Україна неповторна /до Дня Незалежності України/

Цього року ми відзначаємо 31 рік, з того моменту, як Україна зняла з себе кайдани залежності від Союзу і стала вільною Державою.

Наразі наша рідна Україна виборює своє право на життя з мирним небом над головою.

Цю виставку до Дня Незалежності ми зробили, шановний читачу, саме для того, щоб показати  тобі красу й багатство нашої України.

…Мальовнича Україна.

Почувши це, кожен з нас одразу пригадує різне: величні замки Волині чи залишки земляних фортець Української укріпленої лінії, краєвиди Поділля чи Ізюмської луки, дендрологічні парки в Умані чи Краснокутську, романтичні садиби в Качанівці чи Шарівці… Побачити ці та інші перлини можна як подорожуючи нашою країною, так і гортаючи сторінки численних видань про різні регіони.

Отже запрошуємо вас до подорожі такою знайомою та незнайомою Україною !

Все буде Україна!

 

Буковина інвестиційно-туристична [Текст] / [підгот.: В.Д. Думітращук, Т.І. Зубович; пер. А.В. Зубович]. — Чернівці : Мерк‘юрі-Буковина, 2004. — 81 с. — Укр., англ. мовами.

 Анотація

Чи знаємо ми свій рідний край?

Питання не банальне. Адже світ перебуває в русі. Разо з ним міняємось і ми. В оцінках подій і явищ, у сприйнятті довкілля, у якому, здавалося б, ще вчора не було нічого незнаного…

У цій динаміці є одна постійна величина. Вона вимірюється красою природи, даної Богом, людським талантом, продуктом її розуму, душі, серця. Нам не бракує ні природних красот, ні духу творця. Ми постійно значимі в іменах буковинських письменників, композиторів, співаків, майстрів прикладного мистецтва, в багатонаціональних культурах, в традиціях і звичаях буковинства.

Можливо, ми ще не до кінця усвідомлюємо того, що відчуття краси притаманне нам генетично. Адже не може буковинський газда збудувати хату просто так, без візерунку на стінах, без фантазії в архітектурних формах, як не може рука майстра однаково розписати дві писанки… В цьому сенсі ми особливі. Як особлива і наша земля – збірний образ всієї України. У географічному просторі від Дністра до Карпат є і гори, альпійські луки, ліси, степи, каньони, і справжнє море, і цілющі джерела – еліксири здоров`я, і гідні світового визнання архітектурні пам`ятки.

 

 

Волинь [Образотворчий матеріал] : Фотоальбом / Текст Н.Пушкар. — Луцьк : Ініціал, 2002. — 84 с. : іл.
ISBN 966-7501-07-8

 Анотація

У виданні подані короткий екскурс в історію області та загальний огляд сьогодення.

 

 

Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні [Текст] / [упоряд. А. Третяк]. — Київ : АВІАЗ, 2013. — 168 с.
ISBN 966-8936-83-8

 Анотація

Віковічні гори та швидкоплинні річки, темні печери і широкі степи, розкішні палаци, нездоланні замки…

Ви любити подорожувати? Відкривати для себе нові місця, дізнаватися про їхню історію, уявляти їхнє майбутнє? Я надзвичайно люблю подорожі! Для мене це – можливість відкрити таємниці минулого чи просто отримати нові враження, а згодом поділитися ними з друзями. Завдяки моїм батькам я побувала у багатьох куточках України та дізналася, наскільки дивовижною є наша держава. У кожній області є місця, які вражають, захоплюють, причаровують і назавжди залишаються у памяті людей, які там побували.

Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місцини. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі.

Розпочнемо ж нашу мандрівку!

 

 

 Кам’янець-Подільський [Образотворчий матеріал] / [авт. тексту С. Трубчанінов]. — Кам‘янець-Подільський : ФОП Сисин Я.І., 2014. — 120 с. — Укр., рос., пол. та англ. мовами.
ISBN 617-7052-15-8

 Анотація

Кам`янець-Подільський – у недавньому минулому адміністративний, економічний і культурний осередок Поділля, яке Леся Українка назвала “красою України”. Сьогодні місто відоме, передусім, як центр освіти і туризму.

 

 

Київщина [Образотворчий матеріал] : [альбом світлин / авт.-упоряд. Н.О. Бурець-Струк, О. Л. Матвійчук]. — Київ : Світ Успіху, 2008. — 144 с. — Укр. та англ. мовами.
ISBN 966-8352-25-6

 Анотація

Київщина – неповторний і мальовничий куточок України. Велич і краса цього краю, омитого могутніми водами Дніпра, безперечно, вражаюча. Смарагд заквітчаних лугів, блакить озер і річок в усі віки вабили погляди славних князів і полководців: Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Івана Мазепи, сприяли розквіту мистецької сили талановитих творців: архітектора Степана Ковніра, поета, автора Державного гімну Павла Чубинського, художниці Катерини Білокур, майстра слова Івана Драча, всесвітньо відомого співака Івана Козловського, видатної поетеси Ліни Костенко.

Київщина сучасна – це благодатний край туризму й відпочинку, що залюбки відкриває подорожнім свою культурну спадщину, археологічні, етнографічні, історичні, мистецькі, наукові та художні пам’ятки. Мальовнича природа цього краю, трагічна й водночас героїчна його історія, надбання прадавньої культури, приклад незабутніх попередників, безумовно, не можуть не позначитися на духовному світі гостей краю.

Тож завітайте до Київщини – оспіваної в піснях, звеличеної в ратних ділах, вознесеної храмовою пам’яттю століть.

 

 

Кіровоградщина. Край на межі лісостепу і степу [Образотворчий матеріал] : фотоальбом / [кер. проекту Т. С. Самиляк ; пер. англ. І. М. Філіпов]. — Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2019. — 128 с. — Укр. та англ. мовами.
ISBN 966-189-498-2

 Анотація

У фотоальбомі “Кіровоградщина. Край на межі лісостепу і степу” використано світлини Бандурко О., Бершадського М., Власенка М., Демчука І., Домбровського О., Ємельянова В., Жванка В., Карпенко О., Коломінова О., Лейбенка А., Луценка А., Марущака С., Мілютіна С., Монашка М., Ніколаєвського В., Павленка Я., Правиленка І., Самиляк Т., Синсока С., Чуднова О., Шрамка О., Шулешка О., Юрченка С., Якуніна С.

 

 

Миколаїв [Образотворчий матеріал] : фотоальбом / спец. фотозйомка: В.Ф. Андрієвський, О.О. Кремко. — Київ : Златограф, 1999. — 127с.

 

 

 

 

 

Містечко ратників та майстрів (З історії села Мошни) [Текст] / І.Л. Левченко, М.Ф. Ісаєнко, В.А. Тесля та ін. — Київ : Просвіта, 2007. — 102с. : [18] л. ил.
ISBN 966-8547-95-9

Анотація

За 30 кілометрів від Чекас по дорозі на Канів розкинулось старовинне село Мошни Черкаського району. Цікава і драматична історія села. Ії вивчало не одне покоління дослідників. Проте в попередніх дослідженнях зовсім не висвітлена історія території села та прилеглої місцевості від найдавніших часів до заснування Мошен. В книзі, яку Ви тримаєте в руках, вперше зроблена спроба створити цілісну картину історії села і даної території від найдавніших часів до сьогодення, подати її в світлі історії краю – Середньої Наддніпрянщини.

 

 

Національний історико-архітектурний заповідник “Кам‘янець” [Образотворчий матеріал] : [фотоальбом / текст О. Климчук]. — Хмельницький : Артанія, 2003. — 128 с. — Укр. та англ. мовами.

 Анотація

“Кам`янець, якщо дивитися на нього здаля, розташований в долині, якщо ж доведеться їхати, то на горі, та щей й якій горі! Дивишся зверху – голова крутиться, поглянеш знизу – шапка злетить”.

 

 

Одеса: архітектура, пам‘ятники [Образотворчий матеріал] : фотоальбом / [авт. тексту В.І. Тимофієнко]. — Київ : Мистецтво, 1984. — 191 с. — Укр., рос. та англ. мовами.

 Анотація

Одеса є одним із міст, багатих на архітектурну спадщину. Історичні пам`ятки давніх часів, монументи уславленим діячам минулого, своєрідні ансамблі новобудов. Близько 150 чорно-білих та кольорових фотографій альбому розкажуть про найвизначніші архітектурні твори і пам`ятники міста.

 

 

Одеса [Текст] : Фотоальбом / Упор. Є.А. Дерлеменко. — Київ : Спалах, 1994. — 240с. — Укр., рос., англ. мовами.
ISBN 5-7707-5537-7

 Анотація

Одеса! При цьому милозвучному чарівливому слові мимоволі зявляється тепла посмішка і світлішає на душі. Хто не чув про “матінку” Одесу? Оповита принадами морських чар і таємничих легенд, вона у всіх на вустах. Здається, це місто завжди було на березі теплого Чорного моря, виринуло з нього у прадавні часи, мов антична богиня Афродіта. Стільки навколо нього реального і фантастичного водночас, що важко зрозуміти справжній характер і натуру Одеси.

 

 

 Полтава [Текст] : туристичний нарис / авт.-упоряд.: В.С. Бабенко, С.В. Говоров. — Полтава : Вид. Говоров С.В., 2015. — 112 с. — Укр., рос. та англ. мовами.
ISBN 966-2764-10-9

 Анотація

В книзі вміщено фотографії, репродукції художніх творів, графічні зображення. які відображають історію і сьогодення красуні Полтави. Значна кількість матеріалів публікується вперше.

Видання розраховане на широке коло читачів: шанувальників історії та пам’яток історико-культурної спадщини, краєзнавців, туристів з близького та далекого зарубіжжя.

 

 

Просто Україна [Образотворчий матеріал] / фотографії Т. Д‘Авіньйон ; пер. О. Пастухів. — Київ : Артекс Менеджмент, 1998. — 189 с. — Текст парал. англ.
ISBN 966-95304-0-7

 Анотація

Фотограф Таня Михайлишин-Д’Авиньон, американка українського походження , останнім часом проживає більше в Києві, ніж у своєму Нютоні, штат Масачусетс (США), невгамовно і завзято намагалася осягнути своєї мети – створити фотоальбом про “її” Україну. З фотоапаратом в руках більш ніж 30 років, в нелегких обставинах, вона зуміла побачити майже всі куточки України. Її відвертість і комунікабельність приваблює усіх, хто має нагоду трапитись на її шляху. Це видно у всіх її портретах; вона бачить Україну очима художника. Кожне її фото стає мистецьким твором.

 

 

 Суми [Образотворчий матеріал] : фотоальбом / авт.-упоряд. М.В. Вороненко, Р.П. Вороненко. — Суми : Корпункт, 2006. — 132с. — Укр., рос. та англ. мовами.
ISBN 966-7402-49-5

 

 

 

 

 

Тернопіль [Образотворчий матеріал] : фотоальбом / [ред. І. Атаманюк, О. Пилипів ; фото В. Хіхловського та ін.]. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2012. — 128 с. — Укр., англ. та пол. мовами.
ISBN 966-07-2149-4

 

 

 

Ужгород [Образотворчий матеріал] : фотоальбом / [упорядкув.: С. Денисенко, А. Рущак, Т. Смріга]. — Ужгород : РІК-У, 2017. — 191 с. — Укр. та англ. мовами.
ISBN 617-7404-55-1

 Анотація

Ужгород – адміністративний центр Закарпатської області, найзахідніший та найменший в Україні. Це древнє і колоритне місто з багатою історією, яка наічує більш 1100 років. Закарпаття з чотирма країнами Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, а сам Ужгород розташований безспосередньо на кордоні зі Словаччиною. Не дивно, що зачаси свого існування місто, яке побувало у складі п`яти різних держав, поєднало культуру багатьох народів і стало затишним домом для людей різних національностей.

Історія міста відображена на його вулицях. Ужгород належить до історичних міст України, необхідно дбайливо ставитися до надбань попередніх поколінь та оберігати його культурну спадщину. Найбільш цінними з точки зору архітектури та містобудування є комплекс Замкової гори, яка зберегла середньовічне планування, масив будівель австро-угорської доби та унікальні квартали чехословацького моденізму.

Саме тому так важливо фіксувати цю унікальність, і не тільки на електронних носіях, у всесвітній мережі, а й у матеріальному вигляді – книзі. Щоби можна було гортати приємні гладенькі сторінки, відчувати запах паперу й фарби, чути тихий шурхіт і потріскування корінця, по-новому відкривати для себе кожну деталь Ужгорода.

У сучасному світі зникає межа професійними фотографами та аматорами, тому в цьому фотоальбомі представлені роботи і перших, і других. Основним критерієм при виборі фотографії стало вміння передати дух міста, його унікальну, затишну атмосферу, чарвні вулички й настрій людей. Людей, які своїм щоденним життям творять Ужгород.

 

 

Україна неповторна [Образотворчий матеріал] : [фотоальбом / авт. вступ. стат. М. Попович]. — Київ : Балтія-Друк, 2015. — 110 с.
ISBN 966-8137-78-5

Анотація

Завдяки пропонованому альбому фотографій читач має змогу з висоти пташиного лету поглянути на старовинні українські замки та палаци, більшість з яких, напевне, він побвчить вперше. Грубі камені стін контрастують з вишуканістю геометрії споруд, храми і монастирські будівлі немо би концентрують навколо себе новітні садиби; городи і сади місцевих мешканців і справді належать до інших часів, підкреслюють швидкоплинність життя і вічну спокійну красу природи. Ви бачите більше, ніж вогнища людського життя – перед вами незмірно багата і затишна українська земля з її зарубцьованими історією ранами, напіврозгаданими таємницями людських драм, закинутих в минувшину. З тим, що ніколи не вернеться, нібито втрачено всякий зв’язок, і руїни приречені на вічне мовчання.

Але чим далі від сьогодення справи рук людських, чим сумніші спогади, що навіює ледве вціліла конструкція історії, тим очевидніша потреба в збереженні всього того прекрасного і розумного, що залишило свій слід в колективній пам’яті нащадків.

Мандрівка Україною відкриває світ архітектурної думки, що диктувала свої естетичні норми навіть таким утилітарним спорудам, як оборонні замки, призначені зовсім не для того, щоб прикрашати круті пагорби Прикарпаття. Добре збереглися споруди князівського замку в Луцьку; шляхи спільної історії українців і литовців, досі мало вивченої, дозволили обійти школу азійського насильства, скоротивши термін ординського іга до одного століття. Численні фортеці розбудовано на Подністров’ї і в прилеглих до нього місцинах Галичини і Волині – Хотин, Кам’янець – Подільський, Чернелиця, Ізяслав, Староконстантинів, Почаїв, Вишневець. Той лісостеповий край між лісами Волині і Подніпров’я та Південним степом і називався на початку “Україною” ( “українною землею”); він віддавна був неспокійним, і будували тут переважно недовговічні фільварки, в яких жили орендарі. Тільки в ХVІІІ столітті землевласники почали масово будувати в Україні маєтки, розраховані на мирне життя. І хутори озброєних фермерів-козаків, і палаци знатного панства аж до кінця ХVІІІ ст. нерідко залишались укріпленнями, що могли витримувати облогу.

Україна сучасна, Україна ХХІ століття уже, здавалось би, не має нічого спільного з буремним, неспокійним краєм козаччини. Однак, незламність відчувається не тільки тоді, коли ви торкаєтесь рукою оборонних мурів старовинних фортець. В козацьких думах і піснях, в збережених архівами рукописах риторів і філософів відчувається високий дух свободолюбства, який і досі надихає моїх співвітчизників на пошуки істини, добра і краси. І минуле, і сучасне утворюють цілістність, що доносить до нас цінності свободи і справедливості, перетворюючи захисні мури в культурні пам’ятники.

 

 

Хмельниччина [Текст] : Фотоальбом / Упор. М.Дарманський. — Пряшів : Чорлі, 1996. — 148с.
ISBN 966-900/3-0-7

Анотація

Важко уявити людину, геть позбавлену любові до отчого краю. Та й чи можна її, таку, вважати справжньою людиною, громадянином?

З любові до “малої батьківщини” виростає неосяжна синівська любов до всієї нашої великої Вітчизни. Друге без першого – неможливе. Ось чому так багато важить для кожного плекати в собі це трепетне, святе прчуття. До поля, на якому трудилися діди та прадіди й трудяться нині батьки. До рідного заводу, інституту, міського провулка, до птаха в небі й дерева на землі. До пам`яток матеріальної та духовної культури.

 

 

Це – Україна [Текст] = This is Ukraine. — Київ : Комп’ютерні системи, 1995. — 351с. — Укр., англ. мовами.
ISBN 5-7707-8372-9

Анотація

Видання має на меті презентацію України – молодої європейської держави, яка впродовж віків важким поступом йшла до своєї незалежності, та створення правдивого образу країни з давніми культурними традиціями, миролюбної, спроможної бути потужною завдяки ресурсам і наявному людському потенціалу.

У виданні використані інформаційно-енциклопедичні, наукові, соціологічні та статистичні дані.

Розраховане на широкий загал.

This edition is aimed of introducing Ukraine as a newly born European country which had for centuries struggled on the road to independence.

It is an attempt to create a realistic image of a nation with age-old cultural traditions, intrinsically peaceful, with the material, technological and human potential of a great power.

Based on information from encyclopedic, scientific, sociological and statistical sources.

 

 

Гелевачук, В.    Панорамна Україна [Образотворчий матеріал] : фотоальбом / В. Гелевачук. — Київ : АДЕФ-Україна, 2011. — 104с.
ISBN 966-187-131-0

 

 

Корпанюк, П.    Мій рідний край [Текст] : Альбом-каталог листівок / П. Корпанюк. — Київ : Адеф-Україна, 2007. — 384с.
ISBN 966-7936-57-0

 

 

 

 

 

Логвинено, Богдан.    Ukraїner. Країна зсередини [Текст] / [Богдан Логвинено]. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 312 с. — Авт. вказан. над вих. дан.
ISBN 617-679-686-2

 Анотація

«Ukraїner. Країна зсередини» — ​книга за мотивами першого кола масштабної експедиції Украї­ною, яка тривала з літа 2016-го до зими 2018-го року й охопила всі історичні регіони — ​від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії. У книзі зібрано найяскравіші моменти з манд­рівок унікальними куточками країни: історії людей та місць, що надихають, зворушують і дивують, а також вражаючі фото, які показують Україну справжньою, несподіваною, цікавою та автентичною. Ініціатор проєкту та автор ідеї книги — Богдан Логвиненко.

 

 

Малаков, Дмитро.    Мальовнича Україна [Текст] = Picturesque Ukraine : [фотоальбом] ; 190 локацій, які варто побачити / Дмитро Малаков. — Київ : Мистецство, 2019. — 208 с. : іл. — Текст парал. англ. мовою.
ISBN 966-577-269-9

Анотація

Альбом розповідає про багатовікову культуру та мальовничу природу держави Україна. Храми і монастирі, замки і фортеці, палаци й маєтки та сучасні споруди характеризують творчий злет народних майстрів і професійних митців, які від часів Київської Русі до сьогодення створили неоціненну спадщину нашого народу. Видання знайомить із різноманітними чарівними куточками всіх регіонів країни – від Карпатських гір на заході до донецьких степів на сході, від голубоплесого озерного Полісся на півночі до сонячних берегів Криму й Одеси на півдні. Альбом зачарує кожного читача неповторною красою природи України, її давніми архітектурними пам`ятками і новобудовами.

 

 

Пилип‘юк, В.    Львів: Барви міста [Образотворчий матеріал] : [фотоальбом] / В. Пилип‘юк. — Львів : Світло й тінь, 1999. — 45 с. — Текст парал. англ. мовою.
ISBN 966-95134-8-0

 Анотація

Жити і працювати у такому преславному місті, як Львов – велике, ні з чим незрівнянне щастя. Прокидатися разом з ним, коли вранішнє сонце золотить дахи, вікна, бані церков, перші, ще напівсонні трамваї, тролейбуси, обличчя людей, вмиватися неповторним львівським дощиком, відчувати на дотик черлений лист осені, вдихати чистий сніжець, приймати, й, що найголовніше, віддавати землякам доброго дня.

Львів треба чути, відчувати серцем і розумом, аби повністю пізнати його філософію, його мудрість, натхнення і будучину.

 

 

Свинко, Й. М.    Дністровський каньйон очима допитливих [Текст] : [фотоальбом] / Й. М. Свинко. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2013. — 64 с.
ISBN 966-07-2461-7

 Анотація

У фотоальбомі доступно в науково-популярному стилі охарактеризовано й показано на світлинах найцікавіші, найпривабливіші геологічні об`єкти Дністровського каньону й тісно пов`язані з ними водоспади, дивовижні форми звітрювання скель, подано пояснення причин їх утворення.

Для широкого кола читачів, що цікавляться геологічним минулим краю, туристів, крєзнавців, студентів, учнів старших класів.

 

 

Черневий, Ю.    Скелі в Бубнищі [Образотворчий матеріал] / Ю. Черневий. — Львів : Львівська політехніка, 2018. — 183 с.
ISBN 966-941-281-2

 Анотація

Карпати – дуже “домашні” гори, особливо в своїй центральній частині. Невисокі, з некрутими схилами, всуціль вкриті лісами й полонинами. Лише подекди на поверхню виходять пісковикові валуни-останці, як провісники далекого майбутнього гір, коли гори відкриють своє кам`яне нутро і подаруть людям того дуже-дуже далекого часу самоцвіти, що сформувалися в гарячих глибинах давно погаслих вулканів.

Скельний масив біля села Бубнище, що в 15 кілометрах від Болехова, здавна приваблює людей своєю незвичайністю, загадковістю, таємничістю й особливою аурою. Навіть у такому “нераеставрованому”, “дикому” стані скелі вражають і притягують допитливих відвідувачів.

Тисячи людей залишили свої сліди на піщаних стежках, і кожен по-своєму побачив їх, і щось своє виніс з Соколової гори. Там хочеться не просто бути, а залишитись, аби пізнати історію глибиною від сотні мільйонів років до кількох тисяч. Бо власне про такий тривалий період можна говорити біля цих кам`яних велетів.

 

 

Шевченко, Б. В.    Ічнянщина [Текст] : фототрилогія. Зошит 3 : До Удаю, до Іченьки, до Смошу, до Острова… Ч.1 / Б. В. Шевченко. — Київ : Гнозіс, 2010. — 264 с.
ISBN 966-8840-71-5

Анотація

Це перша частина останнього, третього тому краєзнавчого видання про Ічнянщину на Чернігівщині, в якій мовою художнього фото розповідається про села, адміністративно охоплені Андріївською, Бакаївською, Будянською, Бурімською, Дорогинською, Заудайською, Івангородською, Крупичпільською, Монастирищенською, Припутнівською, Сезьківською і Хаєнківською сільськими радами, а також про Августівку та Дружбу, підпорядковані Ічнянський міськраді. Автор альбому – київська школярка, переможниця конкурсів юних фотомитців.

 

 

Шевченко, Б. В.    Ічнянщина [Текст] : фототрилогія. Зошит 3 : До Удаю, до Іченьки, до Смошу, до Остра… Ч.2 / Б. В. Шевченко. — Київ : Гнозіс, 2010. — 284 с.
ISBN 966-8840-72-2

Анотація

Це друга частина останнього, третього тому краєзнавчого видання про Ічнянщину, в якому мовою художнього фото розповідається про населені пункти, адміністративно охоплені Парафійською селищною та Бережівською, Більмачівською, Гмирянською, Городнянською, Гужівською, Іваницькою, Іржавецькою, Мартинівською, Ольшанською, Петрушівською, Рожнівською, Ступаківською, Тростянецькою, Щурівською, Южненською сільськими радами, а також про Безводівку (Ічнянська міськрада). Фототрилогія в цілому охоплює понадж 1500 кольорових ілюстрацій про Ічнянщину.