07/04

Онлайн-лекція “Вплив культурного середовища на інтелектуальний розвиток людини”

Державна бібліотека України для юнацтва продовжує культурно-освітні програми щодо інформаційної підтримки працівників бібліотек України для юнацтва і молоді.

6 квітня відбулася онлайн-лекція «Вплив культурного середовища на інтелектуальний розвиток людини».

Лекцію провела Лариса Осадча – культурологиня, докторантка НАКККіМ, кандидатка філософських наук, магістр політології, лекторка. Закінчила філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Має широке коло наукових інтересів, але насамперед досліджує прояви сучасної культури: культурну й комунікативну пам’ять, соціокультурну модернізацію, сучасні субкультури та культурну політику.

Під час лекції обоворено:
  • як вивчення іноземних мов впливає на показник контролю поведінки у дітей та запобігає чи відтерміновує вікову деменцію;
  • що таке конвергентне та дивергентне мислення;
  • які види інтелекту знижуються з віком, а які навпаки зростають;
  • чому оточуюча краса посилює ментальне благополуччя.
Бібліотекарі зі Львова, Луцька, Одеси, Києва, Івано-Франківська, Запороріжжя, Миколаєва, Житомира, Полтави Вінниці, Ужгорода, Рівного обмінялися розповідями про життя бібліотек в умовах війни, допомогу воїнам і гуманітарним штабам, волонтерську роботу, збір книжок для українських дітей-переселенців за кордоном, а також висловили впевненість у Перемозі України над мордовською ордою.
Переглянути лекцію ви можете за посиланням