10/05

Вітаємо з днем матери!

Вітаємо з найсвітлішим святом – Днем матері!
Мама – найрідніше, наймиліше слово. Скільки в ньому тепла, любові, доброти, ніжності, щирості, турботи, терпіння, самопожертви. Своїм родинним теплом поділилися мамусі і бабусі Державної бібліотеки України для юнацтва, їхні світлини ввійшли до Маминого альбому, який пропонуємо переглянути.

Місія – мама.

Про маму вже було сказано стільки слів, що здається немає тих, що коли-небудь не пролунали у віршах, піснях чи щирому зверненні…
Проте, нам є, що додати.
Любі мами, мамочки, матусі! Пам’ятайте, хто ви на цій землі. Ви творці, відповідальні за ввірені вам маленькі дитячі душі. Так, вони виростуть і будуть вирішувати все самі.
Але для цього, для їх вміння долати труднощі та приймати складні рішення, їм, нашім дітям потрібна наша любов. Наша віра в них, маленьких та нерозумних. Наш погляд на них, сповнений надії та щирого прийняття.
Так, ми прагнемо для своїх дітей найкращого. Так, ми вже давно дорослі, відповідальні та добре знаємо життя. Кожна з нас мріє виростити гідну та чесну дитину. Кожна мріє подарувати світу яскраву, багатогранну та творчу особистість. Мріє розглянути та відкрити в своїй дитині талант генія. Мріє бачити свою дитину щасливою.
Але насправді ми не знаємо, що саме чекає на наших коханих та маленьких дітей.
Ми не знаємо, який путь доведеться пройти нашій крихітці. Ми не в змозі застелити
весь її шлях соломкою та супроводжувати дитину через всі випробування, негаразди та події, що колись засмутять її життя.
Все, що ми можемо – сподіватися на її щасливу долю. Все, що ми можемо – безмежно вірити в своє дитя. Все, що ми можемо – бачити дитину такою, якою вона прийшла у цей мир, а не такою, якою ми б хотіли її бачити. Та, уважно вдивляючись у ввірене нам життя, розглянути за капризами, звичайними речами та непорозумінням – справжнє.
Розглянути суть, іскру Божу та унікальність саме нашої малечі, хай їй вже і
виповнилось сорок. Почати вірити в дитину ніколи не пізно. Побачити її, погодитися з життям, яке вона вибрала та живе, повірити в її мрію та підтримати її, самі безглузді, на наш розсуд, починання… Саме це потрібно нашим дітям – наша віра в них.
Віра в те, що син або донька  здійсняться та знайдуть себе в цьому
складному світі. Що вони стануть саме собою та проживуть своє життя. Тому мама – це не просто позначення ступені споріднення, або ласкаве та повне значення звернення. Це про найважливішу та найскладнішу місію в житті кожної жінки, що подарувала світу дитину. Мама – це і є місія. Місія – МАМА.
Бажаємо всім мамам якомога повністю здійснити свою місію та здійснитись самим.

Світлана Проскурня, відділ зв’язків з громадськістю

Все до серця матері горнеться. (Переглянути список періодичних видань)