Державна бібліотека України для юнацтва на базі Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва 9 – 10 листопада 2021 року провела Х Школу професійної майстерності «Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва, молоді». Захід відбувся у форматі Zoom-конференції.
Напрями дискурсу:
– читання молоді в умовах цифровізації суспільства;
– форми та методи задоволення інформаційних потреб користувачів;
– бібліотечне обслуговування юнацтва, молоді в територіальних громадах;
– особистість молодого бібліотекаря: лідерство в ХХІ столітті;
– розвиток молодіжних центрів на базі бібліотек.
Онлайн-навчання бібліотекарів розпочалось з привітання і виступу заступниці начальника управління – начальниці відділу молодіжної політики та національно-патріотичного виховання управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Департаменту культури, молоді та спорту Житомирської ОДА Людмили Гуменної.
Відеоекскурсію Житомирською обласною бібліотекою для юнацтва, презентацію успішних проєктів бібліотеки провели директорка Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва Олена Люблінська та завідувачка відділу маркетингу та зв’язків з громадськістю Надія Нужда.
Про промоції читання компанії «Читомо» розповіла Оксана Хмельовська, керівниця відділу літературної та книжкової справи Мистецького арсеналу, кураторка програм із професійного розвитку, журналістка, співзасновниця та редакторка культурно-видавничого проєкту «Читомо».
Своїми міркуваннями про інтеграцію дітей та молоді з особливими освітніми потребами в умовах бібліотечного обслуговування поділилася Юлія Мельник, завідувачка відділу «Інклюзивний читальний зал» Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Ольжича.
«Перший крок до спілкування: урок жестової мови від юнацької» – тема виступу Ганни Богайчук, головної бібліотекарки відділу читального залу Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва, а кураторки молодіжного центру «М-Формація» публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської територіальної громади Інни Куліш – «М-Формація»: незалежні від часу, місця та погоди».
Завідувачка науково-методичного відділу Державної бібліотеки України для юнацтва Катерина Тишкевич представила своє бачення інноваційних послуг на онлайн-сервісах бібліотек України для юнацтва, молоді.
Експерт з місцевого самоврядування та розвитку територіальних громад Сергій Романович поінформував про реформування бібліотек на рівні територіальних громад.
Про інформаційні сервіси на сайті Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого для професійної діяльності бібліотекарів розповів Олександр Кириленко, кандидат історичних наук, доцент, завідувач відділу лінгвістичного забезпечення інформаційно-пошукових систем Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого.
Про те, як зміцнити свій інформаційний імунітет, розповіла Валентина Гринько, головний бібліотекар відділу соціокультурної роботи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара, а психолог, конфліктолог Катерина Романенко – про ефективну комунікацію в команді.
Доктор філософських наук, професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Наталя Кривда представила презентацію «Герої чи команди: постгероїчне лідерство в ХХІ».
Провідний бібліотекар відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Вікторія Кравчина поділилась своїми думками про роль особистості молодого бібліотекаря, лідерство в ХХІ столітті.
З порадами для початківців, які прагнуть працювати онлайн, виступила завідувачка відділу маркетингу та зв’язків з громадськістю Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва Надія Нужда.
Учасників конференції поінформовано про основні заходи Державної бібліотеки України для юнацтва на 2022 роки.
Подяка Державній бібліотеці України для юнацтва, Житомирській обласній бібліотеці для юнацтва і особисто Тетяні Соповій (заступниця директора Державної бібліотеки України для юнацтва з науково-методичної роботи) за чітку організацію навчання Х Школи професійної майстерності «Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва, молоді», ретельний підбір спікерів і тем, можливість отримати нові знання та обмінятися досвідом.