Стівен Спілберг – 75 років від дня народження

До свого ювілею (18 грудня йому виповнюється 75 років) Стівен Спілберг підходить у статусі живого класика, одного з найвідоміших, найшанованіших та найавторитетніших кіномайстрів планети.

В історії світового кіно немає іншого режисера, настільки ж різнобічного і так само в рівній мірі успішного в різних жанрах.

За свою більш ніж піввікову кар’єру кінематографіста Спілберг знімав усе: і напружені психологічні драми (“Дуель”), і фантастику (“Близькі контакти третього роду”, “Інопланетянин”, “Війна світів”, “Особлива думка”), та пригодницькі бойовики (“Індіана Джонс”), і моторошні трилери (“Щелепи”, “Парк Юрського періоду”), і військові драми (“Врятувати рядового Райана”), і засновані на реальних політичних подіях ХХ століття і пройняті гострим і точним відчуттям історії картини ( “Список Шіндлера”, “Мюнхен”, “Шпигунський міст”) і навіть дитячу анімацію (“Великий і добрий велетень”, “Пригоди Тінтіна”) та багато іншого.

Проте досі у його великій фільмографії був ні рімейків, ні мюзиклів. Спілбергу було 15 років – найсприйнятливіший вік, вік становлення – коли у 1961 році на екрани вийшла оригінальна “Вестсайдська історія”.

Переливаючись яскравими фарбами та чудовою запальною музикою фільм не міг не захопити уяву вразливого юнака. Точніше, як згадує він, знайомство з “Вестсайдською історією” почалося в нього ще раніше, з того, що в сім’ї, де завжди любили і слухали музику, з’явився раптом альбом із записом бродвейського спектаклю, що з’явився в 1957 році.

“Я закохався в цю музику відразу ж. Ще зовсім хлопчиськом я вивчив все до однієї пісні напам’ять і співав їх безупинно, відчуваючи терпіння своїх батьків. Вони увійшли до моєї ДНК. Вже не знаю як і чому, але мені завжди здавалося очевидним і неминучим, що рано чи пізно я знайду спосіб попрацювати над “Вестсайдською історією”, – згадує він.

Ідею зробити власну версію класичної картини Спілберг проніс крізь усе життя.
У ці дні у світовий прокат виходить новий фільм Стівена Спілберга “Вестсайдська історія”. Рімейк класичної картини 1961 року вже отримав чудову пресу, і провідні кіновидання світу вважають його явним фаворитом на численні “Оскари” 2022 року.

Надихаємось фільмами Стівена Спілберга!

Читамо книги про його творчий шлях!

Шевченко, Н.
Олександр і Наталя Шевченки про О. Хайяма, Г. Чубая, Ф. Мерк‘юрі, Д.-П. Маккартні, С. Спілберга [Текст] / Н. Шевченко, О. Шевченко ; [Наталя та Олександр Шевченки]. — Київ : Грані-Т, 2008. — 120с. — (Життя видатних дітей).

 

 

Паркинсон, Д.
 Кино [Текст] / Д. Паркинсон. — Москва : Росмэн, 1996. — 160с.

 

 

 

Дунаевский, А.Л.
Оскар: неофициальная история премии [Текст] / А. Л. Дунаевский. — Санкт-Петербург : Амфора : ТИД Амфора, 2009. — 527 с. — (Дом кино).

 

 

 

Дубинянская, Яна
Стивен Спилберг: голливудский инопланетянин [Текст] / Яна Дубинянская // Личности. — 2021. — № 3-4. — С. 106-123.

Коламбо, Ф.
Последний киногерой/ Ф. Коламбо. Инопланетянин/ У. Котцвинкл. Близкие контакты третьго рода/ С. Спилберг [Текст] / Ф. Коламбо. — Минск : БАДППР, 1994. — 479 с. — (Бестселлеры Голливуда).