Державній бібліотеці України для юнацтва передало в подарунок ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВИДАВНИЦТВО «ВІВАТ» десять примірників книги «Дисиденти» Вахтанга Кіпіані. Передачу видань здійснено безкоштовно з благодійною пожертвою в рамках реалізації проекту, що фінансується Українським культурним фондом і передбачено грантовою Угодою. Це книга інтерв’ю Вахтанга Кіпіані з дисидентами – представниками різних народів, ув’язнених у Радянському Союзі, з перекладом іноземними мовами, створенням вебресурсу та інформаційною компанією. Зібрання поетичних історій долучено до бібліотечного фонду.
Збірник інтерв’ю Вахтанга Кіпіані – це розмови з тими, хто підважував фундамент, на якому трималася в’язниця під назвою Радянський Союз; розмови з колишніми політв’язнями, які не вважали себе героями, але ними були й відважно йшли в горнило, у якому згорали найдостойніші. Люди, що кидали виклик системі, були дуже різні – і за віком, і за переконаннями, і за статтю, і за національністю.
Баліс Гаяускас, який відбув 37 років у неволі, а в уже незалежній Литві очолив Службу безпеки; Калью Мятік, звинувачений свого часу в антирадянській діяльності в лавах підпільного Демократичного руху Естонії; Мустафа Джамілєв, який боровся за права кримських татар; Левко Лук’яненко, член-засновник Української Гельсінської групи, Надія Світлична, учасниця групи шістдесятників, правозахисниця й журналістка… Двадцять дисидентів, розмови з якими висвітлюють безліч питань, що не втрачають актуальності й сьогодні.
Державною бібліотекою України для юнацтва отримано в подарунок від видавництва журналу «Мовознавство» науково-теоретичний журнал «Мовознавство» №4’2021 інституту мовознавства ім. О. О. Потебні, українського мовно-інформаційного фонду НАН України і п’яти тематичних листівок, та від Олександри Малаш, української письменниці, помічника головного редактора літературно-художнього видання «Злі історії з добрим фіналом» під авторством Сані Малаш. Журнал, листівки і збірку поетичних історій долучено до бібліотечного фонду.
Ця несподівана збірка українського літературного «науру» привабить не тільки тих, хто обирає художню прозу на свій смак, а й коучів жіночих тренінгів, психологів і навіть психіатрів. Комічно-гротескні й абсурдні, подеколи абсурдно-трагічні історії з нашого українського життя XXI століття.