Україна & Європа /до Дня Європи в Україні/

8 травня 2023 року, Президент України Володимир Зеленський підписав указ №226/2023 «Про День Європи», згідно з яким Україна відзначатиме 9 травня День Європи разом із країнами Європейського Союзу.

Як сказано в указі, Зеленський встановив цю дату Днем Європи, “усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань”.

День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС. У 1985 році, на саміті Європейської ради в Мілані, 9 травня затверджене, серед інших офіційних символів ЄС, як День Європи, увічнивши день проголошення Декларації Шумана, який вважається днем народження Європейського Союзу:

   «Мир у світі неможливо забезпечити без будівничих зусиль, сумірних рівню небезпеки, яка перед ним постає.  Організована і життєздатна Європа може зробити фундаментальний внесок в цивілізацію, забезпечивши мирні відносини між країнами…»

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Метою українського Дня Європи є наголошення на важливості для України європейської інтеграції, підкреслення спільних ідеалів та  залучення до підтримки Європейського Союзу.

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

Україна як ніхто знає ціну єдності демократичних країн, чия підтримка дозволила нам зупинити російського агресора. Євросоюз об’єднаний у солідарності й підтримці України в усіх вимірах із перших днів вторгнення. Символічно, що цього року наша держава святкуватиме День Європи у статусі країни-кандидатки на членство в ЄС, адже Україна є частиною родини європейських держав зі спільними цінностями та прагненнями, а Збройні сили України міцно стоять на захисті вільної Європи.

Україна – це Європа! Слава Україні! Героям Слава!

Відділ читальних залів пропонує для ознайомлення добірку літератури, присвячену цій тематиці.

 

 Весь світ озброює Україну в боротьбі з агресором [Текст] : Тема номера: військова допомога // Країна. — 2022. — № 14. — С. 16-29.

 Анотація

військова допомога Україні, нарада на авіабазі “Рамштайн” у Німеччині 26 квітня з питань оборони України, ленд-ліз для України, символізм Маріуполя

 

 

Бондаренко, Наталія.    Громадянське суспільство у процесі євроінтеграції в умовах війни / Наталія Бондаренко // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. Серія. Юридичні науки. — 2022. — № 5 (124). — С. 100-110. — Бібліогр. в кінці ст. (16 назв).

 

 

 

 

Синюра-Ростун, Надія.    Євроінтеграційний розвиток України: сучасний зріз в умовах військового стану / Надія Синюра-Ростун // Галицький економічний вісник. — 2022. — № 3 (76). — С. 30-41. — Бібліогр. в кінці ст. (21 назва).

 

 

 

 

Підоричева, Ірина Юріївна.    Європейський дослідницький простір: новий етап розвитку та можливості інтеграції України у воєнний і повоєнний періоди / Ірина Юріївна Підоричева // Економіка промисловості. — 2022. — № 3 (99). — С. 5-40. — Бібліогр. в кінці ст.

 Анотація

Європейський дослідницький простір (ЄДП), воєнний час, воєнний період, інтеграція, економіка воєнного часу

 

 

Подойніцин, Валерій Михайлович.    Європейський Союз і Закон збройного конфлікту [Текст] / Подойніцин Валерій Михайлович // Наука і правоохорона. — 2021. — № 4 (54). — С. 109-115. — Бібліогр. в кінці ст. (17 назв).

Анотація

Проаналізовано міжнародне законодавство і міжнародні угоди стосовно законів і звичаїв війни та міжнародного гуманітарного права, що застосовуються в період збройних конфліктів.

 

 

Прокопенко, Ілля.    “Європейці почали потроху розуміти, що сучасна історія України їм близька й важлива” [Текст] / Ілля Прокопенко // Країна. — 2022. — № 9. — С. 16-17.

 Анотація

Про швейцарсько-французько-український фільм “Ольга” про Революцію гідності розповідає французький режисер 28-річний Елі Грапп

 

 

Спаський, Г. В.    Зовнішня торгівля аграрними товарами України в контексті Угоди про асоціацію з Європейським Союзом / Г.В. Спаський // Економіка АПК. — 2021. — № 10. — С. 72-80. — Бібліогр. в кінці ст. (19 назв).

 

 

 

 

Кореняко, Г. І.    Інноваційна ефективність країн Європи та України за оцінкою Європейського інноваційного табло [Текст] / Г. І. Кореняко, В. С. Мальцев // Наука. Технології. Інновації. — 2021. — № 4(20). — С. 24-34. — Бібліогр. в кінці ст. (11 назв).

 

 

 

 

Єрмакова, Ольга.    Механізми інноваційного партнерства: європейський досвід у контексті євроінтеграційного розвитку України [Текст] / Ольга Єрмакова // Журнал європейської економіки. — 2021. — Т. 20, № 4 (79). — С. 697-709. — Бібліогр. в кінці ст.

 

 

 

 

Підоричева, І. Ю.    Науково-технологічне та інноваційне співробітництво між Україною та Європейським Союзом: перспективи і стратегічні напрями розвитку [Текст] / І. Ю. Підоричева // Економіка України. — 2022. — № 2. — С. 50-74. — Бібліогр. в кінці ст. (39 назв).

Анотація

Запропоновано стратегічні пріоритетні напрями співробітництва у науково-технологічній та інноваційній сферах.

 

 

Новітня політика соціальної якості ЄС: корисний досвід для повоєнного відновлення України [Текст] / Тетяна Бурлай, Василь Костриця, Вікторія Близнюк, Роман Левін // Економічна теорія. — 2022. — № 3. — С. 89-119. — Бібліогр. в кінці ст. (27 назв).

 

 

 

 

Оршанський, Леонід.    Орієнтація студентської молоді на європейські цінності / Леонід Оршанський // Людинознавчі студії: Серія “Педагогіка”. — 2018. — Вип. 6/38. — С. 255-266. — Бібліогр. в кінці ст.

 

 

 

 

 

Підтримка ЄС інтеграції українських дітей і молоді в системи освіти держав-членів в умовах війни РФ проти України: стратегічні орієнтири та успішні практики [Текст] / Олена Локшина, Аліна Джурило, Оксана Максименко, Оксана Шпарик // Український педагогічний журнал. — 2022. — № 3. — С. 5-19. — Бібліогр. в кінці ст.

 

 

 

 

Кірін, Р. С.    Правові інструменти реалізації стратегічних напрямів розвитку системи екологічної безпеки міста: міжнародний та європейський рівні [Текст] / Р. С. Кірін // Економіка та право. — 2022. — № 2 (65). — С. 39-55. — Бібліогр. в кінці ст. (33 назви).

 

 

 

 

 

Нестерова, Мар’я.    Практика впровадження європейських цінностей для сталого розвитку вищої освіти [Текст] / Мар’я Нестерова // Вища освіта України. — 2021. — № 1. — С. 49-54. — Бібліогр. в кінці ст. (1 назва).

Анотація

практична методологія проєкту Жан Монне Проєкт “Європейські цінності різноманіття та інклюзії для сталого розвитку”, який впроваджується в НПУ ім. М. П. Драгоманова

 

 

Віднянський, Степан.    Розвиток та проблемні питання партнерських відносин України з сусідніми країнами-членами ЄС / Степан Віднянський // Міжнародні зв’язки України: наукові пошуки і знахідки. — 2021. — Вип. 30. — С. 156-176. — Бібліогр. в кінці ст. (19 назв)

 

 

 

 

Берест, Павло Михайлович.    Розвиток туристичних дестинацій в контексті участі України в програмі європейських культурних маршрутів / Павло Михайлович Берест // Культура і сучасність. — 2021. — № 2. — С. 68-73. — Бібліогр. в кінці ст. (11 назв).

 

 

 

 

Клименко, К. В.    Співробітництво України з міжнародними фінансовими партнерами в умовах воєнного стану / К.В. Клименко, М.В. Савостьяненко // Фінанси України. — 2022. — № 5. — С. 43-60. — Бібліогр. в кінці ст. (35 назв).

 

 

 

 

Левін, Р. Я.    Сприйняття життєвих цінностей українцями та іншими європейцями в контексті проблем інтеграції українських біженців у ЄС [Текст] / Р. Я. Левін, Г. Ю. Яценко // Економіка України. — 2022. — № 10. — С. 51-60. — Бібліогр. в кінці ст. (4 назви).

 

 

 

 

Кожушко, С. П.    Туристична політика в умовах глобальних викликів: європейський досвід / С.П. Кожушко, Р.М. Ключник // Європейський вектор економічного розвитку. — 2021. — № 1. — С. 56-66. — Бібліогр. в кінці ст. (18 назв).

 

 

 

 

Перемибіда, Д. О.    Україна – НАТО: історія відносин та злам стереотипів в українському суспільстві щодо альянсу / Д.О. Перемибіда, В.В. Пастухов // Військово-науковий вісник. — 2021. — Вип.36. — С. 86-99. — Бібліогр. в кінці ст.

 

 

 

 

Малолєткова, Оксана.    Упевнені євроінтеграційні кроки країни [Текст] : Робота на результат. Наша держава продовжує прокладати шлях до членства в ЄС / Оксана Малолєткова // Урядовий кур’єр. — 2023. — № 6. — С. 1, 2.

 

 

Zub, Svitlana.    Formulation and Implementation of Youth Policy in the Countries of the European Union: Experiance for Ukraine [Текст] = Формування та реалізація молодіжної політики в країнах Європейського Союзу / Svitlana Zub // Геополітика України: історія і сучасність. — 2022. — № 1 (28). — С. 98-104. — Бібліогр. в кінці ст. (6 назв).

 

 

 

 

Загребельний, Ігор.    Європейські хроніки [Текст] / Ігор Загребельний. — Вид. 2-е. — Київ : Вид-во М. Ю. Мельника, 2022. — 120 с.
ISBN 617-7838-13-4

 Анотація

Впродовж останніх десятиліть Західна цивілізація жила інерцією віри у безупинний прогрес. Здавалося, що на нас не очікують жодні масштабні потрясіння. Подібні переконання плекалися і в Україні. Навіть вибух протистояння з Росією у 2014 році не змінив такої ситуації: ігнорування динамізму нашого часу здійснювалося за рахунок ілюзій швидкого вступу до ЄС та НАТО.

«Європейські хроніки» – це книжка про те, що нам необхідно бути готовими до дуже різких змін. Автор не пропонує одного-єдиного сценарію, вказуючи, натомість, на різноманіття векторів розвитку.

Для філософів, політологів, соціологів, журналістів, тих, хто цікавиться проблемами футурології.

 

 

 

Перспективи розвитку ініціативи ЄС “Східне партнерство” в умовах сучасних геополітичних викликів [Текст] : монографія / Я. Б. Турчин, О. Я. Івасечко, О. О. Цебенко та ін. — Львів : Львівська політехніка, 2022. — 224 с.
ISBN 966-941-706-0

Анотація

Розроблено у рамках проєкту “Жан Моне модуль Еразмус+ “Ініціатива ЄС “Східне партнерство”: можливості для України”, який реалізується в Національному університеті “Львівська політехніка”. Вивчено ґрунтовно та всебічно ініціативу ЄС “Східне партнерство” як важливу складову процесу імплементації східної політики Європейського Союзу з урахуванням сучасних геополітичних викликів та актуальних трендів трансформації міжнародного порядку. Основну увагу акцентовано на розкритті основних етапів, специфіці становлення сучасної східної політики ЄС, функціонуванні ЄПС та СП, результатах співробітництва між ЄС і країнами-адресатами СП (Україною, Молдовою, Грузією, Білоруссю, Вірменією, Азербайджаном) у двосторонньому та багатосторонньому форматах, а також гібридних загрозах, головних обмеженнях і перспективах розвитку Східного партнерства.

Для науковців, представників органів державної влади та громадських організацій, загалом широкого кола читачів, усіх, хто цікавиться цією тематикою, а також студентів закладів вищої освіти.

 

 

Стратегія політико-правового розвитку України до 2030 року [Текст] : наук.-аналіт. записка / [авт. кол.: Н. М. Батанова, В. П. Горбатенко, А. А. Коваленко та ін.] ; за ред. І. О. Кресіної. — Київ : ІДіП ім. В. М. Корецького НАНУ, 2022. — 176 с.
ISBN 617-8016-69-2

 Анотація

Розкрито засадничі положення Стратегії політико-правового розвитку України до 2030 року. Доведено необхідність докорінної зміни наукових підходів до стратегічного планування політико-правового розвитку в умовах війни Росії проти України та післявоєнної відбудови, зовнішніх і внутрішніх викликів, геополітичних змін, європейської та євроатлантичної інтеграції, суспільної модернізації. Запропоновано концепт ідеології і політики національного прагматизму для досягнення цілей розвитку Української держави наявними ресурсами і креативним потенціалом нації. Сформульовано низку засадничих положень задля реалізації стратегій в основних сферах політико-правового розвитку і розробки тексту нової Конституції України – Конституції Української Республіки.

Розрахована на державних і політичних діячів, учених-суспільствознавців.

 

 

Магомедов, Андрій Омарович.    Україна і НАТО в контексті суспільно-політичних трансформацій 90-х рр. ХХ – початку ХХІ ст. [Текст] : монографія / Андрій Омарович Магомедов, Віталій Вікторович Коцур, Леся Михайлівна Коцур. — Переяслав : Ун-т Г. Сковороди в Переяслові : ФОП Домбровська Я. М., 2022. — 334 с.
ISBN 617-7747-53-5

Анотація

Розглядається становлення взаємовідносин України й НАТО на тлі зовнішньополітичних впливів держав-сусідів та геополітичних викликів початку нового тисячоліття. До основних проблемно-змістових блоків дослідження належать суспільно-політичні трансформації в Україні 90- х рр. ХХ ст. – поч. ХХІ ст. та їх вплив на відносини Україна-НАТО; формування відносин Україна-НАТО в умовах зовнішньополітичних викликів 1991-2020 рр.; основні напрямки і форми співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору; міжнародні військові навчання країн-членів НАТО за участю підрозділів Збройних сил України;

залучення українських військових до проведення міжнародних миротворчих операцій Альянсу та участь НАТО в реформуванні

українського безпекового сектору і перспективи членства України в Альянсі.

 

 

Реформування правової системи України в контексті розбудови правової держави та євроінтеграції [Текст] : тези доповідей : XII Всеукр. наук.-практ. конф.; м. Дніпро; 22 квітня 2021 р. / [орг. комітет: Б. І. Холод та ін.]. — Дніпро : Університет ім. Альфреда Нобеля, 2021. — 232 с.
ISBN 966-434-508-5

Анотація

У збірнику тез доповідей науковців та студентів досліджуються актуальні питання реформування правової системи України в контексті євроінтеграції та основні напрями сучасного розвитку права і держави в Україні.

 

 

Дженкінс, Саймон.    Стисла історія Європи [Текст] : Від Перикла до сьогодення / Саймон Дженкінс; [пер. з англ. В. Горбатька]. — Київ : КМ-Букс, 2021. — 384 с.+32 с. іл
ISBN 966-948-421-5

Анотація

Характерною особливістю цієї книги є надзвичайно цікавий, часом несподіваний і свіжий погляд на історію Європи, жвава й дотепна манера викладу. Перед читачем постає частина світу, яка, з одного боку, характеризується жорстокими кризами та безперервним зіткненням самобутніх культур, а з іншого – невтомним прагненням до побудови суспільства, заснованого на одностайності громадян. Імперські амбіції багатьох європейських держав, внутрішні конфлікти та екзистенційні загрози нині є так само актуальними, як і в часи завоювань Олександра Македонського. Однак автор висловлює сподівання, що народи Європи через сучасні економічні, торговельні та культурні механізми спроможуться побудувати відносини, що дадуть їм змогу жити в гармонії з самими собою та своїми сусідами.

 

 

Ференцева, Юлія.    Україна – європейська країна [Текст] / Юлія Ференцева ; худож. І. Панаріна. — Київ : Балтія-Друк, 2021. — 47 с.
ISBN 617-516-053-4

 Анотація

Книжка для дітей “Україна – європейська країна” покликана залучати дітей віком 10 -12 років до євроінтеграційних процесів, позаяк саме цим шляхом рухається наша держава останніми роками. Юні громадяни України повинні не тільки познайомитися з принципами життєдіяльності унікальної політико-економічної форми існування такої міждержавної спільноти як Європейський Союз, але і зрозуміти місце і роль нашої власної країни у цих процесах. Що є спільного на шляхах розвитку європейських країн та України і чим вони відрізняються, доповнюючи і збагачуючи скарбницю культурних надбань європейської співдружності? Метою книжки є донести цю інформацію до дітей. Адже саме цими юними громадянами означеної вікової категорії визначатиметься і створюватиметься наше євроінтеграційне майбутнє.

 

 

Яковенко, Н. Л.    Міжнародні організації у сфері безпеки. НАТО, ОБСЄ [Текст] : навч. посіб. / Н. Л. Яковенко. — Київ : Київський ун-т, 2020. — 367 с.
ISBN 966-933-088-8

 Анотація

Висвітлено основні проблеми сучасного розвитку євроатлантичних відносин, досліджено роль і внесок НАТО й ОБСЄ у створення надійних механізмів гарантування європейської та євроатлантичної безпеки та співпрацю України із цими ключовими організаціями. Доведено, що НАТО й ОБСЄ відіграють важливу роль в успішному протистоянні України агресивній політиці Росії. Наголошено, що активна взаємодія України з Північноатлантичним альянсом та її участь у діяльності ОБСЄ позиціонує нашу державу як вагомого гравця на міжнародній арені у сфері безпеки.

Для студентів й аспірантів закладів вищої освіти, а також усіх, хто цікавиться проблемами міжнародних організацій у сфері безпеки, станом і перспективами євроатлантичної інтеграції України.

 

 

 Україна і Центральна Європа: історія, політика, культура [Текст] : матер. V наук.-практ. конф. “Формат розвитку відносин України та країн Центральної Європи у контексті впливу гібридної війни, виборчих процесів та теми забезпечення прав нац. меншин”; м. Ужгород ; 25 вересня 2020 року / [орг. ком.: Ю. Остапець та ін.]. — Ужгород : РІК-У, 2020. — 320 c.
ISBN 617-7868-22-3

Анотація

До наукового збірника увійшли матеріали V науково-практичної конференції “Формат розвитку відносин України та країн Центральної Європи у контексті впливу гібридної війни, виборчих процесів та теми забезпечення прав національних меншин”, яка проходила на факультеті суспільних наук ДВНЗ “Ужгородський національний університет”. Науковці порушили актуальні питання політичної науки, історії, соціології, культурології, педагогіки,психології та релігієзнавства.

 

 

Забужко, Оксана.    Філософія української ідеї та європейський контекст: франківський період [Текст] / Оксана Забужко. — Вид. 5-е. — Київ : КОМОРА, 2020. — 192 с.
ISBN 617-7286-66-9

Анотація

Написана в останній рік існування СРСР і вперше видана 1992 року, книга Оксани Забужко «Філософія української ідеї та європейський контекст: франківський період» поклала початок постколоніальному переосмисленню національної спадщини в гуманітарній думці незалежної України. Це перша праця, у якій філософія національної ідеї розглядається як самостійна інтелектуальна течія, що сягає далеко за межі політології — до питань про сутність і сенс національного буття. На широкому історико-культурному матеріалі, авторка досліджує місце цієї течії в європейській — і, спеціально, українській — свідомості новітнього часу (ХІХ — поч. ХХ ст.), окремо зупиняючись на постаті «Мойсея модерної України» — І. Франка.

 

 

Україна – світ: діалог культур [Текст] : Міжнар. інтернет-конф. студ. і мол. вчених; м. Дніпро; 16 травня 2019 р. : [зб. тез доп.]. — Дніпро : ДВНЗ УДХТУ, 2019. — 175 с.
ISBN 617-7478-37-8

Анотація

Збірник містить тези доповідей Міжнатодної інтернет-конференції студентів і молодих вчених.

 

 

 “Я – українець! Я – європеєць!” Уроки на тему “Європа”, 10-й клас [Текст] // Краєзнавство. Географія. Туризм. — 2019. — № 6 (923). — С. 4-68.

 

 

 

 

 

Асоціація як новий формат відносин України з Європейським Союзом: політичний, правовий, економічний та інформаційний аспекти [Текст] : монографія / [В. В. Копійка, М. С. Дорошко, О. Ю. Кондратенко та ін.]. — Київ : Київський університет, 2018. — 383 с.
ISBN 966-439-996-5

 Анотація

Здійснено комплексне і системне дослідження взаємин між Україною та Європейським Союзом після підписання Угоди про асоціацію. Новий формат українсько-європейських відносин висвітлено в політичному, історичному, правовому, економічному й інформаційному аспектах, що є першою спробою всебічного аналізу зазначеної проблематики.

 

 

Європейські культурно-історичні цінності: ретроспектива і перспектива [Текст] : зб. наук. праць / за заг. ред. О.В. Зернецької. — Київ : Ін-т всесвітньої історії НАН України, 2018. — 184 с.
ISBN 966-02-8548-4

Анотація

У збірнику наукових праць представлені статті учасників Міжнародної наукової конференції «Європейські культурно-історичні цінності: ретроспектива і перспектива», проведеної Державною установою «Інститут всесвітньої історії НАН України» у жовтні 2017 р.

Розкриті теоретичні та історичні аспекти формування культурно-історичних європейських цінностей, досліджено їх еволюцію як фактор розвитку європейської цивілізації, проаналізовано вплив європейських цінностей на подальший розвиток України, розглянуто культурно-історичний дискурс та перспективи розвитку європейської цивілізації.

Збірник представляє інтерес для науковців і фахівців з питань історії, політології,глобалістики, світової економіки й міжнаpодних відносин.

 

 

Завербний, А. С.    Комплементарність енергетичної та економічної політики України в умовах євроінтеграції [Текст] : монографія / А. С. Завербний. — Львів : Львівська політехніка, 2018. — 308 с.
ISBN 966-941-295-9

Анотація

Розглянуто методологічні засади становлення енергетичної політики України в умовах євроінтеграції, розкрито її сутність і значення, місце в управлінні енергетикою та висвітлено характерні особливості. Наведено концепцію стратегічного розвитку енергозабезпечення України в умовах інтеграції з Європейським Союзом. Викладено принципи створення умов для ефективного енергозабезпечення економіки України. Сформовано систему взаємодії енергетичної інфраструктури з іншими елементами критичної інфраструктури, удосконалено систему формування енергетичного балансу України із використанням відновлюваних джерел енергії.

Для науковців, фахівців-аналітиків, управлінців, представників державних органів, фінансово-кредитних установ, інших зацікавлених осіб.

 

 

Політика суспільних реформ: стратегія, механізми, ресурси [Текст] : [зб. наук. праць / за ред. О.О. Рафальського, О.М. Майбороди]. — Київ : ІПіЕНД ім. І.Ф. Кураса, 2018. — 472 с.
ISBN 966-02-8821-8

Анотація

Збірник містить аналіз функціонування політичних механізмів, покликаних забезпечити реалізацію стратегії реформування українського суспільства відповідно до його євроінтеграційної мети. Аналізом охоплено ключові суспільні сфери, де питання ефективності механізмів реформування є особливо актуальним – інституційна оптимальність політичної системи країни, політичні та управлінські аспекти здійснюваних реформ, ціннісні зміни у суспільстві відповідно до європейських цивілізаційних критеріїв.

 

 

Україна в культурному та політичному просторі Європи: нариси історії [Текст] : монографія / [О.П. Машевський, С.П. Стельмах, Т.Ю. Пшеничний та ін.]. — Київ : Київський ун-т, 2018. — 319 с.
ISBN 966-439-999-6

 Анотація

Розглянуто питання інтеграції України у європейський культурній, науковий і політичний простір у різні періоди історії. Особливу увагу приділено проблемам станодлення релігії та церковної організації; впливу європейських мистецьких форм на культурне життя України, а також європейських політичних ідей на формування національної свідомості українців; культурному трансферу й розвитку модерних форм освіти та науки; міжнародним відносинам України у ХХ – на початку ХХІ ст. тощо.

Для науковців, викладачів, аспірантів і студентів.

 

 

Цивілізаційний вибір сучасного українського суспільства [Текст] : [монографія / Ю. Саєнко, Г. Чепурко, Ю. Привалов та ін.]. — Київ; Львів : Простір-М, 2018. — 295 с.
ISBN 617-7501-86-1

Анотація

Монографія присвячена дослідженню соціальних проблем цивілізаційного вибору сучасного українського суспільства, що зумовлено необхідністю виявлення тенденцій і перспектив його життєдіяльності за умов інтеграції до соціального простору глобалізаційної спільноти.

 

 

Водотика, Т. С.    Ігри відображень. Якою бачить Україну світ [Текст] : У пошуках власного образу / Т. С. Водотика, Є. В. Магда. — Харків : Vivat, 2017. — 352с.
ISBN 617-690-616-2

Анотація

Науково-популярне дослідження висвітлює еволюцію міжнародного іміджу України в історичній ретроспективі, теоретичні та практичні аспекти роботи над ним. За географічним принципом розкрито чинники впливу на спосіб сприйняття України в сучасному світі.

Особливу увагу приділено історичному та навіть філософському контекстам функціонування стереотипів про Україну, а також історичному та політичному бекграунду формування її образу в різних країнах.

 

 

Імплементація угоди про асоціацію між Україною та ЄС в умовах трансформації Європейського Союзу [Текст] : Інвестиції, технічні регламенти, міграція, детінізація економіки : монографія / Я. Голоніч, В. Приходько, В. Химинець та ін. — Ужгород : РІК-У, 2017. — 180 с. — (Кафедральна бібліотека. Міжнародні економічні відносини ; вип. 5).
ISBN 617-7404-59-9

 Анотація

У монографії в логічній послідовності: теоретичні основи – практика – власні оцінки – дискусійні питання розглянуто актуальні проблеми інтеграції України, її економіки та інституцій до європейського співтовариства.

 

 

Реформація: успіх Європи і шанс для України [Текст] : [кол. моногр.] / [авт. кол.: Р. М. Шеремета, О. Романенко, В. Л. Сміт та ін.] ; за ред. Р. М. Шеремети, О. Романенко. — Київ : Самміт-Книга, 2017. — 256 с.
ISBN 617-7504-22-0

Анотація

Колективна монографія присвячена аналізу реформаційних процесів в Європі, багато уваги приділено конкретним механізмам впровадження принципів Реформації у розвиток різних сфер і галузей життєдіяльності України: політичної, освітньої, економічної, юридичної, медичної, соціальної тощо. Основна цінність книги полягає в розгорнутому науковому аналізі сучасного стану реформаційних процесів в Україні, грунтовно і цілісно розкриваються важливі теоретико-методологічні проблеми становлення й поширення Реформації в світі.

 

 

Європа – гра [Текст] : Європа у великому та малому, в історії та мріях. — Київ : Август Трейд, 2015. — 49 с. — Дод. до кн.: Відповіді. Наліпки.
ISBN 92-9238-238-4

 Анотація

Книга-гра для учнівської молоді, яка має краще знати і розуміти Європейський Союз, його історію та сучасність, цілі та цінності. “Європа-гра” стане для вас розвагою і засобом пізнання ЄС водночас.

Демократія, дотримання прав людини, рівність усіх перед законом – це основи сучасної європейської цивілізації, фундамент Європейського Союзу.

В цій книжечці можна розмальовувати картинки, проводити певні лінії, клеїти наклейки. І коли закінчите цю справу, то здивуєтеся, як багато знаєте про ЄС.

Успіхів вам і вдалої”Європа-гри”!

 

 

Українська культура в європейському контексті [Текст] / Ю.П. Богуцький, В.П. Андрущенко, Ж.О. Безвершук, Л.М. Новохатько. — Київ : Знання, 2007. — 679 с.
ISBN 966-346-220-5

Анотація

У книзі розкривається розвиток української культури з найдавніших часів до сьогодення у її нерозривному зв’язку і взаємозбагаченні з духовними на­дбаннями народів Європи. Висвітлюється активна роль культурної складо­вої у процесах загальноцивілізаційного поступу, зокрема державотворення в Україні.

Книга адресована насамперед студентам і викладачам вищих навчальних закладів, науковцям-культурологам, а також державним службовцям, пра­цівникам сфери культури і освіти, всім, хто цікавиться історією, гуманітар­ними проблемами.