06/04

Творча зустріч з Віктором Андрієнком

У рамках Тижня юнацької книги та в межах проєкту «Літературне Правобережжя. Голосіїв» Видавництво Саміт-Книга та Державна бібліотека України для юнацтва за ініціативи Kateryna Tyshkevych  та Ivan  Stepurin провели творчу зустріч з українським актором та режисером театру та кіно, сценаристом, письменником, продюсером, каскадером, Заслуженим артистом України Віктором Андрієнком.

Письменник розповів про створення сценарію для фільму «Легенди Чарівнолісся», який  у 2017 році переміг у конкурсі «Коронація слова» як «Кращий кіносценарій для дітей».

Наприкінці 2019 року відзняли лише 10 хвилин фільму. Перешкодами майбутнім зйомкам стали локдаун та повномасштабне вторгнення росії. Саме такі події підштовхнули авторів Віктора Андрієнка і Олену Шульгу на основі сценарію написати книжку. Ілюстрував її відомий художник Олесь Юсипчук.

Під час зустрічі відбулася презентація нового тиражу книжки «Легенди Чарівнолісся», а також демонстрація її тизера.

Слухачі дізналися як ця магічна казка змогла стати кінострічкою і стає анімаційним фільмом для маленьких глядачів, про створенням образів, появу слогана «Навіть маленька людина може врятувати світ».

Йшлося також про непросту і клопітку роботу над книгою «Легенди Чарівнолісся» шрифтом Брайля. Таке видання містить не лише захопливі тексти, а й чудові малюнки, які можна відчути на дотик.

Автор прагне, щоб книжка була доступна якомога ширшому колу читачів. Віктор Андрієнко переконаний, що і дорослі, і діти нині, як ніколи, потребують позитивних вражень, підтримки, і потрібно створювати якісний контент, сповнений добра, радості, надії. І саме казка допомагає виховувати найкращі риси і почуття, віру в перемогу добра над злом.