Друзі! Раді представити ще одну волонтерку Бібліотеки.
Знайомтесь – Тетяна Маруда, практичний психолог, Член Української та Європейської асоціацій транзакційного аналізу, Член Національної психологічної асоціації.
Тетяна Маруда про переживання і радощі дітей та підлітків знає не лише зі
спеціальної літератури. Працюючи в школі, допомогає дітям та підліткам зрозуміти
себе, вияти свої труднощі, знайти шляхи їх подолання. Консультує батьків з питань
батьківсько-дитячих стосунків. Працює з педколективом. Проводить тренінги для
дітей, молоді та педагогічних працівників.
Тетяна виховує чотирьох синів, тому про особливості дитячої вікової психології, про життя, інтереси дітей та підлітків знає не з чуток і переказів сторонніх осіб.
Радо ділиться своїми знаннями та досвідом.
Читайте поради психолога Тетяни Маруди на сайті та на сторінці у Фейсбук
Державної бібліотеки України для юнацтва.
Психолог, психотерапевт, психіатр: хто це і чим відрізняються?
У нинішньому динамічному світі нам доволі часто доводиться стикатися з проблемами, долати які самотужки не завжди вдається. Ми потребуємо уваги, підтримки, розуміння, зняття напруження…
Вже стало ознакою сучасної людини у розв’язанні проблем звертатись по допомогу до спеціалістів, зокрема й до психолога. Це свідчить про свідоме ставлення до свого життя.
Як обрати? Чим відрізняється психолог від психотерапевта і психіатра?
Психотерапевт має кваліфікацію з психотерапії. Працює з психічно здоровими людьми, у яких є внутрішньоособові проблеми, що спричиняють багато незручностей і заважають нормально жити.
Психотерапевт – людина, яка здатна “зустрітися” із твоїми труднощами й допомогти тобі “зустрітися” з самим собою.
Якщо складаються ситуації, які ми не можемо вирішити самостійно, або є внутрішньоособові проблеми, то йдемо до психолога чи психотерапевта.
Усе, що стосується психічних хвороб, – звертаємось до психіатра.
Психіатр – це лікар з вищою медичною освітою, який здійснює діагностику, лікування й профілактику хвороб чи розладів, що пов’язані з порушенням психічної діяльності. Встановлює діагноз та призначає лікарські засоби, що впливають на роботу мозку й організму в цілому. Людей, які звертаються до психіатра, називають пацієнтами.
Хто такий психолог і навіщо він потрібен?
Має відповідну освіту і допомагає здоровим людям у різних життєвих ситуаціях (сімейні стосунки, труднощі у дитячо-батьківських взаємовідносинах, непорозуміння з колегами, втрата близьких, проблеми вибору тощо).
Психолог вміє бути поруч у твоїх переживаннях, здатен не оцінювати, не нав’язувати, не вчити, а слухати, чути і розуміти. Допоможе знайти в собі ресурси для ухвалення важливого рішення та розібратися, чому ти продовжуєш жити так, як живеш, хоча таке життя тебе влаштовує. Людей, які звертаються до психолога, називають клієнтами.
Психологи працюють зі психічно здоровими людьми, яким потрібна підтримка у вирішенні конкретної ситуації або проблеми. Психолог не дає порад, не приймає за тебе рішення, не оцінює і не критикує. Він спрямовує тебе, дає можливість зрозуміти те, що насправді відбувається у твоєму
житті, допомагає побачити різні варіанти рішень та знайти вихід. Психолог підтримує, поки ти шукаєш рішення.
Коли потрібно звертатися до психолога?
Якщо відчуваєш дискомфорт, тривогу, незадоволеність, надто часто дратуєшся або навпаки, дедалі менше цікавишся подіями навколо тебе, не отримуєш задоволення від справ, які були раніше улюбленими. Якщо часто конфліктуєш, сумніваєшся у своїх рішеннях або виборі.
Тож у разі необхідності звертайся по допомогу психолога.
Поради психологів читай на сайті та на сторінці у Фейсбуці Державної бібліотеки України для юнацтва.