19/01

Тренінг «Ресурси стресостійкості»

У рамках проєкту “Перша психологічна допомога жінкам і дівчатам Києва» за координації Управління гендерної рівності Департаменту соціальної політики КМДА та за сприяння Спілки жінок міста Києва (голова – Лідія Москаленко) у Державній бібліотеці України для юнацтва відбувся тренінг «Ресурси стресостійкості», який провела психологиня, психотерапевтка, оранізаційна консультантка, аспірантка Інституту психології імені Г. С. Костюка НАНП України Наталія Клименко.

Збереження психічного здоров’я в умовах війни є дуже важливим. Кожен із нас по-різному реагує на події – хтось тримається стійко, а хтось відчуває тривогу, страх, паніку, перевтому, виснаження. І це нормальна реакція нашої психіки і організму на ситуацію, що склалася. В умовах війни необхідно вміти надати першу психологічну допомогу собі і тим, хто поруч з нами.

Те, що ми недооцінюємо ресурси власної психіки, Наталія Клименко довела, розповівши про наукові розробки ізраїльських учених і, зокрема, професора Муллі Лаада. Він на основі наукових спостережень описав шість каналів стресостійкості, кожен з яких допомагає вийти з кризової ситуації. Він розробив унікальний метод, який допомагає зберегти психічну рівновагу в умовах стресу. Вчений стверджує, що потрібно визначити свої головні канали життєстійкості й розвивати ті, які менш розвинуті.

Як опанувати себе в стресовій ситуації? Які бувають канали стресостійкості? Де знаходити ресурси для відновлення життєвих сил? Які існують техніки саморегуляції? Як надати першу психологічну допомогу собі і близьким? З цих та інших питань учасниці тренінгу отримали професійне консультування Наталії Клименко, яка має 23-річний досвід психологічної практики.

Вправи з метафоричними асоціативними картами допомогли учасницям тренінгу через метафору відчути свій внутрішній світ, підвищити здатність тлумачення подій свого життя, позитивного ставлення до себе, усвідомлення своїх можливостей і ресурсів.

Жінки і дівчата бібліотеки опанували ефективні техніки саморегуляції та стресостійкості, дихальні вправи, методики розслаблення.

Наталія Клименко на згадку про сьогоднішню зустріч подарувала читачам бібліотеки свою книжку «Поради віщунок. МАК “Ключі жіночої сили”, яка увібрала в себе описи жіночих образів давньоукраїнської міфології і є помічником у роботі з метафоричними асоціативними картами “Ключі жіночої сили”.

Дякуємо організаторам за проведення тренінгу, а Наталії Клименко – за отримані знання і навички!