28/04

Тиждень екокультури в бібліотеці

З 24 по 27 квітня в Державній бібліотеці для юнацтва пройшов Тиждень екокультури. В рамках Тижня в бібліотеці відбувались цікаві зустрічі, презентації , бесіди.
Тиждень розпочався зі знайомства з довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки, яке провела завідувачка відділу довідково-бібліографічноо обслуговування Жуковська С.П.для учнів та студентів.
 24 квітня у відділі періодичних видань для учнів гімназії №179 проведено велнес-тренінг «Разом до здорового майбутнього».

Що пошкодила  людина – відтворила природа. Під таким гаслом пройшла зустріч користувачів Державна бібліотека України для юнацтва із працівниками Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника– завідувачками сектору екопросвітницької роботи Вікторією Мельничук і Тетяною Приборою. Відеолекція про створення та діяльність заповідника відбулася 25-26 квітня у рамках загальнобібліотечного проєкту «Тиждень екокультури». Школярі гімназія 179 та студенти НУБіП  ставили лекторам безліч запитань – про тварин-мутантів, рудий ліс, сталкерів. Що вигадка, а що правда – на все отримали докладні відповіді.
Через 15-20 років після аварії на ЧАЕС стало зрозуміло: природа набагато потужніша навіть за такий страшний антропогенний фактор як Чорнобильська катастрофа. Територія в кілька сотень тисяч гектарів сама по собі стала заповідною: там знайшли притулок і комфортні умови для розмноження сотні видів не тільки типових, а й рідкісних червонокнижних тварин.

 

Позаду ліс.
Зелений ліс не знає,
Що увійде у історію «Рудим».
Точніше «рижим»,
Як його назвали люди.
І цим столітнім соснам
Зовсім мало зосталося на білім світі жити…
Що їхні стовбури потрощать , як солому,
Неначе декорації старі.
Ірина Плюсніна.

Такі щемливі слова лунали сьогодні у залі бібліотеки перед школярами і студентами київських навчальних закладів. У рамках загально бібліотечного проекту «Тиждень екокультури» 25 та 26 квітня  відбувся захід «Завороженість печаллю» –  творча зустріч та презентація  книги поетеси Ірини Плюсніної.  Мешканка Прип’яті до дрібниць пам’ятає ті перші страшні дні Чорнобильської катастрофи.  Вибух, відсутність зв’язку з «великою землею», кілька годин на збори і евакуація – спалахи пам’яті і досі відгукуються болем в усіх, хто це пережив, і тих, хто чує спогади очевидців. Три дні обіцяної евакуації з рідної домівки вже перетворилися на довгі 37 років…
Ірина Плюсніна презентувала збірки поезій «Мої сади» та «Видно Килину, що пиріжки пекла, або як казали мої бабусі». Сумом просякнутий кожен вірш – Ірина разом із чоловіком будували Чорнобильську АЕС, а потім разом брали участь у ліквідації наслідків техногенної катастрофи. Книга «Видно Килину, що пиріжки пекла, або як казали мої бабусі» із дарчим підписом автора віднині також на полиці відділу абонементу.
Плюсніна, Ірина Віталіївна
Мої сади [Текст] : [зб. віршів] / Ірина Віталіївна Плюсніна. — Хмельницький : Вид. Стасюк Л. С., 2021. — 172 с.

Люди дійшли до нечуваної межі споживання. Ми витрачаємо стільки природних ресурсів, скільки планета Земля уже не в змозі відновити. Просто уявіть – згідно із даними Всесвітньої мережі екологічного сліду (GFN) людство споживає ресурсів у 1.7 разів більше, ніж може забезпечити наша планета. У рамках загальнобібліотечного проєкту «Тиждень екокультури» відділ абонементу 27 квітня провів урок-діалог «Відроджуємо нашу Землю» до Всесвітнього дня Землі. Як свідомо споживати, як правильно сортувати сміття, як зробити середовище екологічним – про все це дізналися учні гімназії 179. Книга «Подорож до дивовижного світу тварин» видавництва «Ранок» із перероблених пакетів Tetra Pak викликала у дітей справжній ажіотаж – гортали, роздивлялися, перепитували, чи справді таке можливо!

Тварини Червоної книги [Текст] / А.П. Федоренко та ін. — Київ : Урожай, 1990. — 208с.
Мова: Українська     Шифр: 28.688я2     Авторський знак: Т26

Цеханська, О.Ф.   Україна. Живий світ [Текст] : Дитяча енциклопедія / О. Ф. Цеханська, Д. Т. Стрєлков. — Харків : Ранок, 2008. — 128с.
Мова: Українська     Шифр: 28.5я2     Авторський знак: Ц55

Дерева [Текст] : міні-енциклопедія : 50 найвідоміших видів / [пер. з англ. Н. Тучинської]. — Київ : КМ-БУКС, 2018. — 56 с. : іл.
Мова: Українська     Шифр: 582.091(031)     Авторський знак: Д36

Дикі квіти [Текст] : міні-енциклопедія : 50 найвідоміших видів : [пер. з англ.]. — Київ : КМ-БУКС, 2016. — 56 с. : іл.
Мова: Українська     Шифр: 28.5     Авторський знак: Д45

Комахи [Текст] : міні-енциклопедія : 50 найвідоміших видів / [пер. з англ. Н. Тучинської]. — Київ : КМ-БУКС, 2018. — 56 с. : іл.
Мова: Українська     Шифр: 595.7(031)     Авторський знак: К63

Відділ мистецтв до Тижня екокультури підготував віртуальну виставку книг “Біодизайн і екологічна архітектура”:

До Тижня екокультури  відділ комплексного обслуговування користувачів  підготував виставку «Екологічна грамотність та здорове життя».

Відділ зв’язків з громадськістю до Тижня екокультури підготував презентацію “Зелена столиця Європи 2023 року м.Таллінн”

У відділі читальних залів 27 квітня відбулась еко-бесіда «Злочини проти довкілля». Спілкуючись з учнями, працівники відділу обговорювали проблему забруднення навколишнього природного середовища, цінність збереження природних ресурсів, важливість сортування сміття, корисні та шкідливі звички для збереження життя на Землі. Крім обговорення важливих тем, діти пограли в цікаві інтерактивні ігри на екологічну тематику.

Також учні долучились до роботи волонтерського осередку «Сила молоді» в плетінні маскувальної сітки та  підписали листівки з побажаннями для захисників України.

Наближаємо перемогу разом!