Україна для всіх одна! (До Дня Незалежності України)

День Незалежності України – найголовніше свято держави. Це свято пам’яті про цілі покоління наших предків, що творили націю і боролися за державність, а також день, коли варто думати про день завтрашній, про майбутні покоління, про нашу відповідальність перед історією.

Прагнення до свободи – визначальна цінність українців, що давала наснагу і сили залишатися собою в часи бездержавності. Найвищий вияв свободи поневоленого народу – здобуття незалежності для творення власного майбутнього.  Актом 24 серпня 1991 року її остаточно утвердили.

Цього року в Україні особливо відзначатимуть 30-річчя Незалежності України. До Дня незалежності за координації Міністерства культури та інформаційної політики України була підготовлена концепція єдиної візуальної символіки свята. В її основі покладена ідея бачення Незалежності  як мрії, досягнення якої прагнули багато поколінь українців.

“Ти у мене єдина” – основний лейтмотив проєкту. Це слоган, який є певним універсальним зверненням до країни, нації.

Сьогодні Україна має нові виклики економічного зростання, потужні можливості єднання нації, її духовного та культурного розвитку. Успіхи нашої держави складаються з досягнень кожної громади й кожного свідомого українця. І День Незалежності об’єднує всіх громадян вільної та незалежної України заради майбутнього.

З Днем Незалежності, українці!  Любіть та бережіть свою країну — нашу рідну Україну!

 

АД 242. Історія мужності, братерства і самопожертви [Текст] / [уклад. І. Штогрін]; фото. С. Лойка. — Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2016. — 352 с.

Анотація

Наймасштабніший книжковий проект спільно з Радіо Свобода! Фото кореспондента The Los Angeles Times Сергія Лойка. Понад 20 журналістів зібрали унікальний матеріал: понад 100 інтерв’ю, десятки ексклюзивних фото з місця подій. Книга про 242 дні боїв в аеропорту Донецька, або в АДу — як його назвали оборонці летовища — це майже шість десятків свідчень «кіборгів», коментарі військових експертів та військових аналітиків з України, Росії, США та Канади, представника Генерального штабу Збройних сил України. Але головне — про життя і смерть, про відчайдушність і страх, про любов і дружбу, про те — що і чому захищали у терміналах ДАПу українські бійці — читайте у розповідях безпосередніх учасників оборони Донецького аеропорту. Читайте, аналізуйте та робіть свої неупереджені висновки!

 

 

Волинь [Текст] : енциклопедія, казка, гра / [уклад. Ю. Бєсєдіна ; іл. Г. Лапа]. — Київ : Гамазин, 2016. — 64 с. — (Енциклопедія – Казка – Гра).

 Анотація

Що нам відомо про Волинь? Старовинні замки, таємничі підземні лабіринти, зруйновані фортечні стіни, залишки мурів і легенди – легенди про князів та героїв, королів та лицарів, про сміливців та відчайдухів… Хто розбере, що тут правда, що – вигадка?

Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити.

У цій книжці ми зібрали казки та легенди волинян, і водночас – основну інформацію про історію, культуру та життя на Волині в давні часи і до сьогодні.

 

 

Галичина [Текст] : енциклопедія, казка, гра / [уклад. Ю. Бєсєдіна ; іл. Н. Шевчук]. — Київ : Гамазин, 2016. — 64 с. — (Енциклопедія – Казка – Гра).

Анотація

Що нам відомо про Галичину? Львівські вулички, старовинні замки, кам`яні мури, князі й литописці, зелений шум Карпат і барвиста гуцульська вишивка, історії, скарби, таємниці… Хто розбере, що тут правда, що – вигадка?

Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити. У цій книжці ми зібрали казки та легенди Галичини, і водночас – основну інформацію про історію, культуру та життя в цьому регіоні від давнини і до сьогодні.

 

 

Двадцять п‘ять років: Заповіти незалежності України [Текст] / О.В. Савченко, Л.Г. Лук‘яненко, І.Ф. Драч та ін. — Київ : Самміт-Книга, 2017. — 178 с.

Анотація

Книгу присвячено пошукам відповіді на ключові питання новітньої історії України. Автори глибоко аналізують складові успіху українців в їх боротьбі за незалежність. Саме незалежність України, на думку всіх авторів, яка була здобута українцями у 1991 році, стала причиною розпаду СРСР. Книга також дає відповідь на питання чому самостійна країна з такими ресурсами за 25 років незалежності не стала успішною. Всі автори книги приймали активну участь у боротьбі за незалежність, а тому, їх роздуми зацікавлять як істориків, так і будуть корисними для нової політичної еліти країни.

 

 

Двадцять п‘ять років незалежності: нариси історії творення нації та держави [Текст] / [авт.кол.: Г.В. Боряк (кер.), В.В. Головко, В.М. Даниленко та ін.]. — Київ : Ніка-Центр, 2016. — 796 с.

 Анотація

Праця “25 років незалежності: нариси історії творення нації та держави” пропонує новий погляд на історію України після 1991 р. Новітній період розглянутий під кутом активності українського суспільства, піки якої приходилися на три революції ‒ Революцію на граніті, Помаранчеву революцію та Революцію гідності. Кожна з них надавала потужні імпульси для розбудови держави. Перед читачем розгортаються складні процеси, що привели до розпаду СРСР; надається можливість усвідомити важкість перших років становлення нової України та наполегливі пошуки виходу з кризи в 1990-х pp. і на початку 2000-х; познайомитись із злетом і падінням олігархічної системи у 2005‒2009 pp. Показане визрівання політичної кризи після 2010 р., що привела до революційної зміни влади у 2014 р. Вперше в академічній історіографії показана постреволюційна політична та соціально-економічна динаміка та боротьба України проти російської агресії. Наведено факти, інтерпретації, концепції, які дозволять уважному читачеві по-новому оцінити досвід останніх трьох десятиліть.

Книжка призначена для широкого кола небайдужих читачів, науковців, громадських активістів, студентської молоді. Особливо корисною вона буде для державних діячів, незалежно від їхньої професії.

 

 

Донбас [Текст] : енциклопедія, казка, гра / [уклад. Ю. Бєсєдіна ; іл. Т. Гущина]. — Київ : Гамазин, 2016. — 64 с. — (Енциклопедія – Казка – Гра).

Анотація

Що нам відомо про Донбас? Промисловий район, багатство й бідність, шахти й терикони, чорне золото й чорні від вугільного пилу гірняки, біла сіль та білі посмішки донетчан… Хто розбере, що тут правда, що – вигадка?

Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити.

У цій книжці ми зібоали казки та легенди Донбасу, і водночас – основну інформацію про історію, культуру та життя на Донбасі в давні часи і до сьогодні.

 

 

Золотий фонд нації. Vivat, Україно! [Текст] / [упоряд. В.В. Болгов]. — Київ : Українська конфедерація журналістів, 2018. — 560 с.

Анотація

Видання є спробою дослідити один з головних напрямів розвитку України – інтеграцію нашої держави до Європейського співтовариства; створені нариси про життя та діяльність знакових особистостей культурно-мистецького, науково-освітнього, економічного та громадського життя України, що є відліком нової ери в розвитку української нації – епохи вільної європейської країни.

 

 

Історико-правова доктрина української державності : Актуальна тема номера [Текст] // Право України. — 2020. — № 1. — С. 11-285. — Бібліогр. в кінці ст. (71 назва).

Анотація

І. Основні засади та концепція української державності.

ІІ. Право як одна з основних ознак укр. державності та етапи його становлення.

Зародження права на території України в античну добу.

Становлення укр. права в Київській Русі.

Розвиток права як важливої ознаки Галицько-Волинської держави (1199-1349).

Місце укр. права у правовій системі Великого князівства Литовського.

Звичаєве право Запорозької січі.

Нац. правова система Укр. козацької держави – Гетьманщини.

Розвиток права у ЗНР (1918-1919).

ІІІ. Органи держ. влади, публічного управління та місцеве самоврядування як одна з основних ознак укр. державності.

 

 

Книга-мандрівка. Україна [Текст] : від креативної агенції Green Penguin / [І.І. Тараненко, Ю.О. Курова, М.С. Воробйова, М.З. Лешак]. — Київ : Книголав, 2017. — 68 с. : іл.

Анотація

«Книга-мандрівка. Україна» — це 1200 непересічних фактів про Україну та українців. Автори відшукали не лише найдивовижніше, але й найважливіше, що варто знати про Україну: унікальні місця, де слід побувати, культурні здобутки, видатних особистостей та поворотні моменти, що вплинули на хід історії та життя кожного українця. Ця книга створена з відкриттів. З нею ви зможете поглянути на Україну по-новому. Це видання — не лише для дорослих, але й для родинного читання з дітьми, для українців і всіх, хто хоче дізнатися більше про нашу країну. Формат книги-мандрівки особливий — це не довідник і не підручник. Це карта-розповідь у форматі «едьютейнмент», на якій зазначені найцікавіші історико-географічні та статистичні факти про країну в авторських ілюстраціях. До створення книжки були залучені експерти з різних галузей, які і створили 30 карт українських міст і областей в авторських ілюстраціях — це 1200 надзвичайних відкриттів про Україну. А саме:

327 особистостей, що надихають

232 дива природи

224 історичні події

135 культурних феноменів

129 архітектурних шедеврів

78 визначних винаходів і відкриттів

75 економічних і промислових об’єктів

«Ідея створити цю книжку народилася кілька років тому: надто багато змінилося в житті країни, і ми не могли стояти осторонь. Революція гідності виявила готовність кожного будувати нову Україну, створювати її новий імідж незалежної, сильної та перспективної держави, яка має що сказати світу», — коментує авторка та співзасновниця агенції Green Penguin Ірина Тараненко.

 

 

Крим [Текст] : енциклопедія, казка, гра / [уклад. Ю. Бєсєдіна ; іл. О. Мазур]. — Київ : Гамазин, 2016. — 64 с. — (Енциклопедія – Казка – Гра).

Анотація

Що нам відомо про Крим? Сонце, море, гори. Маленькі містечка, пишні палаци, військова слава Севастополя й загадки античного Херсону, легенди Бахчисараю та перекази Генуезької фортеці… Хто розбере, що тут правда, що – вигадка?

Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити.

У цій книжці ми зібрали казки та легенди кримчаків, і водночас – основну інформацію про історію, культуру та життя в Криму в давні часи і до сьогодні.

 

 

 Незалежність очима ТСН [Текст] / [авт. текстів В. Примост]. — Київ : Основи, 2017. — 296 с.

Анотація

Ця книга — про колишню російську колонію, яка стала незалежною двадцять пять років тому. Бажання хорошого життя, упаковане в концепцію про європейське походження, нестримно вабило її на Захід. Однак російські батоги, що обплутали мозок, тягнули на Схід.

Двадцять пять років, упродовж яких ми болісно вичавлювали з себе рабське радянське минуле, яскраві досягнення й змарновані можливості, перемоги і зради, тирани, жертви, герої, злодії — основні перипетії нашого життя за чверть століття крізь призму сприйняття журналістів і ведучих Телевізійної служби новин.

У книзі зібрані двадцять основних подій історії незалежної України — до 20-річчя найбільш вражаючої новинної служби країни — ТСН.

Це — не підручник. Це — антипідручник. Жива історія, яку творили ми самі. Що лякала невідомістю – і народжувала нові мрії. Що відбирала сон – і досі схожа на мінне поле. Що змушувала кожного з нас робити свій важкий вибір. Яскраві досягнення й змарновані можливості, перемоги і зради, герої та злодії — про головні події в історії незалежної України за останні чверть століття у книзі розповідають люди, які пам’ятають всі ці події на смак, колір і навіть на запах: ведуча «ТСН. Тиждень» Алла Мазур, генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко, журналісти і редактори ТСН – Олена Мацюцька, Наталя Нагорна, Олександр Загородний, Ганна Бока, Василь Костюк, Дмитро Святненко, Алла Хоцянівська, Ольга Кошеленко, Олег Гулик. Дуже щирі, майже сімейні спогади тих, хто цю історію фіксував щодня. І рідкісні факти, що вдалося вирвати із засекречених архівів. Повна версія сучасної історії України без нальоту імперської цензури від письменника та історика Валерія Примоста.

«Ми свідомі того, що провокуємо нові дискусії і нові суперечки, — каже ведуча «ТСН. Тижня» Алла Мазур. — Бо новітню історію України досі переписували навіть у шкільних підручниках: кожен раз, щоб задовольнити нового президента. Ми ж розказуємо історію свою. Про свій рідний дім. Бо нам болить все, що відбувається в ньому. Бо все, що було з країною – це наша любов і пристрасть. Бо всі випробування останніх 25-ти років мусять нас зробити сильнішими».

 

 

Полісся [Текст] : енциклопедія, казка, гра / [уклад. Ю. Бєсєдіна ; іл. В. Тихонюк]. — Київ : Гамазин, 2016. — 64 с. — (Енциклопедія – Казка – Гра).

 Анотація

Що нам відомо про Полісся? Столітні дуби, тремтливі осики, шовковий мох та синє дзеркало озер, чаклуни-лісовики, квітка папороті, заховані в хащах замки, скити, скарби… Хто розбере, що тут правда, що – вигадка?

Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити.

У цій книжці ми зібрали казки та легенди поліщуків, і водночас – основну інформацю про історію, культуру та життя на Поліссі в давні часи і до сьогодні.

 

 

 Україна в культурному та політичному просторі Європи: нариси історії [Текст] : монографія / [О.П. Машевський, С.П. Стельмах, Т.Ю. Пшеничний та ін.]. — Київ : Київський ун-т, 2018. — 319 с.

Анотація

Розглянуто питання інтеграції України у європейський культурній, науковий і політичний простір у різні періоди історії. Особливу увагу приділено проблемам становлення релігії та церковної організації; впливу європейських мистецьких форм на культурне життя України, а також європейських політичних ідей на формування національної свідомості українців; культурному трансферу й розвитку модерних форм освіти та науки; міжнародним відносинам України у ХХ – на початку ХХІ ст. тощо. Для науковців, викладачів, аспірантів і студентів.

 

 

Україна в символах : 140 запитань про символи України [Текст] // Шкільний світ. — 2019. — № 16 (816). — С. 4-37.

Анотація

– калина і верба – священні рослини;

– вінок – символ нескінченності життя, вишиванка – поема життя;

– символіка назв одягу українців;

– рушники як літопис народу

 

 

 Україна – європейська країна [Текст] / [авт.-уклад. С. Чайковський]. — Київ : Балтія-Друк, 2015. — 124 с.

Анотація

Науково-популярне видання, створене спільно з Національним музеєм історії України, репрезентує нашу державу як частину європейського простору. Спираючись на унікальні музейні збірки та архівні документи, автори – наукові співробітники Музею – визначають історичні корені української держави, що сягають у глибину століть, і розглядають минуле України, як і сьогодення, у загальноєвропейському контексті. З проголошенням України як суверенної демократичної держави і з огляду на події останнього часу свідомість українських громадян вимагає правдивого, науково обґрунтованого й ідеологічно неупередженого відображення історичних подій і визначення місця українського народу у всесвітній, зокрема, у європейській цивілізації. Саме на це й спрямоване нове ілюстроване видання. .

У виданні використані факсимільні копії рідкісних історичних документів з колекції Національного музею історії України, які виконані у вигляді вкладок у видання – всього 16 вкладок до 4-х кишень – клапанів.

 

 

 Україна туристична: Регіони, райони та міста. Провідні підприємства. Особистості [Текст]. Кн.4 / [авт.-упоряд. В.В. Болгов, І.В. Болгов]. — імідж.-презент. вид. — Київ : Український видавничий консорціум, 2009. — 248 с.

 Анотація

Видання представляє райони та історичні міста України, які щиро запрошують до себе на гостину, ознайомлює з найцікавішими туристичними об’єктами, маршрутами, екскурсійними програмами, музейними експозиціями, туристично-рекреаційним комплексом кожного з українських регіонів і висвітлює діяльність провідних колективів та керівників організацій, підприємств, що роблять вагомий внесок у розвиток туризму в Україні.

 

 

Українські державницькі традиції: Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених українською революцією [Текст] // Чумацький шлях. — 2019. — № 1. — С. 6-7.

Анотація

Найважливіші події 1917-1920 років

 

 

 

Ці дивовижні українці [Текст] / [авт. текстів Є. Нєвєжина]. — Київ : Media Friends, 2019. — 48 c.

Анотація

Любий читачу !

Ти тримаєш у руках книгу, яка має всього одне, але дуже важливе завдання – показати тобі, наскільки ти дивовижний. Навіщо ми все це затіяли?

Ми живемо в час, коли наша країна змінюється та самовизначається. Тож ми вирішили долучитися до цього пошуку. Бо, по-перше, ми любимо правду та доклали чималих зусіль, щоб її для тебе розкопати. По-друге, ми любимо Україну в усіх її проявах: величних і простацьких, політичних і ліричних. Та найголовніше – ми всією душею любимо тих, без кого вона неможлива. Ми любимо українців. Смішних, смурних, серьозних, запальних, волелюбних – просто дивовижних. Українців, котрим є що сказати світу і є чим пишатися !

Добре, якщо зараз ти трохи сумніваєшся. Тим цікавішою буде для тебе ця мандрівка просторами українського всесвіту !

 

 

Шедеври архітектури України [Текст] / [авт.-упоряд. Л.В. Прибєга (Лучанський)]. — Київ : Мистецтво, 2016. — 224 с.

 Анотація

У виданні репрезантовано понад 130 визначних творів архітектури, памяткових ансамблів і комплексів, зведених на землях України в різні часи її багатовікової історії. Стилі нариси й візуальна інформація про архітектурні релікти висвітлюють історію архітектурно-будівельної діяльності на українських теренах, засвідчують талант і творчу вдачу будівничих, слугують автентичним підгрунтям для пізнання глибинного коріння культурних традицій українського народу.

Видання покликане сприяти збереженню та популяризації унікальних надбань зодчества як в Україні, так і за її межами. Розраховано на архітекторів, пам’ятоохоронців, істориків, мистецтвознавців і широке коло шанувальників українських старожитностей.

 

 

Байкеніч, Ганна.
Історична пам’ять як чинник формування національно-патріотичної свідомості в закладі освіти: про генетичну цілісність, політику пам’яті та державні пріоритети [Текст] / Ганна Байкеніч, Олена Охрімчук

Анотація

національна самосвідомість, чинники формування національної ідентичності в сучасній Україні, національна й історична пам’ять у державній політиці, історичні знання як елемент світогляду; рекомендації до проведення у школах Тижня історії “Україна – тисячолітній спадок державності”

 

 

Березовець, Т.
Анексія: Острів Крим [Текст] : Хроніки “гібридної війни” / Т. Березовець. — Вид. 2-е. — Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. — 391с.

Анотація

У книзі аналізуються механізми та технології т. зв.”гібридної війни”, розв’язаної військами Російської Федерації (“зеленими чоловічками”) на території АР Крим. Окремо досліджується розвідувальна та інформаційно-пропагандистська операція російських спецслужб, яка дозволила підготувати анексію Криму, починаючи з 1991 року. Твір містить велику кількість документів та фото, які є доказами злочинного характеру окупації півострова.

Книга у хронологічному порядку охоплює період з 18 лютого 2014 року – початку масових розстрілів на Майдані незалежності за участі російських спецслужб – і закінчуючи 18 березня 2014, коли Крим і Севастополь було офіційно анексовано та включено до переліку суб’єктів Російської Федерації.

“Анексія: острів Крим” містить ексклюзивні свідчення, надані спеціально для цієї книги українськими, російськими і міжнародними політиками та військовими, експертами, журналістами, активістами, які стали очевидцями окупації. Книга розрахована на широке коло читачів.

 

 

Васильєв, С.
Народження державності [Текст] / С. Васильєв // Військо України. — 2018. — № 11. — С. 58-61.

 Анотація

Західно-Українська Народна Республіка (ЗУНР) виникла сто років тому, об’єднання УНР і ЗУНР

 

 

 

Воропай, О.
Український національний одяг [Текст] / О. Воропай // Чумацький шлях. — 2017. — № 2. — С. 21-23.

 

 

 

 

 

Горак, Р.
 Українські історії. Повернення додому [Текст] / Р. Горак. — Львів : Апріорі, 2018. — 580 с.

Анотація

Найвищою культурою нації є її історична пам’ять, принципом якої є точність у фіксуванні фактів. Саме ця потреба донести світові інформацію про призабуті, а то й цілком забуті події, явища, а навіть людей примушує автора цієї книжки, львівського письменника Романа Горака, мандрувати Україною, піднімати запилені архіви, розшукувати могили, щоб воскресити в пам’яті те, чого ми ніколи не повинні забувати.

 

 

Гречило, А.
Наш герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення [Текст] : [альбом] / А. Гречило ; упорядкув. й заг. ред. Б. Завітій. — Київ : Родовід, 2018. — 400 с. : іл.

Анотація

У цьому 400-сторінковому альбомі – понад 700 ілюстрацій із більш ніж 50 музеїв, архівів і бібліотек України та світу. Про наш герб – ніби простий, але досі загадковий. «Се оздоба питоменна, не запозичена, зв’язана з нашою тисячолітньою державною політичною i культурною історією», – писав Михайло Грушевський 100 років тому, коли Тризуб затверджено гербом УНР. Хоч йому ближчою була ідея цілком нового символу «творчої мирної праці в новій Україні» – золотий плуг на блакитному полі.

 

 

Гринів, О. І.
Маєстат національної гідності [Текст] / О. І. Гринів. — Львів : Тріада плюс, 2014. — 464 с.

Анотація

Державна незалежність – неодмінна основа національного розвитку. Любов, віра і надія спонукають до неупередженого аналізу минулого і сьогодення нашої нації, натхненної праці в ім’я великої мети. Призначення нашої держави: показати народам світу потенційні сили визволеної нації, спрямовані на її перетворення у регіонального лідера в Центрально-Східній Європі.

Порушені питання не залишать байдужими читача.

 

 

Гурак, Д.
Безпекові виклики України в стратегічній перспективі [Текст] / Д. Гурак // Світогляд. — 2019. — № 6(80). — С. 2-13.

 

 

 

 

 

Загородній, Михайло.
Віковий спадок [Текст] : Демократичні традиції України / Михайло Загородній // Історія України (Шкільний світ). — 2020. — № 9-10 (961-962). — С. 8-15. — Бібліогр. в кінці ст. (2 назви).

 Анотація

історія демократії на Русі, в часи Великого князівства Литовського, Гетьманщини до проголошення Незалежності України (1917-1921 рр.)

 

 

Зубков, С. К.
Події, що змінили Україну [Текст] / С. К. Зубков, В. Л. Карнацевич, А. Ю. Хорошевський. — Харків : Факт, 2013. — 383 с.

 Анотація

До цієї книжки ввійшли нариси про події, що змінили історію України.

Виникнення трипільської культури, заснування Києва та Львова, зародження Запорозької Січі, Переяславська рада, Полтавська битва, публікація «Енеїди» Котляревського, створення гімну України, держави України, бій під Крутами, Голодомор, аварія на Чорнобильській АЕС, введення в обіг гривні – це лише мала частка тем, що представлені у цьому виданні.

 

 

Кампо, Володимир.
Конституція і становлення конституційної демократії в Україні (2014-2018 роки) [Текст] / Володимир Кампо. — Київ : Зелений пес : Гамазин, 2019. — 172 с. — (Конституційна просвіта).

Анотація

«Чому бідні? Бо дурні. Чому дурні? Бо не вчаться», — істина українських реалій, на які ми за звичкою киваємо, але не поспішаємо змінювати. Проте саме зі знання й розуміння своєї Конституції народом і починається шлях до кращого життя. На сторінках цієї книги читач знайде відповіді на безліч суспільно-правових питань щодо становлення конституційної демократії в Україні, реформи судової влади, особливостей функціонування окремих конституційних інститутів, кризових явищ під час переходу до конституційної демократії й перспектив України на шляху до утвердження конституційних цінностей: захисту гідності й прав людини, верховенства права тощо.

Для широкого громадського загалу, державних і муніципальних службовців, викладачів і студентів, які вивчають конституційне право, історію, політологію й інші гуманітарні науки, для депутатів усіх рівнів рад, активістів громадянського суспільства, представників ЗМІ, громадських організацій, юристів-практиків тощо.

 

 

Капранов, Віталій Віталійович.
Історія нашої церкви [Текст] / Віталій Віталійович Капранов, Дмитро Віталійович Капранов ; худож. О. Костенко ; наук. ред. В. Клос. — Київ : Зелений пес, 2018. — 80 с.

 Анотація

Усі ми знаємо, що Володимир хрестив Київ. Але звідки тоді взявся Московський Патріархат і що він робить в Україні? Хто такі греко-католики, і чим вони відрізняються від католиків? Звідки в нас протестанти і старообрядці? Брати Капранови знамениті своїм вмінням розповідати просто і цікаво про найскладніші речі. Тому з цієї тоненької книжечки ви довідаєтеся не лише про карколомні пригоди, таємні змови та підступні інтриги, які супроводжували розвиток Української Церкви, але й дізнаєтеся про те, хто навчив Україну читати, друкувати книжки та завів у нас бібліотеки, хто склав першу абетку та привіз до Києва перший телескоп, чому в українських храмах так гарно співають – і багато іншого, прецікавого та надзвичайно потрібного кожному українцю.

 

 

Анотація

Настав час дізнатися правду про Майдан. У Революції брали участь мільйони, але що насправді сталося тоді, й досі залишається таємницею. Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків? Герої цього журналістського розслідування не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, хто їздив до Януковича і хто сперечався з Європою, захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.

 

 

Капранов, Д. В.
Мальована історія Незалежності України [Текст] / Д. В. Капранов, В. В. Капранов ; Брати Капранови : худож. Ю. Журавель, О. Костенко, Ю.Васін та ін. — 5-е вид. — Київ : Зелений пес : Гамазин, 2016. — 80 с.

Анотація

Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування.

 

 

Коляда, І.
Опозиційний рух наприкінці 1960-х – у 1980-ті рр [Текст] / Коляда, Р. Хомич // Історія в рідній школі. — 2019. — № 3. — С. 14-23. — Поч. Закінч. у №4 (2019 р.).

Анотація

№3. – про активних діячів опозиційного руху в Україні (В. Стуса, І. Дзюбу, А. Горську). №4. – форма опозиційного руху “самвидав”, історико психолог. портрет В. Чорновола, Укр. Гельсінська Група, дисидентський рух

 

 

Кульчицький, С.
За лаштунками Акту проголошення незалежності України Верховною Радою УРСР [Текст] / С. Кульчицький // Світогляд. — 2018. — № 3. — С. 7-15. — Бібліогр. в кінці ст. (9 назв).

 

 

 

 

 

Кульчицький, С. В.
Українська революція [Текст] / С. В. Кульчицький. — Київ : Генеза, 2005. — 368с.

 Анотація

Книга присвячена 200-денній епопеї президентських виборів 2004р. – яскравому феномену новітньої української історії.

Автор переконаний, що Українська (Помаранчева) революція 2004р. – справжня, і вона є окремою ланкою в ланцюзі революцій, які відбулися на території Східної Європи. Їх несхожість на відомі історії революцій пояснюється об‘єктивними обставинами виходу посткомуністичних країн із мутантної комуністичної цивілізації на загальнолюдський шлях розвитку.

Для широкого кола читачів, хто цікавиться сучасною історією України.

 

 

Лавренюк, Сергій.
Це був великий історичний день! [Текст] : 30 років Незалежності / Сергій Лавренюк // Голос України. — 2021. — № 45. — С. 1, 4-5.

 

 

 

Музичук, Н.
Святі символи України [Текст] / Н. Музичук // Військо України. — 2017. — № 8. — С. 50-57.

 Анотація

Атрибути державності, державні символи – герб, прапор, гімн

 

 

 

Нагорна, Юліанна.
Подорожуй Україною / Юліанна Нагорна // MEGAtour. — 2021. — № 5. — С. 28-29.

 

 

 

 

 

Нечаєва-Юрійчук, Наталія.
Етнополітична ситуація в Україні: стабільність в умовах викликів / Наталія Нечаєва-Юрійчук // Історія в рідній школі. — 2021. — № 2. — С. 21-25. — Бібліогр. в кінці ст. (7 назв).

 

 

 

 

Псатій, Алла.
Код нації. Вишиванка – символ українського народу / Алла Псатій // Трудове навчання. — 2020. — № 7-8 (151-152). — С. 4-53.

 Анотація

Тема номера “Україна вишивана”

 

 

 

Пулюй, Іван.
Україна та її міжнародне політичне значення. Ukraina und ihre Internationale Politische Bedeutung / Іван Пулюй // Світогляд. — 2020. — № 1. — С. 33-40.

 

 

 

 

 

Разумков, Дмитро.
Історичний документ, який відіграв фундаментальну роль у розбудові незалежності нашої держави [Текст] : Привітання Голови Верховної Ради України / Дмитро Разумков // Голос України. — 2021. — № 119. — С.1.

 

 

 

Скиба, Марина.
Історіографія діяльності В‘ячеслава Чорновола / Марина Скиба // Історія в рідній школі. — 2020. — № 3. — С. 12-16. — Бібліогр. в кінці ст. (30 назв).

 

 

 

 

 

Сорока, Юрій Володимирович.
Сто важливих подій історії України [Текст] / Ю. В. Сорока. — Харків : Фоліо, 2019. — 205 с. — (Справжня історія).

 Анотація

Історія України схожа на мапу, яка містить безліч білих плям. І це не простий збіг обставин, а результат цілеспрямованої державної політики. Протягом століть над тими плямами дбайливо працювали сотні різних людей, найнятих владою метрополій. Ці творці міфів і фейків зробили все для того, щоб наша історія, як і сама Україна, постала перед нащадками у світлі, вигідному для тих, хто намагався асимілювати спадок Київської Русі.

Проте час завжди розставляє все по своїх місцях. Тож у цьому виданні ми спробували зібрати події, які сформували ту Україну, котру ми знаємо зараз, і які сприятимуть її розвиткові й надалі.

Ми намагалися зосередитися на позитивних подіях української історії, умовно кажучи, на перемогах. Досить довго експлуатувався образ нашої країни як безпорадної жертви, яка постійно страждає, співає сумних пісень і не здатна протистояти зовнішньому тиску. Але заглиблення в реальну історію України доводить, що це не так. Голос минулого промовляє до нас із десятків літописів, документів та історичних розвідок. Відчайдушні герої, незламні воїни, талановиті творці, видатні політичні діячі, геніальні філософи та науковці — ось хто творив історію нашої країни. І, звичайно, треба, щоб про них та їхні досягнення дізналось якомога більше наших громадян. Ця книга є спробою об’єднати під однією обкладинкою найвагоміші моменти нашої історичної спадщини і продемонструвати, що, попри все, Україна пам’ятає своє минуле і має намір, враховуючи свій багатющий історичний досвід, будувати власне щасливе майбутнє.

 

 

Сташук, К.
Етикет національних символів: прапоровий, гербовий та етикет Державного Гімну України [Текст] / К. Сташук // Управління освітою. — 2019. — № 2(410). — С. 36-40. — Бібліогр.: с.37 (3 назви).

 

 

 

 

Сунєгін, С. О.
Молода наука України: здобутки та нові горизонти [Текст] / С. О. Сунєгін // Бюлетень Мін’юсту України. — 2020. — № 2. — С. 6-8.

 Анотація

Про урочисту церемонію нагородження лауреатів премії Президента України для молодих вчених 2019 р.

 

 

Тарасюк, О.
Шалена Україна. Твій путівник для безтурботних мандрівок [Текст] / О. Тарасюк. — Київ : Саміт-книга, 2018. — 112 с. : іл. — (Travel Monkey).

Анотація

«Шалена Україна» — це колоритна книга-путівник про Україну, як вона є. Інколи незвична, інколи не до кінця зрозуміла, але надзвичайно гостинна та щира, Україна заслуговує бути почутою та побаченою більшою кількістю людей. Крізь веселі дописи про місцеву культуру, традиції та правила вуличної поведінки, автор передає всю сутність «Шаленої України». Окрім цього, книга розповідає що побачити, як добратися та де зупинитися в основних містах: Києві, Львові, Одесі, Чернівцях та Карпатах. Тут ви також знайдете список секретних перлин, про які знає навіть не кожен українець.

 

 

Терно, С.
Революція гідності 2013-2014 рр.: які уроки варто винести? [Текст] / С. Терно // Історія в рідній школі. — 2017. — № 7-8. — С. 37-39. — Бібліогр.: с. 39 (5назв).

 

 

 

 

 

Чорна, Світлана.
Україна-Русь: тисячолітня традиція державотворення [Текст] : 30 років Незалежності / Світлана Чорна // Голос України. — 2021. — № 55. — С. 1, 4-5.

 

 

 

Яновська, О. В.
Громадянські протестні практики в Україні: від Помаранчевої революції до Революції Гідності / О.В. Яновська // Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія Питання політології. — 2018. — Вип. 33. — С. 44-49. — Бібліогр. в кінці ст.

 

 

 

 

Яремчук, О.
Наші інші. Історії українського різноманіття [Текст] / О. Яремчук. — Львів : Човен, 2018. — 208 с.

Анотація

Вірмени, німці, турки-месхетинці, євреї, румуни, шведи — Україна є домом для десятків різних народів, і кожен додає їй барв і повноти. Репортерка Олеся Яремчук об’їздила багато поселень, від гамірних міст на Донбасі й Буковині до тихих сіл Бессарабії та Закарпаття, щоб задокументувати, як наші національні меншини живуть нині та яку пам’ять бережуть про своє минуле. У цій книжці зібрано чотирнадцять щемких і пізнавальних історій, історій людей і народів, які творять українську спільноту.