Державна бібліотека України для юнацтва
Виставково-презентаційний зал

Анонси
Новини
Бібліотеки для юнацтва
Про бібліотеку
Послуги бібліотеки

Інтернет-центр
Медіатека
Виставковий зал
Відділ мистецтв
Зал іноземної літератури
Читальний зал
Відділ абонементу
Періодика

Довідковий відділ

Клуби
Відділ зв"язків з
     громадськістю

страница о насФонд бібліотеки
Віртуальна довідка
Обговорюємо книгу
Фахівцям
Спонсори і партнери

Державна бібліотека України для юнацтва: фахівцеві
Читання
Мені є що сказати! (творчість)
Щоб пам'ятати: історія України
Здоровий спосіб життя
Суспільство
Відкриття
Інформаційна культура
Нетикет: культура мережевого спілкування

 

Електронний каталог

Встанови наш банер!
 Державна бібліотека України для юнацтва

<a href="http://www.4uth.gov.ua/" target="_blank"><img src =”http://www.4uth.gov.ua
/images/4uth_gif.gif” alt="Державна бібліотека України для юнацтва" width="88" height="31" border="0"></a>

"УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ МОТИВИ"

5 травня - 5 червня 2010 року

виставка народних музичних інструментів України-Руси

майстри народних інструментів
творчого об'єднання "Кобзарський цех"

Реконструйовані музичні інструменти з власної колекції Олекси Кабанова і Василя Буянівського

Представлені інструменти не мовчать, вони функціонують
у різних проектах: фестивалях, концертних програмах,
виставах театрів.

Запрошуємо відвідати виставку
де ви побачите не тільки українські старовинні
народні інструменти,
а також почуєте справжню кобзарську пісню у виконанні відомих кобзарів
Тараса Силенка, Яреми Шевчука, Юрка Фединського.

Музичні інструменти України - це яскрава сторінка історії українського народу. Вони виявляють багатство його душі, творчу вдачу, свідчать про високу матеріальну і духовну культуру.

Українські народні музичні інструменти є одним з яскравих підтверджень наспівного, мелодійного характеру української музики, її багатоголосся.

В минулому в народній музиці України широко побутували скрипка, цимбали, колісна ліра, волинка, гусла, торбани та інші.

 
Альбом: Інструменти України-Русі
 
 
 
 

Особливою гордістю є кoбза-бандура, з якою тісно пов'язаний героїчний епос українського народу, його життєдайна і волелюбна вдача.

 
 
 
 
 
 

Своїм корінням народні інструменти України сягають часів Київської Русі. Давньоруський гудок, гусла, поздовжні флейти, сопілка, бубон - всі ці тогочасні інструменти увійшли до музичної культури російського, українського і білоруського народів.

 
 
 
 

На конструкції музичних інструментів України, їхньому строї і навіть у назвах позначилися взаємозв'язок і взаємовплив культур різних народів. Це заслуговує на окрему розмову. Але важливо те, що до скарбниці українських народних інструментів увійшли ті, що століттями виготовлялися і вдосконалювалися українськими майстрами, передавалися з покоління в покоління, широко розповсюдилися серед населення. У невеликих народно-інструментальних ансамблях на Україні, зокрема у троїстих музиках, часто зустрічається струнний акомпануючий інструмент, що зветься бас, басоля.

Зовні басоля нагадує велику скрипку чи віолончель, хоч стандартних розмірів не має і виготовляється здебільшого аматорами. На території центральних та східних областей України частіше зустрічається чотириструнна басоля, в західних - триструнна. Грають на басолі смичком. Цікавий різновид басолі можна зустріти на Закарпатті. Це п'ятиструнний інструмент, на якому грають щипком плектра або ударяють по струнах спеціальною паличкою-бильцем, відбиваючи ритмічний малюнок музики. За допомогою кількох рухомих поріжків на грифі досягається раптове перестроювання відкритих струн, що дозволяє грати на такій басолі.

 
 
Олекса Кабанов. Обдарований композитор і музикант (мультиінструменталіст), відомий перш за все як майстер і виконавець музики в автентичній формі, член творчого об'єднання "Кобзарський цех". Він майстерно виконує музику на інструментах різних народів світу. Має приватну колекцію, а також самостійно виготовляє рідкісні та старовинні музичні інструменти (цимбали, колісну ліру, сантур, танбур). Іншим напрямком творчої діяльності Кабанова є освоєння музичної культури Сходу. Він володіє різними стилями гри на таких інструментах, як сітар, сарод, сантур, рубаб, танбур та ін. Творча задача Олекси полягає не тільки в реконструкції оригінальних творів, але й у пошуку нових зв'язків між культурами Сходу і Заходу, а також у створенні нових напрямків у музиці.
 
 
Лірник Ярема Шевчук. Працює художником-реставратором. Володіє грою на колісній лірі, народній бандурі. Виконавську школу почав переймати від Миколи Будника з 1990 р. На сьогодні свою виконавську майстерність активно виявляє в ансамблі давньої музики Костянтина Чечені. Досконало володіє традиційним репертуаром.
 
 

Бандурист Тарас Силенко. Працював у Київській капелі бандуристів. Засвоювати народну бандуру почав з 1992 р. від Миколи Будника. У 1989-1992 р.р. навчався в студії на підготовці акторських кадрів при Державній (тепер Національній) капелі бандуристів (педагоги Г.С. Верета та В.В. Мокренко). У 1996 р. закінчив Київський інститут культури. Паралельно з навчанням працював у Стрітівській кобзарській школі, Київському театрі "Берегиня", кобзарював. Лауреат першої вокальної та спеціальної премії на Міжнародному конкурсі культур Придунайського регіону у м. Джурджу (Румунія, 1993 р.). Дійсний член Всеукраїнської спілки кобзарів, де працював референтом. Концертував майже у всіх областях України, а також у Росії, Польщі, Чехії, Словаччині, Австрії, Німеччині, Франції, Румунії, Литві, Латвії. Добре освоїв техніку гри не тільки на академічній (хроматичній), але й на старосвітській (діатонічній) бандурах. Виступає і на сценах, і на вулицях. Підтримує звязок з кобзарським цехом.

 
 

Український композитор Юрій Фединський — займається українською кобзарською традицією (співає традиційний кобзарський репертуар під супроводом), продюсер-створювач ансамблів, майстер музичних інструментів, звукорежисер, культурний активіст, педагог.

Грає на реконструйованій безладовій кобзі Остапа Вересая; традиційній кобзарській бандурі; реконструйованій бандурі Гната Гончаренка; басолі або триструновій народній віолончелі; бубні або великому гуцульському басовому барабані, а також на сучасному фортепіано, електрогітарі та барабанній установці.

Народився в США, але повернувся на батьківщину предків в місто Київ (Україна) після розпаду Радянського Союзу, щоб займатися кобзарством і створювати музичні ансамблі, використовуючи український фольклор.

 

 

 

(Бібліотека. Виставковий зал "Палітра натхнення")
Адреса: проспект 40-річчя Жовтня, 122.

Останнє поновлення:
13.01.2017 9:26

????? ??????????????????????? ????????

Copyright © 2002-2017. Державна бібліотека України для юнацтва

  Настоящий ПР 4uth.gov.ua Цена 4uth.gov.ua Яндекс цитирования Яндекс.МетрикаRated by PING