13/12

13 грудня в Україні стартує І Національний тиждень читання

13 грудня о 13:30 відбудеться пресконференція «Офіційний старт Національного тижня читання».
Організатор: Український інститут книги.
Учасники: Олександр Ткаченко – міністр культури та інформаційної політики України; Олександра Коваль – директорка Українського інституту книги; Євгенія Близнюк – засновниця і директорка дослідницької компанії Gradus Research; Владислав Рашкован – заступник виконавчого директора від України в Міжнародному валютному фонді.

Під час пресконференції буде представлено результати дослідження компанії Gradus Research про те, як українці читають та що їм заважає читати більше. Аналітики Gradus Research зібрали портрети різних читацьких аудиторій.

Національний тиждень читання, зініційований Українським інститутом книги, — перша в Україні загальнонаціональна акція, присвячена популяризації читання. До неї долучаються українські видавництва, бібліотеки, книгарні та читачі, які об’єднуються заради того, аби якнайбільше українців знайшли свою книжку, свій формат читання та свого автора.

З 13 по 19 грудня 2021 р. під час Національного тижня читання читачі, письменники, видавці, бібліотекарі, книгарі об’єднаються навколо книги та читання.
Тиждень відбудеться під егідою Українського інституту книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. Партнерами події є ВГО Українська бібліотечна асоціація й Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.

Мета проведення Національного тижня читання — залучити українців до читання, купівлі та дарування книжок, відвідування бібліотек, а також привернути увагу до українського книговидання та літератури, підтримати видавництва, книгарні та бібліотеки. Звернути увагу на чинники, що допомагають українцям читати, і проєкти, які роблять книжку ближчою до кожного українця.

Гасло Національного тижня читання – «Знайди свою книжку!». Основні акції любителям книжок та тим, хто лише на початку цього шляху, слід шукати на сторінках своїх улюблених видавництв чи в книгарнях та бібліотеках. Саме там українців чекають як тематичні підбірки книг чи поради, з чого варто почати читання в різному віці, так і приємні знижки на окремі книжки. Можливо, серед них виявляться й ті, які ви давно хотіли придбати у свою книгозбірню.

Якщо ви хочете взяти участь особисто, то можете:

  • Написати пост у своїх соцмережах із рекомендаціями українських книжок (перекладних або від українських авторів), цінних саме для вас.
  • Купити книжки у книгарні для когось у подарунок, для себе або для передачі в бібліотеку — і також розповісти про це у своїх соцмережах.
  • Розповісти або написати історію про читання і книжки у вашому житті в соціальних мережах. Чому, як ви думаєте, читання і українські книжки важливі для українців?
  • Сходити/записатися в бібліотеку самостійно або з малечею, обрати книжки для всієї родини і написати про свій досвід.

 

Ви також можете взяти участь у Національному тижні читання разом з колегами або всією організацією! Наприклад:

  • Написати в соцмережах рекомендації книжок на тему, що є найбільш експертною для вашої організації.
  • Закупити українські книжки в книгарні і подарувати їх в обрану вами бібліотеку і розповісти про це у соцмережах вашої організації.
  • Влаштувати корпоративний флешмоб з походу в бібліотеки, книгарні або визначити найулюбленіші українські книжки працівників вашої організації.
    Або в будь-який інший креативний спосіб.

 

До проведення Національного тижня читання приєдналися партнерські організації — Українська бібліотечна асоціація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, ГО «Форум видавців», Мистецький Арсенал, понад 100 видавництв і книгарень, а також понад 500 бібліотек.