Вся історія України пронизана незламною боротьбою за незалежність, за волю, за право жити у вільній Україні, яке сьогодні ми виборюємо в черговий раз у дуже кривавій війні.
Сповна глибину цінності нашої незалежності ми відчули, коли виникла загроза її втратити. З початком безпідставної агресії проти нашої держави всі українці усвідомили наскільки цінною для нас є наша країна. Війна, яку розв’язав загарбник – це безкомпромісний бій за людські цінності, за українську волю, за наше право жити під мирним небом на своїй землі.
Нажаль, щодня ми платимо за свою незалежність надвисоку ціну, щодня нам нестерпно болить через втрати найкращих…
Проте, навіть в умовах повномасштабної війни, українська молодь продовжує розвиватися та допомагати Україні виборювати перемогу. Свідома молодь України воює, творить, волонтерить, бореться за своє майбутнє і за державу, ініціює та впроваджує реформи, робить наукові відкриття та генерує креативні проєкти.
Величезна вдячність ЗСУ та всім, хто боронить Україну!
Вдячність кожному, хто на своєму місці робить свій внесок у перемогу!
Хто цінує свободу — той завжди перемагає!
Слава Україні! Слава Героям!
Череповська, Наталія Іванівна. Медіапсихологічні особливості патріотизму молоді в інформаційну добу / Наталія Іванівна Череповська // Наукові студії із соціальної та політичної психології. — 2021. — Вип. 48 (51). — С. 188-200. — Бібліогр. в кінці ст.
Сміт, Джулі. Чому мені раніше цього не казали? Стратегія спокійного життя в буремні часи [Текст] / Джулі Сміт ; [пер. з англ. Д. Кожедуба]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2023. — 256 с.
ISBN 617-12-9822-4
Докторка Джулі Сміт має понад десять років досвіду роботи клінічною психологинею. Вона одна з перших використала TikTok як інструмент терапії та експрес-порадник у галузі психічного здоров’я. Наразі у докторки Сміт три мільйони підписників. Вона є психологинею BBC Radio 1 Life Hacks. Про неї писали Women’s Health, Buzzfeed, The Telegraph, The Times, The Sunday Mail, Glamour, CNN…
Життєві проблеми й турботи повсякчас розхитують емоційний фон та психічне здоров’я. Докторка Джулі Сміт чудово розуміє ваш стан. І має у своєму арсеналі набір терапевтичних інструментів для подолання будь-яких життєвих негараздів, критики, депресії, демотивованості, для зміцнення впевненості в собі та психологічної стійкості навіть у найважчі часи.
– Як пояснити свій поганий настрій
– Емоційні пастки, яких треба стерегтися
– Як змусити стрес працювати на себе та що робити з тривогою
– Боротьба зі страхом неминучого
Скнар, Оксана Миколаївна. Взаємодія в сім’ї як чинник розвитку громадянської компетентності молоді: результати емпіричного дослідження / Оксана Миколаївна Скнар // Наукові студії із соціальної та політичної психології. — 2021. — Вип. 47 (50). — С. 106-114. — Бібліогр. в кінці ст.
Горінов, Павло Валерійович. Волонтерська діяльність в Україні: соціально-правове дослідження [Текст] : монографія / Павло Валерійович Горінов, Ростислав Григорович Драпушко. — Київ : ДІСМП, 2022. — 240 с.
ISBN 617-8086-07-7
Актуальність проблематики, що висвітлюється в монографії, пов’язана, насамперед, з недостатністю в сучасній науці досліджень, які б розкривали комплексний характер волонтерської діяльності в Україні в контексті безпекових викликів.
Сама ж волонтерська діяльність досліджується як соціальний феномен і складова соціальної роботи, акцентується увага на підходах до розуміння волонтерської діяльності, класифікації та особливостей здійснення добровільної допомоги. Наукове видання розглядає державно-правові засади волонтерських організацій, міжнародний досвід волонтерства, напрями удосконалення нормативно- правового й інституційного забезпечення такої діяльності в Україні.
Видання буде корисним студентам, аспірантам, викладачам закладів вищої освіти представникам громадських організацій, соціальним, молодіжним працівникам і працівницям, співробітникам органів управління та місцевого самоврядування.
Громадянська освіта: як втілити на практиці [Текст] : посібник / авт. модулів: Ю. Юнова, Л. Кіндрат, Я. Волошин, М. Буров. — Київ : Міжнародний республіканський інститут (МРІ), 2022. — 414 с.
Посібник із громадянської освіти розроблений у межах програми «Мріємо та діємо» для кожного, хто хоче розібратися або прокачати себе та свої команди у сфері громадянської освіти.
Розкриваємо модулі завдяки практичним інструментам із наступних тем: учнівське самоврядування, громадянське суспільство, молодіжні ради та організації, громадянська ідентичність через молодіжні обміни, політичні дебати про сталий розвиток, орієнтований на громади.
Цей посібник став можливим завдяки щирій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст цього матеріалу є відповідальністю IRI і необовʼязково відображає погляди IREX, USAID чи Уряду Сполучених Штатів.
За Ідентичність і Незалежність. Війна Росії проти України: історичні передумови, геополітичні паралелі. У 2 кн. [Текст]. Кн. 1 / упоряд. Г. Боряк, О. Ясь. — Київ : Кліо, 2022. — 800 с.
ISBN 617-7755-73-8
Науково-популярне видання у форматі уявного діалогу фахівців-істориків із читачами висвітлює широкий діапазон проблем з історії України від середньовічних часів до сучасності. Актуальні питання української минувшини репрезентуються у різноманітних контекстах критичного періоду новітньої історії, пов’язаного з російсько-українською війною 2014-2022 рр. У другій книзі висвітлюється становище України між двома світовими війнами у Європі. Розглядається трагедія України, котра під час Другої світової війни стала ареною бойових дій між двома найстрашнішими тоталітарними режимами в історії людства. Аналізується перебіг і наслідки жахливих комуністичних експериментів на українських теренах – Голодомору 1932-1933 рр., тотального державного терору, депортацій, масових репресій, культурної асиміляції і суцільного зросійщення. На численних історичних сюжетах, проблемах і фактах унаочнюються причини сучасної війни, перебіг її гібридної фази, природа путінської Росії та її неоімперського проекту, скерованого на підпорядкування пострадянського простору і його суцільну делімітацію. З’ясовується соціокультурне й посттоталітарне підґрунтя рашизму, котрий став визначальним чинником у повномасштабній військово-політичній агресії сучасної Росії проти незалежної України. Розглядається пострадянський світ у розрізі геополітичних змагань, регіональних конфігурацій, конфліктів ідентичностей, простору пограниччя, котрі показують причини та перебіг сучасного російсько-українського протистояння. Підкреслюється, що сучасна війна спрямована не тільки на знищення України як держави і повне розчинення української ідентичності та підміну її гібридними проекціями (малоросійською, новоросійською і т. п.), а й на руйнацію сучасного світового устрою. Для найширшого читацького загалу.
За Ідентичність і Незалежність. Війна Росії проти України: історичні передумови, геополітичні паралелі. У 2 кн. [Текст]. Кн. 2 / упоряд. Г. Боряк, О. Ясь. — Київ : Кліо, 2022. — 801 – 1552 с.
ISBN 617-7755-74-5
Науково-популярне видання у форматі уявного діалогу фахівців-істори-ків із читачами висвітлює широкий діапазон проблем з історії України від середньовічних часів до сучасності. Актуальні питання української минувшини репрезентуються у різноманітних контекстах критичного періоду новітньої історії, пов’язаного з російсько-українською війною 2014-2022 рр. У другій книзі висвітлюється становище України між двома світовими війнами у Європі. Розглядається трагедія України, котра під час Другої світової війни стала ареною бойових дій між двома найстрашнішими тоталітарними режимами в історії людства. Аналізується перебіг і наслідки жахливих комуністичних експериментів на українських теренах – Голодомору 1932-1933 рр., тотального державного терору, депортацій, масових репресій, культурної асиміляції і суцільного російщення. На численних історичних сюжетах, проблемах і фактах унаочнюються причини сучасної війни, перебіг її гібридної фази, природа путінської Росії та її неоімперського проекту, скерованого на підпорядкування пострадянського простору і його суцільну делімітацію. З’ясовується соціокультурне й посттоталітарне підґрунтя рашизму, котрий став визначальним чинником у повномасштабній військово-політичній агресії сучасної Росії проти незалежної України. Розглядається пострадянський світ у розрізі геополітичних змагань, регіональних конфігурацій, конфліктів ідентичностей, простору пограниччя, котрі показують причини та перебіг сучасного російсько-українського протистояння. Підкреслюється, що сучасна війна спрямована не тільки на знищення України як держави і повне розчинення української ідентичності та підміну її гібридними проекціями (малоросійською, новоросійською і т. п.), а й на руйнацію сучасного світового устрою. Для найширшого читацького загалу.
Прайтлер, Барбара. На їхньому боці [Текст] : Психосоціальна робота з травмованими біженцями / Барбара Прайтлер ; з нім. пер. Д. Мелашенко, Т. Супрун. — Львів : ВНТЛ-Класика, 2022. — 156 с.
“Я хочу допомогти!”. Ось перший імпульс, коли бачимо потоки біженців, змушених залишити батьківщину й шукати захист у різних країнах світу. А далі виникають питання. Як поводитися з травмованими людьми?Як побудувати довірливі стосунки? І що потрібно зробити, щоб наша взаємодія була ефективною? Відповіді містяться у цій книжці. Це своєрідний порадник для волонтерів, що працюють з біженцями. У простій і зрозумілій формі авторка подає основи психології травматичних ситуацій, зокрема біженства, і показує на практичних прикладах, як зрозуміти механізми травми і зробити взаємодію з біженцями цілющою. Ця книжка заохочує зробити крок до взаємодії, до зустрічі з людьми з різним культурним карбом і з різними історіями, до створення довірливих стосунків, які розрадять і допоможуть.
Наука. Освіта. Молодь. У 2 ч. [Текст] : Матер. XV Всеукр. наук. конф. студ. та молодих науковців ; м. Умань ; 25 травня 2022 р. Ч. 2 / [редкол.: О. І. Безлюдний (голов.) та ін.]. — Умань : Візаві, 2022. — 240 с.
До збірника увійшли матеріали XIV Всеукраїнської наукової конференції
студентів та молодих науковців «НАУКА. ОСВІТА. МОЛОДЬ», яка відбулася на базі
Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини 28 квітня
2021 року.
Перевесники Незалежності. Силуети покоління у часі та подіях [Текст] : [монографія] / за ред. Сергія Макеєва, Наталії Коваліско. — Київ : Ун-т соціології НАН України, 2022. — 299 с.
ISBN 966-02-9368-7
У монографії представлено деякі силуети однолітків Незалежності держави – тих, хто народився на початку 90-х років минулого століття. Ті абриси, які їм надавали відмінності у соціальному походженні, а також час та події надзвичайної загальної значущості та індивідуальної важливості. Те, як вони – не в універсальний спосіб – усвідомлювали рух історії та своє місце в ньому. У Вступі дано оцінку чисельності когорти 1991 року народження і в найзагальніших рисах характеризуються соціально-економічні умови її первинної соціалізації. В першому розділі розглянуто соціологічну інтерпретацію покоління, в другому – відмінності та особливості однолітків незалежної України, в третьому – участь у подіях 2013–2014 років – Майдану та війни на Сході країни. Емпіричну базу становлять дані порівняльних міжнародних обстежень, моніторингу Інституту соціології НАН України, ініціативні опитування у мережі, що їх виконали співробітники кафедри соціології історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, власні матеріали, отримані за участі авторів книги в різних наукових та історико-біографічних проєктах.
Книжка має зацікавити фахівців гуманітарних та соціальних дисциплін, які досліджують проблеми молоді, експертів з питань соціальної політики, студентів та аспірантів за спеціальністю «054 – Соціологія».
Касьяненко, К. Соціальні рекламні ролики у формуванні світогляду молоді [Текст] / К. Касьяненко, А. Запорожець // Український смисл. — 2021. — № 2. — С. 73-81. — Бібліогр. в кінці ст.
Пірен, Марія Іванівна. Суспільно-політична динаміка, виклики, війна: громадянсько-патріотична єдність українців на перемогу [Текст] : [навч.-просвіт. посіб.] / Марія Іванівна Пірен. — Чернівці : ЧНУ ім. Ю. Федьковича, 2022. — 280 с.
ISBN 966-423-728-1
У виданні осмислено низку ідей викладачів університету з позицій сьогодення: суспільно-освітню динаміку, низку викликів, зло війни, яке потребує освітнього научання по-новому, підійти до сприйняття сучасних реалій людського буття – берегти життя людини, екологію, взаємозлагоду і мир. Головну увагу в посібнику приділено перезавантаженню мислення людини щодо ефективно-інноваційних технологій, зміні стандартів психологічного сприйняття викликів та переосмислення ідей щодо норм і профілактики використання природних ресурсів, щодо збагачення на міру його використання. Особливий наголос звернуто на єднання суспільства для збереження духовно – культурних цінностей та виховування молоді, громадян з усвідомлюванням, що життя людини − це Божий Дар, даний на позитивну самореалізацію, а не на імперську чи власну “величність” для себе, яка завжди завершується негативом, як критерій зла і безвідповідальності за життя і працю людей перед Господом Богом.
Українське суспільство в умовах війни 2022 [Текст] : [кол. моногр.] / [С. Дембіцький, О. Злобіна, Н. Костенко та ін.] ; за ред. Є. Головахи, С. Макеєва. — Київ : Інститут соціології НАН України, 2022. — 410 с.
ISBN 966-02-9993-1
У книзі представлено результати соціологічних спостережень за змінами в українському суспільстві та його підсистемах унаслідок агресії РФ. Розглянуто глобальні та локальні аспекти війни, трансформації інституціональної та соціально-групової структури, зсуви в настроях, очікуваннях, ціннісних орієнтаціях громадян, соціально-психологічному стані населення. Емпіричну базу становлять дані моніторингу Інституту соціології НАН України за роки, що передували 2022-му, окремих порівняльних міжнародних досліджень, ініціативні опитування у мережі та інтерв’ю, що їх виконали співробітники Інституту соціології, дані Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), соціологічної групи «Рейтинг».
Книга має зацікавити фахівців гуманітарних і соціальних дисциплін, які досліджують зазначені аспекти співіснування людей у надзвичайних обставинах життя, праці, повсякденного спілкування, а також викладачів суспільних наук закладів вищої освіти, студентів та аспірантів спеціальності «054– Соціологія».
Через терни до волі [Текст] / [авт.-упоряд. П. М. Франко]. — Львів : Растр-7, 2022. — 284 с. : іл.
ISBN 617-8134-14-3
Видання підготовлено на основі архівних документів і матеріалів, споминів, життєписів учасників національно-визвольної боротьби, духовенства УГКЦ, малолітніх політичних в’язнів особливих комуно-більшовицьких концтаборів, примусово вивезених родин “бандпосібників” у сибірську вічну мерзлоту у 1939-1941, 1944-1954 рр.
Третяк, Анна. Квітуча Україна [Текст] : [видання присвячене 30-й річниці Незалежності України] / [Анна Третяк]. — Київ : АВІАЗ, 2021. — 280 с. : іл. — Авт. вказана над вих. дан.
ISBN 617-7209-57-6
Віковічні гори та швидкоплинні річки, темні печери і широкі степи, розкішні палаци, нездоланні замки… Ви любите подорожувати? Відкривати для себе нові місця, дізнаватися про їхню історію, уявляти їхнє майбутнє?
Подорожі – це можливість відкрити таємниці минулого чи просто отримати нові враження, а згодом поділитися ними з друзями.
Подорожуючи з цією книжкою, ви побуваєте у багатьох куточках України та дізнаєтеся, наскільки дивовижною є наша держава.
У кожній області є місця, які вражають, захоплюють, причаровують і назавжди залишаються у пам’яті людей, які там побували.
Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місцини. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі.
Щирба, Оксана. Київ 30. Документальна хроніка періоду незалежності [Текст] / Оксана Щирба. — Київ : Саміт-книга, 2021. — 160 с. : фото.
ISBN 966-986-413-0
Книга про події, що відбулися в Києві у проміжок часу з 1991 по 2021 рік. Видання присвячене 30-річчю незалежності України.
Державна бібліотека України для юнацтва Молодь в українському суспільстві [Текст] : бібліогр. покажч. Вип. 22 / Державна бібліотека України для юнацтва ; [відп. за вип. Г. А. Саприкін; уклад. Ю. В. Круть]. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2021. — 54 с.
У покажчику подано інформацію про друковані видання, які висвітлюють участь молодих людей у сфері економіки, права, суспільного та культурного життя країни, а також питання їх освіти, виховання, психологічної допомоги.
Література частково анотована, а всередині розділів розміщена в алфавітному порядку.
Покажчик розрахований на учнів, студентів, викладачів навчальних закладів та фахівців, які працюють із молоддю.
Харченко, Наталія. Національно-патріотичне виховання: стратегія держави [Текст] / Наталія Харченко // Шкільний світ. — 2020. — № 2 (826). — С. 5-14.
Незалежність [Текст] : Книга-мандрівка / [авт. текстів Є. Нєвєжина, В. Арєнєв, М. Островська та ін.; авт. ідеї та голов. ред. І. Тараненко; голов. іл. М. Лешак]. — Ки\в : Green Penguin, 2021. — 68 с.
ISBN 966-97848-2-7
Ніби ще вчора купували долар по 8 і піддягали рейтузи на морозний Євромайдан, а сьогодні – це вже історія. І ти –її невід’ємна частина. Кожен розгорт книги – «щоденник» одного року, те, чим переймався і чому радів наш народ. Помандруймо в часи, коли снікерси й кока-кола тільки снилися, коли направо й наліво роздавали «наколоті апельсинки». Згадаймо рекорди і провали, покращання і зради, культові пісні, книжки, фільми… Все те, що зробило нас нами. Це – книга – ностальгійка. Ти розгорнеш її через рік-два, глянеш на пережиті і меми й локдауни і похвалиш себе за мужність. «Книга – мандрівка. Незалежність» – не просто суспільно – політичне видання, це захоплива книжка і для сімейного читання, і для дітей. Ця Незалежність, як маленька дівчинка, росла й міцнила на очах. Нумо знайомитися ближче!
Григорчук, Мирослав Васильович. Поцілована Богом Велика Держава Україна (Могутній поступ) [Текст] : філософсько-правове есе / Мирослав Васильович Григорчук. — Кам’янець-Подільський : Друк-Сервіс, 2021. — 342 с.
ISBN 617-7454-09-9
На основі глибокого аналізу класичних інструментів державотворення, які подані у трактаті давньогрецького філософа Платона “Держава”, автор прокладає історичні мости між минувщиною і нашим часом. Застосовуючи методи логіко-правового аналізу, пропонуються шляхи впровадження класичних інструментів державного будівництва та впливу на суспільні відносини, завдяки яким можлива побудова могутньої Української Держави, у якій Український народ здобуде справжнє щастя і процвітання.
Державна бібліотека України для юнацтва Скрижалі незалежності України [Текст] : бібліогр. покажч. : До 30-річчя Незалежності України / Державна бібліотека України для юнацтва; [відп. за вип. Г. А. Саприкін; уклад. Г. М. Буркацька]. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2021. — 80 с.
Бібліографічний покажчик до 30-річчя Незалежності України надає відомості про друковані та електронні джерела інформації, які ґрунтовно розкривають поступ незалежної держави. Дізнатись про найбільші здобутки в політичній, соціальній, економічній, культурній галузях, відчути себе дотичним до розбудови держави, пишатись своєю країною, з надією і впевненістю дивитись у майбутнє може кожен молодий українець. Видання відкриває широкому загалу читачів сторінки народження політичної нації, її духовного, морального, освітнього зростання, з акцентом на розповідь про 30-річних українців – ровесників незалежності, які вписують нові звершення у скрижалі незалежної України.
Інформаційний матеріал згруповано за тематичними розділами, а умежах розділів – в алфавітному порядку. Видання має допоміжний іменний покажчик.
Додано рекомендаційні тематичні бібліографічні видання ДБУ для юнацтва, якi значно розширюють межі інформативності покажчика.
Зубенко, Олеся Михайлівна. Стилі життя сучасної студентської молоді [Текст] / Зубенко Олеся Михайлівна // Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія Психологія. — 2020. — Вип. 69. — С. 74-80. — Бібліогр. в кінці ст.
Марусик, Тарас. Тридцять років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну [Текст] / Тарас Марусик. — Київ : Кліо, 2021. — 464 с.
ISBN 617-7755-49-3
Мовне питання в бездержавній Україні було завжди питанням політики. Не став винятком і дуже важливий для творення нової України період останнього 30-річчя, починаючи від боротьби за державний статус української мови напередодні розвалу СРСР і закінчуючи нашими днями. За 30 років Україна пройшла тернистий шлях від ухвалення закону «Про мови в Українській РСР», відповідно до якого українська мова стала єдиною державною, до ухвалення першого закону власне про українську мову – «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Боротьба за українську мову – це боротьба за повну незалежність України, що означає боротьбу проти Російської імперії в її історичних різновидах.
Тридцять років Незалежності України: наукове осмислення. [Текст] : Бібліографія : Знакові книги нашої Незалежності / [упоряд. Д. Г. Стегній ; відп. за вип. А. В. Скорохватова]. — Київ : Вініченко, 2021. — 640 c.
ISBN 966-2622-44-7
Покажчик хронологічно охоплює період від початку демократизації українського суспільства, так званої “перебудови”, до теперішнього часу і висвітлює важливі процеси розвитку держави. Має довідково-інформаційний характер.
Бойко, О. Д. Тридцять років Незалежності України. У 2 т. [Текст]. Т.1 : До18 серпня 1991 року / Олександр Дмитрович Бойко ; [продюсер проекту Д. Яневський]. — Харків : Фоліо, 2021. — 446 с. — (Великий науковий проєкт).
ISBN 966-03-9827-6
На початку 90-х років ХХ ст. сталася подія, що кардинально змінила хід світової історії — розпався Радянський Союз, а на політичній карті світу з’явилася низка нових самостійних держав, однією з яких і була Україна. Які події передували цьому розпаду, яку роль зіграли «перебудова», «гласність» та «демократизація», якими були перші кроки національного відродження, як ставала на ноги народна опозиція комуністичній владі та яким був шлях утвердження державного суверенітету, що став каталізатором розвалу СРСР? Розповідь зупиняється напередодні серпневого путчу 1991 року…
Ця книга не тільки для істориків, політиків чи журналістів, вона адресована усім читачам, які бажають зрозуміти, як і чому виникла на політичній карті світу Незалежна українська держава, дізнатися, що реально відбувалось за лаштунками динамічних та драматичних подій 1985—1991 років.
Удовік, Сергій. Україна. Історія великої держави [Текст] / Сергій Удовік. — Київ : ОСНОВА-ПРИНТ ПЛЮС, 2021. — 146 с. : іл.
ISBN 966-986-408-6
У книзі читачам вперше пропонується ілюстрована історія Русі-України з прадавніх часів і до наших днів в контексті геополітичних подій. Історія Русі-України розглядається з позиції становлення міського демократичного суспільства і боротьби міської християнської цивілізації з архаїчним сільським традиційним світом. Велика увага приділяється мультикультурним і мультиетнічним основам становлення Русі-України.
Книга проілюстрована 565 фотографіями і 8 картами.
Я – українець. Я – українка. Ми – українці [Текст] : Майстри слова про найдорожче: рідний народ та українську мову. Вип. 1 / уклад. О. Меленчук, Б. Мельничук. — Чернівці : ЧНУ ім. Ю. Федьковича, 2021. — 256 с.
ISBN 966-423-659-8
Нині, коли в найвищих владних ешелонах нашої північної сусідки безпардонно теревенять, що українства не існує в природі, що «русскіє і украінци – адін народ», і що тих українців, які заперечують це, треба «вішати на вуличних ліхтарях», вельми важливо спростувати безсоромну брехню, що сягає корінням у гніздовища російських царів і більшовицьких генсеків, відстояти незаперечну історичну істину. А ця істина – в давніх манускриптах і в пізніших друках світочів українського народу, виразників його справдешнього буття, справдешніх почуттів і помислів, головніші з яких увібрало наше видання.
Леухіна, Анастасія. Зовсім не страшна книга про життя, смерть і все, що поміж ними [Текст] / [Анастасія Леухіна]. — Київ : Дух і Літера, 2020. — 368 с. — Авт. вказаний над вих. дан.
ISBN 966-378-770-1
Що робити, якщо когось із близьких вам людей спіткала невиліковна хвороба? Куди бігти, де шукати підтримки, як поводитися з хворим? У цій книжці зібрано практичні рекомендації, які дають відповіді на ці та інші складні запитання. Але вони не казенні, а написані доступно, з урахуванням українських медичних і соціальних реалій, інколи з гумором. А ще — помережані щирими й щемкими історіями людей, які діляться власним досвідом переживання подібних ситуацій, показуючи, що навіть хвороби і смерть не здаватимуться такими страшними, якщо переживати їх усвідомлено і в любові.
Чорномаз, Богдан. Історія Української Державності [Текст] : навч. посіб. / Богдан Чорномаз. — Київ : Талком, 2020. — 207 с.
ISBN 617-7832-20-0
Навчальний посібник для магістрантів історичних факультетів укладений згідно вимог кредитно- модульної системи. Він включає програму семінарських занять, завдання для самостійної роботи, шкалу та критерії оцінювання навчання магістрантів, теми рефератів, питання для повторення та список літератури для вивчення курсу. Посібник містить плани-конспекти та рекомендації для розкриття питань, що виносяться на семінарські заняття. План-конспект кожного заняття супроводжується визначенням суті опорних понять. У посібнику подається список літератури, яка допоможе магістрантам опанувати поглибленими знаннями історії української державності.
Кравченко, Оксана. Національно-патріотичне виховання студентської молоді засобами цифрових технологій в умовах дистанційного освітнього середовища [Текст] / Оксана Кравченко, Ірина Рєзніченко // Наука і освіта. — 2022. — № 1. — С. 60-70. — Бібліогр. в кінці ст. (13 назв).
Краснякова, А. Громадянськість української молоді. Чинники впливу: родина, педагоги, ЗМІ [Текст] / А. Краснякова // Управління освітою. — 2019. — № 5 3). — С. 60-65.
Близнюк, В. В. Молодіжна зайнятість в Україні: виклики та шляхи їх подолання [Текст] / В. В. Близнюк, Л. Д. Яценко // Ринок праці та зайнятість населення. — 2019. — № 1-2. — С. 18-29. — Бібліогр. в кінці ст. (23 назви).
Гринчишин, С. С. Молодіжна політика в Україні в сучасних умовах суспільного розвитку [Текст] / С. С. Гринчишин // Менеджер. — 2019. — № 1 (82). — С. 143-149. — Бібліогр. в кінці ст. (9 назв).
Роль молоді у світовому розвитку і програми післявоєнного відновлення в Україні [Текст] / Ігор Манцуров, Ненсі Стіглер, Яна Храпунова, Аліна Барвінок // Журнал європейської економіки. — 2022. — Т. 21, № 3 (82). — С. 295-314. — Бібліогр. в кінці ст. (18 назв).
Любовець, Олена. Вища освіта як чинник формування ціннісних орієнтацій української молоді [Текст] / Олена Любовець // Освітологія. — 2021. — № Х. — С. 37-44. — Бібліогр. в кінці ст. (10 назв).
формування ціннісних орієнтацій студентства як складової навчально-виховного процесу закладів вищої освіти, ставлення молоді до суспільно-політичних проблем, формування громадянської позиції студентів
Захисник України [Текст] / [С. Хараху, І. Дзюба, Є. Саганчі та ін.]. — Львів : Світ, 2018. — 224 с.
ISBN 966-914-098-2
Пропоноване увазі читача громадсько-політичне видання “Захисник України” висвітлює ключові аспекти військово-патріотичного виховання у його теоретичних засадах та практичних підходах, відображає нову парадигму військової історії українців.
Книга, підготована колективом авторів, які мають багаторічний досвід викладання і служби у Збройних Силах, розрахована на широке коло читачів.
Сила безсилих?: явище дисиденства у творенні незалежної України [Текст] : Матер. міжнар. конф. / упоряд. Ю. В. Баланюк, Б. В. Моркляник, І. В. Якубовський. — Київ : Вид-во М. Мельника, 2018. — 208 с.
ISBN 617-7838-23-3
Матеріали міжнародної конференції.
Паянок, Наталія. Сучасна молодь у стилі української незалежності: всеукраїнське соціологічне дослідження [Текст] / Наталія Паянок // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. — 2022. — № 2 (28). — С. 2-5. — Бібліогр. в кінці ст. (3 назви).
моніторинг думки сучасної молоді щодо нинішніх умов життя в незалежній Україні, можливості для самореалізації, ідеї та погляди щодо покращення умов у власній країні
Молодь у світі сучасних технологій [Текст] : за темат.: Економіко-математичні моделі та інформаційні технології розвитку регіону : матер. VІ Міжнар. наук.-практ. конф. студ., аспірантів та мол. вчених; м. Херсон; 1-2 червня 2017 р. / [ред. група: Н.А. Соколова (голова) та ін.]. — Херсон : ПП Вишемирський В.С., 2017. — 286 с.
ISBN 617-7273-62-1
Доповіді наукової конференції містять результати наступних досліджень: новітні технології управління підприємницькими структурами, застосування автоматизованих програм управління підприємством; аналіз соціально-економічного розвитку регіону;
економіко-математичні моделі та інформаційні системи та технології в економіці, сучасні тенденції розвитку інформаційних технологій в регіональній економіці та систем підтримки прийняття рішень інноваційного розвитку економіки, перспективні напрямки дизайн-проектування, управління проектами підвищення інвестиційної привабливості регіону, сучасний стан та перспективи розвитку енергозберігаючих технологій в туризмі, готельно-ресторанному господарстві та житлово-комунальній сфері.
Роботи друкуються в авторській редакції, в збірці максимально зменшено втручання в обсяг та структуру відібраних до друку матеріалів. Редакційна колегія не несе відповідальність за достовірність статистичної та іншої інформації, що надано в рукописах, та залишає за собою право не розподіляти поглядів деяких авторів на ті чи інші питання.
Жданкіна, Анастасія. Педагогічні умови патріотичного виховання учнівської молоді засобами кобзарства [Текст] / Анастасія Жданкіна // Український педагогічний журнал. — 2022. — № 2. — С. 131-139. — Бібліогр. в кінці ст.
Шулікін, Дмитро. Покоління патріотів – заслуга наших освітян [Текст] / Дмитро Шулікін // Освіта України. — 2022. — № 24. — С. 1, 6-7.
Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України щодо державної молодіжної політики [Текст] : Постанова Кабінету Міністрів України від 23 лют. 2022 р. № 152 // Офіційний вісник України. — 2022. — № 33. — С. 237-240.
Блискун, Олена. Реінтеграція молоді у соціумі: соціально-психологічний аспект / Олена Блискун // Психологія особистості. — 2021. — Т. 11, № 1. — С. 5-11. — Бібліогр. в кінці ст. (9 назв).
Осаула, Вадим Олександрович. Соціальна реклама як засіб формування патріотизму молоді України: емпіричне дослідження [Текст] / Осаула Вадим Олександрович // Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія. — 2022. — № 1. — С. 72-79. — Бібліогр. в кінці ст. (14 назв).
Дзюба, Наталія. Соціальний маркетинг як підхід ефективної стратегії формування здорового способу життя молоді (теоретичний аспект) [Текст] / Дзюба Наталія // Соціальна робота та соціальна освіта. — 2022. — Вип. 1 (8). — С. 77-87. — Бібліогр. в кінці ст. (27 назв).
Коструба, Наталія. Психологічне благополуччя студентів у період війни: емпіричний аналіз [Текст] / Коструба Наталія, Поліщук Зорина // Психологічні перспективи. — 2022. — Вип. 40. — С. 51-61. — Бібліогр. в кінці ст. (10 назв).
Левченко, Наталія. Молодіжна робота в Україні: історія становлення та перспективи розвитку [Текст] / Левченко Наталія, Коляда Назарій // Соціальна робота та соціальна освіта. — 2022. — Вип. 2 (9). — С. 252-261. (на англ. мові). — Бібліогр. в кінці ст. (16 назв).
аналіз становлення та розвитку молодіжних центрів та просторів в Україні (гуртки, клуби, табори, хаби), нова модель молодіжної роботи в Україні, діяльність молодіжного центру “START” факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини
Пірен, Марія. Соціоуправлінська складова патріотичного виховання молоді в контексті розбудови української держави [Текст] / Пірен Марія, Кармалюк Сергій // Науковий вісник: Державне управління. — 2022. — № 1 (11). — С. 150-165. — Бібліогр. в кінці ст. (26 назв).
Туряниця, Зоя. Національно-патріотичне виховання студентів у закладі фахової передвищої освіти [Текст] / Зоя Туряниця // Професійна освіта. — 2021. — № 4. — С. 26-28. — Бібліогр. в кінці ст. (4 назви).
Прушківська, Е. В. Проблеми молодіжної зайнятості та безробіття: глобальний та національний аспект / Е.В. Прушківська // Економічний вісник Дніпровської політехніки. — 2021. — № 4 (76). — С. 18-25. — Бібліогр. в кінці ст. (14 назв).
Котляр, Олена. “Гамельнські щуролови”, або про молодіжну політику в умовах глобальних інтересів міжнародних гравців [Текст] / Олена Котляр, Євгеній Бевзюк // Геополітика України: історія і сучасність. — 2022. — № 1 (28). — С. 53-68. — Бібліогр. в кінці ст. (22 назви).
Жидачин, Андрій Ярославович. Ціннісний профіль та сенсожиттєві орієнтації молоді зі здібностями до лідерства / Андрій Ярославович Жидачин // Grail of Science. — 2022. — № 23. — С. 407-414. — Бібліогр. в кінці ст. (7 назв).
Красніков, Костянтин. Успішна молодь. Підприємницька компетентністьі фінансова грамотність / Костянтин Красніков // Трудове навчання. — 2020. — № 6 (150). — С. 68-73. — Бібліогр. в кінці ст. (3 назви).