18/12

Спорт та здоров’я

«Здоров’я – це ще не все, але все без здоров’я  – ніщо»   ( Сократ)

 

Здоров’я – це найцінніший скарб, основа всього життя. Настрій, працездатність, прагнення до творчості залежить від стану здоров’я. Тому так важливо з юнацького віку вести здоровий спосіб життя та займатися спортом.

Наша зона  відкритого доступу до літератури «Спорт та здоров’я»,

розкриває такі розділи:

  • шкідливі звички та шляхи їх подолання:

Мархелюк, Н. Не вбивай мене, мамо! [Текст]/ Н.Мархелюк. – [Б.м.] : SOS Publishing Limited Liability Company, 2015. – 34 с.

Тютюн: жахлива зброя масового знищення: 10 смертей кожної хвилини.

Якименко, І.Л. Мобільний телефон і твоє здоров‘я [Текст] : [буклет/ І.Л.Якименко, Є.П.Сидорик, О.С.Цибулін. – Київ : Діа, 2014. – 23 с.

В буклеті висвітлено основні ризики для здоров’я молоді від надмірного користування мобільними телефонами. Надаються практичні поради щодо зменшення надлишкового мікрохвильового опромінення користувачів смартфонів.

  • їжа корисна та шкідлива:

Москоні, Л. Їжа для мозку. Наука розумного харчування [Текст]/ Л.Москоні ; пер. з англ. В. Глінка. – Київ : Наш формат, 2019. – 336 с.

У певному сенсі мозок – це те, що ми їмо, – принаймні його здоров’я безпосередньо залежить від нашого харчування і способу життя.

Россі, П. Їсти. Потреба, бажання, одержимість [Текст]/ П.Россі ; пер. з італ. Л. Котляр. – Львів : Вид-во Анетти Антоненко, 2018. – 152 с.

Автор шукає і знаходить відповіді на безліч питань і розвінчує небезпечні міфи масової культури на тему споживання їжі – голод та ожиріння, піст і святість, їжа, як манія, глобалізація й апокаліпсис, «натуральна» та «ненатуральна» їжа,  анорексія, фобії, мода.

  • організм людини, як основа здорового життя:

Таверньє, С. Анатомія: Картографія людського тіла [Текст] : пер.з фр./ С.Таверньє, О.Веріль, Ж.Гішар. – Харків : Ранок, 2018. – 45 с.

Популярне видання із серії «Крутезна інфографіка».  Під обкладинкою цієї книги міститься купа  інформації про організм людини. Уявімо, що він працює як велике місто, а отже в ньому є будинки (скелет і шкіра), система міського транспорту (кровообіг), ресторани (травна система ), парк розваг (слух), кіностудія (зір), магазини (генетика),

Кремнієва долина (мозок) і навіть музей жахів! Тож гайда знайомитися із власним тілом!

Стороженко, Г.В. Людина та її тіло [Текст]/ Г.В.Стороженко. – Харків : Ранок, 2018. – 64 с.

Людина завжди прагнула того, щоб бути сильною, здоровою і легко долати будь-які захворювання. Вивчаючи будову свого тіла, ви зможете дізнатися, як зберегти його красу і здоров’я. А правильний спосіб життя допоможе попередити хвороби.

 

  • Здоровий спосіб життя та спорт:

Баняс, В.В. Місяцеслов [Текст] : футбольні біографії, портрети, характери, спогади, полеміка/ В.В.Баняс. – Київ : Гранмна, 2015. – 176 с .

Книга складається з нарисів про людей, тісно пов’язаних з найпопулярнішою спортивною грою  – футболом.

Бобылева, Т.М. Верховая езда [Текст]/ Т.М.Бобылева ; [Т.М. Бобылева]. – Харьков : Весна, 2014. – 32 с.

Ця книга –  одна з серії дитячих енциклопедій «Моя книжкова полиця» пропонує читачам відчути красу спорту, формує уяву про здоровий спосіб життя, виховує силу волі та мужність, любов до  тварин.

Хабінець, І.Б. Таємниці шахівниці [Текст]/ І.Б.Хабінець. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. – 288 с.

Усі батьки мріють виростити зі своєї дитини генія. І ніякі іграшки і комп’ютери так не сприяють цьому, як шахи.

В  читальному залі  ви  можете пограти в лото, шахи, шашки, поспілкуватися з друзями  в комфортних умовах, отримати багато цікавої  та корисної інформації з нових книжок.

 

Мандрівка світом  (країни та народи)

Ви любите подорожувати? Відкривати для себе нові місця, дізнаватися про їх історію, уявляти їхнє майбутнє? Тоді для вас нова література у відкритому доступі читальних залів :

Третяк, А. Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні [Текст]/ А.Третяк ; [А. Третяк]. – Київ : Журнал “Радуга”, 2016. – 240 с.

Ця книги створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місцини. Можливо саме це видання надихне вас на реальні подорожі.

Книга-мандрівка. Україна [Текст] : від креативної агенції Green Penguin/ [І.І. Тараненко, Ю.О. Курова, М.С. Воробйова, М.З. Лешак]. – Київ : Книголав, 2017. – 68 с.

Книга-презентація всієї  країни – для дорослих і дітей, для українців та іноземців.

Тичина, А.Г. Україна. Центр. Південь [Текст] : путівник/ А.Г.Тичина. – Харків : Фоліо, 2018. – 255 с.

Тичина, А.Г. Україна. Захід. Схід [Текст] : путівник/ А.Г.Тичина. – Харків : Фоліо, 2018. – 269 с.

Цікаві книги-путівники, вони розраховані на людей, які люблять самостійно планувати подорожі, відкривати для себе нові маршрути і місця.

Оксенов, О. Дива природи шести континентів [Текст] : ілюстрована енциклопедія/ О.Оксенов ; [О. Оксенов ; пер. з рос. Ю.В. Жиронкіна]. – Київ : Кристал Бук, 2018. – 64 с.

Світ природи планети Земля вражає своєю різноманітністю. На морі і на суші на нас чекають дивовижні відкриття.

Таверньє, С. Дива архітектури [Текст] : [атлас : пер. з фр.]/ С.Таверньє, О.Веріль. – Харків : Ранок, 2018. – 45 с

Унікальний атлас, якій зібрав під обкладинкою найвидатніші споруди світу,  створені людиною. Дивовижна подорож, щоб відкрити для себе унікальний світ архітектури.

Країни світу: Європа [Текст] : енциклопедія/ [авт.-упоряд. В.В. Мирошнікова та ін.]. – Сімферополь : Таврида, 2012. – 320 с.

Європу, зазвичай, називають колискою сучасної цивілізації .Книга надає можливість познайомитися зі звичаями та традиціями різних народів, що входять до європейської спільноти.

Розпочнемо ж нашу мандрівку за допомогою книги!

Ласкаво просимо завітати до читальних залів бібліотеки!