16/03

Відкриття виставки Лесі Мазанік «Рік війни»

У Державній бібліотеці України для юнацтва відбулося відкриття виставки Лесі Мазанік (Lesia Mazanik) «Рік війни».

Леся Мазанік – ілюстраторка журналістка, співзасновниця видання Divoche.media. Ілюстрації – особливий і важливий елемент Divoche.media, що додає популярності виданню.

Леся Мазанік займається ілюстрацією з 2013 року. З початком війни почала відображати реальні події, реальних людей, реальні ситуації воєнного часу. Саме такі ілюстрації представлені на виставці «Рік війни».

У 2022 році (Київ) і у 2023 році (Одеса) роботи Лесі Мазанік представлені в експозиції в рамках комунікаційної кампанії «Разом – ми Європа», що реалізується Представництвом ЄС в Україні на підтримку українців під час війни.

Назви робіт Лесі Мазанік говорять самі про себе: «Буча», «Гостомель», «Краматорськ», «Маріуполь», «Повітряна тривога», «Херсон», «Бавовна», «Жінка-воїн», …

Леся Мазанік створює свої ілюстрації на екрані комп’ютера за допомогою електронної ручки і своїх спогадів про побачене і пережите.

Надзвичайно цікаво було дізнатися з уст Лесі Мазанік (ілюстраторки) і Оксани Павленко (головної редакторки) про їхнє спільне дітище онлайн-видання Divoche.media. Незалежний жіночий журнал, заснований понад 10 років тому, існує для жінок, відверто говорить про жінок, їхні проблеми і потреби, страхи і надії з тим, щоб досвід та досягнення одних послужили підтримкою й натхненням для інших.

Леся Мазанік: «Робота Divoche.media сконцентрована на жіночому досвіді. Багато жінок роблять корисні речі, проте не вміють про себе заявити. Ми намагаємось підтримати жінок, розвивати інститут жіночого лідерства в усіх галузях».

Ліричним оздобленням відкриття виставки були патріотичні твори у виконанні бандуриста Святослава Силенка, лідера гурту Sviatoslav.

Фахівці відділу мистецтва підготували виставку мальописів українських ілюстраторів «Моя професія – ілюстратор».

Виставка Лесі Мазанік «Рік війни» експонуватиметься з 15 березня по 16 квітня у Виставковій залі Державної бібліотеки України для юнацтва за адресою: Голосіївський проспект 122/1.

Запрошуємо відвідати виставку!