У Державній бібліотеці України для юнацтва у рамках Тижня екокультури відбулося відкриття виставки робіт учасників художньої студії «Голосіївська палітра» НУБІП України (Кафедра культурології НУБіП України) «Кожна мить життя безцінна».
Назва виставки «Кожна мить життя безцінна» – невипадкова, адже вона відображає прагнення студентства через свою творчість відобразити красу й неповторність навколишнього світу і рідної України, а також показати вразливість життя через екологічні проблеми та війни, і зробити свій внесок у Перемогу України над російськими загарбниками.
На виставці представлені роботи, виконані за останні два навчальні роки у різних техніках та різними матеріалами – живопис, графіка, витинанки, комп’ютерна графіка, фотографія, ляльки-мотанки.
У розділі виставки, присвяченому мирному використанню атомної енергії, представлено роботи, які брали участь у Всеукраїнській виставці-конкурсі на тему атомної енергетики в ДП «НАЕК «Енергоатом», і отримали не тільки схвальні відгуки журі, а й призи. Цю експозицію учасники студії підготували на підтримку захопленої російськими агресорами Запорізької атомної електростанції (вона зображена на малюнку Софії Волощук).
Ляльки-мотанки експонувалися на міжнародному бієнале сучасного текстильного мистецтва – CONTEXTILE 2022, яке відбувалося з 3 вересня по 30 жовтня 2022 року у місті Гімарайнш у Португалії. Учасники художньої студії «Голосіївська палітра» пишаються цим досягненням, адже у конкурсі взяли участь 1250 окремих митців та колективів із 74 країн. Подано було загалом 1505 робіт. І з цієї величезної кількості журі відібрало лише 57 робіт, авторами яких є 50 митців (чи колективів) з 34 країн. Тобто художня студія «Голосіївська палітра» виграла конкурс з посеред 26,4 претендентів на місце!
Про «Голосіївську палітру». Художня студія при кафедрі культурології Національного університету біоресурсів і природокористування України заснована 2002 року. З часу її створення студією керує кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри культурології, випускниця Республіканської художньої школи імені Тараса Шевченка (нині – Київський державний художній ліцей імені Т. Г. Шевченка) за напрямом «живопис» Ярина Пузиренко.
Ознайомлення з різними видами художньої творчості, що пропонується на заняттях студії, дає можливість студентам урізноманітнити своє дозвілля, вибравши для себе заняття до душі. Адже для студентів усіх спеціальностей (напр., біотехнологи, ветеринари, агрономи) пропонуються техніки, доступні для опанування без спеціальної підготовки з образотворчого мистецтва – монотипія, резерваж, декоративний розпис, писанки, аплікація, витинанки та ін., а також різні види хенд-мейду, зокрема і ляльки-мотанки.
На заняттях студії студенти не просто отримують інформацію про способи і техніки виконання творчих завдань, а й самі пробують свої сили. Через образотворчу діяльність студенти залучаються до вивчення українських народних традицій, як мистецьких, так і обрядових.
Творчі досягнення студійців відзначені дипломами переможців Всеукраїнського огляду-конкурсу народної творчості, багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсів: «Я живу біля моря» (Латвія»), «Змагаймось за нове життя», «Слобожанські візерунки», Міжнародний конкурс молодих дизайнерів «Україна квітуча», та ін. Для популяризації художньої творчості регулярно проводяться виставки творчих робіт, зокрема «НУБіП – мій дім», «Голосіївський бестіарій», «Голосіївська весна» та ін.
Студійці не стоять осторонь викликів сьогодення. В 2022/2023 рр. взяли участь у патріотичних мистецьких акціях: Міжнародний міждисциплінарний конкурс наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко, присвячений пам’яті жертв Голодомору; Міжнародна конкурсна мистецько-освітня програма «Моя нескорена Україна в обіймах світу», «Соняхи миру для України», «Народ-герой героїв появляє».
Спасибі за плідну співпрацю кафедрі культурології НУБІП України, художній студії «Голосіївська палітра» та її керівниці кандидатці філологічних наук, доцентці кафедри культурології НУБІП України Ярині Пузиренко. Дякуємо студентам за творчість! У 2020 році «Голосіївська палітра» у стінах бібліотеки презентувала виставку «Голосіївський бестіарій». Сподіваємось, що студентам цікаві різнотематичні заходи бібліотеки, в яких вони беруть активну участь.
Виставка робіт учасників художньої студії «Голосіївська палітра» НУБІП України (Кафедра культурології НУБіП України) «Кожна мить життя безцінна» експонуватиметься з 26 квітня по 21 травня у виставковій залі Державної бібліотеки України для юнацтва за адресою: Голосіївський проспект 122/1.
Ласкаво запрошуємо на виставку!
26/04