У рамках Глобального тижня медіаграмотності у Державній бібліотеці України для юнацтва відбувся освітньо-пізнавальний захід «Інформаційні та методичні ресурси з медіаграмотності», підготовлений відділом роботи з електронними ресурсами.
Фахівців бібліотеки поінформовано про результати дослідження державної та обласних бібліотеки для юнацтва/молоді з приводу проведення заходів, спрямованих на підвищення рівня з медійної та цифрової грамотності користувачів бібліотек, науково-методичний відділ Державної бібліотеки України для юнацтва.
Під час заходу представлено дайджест загальноукраїнських і бібліотечних ініціатив до Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності, а також інформацію про нові книжки і публікації вчених, педагогів-теоретиків медіаосвіти, навчальні посібники, методичні розробки, інноваційні практики освітян.
Фільтр, національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України, спільно з програмою USAID «Мріємо та діємо» та проєктом «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», які виконуються IREX, запрошує всіх українців взяти участь у національному тесті з медіаграмотності. Тест можна буде пройти онлайн лише один день, 27 жовтня (четвер).
Платформа для проходження тесту буде відкрита тричі на день протягом 30 хвилин. Початок тесту — об 11:00, 15:00, 19:00.
Пройти тест можна за посиланням, яке буде опубліковано на сайті «Фільтра» 27 жовтня (https://filter.mkip.gov.ua/test-z-mediagramotnosti/).
Кожен учасник гарантовано отримає сертифікат, а 30 учасників, які дадуть найбільшу кількість правильних відповідей за найшвидший час, отримають подарунки.
Тож підвищуйте свою медіаграмотність, вчіться критично аналізувати медіаповідомлення, розрізняти пропаганду і цензуру, однобоке висвітлення і тлумачення подій та фактів, свідомо сприймати й критично аналізувати інформацію, відділяти реальність від її віртуальної симуляції, осмислювати владні стосунки, міфи й типи контролю, які вони культивують, причини таких дій, розуміти структурні елементи, які впливають на інформацію (власник медіа, модель фінансування, політичні уподобання тощо). Набувайте навичок, які допоможуть вам, споживачам інформації, чітко розмежовувати правдиві повідомлення, спрямовані на якісне інформування, від тих, що можуть містити в собі дезінформацію або корисливі розрахунки.
Будьмо медіаграмотними!