18/12

Територія сучасних знань

Інформаційний простір з вільним доступом до літератури на допомогу навчанню та самоосвіті молоді представлено за такими темами:

На допомогу вивченню української та зарубіжної мови і літератури

Вивчення літератури є важливою складовою освіти школярів. Познайомитись з найкращими виданнями, що ввійшли до шкільної програми, можна скориставшись хрестоматіями з української та зарубіжної літератури, а підручники – допоможуть краще зрозуміти та розкрити всі особливості творів. Крім цього вони  містять  інформацію про життя і творчість письменників, літературознавчі відомості та терміни, рекомендації для самостійного читання, ілюстрації тощо.

Для прикладу:

Коваленко, Л.Т. Українська література. 6 кл. : підручник/ Л.Т.Коваленко. – Київ : Освіта, 2018. – 240 с.

Зарубіжна література. 10 кл. : хрестоматія + тестові завдання : рівень стандарту/ [упоряд. Л.Г. Андронова]. – Харків : Весна, 2018. – 576 с. – (Хрестоматія).

Волощук, Є.В.
Зарубіжна література. 7 кл. : підручник/ Є.В.Волощук, О.М.Слободянюк. – 3-є вид. – Київ : Генеза, 2018. – 272 с.

Українська література. 9 кл.: хрестоматія/ [авт.-упоряд.Н.І. Черсунова]. – Харків : ПЕТ, 2018. – 408 с.

Аби упевнено й грамотно говорити українською мовою, можна скористатись кишеньковим посібником в 2-х частинах «100 експрес-уроків української» Олександра Авраменка. Автор легко та цікаво розповідає про поширені помилки як у приватному спілкуванні, так і в офіційному.

Для успішної підготовки до ЗНО

ЗНО – це серйозне і досить складне випробування для абітурієнта. Всім охочим поглибити та закріпити набуті знання із шкільного курсу стануть  в пригоді збірники тестових завдань, міні-конспекти, комплексні видання, зразки висловлювань на дискусійну тему:

Клочко, І.Я.
Математика : тестові завдання : [навч. посіб.] : ЗНО 2019. Ч. 4. Стереометрія/ І.Я.Клочко. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 224 с.

Гук, О.І.
Історія України : Комплексне видання для підготовки до ЗНО та ДПА : за чинною програмою ЗНО 2019/ О.І.Гук. – Київ : Освіта, 2019. – 296 с. : 32 с. іл.

Авраменко, О.М.
Українська література: міні-конспекти для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання / О.М.Авраменко. – Вид. 7-е. – Київ : Грамота, 2018. – 160 с.

Білецька, О.
Українська мова : Зразки висловлень на дискусійну тему (завдання з розгорнутою відповіддю) : готуємось до ЗНО 2019/ О.Білецька. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2019. – 144 с.

Всі підручники та посібники для підготовки до ЗНО шукай в електронному каталозі Тематична полиця в переліку класифікаторів та каталогів праворуч – “Підготовка до ЗНО”

 

Серії книг

Цікавими та корисними в самоосвіті стануть такі серії книг про видатних особистостей: «Особистість і доба» (Княгиня Ольга, Павло Чубинський); «Знамениті українці» (Василь Стус, Симон Петлюра, Андрей Шептицький, Володимир Вернадський); «Гордість нації» (Любомир Гузар, В’ячеслав Чорновіл, Мустафа Джемілєв), «Ім’я на обкладинці» (Улас Самчук);  «Невідома Україна» (Наприклад: Чухліб Т.В. «Козацьке коріння Миколи Гоголя»; Кульчицький С.В. «Голодомор 1932-1933р. як геноцид:труднощі усвідомлення»)

Окремо хотілось би виділити серію мотивувальних біографій найуспішніших людей «Видатні особистості». Вона написана в захопливій і доступній формі, а головні герої книг – відомі особистості, які досягли успіху завдяки наполегливій праці та невичерпній вірі в свої сили (Альберт Ейнштейн, Стів Джобс, Коко Шанель, Нікола Тесла та інші)

Комікси

Вивчення історії теж може бути цікавим і захоплюючим, особливо якщо вчити її з коміксами Ларрі Гоніка «Всесвітня історія» в 3-х томах. Завдяки живим ілюстраціям та гумору автора навчання може перетворитись на справжню розвагу.

Інтелектуальні ігри

Для всіх, хто цікавиться історією України, а зокрема подіями  революції 1917 – 1921 років  буде цікава  інтелектуальна історична гра “100 років боротьби: Українська революція 1917-1921”, створена Українським інститутом національної пам’яті. Широковідомі та малознані факти від створення Центральної Ради до Другого Зимового походу, про перемоги та поразки, здобутки та прорахунки містить посібник з однойменною назвою.

Це та ще багато цікавого ви знайдете у відділі читальних залів.