18/11

Відкриття виставки «Серцем людина вічна»

Запрошуємо відвідати виставку «Серцем людина вічна», присвячену 300-річчю від дня народження Григорія Сковороди.

У Державній бібліотеці України для юнацтва 18 листопада 2022 року – 16 січня 2023 року працюватиме виставка «Серцем людина вічна», присвячена 300-річчю від дня народження українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога Григорія Сковороди.

Виставка відбувається в рамах національної кампанії «Світ Сковороди». Мета проєкту – дати можливість українцям повною мірою відчути глибину та важливість постаті Сковороди, донести широкому загалу багатогранність його образу.

На виставці представлені предмети з фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту України: вироби з дерева, декоративно-ужиткові речі, тканина, рушники, кераміка, строї традиційного українського одягу з Полтавщини й Слобожанщини, де народився й провів більшу частину свого життя Г. Сковорода.

Виставка доповнена фотоілюстраціями, народною картинкою, крилатими висловами й цитатами філософа.

Відділ мистецтв Державної бібліотеки України для юнацтва представив літературно-філософський спадок Григорія Сковороди його друкованими творами, а також книжкову виставку “Повітря і сонце завжди з тобою…”, яка розкриває постать українського філософа очима митців.

Під час відкриття виставки всі охочі мали можливість ознайомитись з технікою правопису XVIII ст., яким писав Г. Сковорода, а також власноруч завірити документ печаткою Чорнухинського полку із сургучу. Чудовим музичним обрамленням заходу були музичні твори у виконанні музиканта, лірника, реконструктора козацько-лірницької традиції Олександра Гончаренка, бандуриста-мандрівника, лідера гурту «Святослав» Святослава Силенка.

Виставка «Серцем людина вічна» – не перший проєкт Національного музею народної архітектури та побуту України і Державної бібліотеки України для юнацтва.

Дякуємо Національному музею народної архітектури та побуту України за плідну співпрацю, а також за дослідження, збереження і популяризацію національної культурної спадщини, активну культурно-просвітницьку діяльність.

Запрошуємо відвідати виставку «Серцем людина вічна», що відбувається у виставковій залі Державної бібліотеки України для юнацтва за адресою: м. Київ, проспект Голосіївський, 122/1.