28/02

Разом із молоддю: прагнення та діяльність

23 лютого 2023 року у м. Києві у межах програми USAID «Мріємо та діємо», яка втілюється IREX у партнерстві з Міжнародним Республіканським Інститутом відбулася зустріч на тему: «Залучення молоді до процесу прийняття рішень в умовах війни», де обговорили питання залучення молоді до розробки та реалізації проєктів та ініціатив, а також проводить дослідження, щоб на їх основі формувати молодіжну політику та рухатися до ефективних та стійких змін.

Окрім того,заслухали учасників дискусійної панелі про залучення молоді до процесів прийняття рішень в умовах війни на прикладі СпівДія (Ірина Тулякова, керівниця проєкту), Будуємо Україну Разом‑ БУР (Анастасія Драчук, керівниця програмного відділу), Пласт ‑ український скаутинг (Станіслав Андрійчук, керівник), Молодіжна Рада Маріуполя/MariupolYouthCouncil Аліна Кизицька, голова ради), Українська асоціація студентів (Юлія Рашкевич, президентка). Модерувала захід – Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту України.

Слід зазначити, що Програма USAID «Мріємота діємо» – 5-річна програма, спрямована на розвиток та підтримку молоді в Україні, створення сприятливого середовища, в якому молодь матиме можливість реалізувати свої мрії, ідеї та бачення розвиткуУ країни, використовуючи орієнтований на молоде покоління підхід – НЕ ДЛЯ МОЛОДІ, А РАЗОМ З МОЛОДДЮ– програма сприяє молодіжним інноваціям, підприємництву, посиленню участі у прийнятті рішень у громадах та розв’язанні проблем на національному рівні, а також посилює потенціал української молоді бути рушійною силою плюралізму та поваги до різноманітності.

Представники Державної бібліотеки України для юнацтва ( Тетяна Якушко  та Катерина Тишкевич) взяли участь у зустрічі: «Залучення молоді до процесу прийняття рішень в умовах війни».

У рамках заходу команда Міжнародного республіканського інституту–IRI, презентувала посібник «Громадянська освіта: як втілити на практиці» (Лідія Фесенко, координаторка та старший спеціаліст програми МРІ) з порадами та кейсами для учнівського самоврядування, молодіжних рад, закладів освіти та позашкільних закладів, молодіжних центрів.

Необхідно відзначити, що саме участь юнацтва/молоді шкільних радах старшокласників, органах студентського самоврядування та молодіжних організаціях, сприяють формуванню проактивної громадянської позиції та генеруванню молодіжного громадянського середовища.

Тут тебе чекає громадянська освіта: https://www.hromosvita.com/

Презентація посібника для фахівців бібліотек України для юнацтва/молоді, керівників громадських об’єднань, молодіжних рад та інших представників українського молодіжного середовища відбудеться на зум-платформі у березні 2023 року.

Посилання буде надіслано заздалегідь.

Підготувала
Катерина Тишкевич,
завідувачка науково-методичного відділу
ДБУ для юнацтва