованні організованості і дисциплінованості.

В який час краще здійснювати піші прогулянки?

Гуляйте на свіжому повітрі будь-коли. Ранкові прогулянки заряджають енергією на весь день, а вечірні – сприятимуть міцному сну.

Чи існують правила ходьби?

Піші прогулянки повинні приносити задоволення, не викликати больових відчуттів. Корисно чергувати швидкості руху з помірним темпом на швидкий і навпаки. Збільшуйте навантаження поступово, розпочніть з помірного темпу, збільшуйте час і швидкість  прогулянки.

Голова при ходьбі повинна бути піднята.

Плечі при ходьбі повинні бути розслаблені і опущені.

Ноги при піших прогулянках повинні опускатися на п’яту, а відштовхуватися носком.

При виборі місця для прогулянки віддавайте перевагу горбистій місцевості.

А ще! Гуляйте за будь-якої погоди! Посміхайтесь! Насолоджуйтесь навколишнім світом!