Вільні! Креативні! Успішні! /До Дня Незалежності України. До Міжнародного дня молоді/

Цього року Україна 31 раз відзначатиме головне державне свято – День Незалежності. Це свято єдності, сили та непохитної віри українського народу. Незалежність – це те, що всередині кожного із нас. Те, що не дає можливості опустити руки, рухає вперед та надихає на нові звершення.

Нині Україна виборює своє право бути незалежною, правовою державою, виборює ціною життів своїх синів та доньок, ціною великих суспільних потрясінь. Право на життя у вільній країні з мирним небом над головою. Право жити на рідній землі й дихати рідним повітрям.

Повномасштабне вторгнення російських військ  в Україну принесло кровопролиття  та перекреслило мрії багатьох молодих українців. Чимало юнаків і дівчат пішли до війська, щоб зі зброєю в руках захищати свою країну від російської агресії, долучилися до лав територіальної оборони, вчаться надавати медичну допомогу пораненим, займаються волонтерством.

День незалежності це привід згадати тих, чиє життя було покладено на вівтар свободи українського народу, згадати, що корені української незалежності сягають сивої глибини віків, а формалізація України як незалежної держави відбулась ще задовго до подій 1991 року.

Сьогодні ми вклоняємося нашим захисникам, завдяки яким можемо  святкувати  День Незалежності України,  віримо в ЗСУ,  в справедливість і нашу перемогу.

Слава Україні!

Героям слава!

 

Вища освіта різних країн світу [Текст] : монографія / [за наук. ред. О. І. Шапран]. — Переяслав : ФОП Домбровська Я. М., 2020. — 488 с.
ISBN 617-7747-36-8

Анотація

Видання присвячене аналізу стану та перспектив реформування систем вищої освіти країн світу з різним рівнем економічного розвитку: економічно розвинені країни; з перехідною економікою; країни, що розвиваються; країни централізовано керованої економіки. Визначено особливості систем вищої освіти означених груп держав світу.

 

 

Практика Європейського суду з прав людини щодо біженців та шукачів притулку [Текст] : практ. посіб. / упоряд. О.В. Плотніков. — Київ : УВКБ ООН В Україні : ГО “Десяте квітня”, [2022]. — 66 с.

 Анотація

Особливість цієї збірки в тому, що вона побудована у відповідності до українських міграційних правил, та показує яким саме чином можна застосовувати рішення ЄСПЛ на кожному етапі процедур доступу, розгляду та оскарження заяв про визнання біженцем, повернення, видворення, ув’язнення, тощо. Окремі розділи присвячені практиці Європейського суду з прав людини щодо вразливих категорій осіб, а також процедурним аспектам застосування практики ЄСПЛ в українських судах.

 

 

 Про основні засади молодіжної політики [Текст] : Закон України від 27 квіт. 2021 р. № 1414 // Голос України. — 2021. — № 93. — С. 10-13.

 

 

 

Реформація: успіх Європи і шанс для України [Текст] : [кол. моногр.] / [авт. кол.: Р. М. Шеремета, О. Романенко, В. Л. Сміт та ін.] ; за ред. Р. М. Шеремети, О. Романенко. — Київ : Самміт-Книга, 2017. — 256 с.
ISBN 617-7504-22-0

 Анотація

Колективна монографія присвячена аналізу реформаційних процесів в Європі, багато уваги приділено конкретним механізмам впровадження принципів Реформації у розвиток різних сфер і галузей життєдіяльності України: політичної, освітньої, економічної, юридичної, медичної, соціальної тощо. Основна цінність книги полягає в розгорнутому науковому аналізі сучасного стану реформаційних процесів в Україні, грунтовно і цілісно розкриваються важливі теоретико-методологічні проблеми становлення й поширення Реформації в світі.

 

 

 Світові війни [Текст] : проєкт “Навігатор з історії України” / [Олександр Маєвський, Валентина Мержиєвська, Ігор Цеунов, Діана Житня-Кебас] ; наук. керівник проєкту Я. Грицак. — Київ : Портал, 2020. — 300 с. — Дод. мапа-схема.
ISBN 617-7925-50-6

Анотація

Ця книжка – путівник по історичному періоду 1914-1945 років. У ньому йдеться про передумови Першої і Другої світових воєн, їхній перебіг і наслідки для світу. Про розпад імперій і революційні хвилі, про особливості тоталітарних режимів і виклики міжвоєнного періоду. Розглянуто політичне формування України в часи екстремального насильства. Окрім подій війни згадано і про культуру міжвоєнного періоду і світогляд людей того часу. Приділено увагу формуванню воєнного міфу в різних країнах. Завершує навігатор психологічний коментар, який дозволяє переосмислити життєві стратегії і усвідомити психологічні наслідки цього травматичного періоду.

 

 

Тридцять років незалежності України: здобутки, проблеми і перспективи [Текст] : Матеріали круглого столу // Філософська думка. — 2021. — № 3. — С. 6-46.

Анотація

матеріали відеоконференції до 30-річчя незалежності України

 

 

 

 Тридцять років свободи : повернення до Європи [Текст] : Сценарії революцій Центрально-Східної Європи кінця 80-х – початку 90-х років XX століття / [Л. Крупник, В. Бака, Ю. Перга, А. Демещук]. — Київ : Український інститут національної пам’яті, [2022]. — 41 с.

 Анотація

Брошура «30 років свободи: повернення до Європи» розповідає про сценарії революцій Центрально-Східної Європи кінця 1980-х – початку 1990-х років.

Після закінчення найкривавішої у світовій історії Другої світової війни Центрально-Східна Європа поступово, до кінця 1940-х рр., опинилася під контролем комуністичних сил, а держави регіону стали союзниками Радянського Союзу. Європа розділилася на два протиборчі табори: демократичного Заходу та комуністичного Сходу. Це протистояння дістало назву «Холодна війна». Вона тривала майже пів століття, а її фінальним акордом стали демократичні революції, що повністю змінили обличчя Європи.

Брошура видана на основі однойменної виставки, створеної Інститутом у 2019 році.

 

 

Україна в історіях та оповідях [Текст] : Есеї українських інтелектуалів / [Я. Грицак, Ю. Андрухович, В. Ермоленко та ін.] ; за ред. В. Єрмоленка. — Київ : КІС, 2019. — 304 с.
ISBN 617-684-248-4

 Анотація

Збірка поєднує в собі рефлексії щодо української історії та аналіз сучасності, концептуальні ідеї та життєві оповіді. Книжка пропонує багатогранний образ української пам’яті та української реальності: від Голодомору до Майдану, від російської агресії до культурного розмаїття, від глибин минулого до складної сучасності.

Під однією обкладинкою зібрані 16 текстів від сучасних українських інтелектуалів: письменників, істориків, філософів, політичних аналітиків, лідерів думок. Серед них: Юрій Андрухович, Ірена Карпа, Ярослав Грицак, Вахтанґ Кебуладзе, Ганна Шелест та інші видатні українські діячі. Ці історії написані передусім для іноземної аудиторії.

Редактор книги – Володимир Єрмоленко, український філософ і письменник, головний редактор UkraineWorld і директор з аналітики ГО «Інтерньюз Україна».

Передмову написав Пітер Померанцев, вступ – Андрій Кулаков, керівник проєкту.

 

 

 Україна. Пам’ять боротьби. [Текст] : [зб. ст. : Вид. присвяч. 30-й річниці Незалежності України] / упоряд. Р. Гунда, А. Бережина. — Львів : Меморіал ім. В. Стуса, 2021. — 560 с.
ISBN 617-8070-15-1

Анотація

Герої не вмирають, вони йдуть у вічність, аби повернутися, нагадати про себе: іменем, світлинами, книгами, музеями, меморіалами…

Збірка об’єднує матеріали й кольорові ілюстрації у розділах “Українська церква”, “Збройна боротьба”, “Культурний фронт” і “Старожитності”. Серед авторів – Ліна Костенко, Андрій Курков, екзарх Вселенського Патріархату архієпископ Тельмісський Іов (Геча), Оксана Пахльовська, Тарас Чухліб, Лідія Орел. Яскраві ілюстрації Ганни Бездоганної, Максима Рітуса, Анни Сенік, Юрія Косіна, Валентина Кондратюка й Андрія Бережини.

 

 

 Українська легенда [Текст] : Самовчитель громадянина / [авт.-упоряд. М.Б. Костинський]. — Вид. 3-є, допов. — Київ : [б. в.], 2015. — 530 с.

 Анотація

Книга про минуле та сучасне буття українського народу розрахована на патріотичну молодь і усіх небайдужих до майбутнього України.

 

 

Базилюк, Ксенія Федорівна.    Роль і місце України в інноваційному вимірі Європи / Ксенія Федорівна Базилюк, Софія Романівна Ладик // Проблеми інноваційно-інвестиційного розвитку. Серія “Економіка та менеджмент”. — 2021. — № 26. — С. 11-22. — Бібліогр. в кінці ст. (10 назв).

Анотація

інновація, інноваційний розвиток, інноваційні технології

 

 

Близнюк, В. В.    Молодіжна зайнятість в Україні: виклики та шляхи їх подолання [Текст] / В. В. Близнюк, Л. Д. Яценко // Ринок праці та зайнятість населення. — 2019. — № 1-2. — С. 18-29. — Бібліогр. в кінці ст. (23 назви).

Анотація

– молодь, ринок праці, економічна активність, рівень безробіття

 

 

Бойко, О.  Д.    Тридцять років Незалежності України. У 2 т. [Текст]. Т.1 : До18 серпня 1991 року / Олександр Дмитрович Бойко ; [продюсер проекту Д. Яневський]. — Харків : Фоліо, 2021. — 446 с. — (Великий науковий проєкт).
ISBN 966-03-9827-6

 Анотація

На початку 90-х років ХХ ст. сталася подія, що кардинально змінила хід світової історії — розпався Радянський Союз, а на політичній карті світу з’явилася низка нових самостійних держав, однією з яких і була Україна. Які події передували цьому розпаду, яку роль зіграли «перебудова», «гласність» та «демократизація», якими були перші кроки національного відродження, як ставала на ноги народна опозиція комуністичній владі та яким був шлях утвердження державного суверенітету, що став каталізатором розвалу СРСР? Розповідь зупиняється напередодні серпневого путчу 1991 року…

Ця книга не тільки для істориків, політиків чи журналістів, вона адресована усім читачам, які бажають зрозуміти, як і чому виникла на політичній карті світу Незалежна українська держава, дізнатися, що реально відбувалось за лаштунками динамічних та драматичних подій 1985—1991 років.

 

 

Брехуненко, Віктор.    Україна й українці: ім’я як поле битви [Текст] / Віктор Брехуненко. — Київ : ПП Брехуненко Н. А., 2020. — 272 с.
ISBN 966-02-9012-9

Анотація

Книжка розрахована на масового читача й висвітлює питання, яке має ключове значення для подолання в українському суспільстві комплексу меншовартості та самоїдства, а також для інформаційної протидії ідеології «русского міра». Пересічному читачеві дохідливо подаються останні наукові уявлення про походження наших самоназв «Україна», «українці», про смислову еволюцію колишньої самоназви «Русь», про первісне значення понять «Росія», «росіяни». Водночас спростовуються ідеологічні спекуляції, досі нав’язувані і українцям, і всьому світу з метою сформувати викривлені переконання про Україну як несамостійний історичний суб’єкт і питому окраїну чи то Московії / Росії, чи то історичної Польщі.

Текст скомпоновано так, щоб аргументи добре запам’ятовувались, а за потреби їх можна було б легко відшукати. Задля цього на парних сторінках багатьох розворотів вміщено переконливі витяги з історичних джерел, які впевнюють читача в обґрунтованості авторського тексту з сусідньої сторінки.

Свіжість книги та її привабливість досягається і тим, що московські спекуляції, під стрілами яких перебуває читач, спростовуються московськими джерелами, а польські – польськими. Книжка доказово показує, що навіть у Московії аж до ХІХ ст. ніколи не вживали поняття «Україна» у сенсі «окраїни», якщо мова заходила про властиво українські землі. Насправді під «Україною» розуміли увесь простір від Сіверщини до Поділля та Волині включно. Більше того, з часів Богдана Хмельницького Москва почала використовувати ім’я «Україна» як політично-державне поняття, позначаючи ним Гетьманщину, що розбиває вщент сучасні кремлівські мантри про «окраїнність» України.

Не менш впливовою бачиться і частина книги, де йдеться про іншу нашу самоназву – «Русь», а також пояснюється первісне значення понять «Мала Русь», «Росія», «росіяни», описуються мотиви козацької еліти називати свою державу і «Україною», і «Руссю», і «Малою Руссю», а себе – і «українцями», і «русинами», і «малоросіянами». Оповідь про те, чому в Московії витратили три з гаком століття на привласнення імен «Росія» та «росіяни», і як досягли свого, підсумовує щеплення читача від сучасних ідеологічних маніпуляцій.

 

 

Бурець, Олена.    “Україна моя, ти одна, як життя…”  : Урок-подорож / Олена Бурець // Школа. — 2021. — № 6 (188). — С. 58-62.

Анотація

Сценарій заходу, мета якого прищеплювати учням любов до рідного краю, бажання вивчити традиції, історію свого народу

 

 

Буркацька, Г.    Скрижалі Незалежності України: до 30-річчя Незалежності України [Текст] : бібліогр. покажч. / Г. Буркацька ; ред. К. Тишкевич. — Київ : Державна бібліотека України для юнацтва, 2021. — 80 с.

 Анотація

Бібліографічний покажчик до 30-річчя Незалежності України надає відомості про друковані та електронні джерела інформації, які ґрунтовно розкривають поступ незалежної держави. Дізнатись про найбільші здобутки в політичній, соціальній, економічній, культурній галузях, відчути себе дотичним до розбудови держави, пишатись своєю країною, з надією і впевненістю дивитись у майбутнє може кожен молодий українець. Видання відкриває широкому загалу читачів сторінки народження політичної нації, її духовного,

морального, освітнього зростання, з акцентом на розповідь про 30-річних українців – ровесників незалежності, які вписують нові звершення у скрижалі незалежної України.

Інформаційний матеріал згруповано за тематичними розділами, а умежах розділів – в алфавітному порядку. Видання має допоміжний іменний покажчик.

Додано рекомендаційні тематичні бібліографічні видання ДБУ для юнацтва, якi значно розширюють межі інформативності покажчика.

 

 

Верещагіна, Алла.    Незалежність: від джерел до сьогодення (події, факти, долі) [Текст] / Алла Верещагіна, Борис Верещагін // Слово Просвіти. — 2021. — № 33-34. — С. 11. Закінч. Поч. у № 32.

 

 

Гандзій, Олександр.    “На довгий час втратили державність, але охочих відновлювати її не бракувало навіть через століття”: Історія всіх формувань сучасних Збройних Сил України починається з 6 грудня 1991 року [Текст] / Олександр Гандзій // Країна. — 2022. — № 23. — С. 47-50.

Анотація

історія збройних формувань з часів середньовічної Русі

 

 

Гринчишин, С. С.    Молодіжна політика в Україні в сучасних умовах суспільного розвитку [Текст] / С. С. Гринчишин // Менеджер. — 2019. — № 1 (82). — С. 143-149. — Бібліогр. в кінці ст. (9 назв).

 

 

 

 

 

Капранов, Д. В.    Мальована історія Незалежності України [Текст] / Д. В. Капранов, В. В. Капранов ; Брати Капранови : худож. Ю. Журавель, О. Костенко, Ю.Васін та ін. — 5-е вид. — Київ : Зелений пес : Гамазин, 2016. — 80 с. ISBN 966-1515-94-8

 Анотація

Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування.

 

 

Княжич, Дмитро.    “Кожен українець має брати на себе відповідальність за звільнення свого народу й територій” [Текст] : Влада повинна ухвалити рішення про контрнаступ. Якщо це відбудеться – ми розіб’ємо ворога, – каже доброволець Микола Коханівський / Дмитро Княжич // Країна. — 2022. — № 19. — С. 21-23.

Анотація

Інтерв’ю з Миколою Коханівським – командиром Добровольчого формування територіальної громади Києва про нинішній стан подій у війні росії проти України

 

 

Ковнєров, О.    Проблеми українського молодіжного середовища в глобалізаційному світі [Текст] / О. Ковнєров // Вісник Донбаського державного педагогічного університету. Серія: Соціально-філософські проблеми розвитку людини і суспільства. — 2018. — Вип. 1 (8). — С. 90-98. — Бібліогр. в кінці ст. (7 назв).

 Анотація

– молодь, глобалізація, соціальне середовище, державна політика, світоглядна та ментальна позиція молодої людини.

 

 

Красніков, Костянтин.    Успішна молодь. Підприємницька компетентність і фінансова грамотність / Костянтин Красніков // Трудове навчання. — 2020. — № 6 (150). — С. 68-73. — Бібліогр. в кінці ст. (3 назви).

 

 

 

 

Краснякова, А.    Громадянськість української молоді. Чинники впливу: родина, педагоги, ЗМІ [Текст] / А. Краснякова // Управління освітою. — 2019. — № 5 (413). — С. 60-65.

 

 

 

 

 

Криштопа, О.    Десять успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні [Текст] / О. Криштопа, Х. Бурдим ; [О. Криштопа, Х. Бурдим]. — Брустурів : Дискурсус, 2018. — 160 с.
ISBN 617-7411-26-9

Анотація

Де одні шукають зраду, інші знаходять можливості. Історії героїв книжки «10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні» чудово ілюструють, як можна побудувати якісний та прибутковий бізнес в наших реаліях, попри війну, спадок «совка» та інші проблеми.

Ми зібрали історії 10 компаній, розпитали керівників та працівників про побудову їхнього бізнесу — від появи ідеї до створення якісного українського продукту.

 

 

Лавренюк, Сергій.    Це був великий історичний день! [Текст] : 30 років Незалежності / Сергій Лавренюк // Голос України. — 2021. — № 45. — С. 1, 4-5.

 

 

 

Маринович, Мирослав.    Як Україні виростити крила [Текст] : виступи, статті, доповіді, інтерв’ю (2018-2021 рр.) / Мирослав Маринович. — Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2021. — 272 с.
ISBN 966-378-859-3

 Анотація

Як допомогти українцям вирватися нарешті з полону нав’язаної їм вторинності, як подолати їхню зневіру в себе, щоб вони могли побудувати свою справді незалежну і справедливу державу? Про це роздумує, пише натхненно й образно, виступає невтомно перед українцями Мирослав Маринович, який почав своє свідоме життя як дисидент і політичний в’язень радянського режиму, а нині, вже 24-й рік, працює про ректором Українського католицького університету у Львові і президентом Інституту релігії та суспільства УКУ. Тексти, що увійшли до цього збірника, написані в ті кілька останніх років спровокованого путінським режимом нинішнього загальносвітового сум’яття, коли світ потрапив у пастку авторитарності, популізму і національних егоїзмів, та ще й охоплений пандемією коронавірусу. Доволі впевнений рух України на шляху виходу з московського рабства й утвердження на світовій арені вже як не лише географічного, а й самостійного політичного суб’єкта також раптово загальмувався через суспільні турбулентності, викликані виборами 2019 року. Маринович часто звертається безпосередньо до молодих управлінців, журналістів, учителів, правників, громадських активістів, бізнесменів тощо, стверджуючи, що державницький розвиток України неможливий без духовного преображення її громадян. Чи має він рацію? У цьому ми зможемо пересвідчитися, коли українці нарешті подолають свій 40-річний шлях через пустелю – складний шлях громадянського змужніння.

 

 

Марценюк, Т.    По світу по освіту [Текст] : посіб. із міжнар. стипендійного навчання / Т. Марценюк. — Київ : Смолоскип, 2015. — 152 с.
ISBN 617-7173-34-1

Анотація

Посібник про міжнародне стипендійне навчання написано на основі власного досвіду авторки та її знайомих і друзів. Перший розділ містить узагальнену і класифіковану інформацію про міжнародні освітні стипендійні програми, огляд найпопулярніших міжнародних програм, перелік джерел отримання інформації. Окрему увагу приділено тематиці навчання і дослідження у Скандинавії. У Розділі 2 йдеться про специфічні програми — Літні школи — які надають можливість поєднувати науку і туризм. Третій розділ стосується того, як успішно подати аплікаційні документи на міжнародну програму. Посібник стане у нагоді школярам, студентам, випускникам і загалом людям, які бажають вчитися за кордоном, зокрема на стипендійних програмах.

 

 

Нестерова, Мар’я.    Європейські освітні стратегії просування культурного різноманіття [Текст] / Мар’я Нестерова, Вікторія Крючко // Вища освіта України. — 2021. — № 3. — С. 75-81. — Бібліогр. в кінці ст. (9 назв).

Анотація

Роль просування культурного різноманіття для реалізації євроінтеграційного вектора розвитку України та входження в спільний європейський простір вищої освіти.

 

 

Паянок, Наталія.    Сучасна молодь у стилі української незалежності: всеукраїнське соціологічне дослідження [Текст] / Наталія Паянок // Бібліотечний форум: історія, теорія і практика. — 2022. — № 2 (28). — С. 2-5. — Бібліогр. в кінці ст. (3 назви).

Анотація

моніторинг думки сучасної молоді щодо нинішніх умов життя в незалежній Україні, можливості для самореалізації, ідеї та погляди щодо покращення умов у власній країні

 

 

Петрова, Неля Миколаївна.    Національно-патріотичне виховання як підгрунття успішної соціалізації сучасної особистості [Текст] / Петрова Неля Миколаївна // Нива знань. — 2021. — № 1-2. — С. 10-12.

Анотація

досвід роботи Комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа № 29” м. Дніпра

 

 

 

Плохій, С.    Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності [Текст] / С. Плохій ; [пер. з англ. Р. Клочка]. — 2-е вид. — Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2019. — 496 с.
ISBN 617-12-1056-1

Анотація

Книга цікаво й доступно розповідає про історію нашої держави від часів Геродота до подій на Сході України сьогодні. Це авторитетне видання допоможе краще зрозуміти події минулого, а через них — і наше сьогодення. Автор фокусує увагу на українцях як найбільшій демографічній групі, а згодом — головній силі, що стояла за створенням сучасної нації. Дізнайтеся, як наші предки «призвали варягів на царювання», як наша країна боролася за право бути незалежною, пройшла крізь часи кріпацтва, комуністичного терору й Голодомору, Другої світової війни та врешті-решт отримала незалежність.

Автор книги Сергій Плохій — професор Гарвардського університету, один з провідних спеціалістів світу з історії України та Східної Європи. За книгу «Брама Європи» отримав національну премію імені Тараса Шевченка в номінації «Публіцистика».

 

 

Пулюй, Іван.    Україна та її міжнародне політичне значення. Ukraina und ihre Internationale Politische Bedeutung / Іван Пулюй // Світогляд. — 2020. — № 1. — С. 33-40.

 

 

 

 

 

Сташук, К.    Етикет національних символів: прапоровий, гербовий та етикет Державного Гімну України [Текст] / К. Сташук // Управління освітою. — 2019. — № 2(410). — С. 36-40. — Бібліогр.: с.37 (3 назви).

 

 

 

 

 

Удовік, Сергій.    Україна. Історія великої держави [Текст] / Сергій Удовік. — Київ : ОСНОВА-ПРИНТ ПЛЮС, 2021. — 146 с. : іл.
ISBN 966-986-408-6

Анотація

У книзі читачам вперше пропонується ілюстрована історія Русі-України з прадавніх часів і до наших днів в контексті геополітичних подій. Історія Русі-України розглядається з позиції становлення міського демократичного суспільства і боротьби міської християнської цивілізації з архаїчним сільським традиційним світом. Велика увага приділяється мультикультурним і мультиетнічним основам становлення Русі-України.

Книга проілюстрована 565 фотографіями і 8 картами.

 

 

Харченко, Наталія.    Національно-патріотичне виховання: стратегія держави [Текст] / Наталія Харченко // Шкільний світ. — 2020. — № 2 (826). — С. 5-14.

 

 

 

 

 

Чумарна, Марія Іванівна.    Я є Україна. Світоглядний всесвіт українців [Текст] / Марія Іванівна Чумарна. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2021. — 304 с.
ISBN 966-10-5323-5

 Анотація

Книжка вводить читача у світоглядний всесвіт давньої України, знайомить із звичаєвою та матеріальною культурою нашого народу, що зароджувалась і відроджувалась з покоління в покоління під дахом «солом’яного храму», яким була українська хата. Автор розглядає скарби народної культури не як архаїчний спадок, а як генетичне джерело духовної пам’яті і сили для наступних поколінь. Україна — не зовні, вона — в кожному з нас. Для найширшого кола читачів.

 

 

Щербина, Євгенія.    З історії синьо-жовтого стягу над куполом Верховної Ради України [Текст] / Євгенія Щербина // Світогляд. — 2021. — № 4. — С. 3-4.

 Анотація

Символ української державності – жовто-блакитний стяг – має давню історію. Блакитний і золоті кольори використовувалися ще в княжу добу

 

 

Щоткіна, К.    Хроніки Томосу [Текст] / К. Щоткіна. — Харків : Vivat, 2019. — 304 с. — (Історія та політика).
ISBN 966-942-926-1

 Анотація

Катерина Щоткіна — українська журналістка, авторка численних публікацій на соціальні й політичні теми. «Хроніки Томосу» — своєрідний підсумок її багаторічних досліджень релігійного питання — одного з найгостріших в історії України. Протягом століть тривають змагання не тільки за Українську державу, а й за українську церкву. Київ — самобутнє місто, з особливою християнською місією, і має всі підстави для самостійності. Виникали і формувалися церкви, втрачалися і зберігалися традиції, змінювалися напрями і прагнення… Та ідея української автокефалії, як спляча красуня, прокидалася щоразу, коли її лиця торкався бодай найлегший подих свободи. • Українська церква на геополітичній шахівниці • Автокефалістський рух — зародження і відродження • Церква під час війни — поле бою, пропаганда і політичні маніпуляції • Здобуття Томосу — як і чому це можливо Ми зможемо стати свідками докорінних змін у системі стосунків, що склалися у світовому православ’ї, — побачити, як створюються і розпадаються тисячолітні союзи, як змінюються віковічні правила гри… Томос і автокефалію українська церква й уся Україна сприйняли як перемогу. Невдовзі нам усім доведеться переконатися у тому, що це лише квиток у майбутнє.