Щоб пам’ятати

Чайковский, А.С. Противостояние

Чайковский, А. С. Противостояние. Немецкие и советские спецслужбы во Второй мировой войне (1939-1945). В 2 т. [Текст] : Тайны военной истории : [75- летию Великой Победы над нацизмом посвящается]. Т.1 / А. С. Чайковский. – Киев : Феникс, 2019. – 456 с. – ISBN 966-136-671-7.

Доля протиборчих спецслужб в мирний, а особливо у воєнний час ; організація і здійснення таємної війни. На практиці це розвідувальна і контррозвідувальна діяльність, диверсії, терор, агітаційно-пропагандистська робота. В цілому; широке застосування стратегії непрямих дій. Кожному з її складових елементів притаманні свої особливості, прийоми і методи.

Але є і загальні; використання агентури. Роль і значення всього спектра підривного механізму величезна. Історія війни збройних конфліктів свідчить: нерідко задовго до початку тих чи інших битв і боїв, він багато в чому визначав перемогу або поразку однієї із сторін. Не стала винятком і Друга світова війна. Стратегію розвідувальних дій німецькі і радянські спецслужби задіяли в небачених масштабах. При цьому допускалися всі можливі їх види, способи і методи. Але головним і визначальним виступав агентурний, бо як переконує світовий досвід, не маючи розвідки, протиборчі армії залишаються сліпими, а позбавлені контррозвідки беззахисні. Не простим, а часом трагічним подіям в жорстокому протистоянні на невидимому фронті в 1939-1945 рр. присвячена дана робота. При її підготовці використаний великий масив архівних та інших документальних джерел, наукові публікаціі, мемуари, спогади безпосередніх учасників описуваних подій, матеріали періодичної преси.. Розрахований на фахівців, військових істориків, широке читацьке коло.

 

 

Йоганнес Шваліна.
Мовчання говорить

Шваліна, Й. Мовчання говорить. Теперішнє залишається, тільки час минає. Зміцнювати мир, осмислюючи минуле [Текст] / Й. Шваліна ; [пер. з нім. О. Плевако]. – Київ : Дух і Літера, 2016. – 304 с. – ISBN 966-378-480-9.

У цій книзі містяться численні розповіді, життєві історії, спостереження психологів, які переконливо доводять, що важкі травматичні події мають довгострокові наслідки і передаються через покоління. Про Голокост мовчали злочинці, мовчали вцілілі жертви, мовчали свідки, за чиєї байдужої згоди коїлися злочини. За це мовчання платять їхні нащадки. На наших очах розвиваються драматичні конфліктні ситуації у світі. Одна з головних причин конфліктів – це тягар попередніх травм. Книга показує, що ретельне опрацювання травматичних подій минулого є важливим фактором успішного розв’язання насильницьких конфліктів.

 

 

Федорін, В. Гудбай, імперіє.

Федорін, В. Гудбай, імперіє. Розмови з Кахою Бендукідзе [Текст] / В. Федорін. – Вид. 2-е, випр. та допов. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. – 545 с. – ISBN 617-679-128-7.

Книга розмов Володимира Федоріна з Кахою Бендукідзе – спроба систематизації поглядів видатного грузинського реформатора, який тісно співпрацював з Україною протягом останніх місяців свого життя. Він намагався передати свій досвід проведення реформ у Грузії, переконати українців не втратити свій чи не останній шанс на шляху до цивілізованого світу. Мало хто міг зрівнятися з К. Бендукідзе в умінні доносити свою думку до співрозмовника так чітко і зрозуміло, ілюструючи її прикладами зі щоденного життя. Вдумливий читач знайде в цій книзі як тверезий погляд на нинішню кремлівську владу, так і ідейне підґрунтя для побудови сучасного суспільства, особливо необхідне Україні сьогодні.

 

 

 

Плохій, С. Загублене царство

Сергій Плохій. Загублене царство. Історія “Русского мира” з 1470 року до сьогодні [Текст]/ С.Плохій. – Харків : Бібколектор, 2019. – 308 с. – ISBN 617-7013-98-2

Нова книжка С. Плохія стала відгуком професійного історика, одного із ведучих спеціалістів в галузі історіографії та історії Східної Європи, на російсько-український конфлікт, що розгорівся 2014 року. Детально розглядаючи історію українського та російського народів, автор доводить, що коріння цього конфлікту заховано в самому процесі становлення Росії як держави. Та й саме піднесення як російської держави, так і російської нації, її великодержавний статус — все це трималося на Україні, якій треба було бути окремою, але невіддільною частиною Росії. Багато хто в Кремлі та за його межами у виході України з-під впливу Росії побачив атаку на саму Росію.

 

 

 

Глотов, С. У вогняному кільці

У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту [Текст] / [С. Глотов, А. Глотова, А. Воронова та ін.]. – 2-е вид., випр. і допов. – Харків : Фоліо, 2019. – 540 с. – (Хроніка). – ISBN 966-03-9027-0.

Ця книга — результат першої в Україні спроби зібрати та про­аналізувати свідчення безпосередніх учасників однієї з найгероїчніших і найтрагічніших операцій початку російсько-української війни, що досі лишається маловідомою для більшості українців. У документальній хроніці описуються події, пов’язані з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів (квітень — початок вересня 2014 року), а також події, що передували окупації Луганська (зима — весна 2013—2014 років). Команда волонтерів зібрала спогади понад 140 учасників та очевидців тих подій — військових, волонтерів, місцевих мешканців, працівників міліції та аеропорту, медиків, — а також унікальні фотографії та картосхеми, що ілюструють військові операції, які відбувалися навколо летовища. Книга містить коментарі військових дослідників, офіцерів та експертів із аналізом основних подій, а також перелік загиблих українських бійців із різних підрозділів.

 

 

 

Шила, А.
Жінка війни

Шила, А. (Сліпушко Г.) Жінка війни [Текст]/ А.Шила. – 3-є вид., допов. – Харків : Фоліо, 2019. – 401 с. – (Воєнна проза). – ISBN 966-03-8704-1 :

Книга «Жінка війни» — перше в історії України видання, де збройне протистояння на теренах нашої країни розглядається через історії жінок. Оповідання написано на основі інтерв’ю з 25 жінками — парамедиками, волонтерами, журналістами, військовослужбовцями, які вирушили на Схід боронити свою Вітчизну. Авторка розповідає про вистраждані долі героїнь, але водночас кожна з них — це символічний образ, у якому втілено життя й емоції багатьох жінок-воїнів. Їхніми вустами говорить Україна. Це голос, який варто почути і до якого варто дослухатися.

 

 

 

Чернієнко, В.В.
Щоденник військового лікаря

Чернієнко, В. В. Щоденник військового лікаря [Текст] / В. В. Чернієнко. – Харків : Фоліо, 2019. – 188 с. – (Воєнні щоденники). – ISBN 966-03-8978-6.Віктор Чернієнко народився 1987 року на Вінниччині у родині вчителів. Після університету М. І. Пирогова, здобувши спеціальність лікаря, за власним бажанням подався до лав Збройних сил України й вступив до Української військово-медичної академії Києва за фахом «хірургія». По закінченні навчання за покликом серця у 2014 році пішов на війну на сході України, щоб боронити свою країну від агресора. Волею долі опинився у пеклі страшних боїв під Іловайськом. Нині працює лікарем-онкохірургом у Києві. У видавництві «Фоліо» 2018 року вийшла друком книга В. Чернієнка «Боже, бережи Україну!». «Щоденник військового лікаря» — книга автобіографічна, це записки молодого хірурга про війну, а точніше — про страшні події Іловайського котла 2014 року, який став найбільшою трагедією української армії в ході війни на Донбасі. Це книга про простих українських хлопців, які опинилися на війні, про їхню мужність, неймовірний героїзм та людяність при захисті своєї Батьківщини. Присвячується усім тим, хто захищав і нині захищає Україну…