Вже багато днів Україна ціною тисяч життів виборює власну свободу від російських “визволителів”, які за три дні планували нас загарбати.
Збройні сили України витіснили окупантів з Києва, Харкова, Сум та Чернігова. Наші військові показали майстерне володіння зброєю. Світова спільнота з Україною.
Громадянське суспільство – єдине як ніколи. Стоїмо! Тримаємось! Переможемо!
Військова розвідка [Текст] : навч. посіб. / [упоряд. Д.В. Зайцев та ін.]. — Київ : Київський ун-т, 2016. — 335 с.
ISBN 966-439-895-1
Посібник призначено для курсантів, студентів, які навчаються за програмою офіцерів запасу, викладачів факультету військової підготовки Військового інституту Київського національного університету імені Т. Шевченка та інших вищих військових навчальних закладів Міністерства оборони України.
Навчальний посібник розроблено з метою надання допомоги випускникам факультету військової підготовки та офіцерам, які обіймають посади командира взводу нетривалий час у підготовці і проведенні занять із розвідувальноїпідготовки з особовим складом розвідувальних (механізованих) підрозділів.
У навчальному посібнику викладено основні поняття і способи ведення військової розвідки, порядок збору і обробки розвідувальних відомостей, а також надано основні характеристики технічних засобів військової розвідки.
Вклоняємось доземно українському солдату [Текст] / [літ. ред. Т. Король]. — 3-е вид. — Київ : Народна армія, 2016. — 196 с. ISBN 966-2726-45-9
У нашому світі тільки ті вартості мають майбуття, за які людина готова боротися, які вона рішуче готова захищати, жертвуючи найдорожчим – життям. Серед цих цінностей перша – Україна, наш мудрий народ, наша щедра земля. Тому й постали в час смертельної небезпеки українські солдати, аби вигнати ворога зі своєї землі. Хто вони, захисники України? Яку ціну платять, виконуючи професійний обов’язок? Саме на ці питання відповідає ця книга.
Волонтерські організації в Україні: адміністративно-правовий статус та організація діяльності [Текст] : [монографія / С.В. Пєтков, О.М. Мельник, Є.Ю. Соболь та ін.]. — Київ : АртЕк, 2018. — 162 с. — (Практичне право).
ISBN 617-7674-11-4
Монографія присвячена дослідженню науково-теоретичних, законодавчих і практичних засад реалізації адміністративно-правового статусу та організації діяльності громадських організацій, які залучають до своєї діяльності волонтерів у сучасних умовах, а також нормативно-правового досвіду окремих зарубіжних країн із питань провадження волонтерської діяльності. Розглянуто питання визначення поняття, змісту, напрямів діяльності та адміністративно-правового статусу волонтерських організацій. Проаналізовано систему і розкрито повноваження суб’єктів адміністративно-правового регулювання у сфері діяльності волонтерських організації.
Видання буде корисне для науковців, викладачів, студентів правничих факультетів і юридичних вузів, а також для практикуючих юристів, працівників органів юстиції, правоохоронних органів, судів і громадських організації.
Добровольчі батальйони [Текст] / К. Гладка, Д. Громаков, В. Миронова та ін. — 2-е вид., переробл. та допов. — Харків : Фоліо, 2017. — 325 с. ISBN 966-03-7920-6
Чи вистояла б Україна без мужності добровольчих батальйонів? У чому сутність руху добробатів – і де його витоки? Якою була роль добровольців під час найважливіших етапів битви України проти гібридного агресора? І що чекає на добробати у майбутньому? На ці питання вирішила відповісти група експертів і журналістів.
Миттєвості війни [Текст] / [С.С. Макарчук (кер. авт. кол.) та ін. ; редкол.: А.В. Парубій (голов. ред.) та ін.]. — Миколаїв : Іліон, 2016. — 492 с.
ISBN 617-534-367-8
«Миттєвості війни» – видання, присвячене участі жителів Миколаївщини в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях. Книга включає біографічні нариси про військовослужбовців, які загинули під час протистояння на Сході країни, спогади земляків-учасників антитерористичної операції, нариси про бойовий шлях військових підрозділів, що дислокуються на Миколаївщині, матеріали про волонтерський рух на Миколаївщині. Видання «Миттєвості війни» стало лавреатом конкурсу у номінації «Рубежі подвигів і безсмертя».
Народжені захищати Україну [Текст] / [упоряд. Р. В. Щур]. — Чернівці : Місто, 2019. — 216 с.
ISBN 617-652-232-4
Книга про героїв сучасності, патріотів, захисників Вітчизни з Глибоччини. Учні досліджували біографічні дані, розповіді про життєвий та бойовий шлях учасників АТО, які захищають нашу країну від нападників, та про тих хлопців, які віддали за неї своє життя.
Наші. Історії українських воїнів [Текст] / [за заг. ред. В. Буряченка]. — Київ : Військо України, 2017. — 308 с. — (Бібліотека журналу “Військо України” ; кн. 3).
ISBN 966-281-060-8
…У годину, коли люди, які живуть із тобою в одній країні та яких ти вважаєш рідними по землі і по крові, під впливом російської пропаганди та виконуючи російські накази, раптово починають стріляти тобі в спину, коли координують вогонь бойовиків у хату свого сусіда, коли лінія окопів пролягає не в родючих українських ґрунтах, а в душах і головах українців – слово «НАШІ» набуває особливого значення. Український воїн, як поводир позбавлених бачити реальність, радить: «Заплющ очі – дивись серцем!» Дивись, для кого Україна – це полігон, а для кого – земля рідна. Хто маскує в дитячій іграшці вибухівку, а хто розміновує будинки й цілі квартали та території. Хто використовує народ Донбасу як живий щит, а хто заради нього йде на смерть, рятуючи дорослих і дітей. Ця книга – спецпроект журналу «Військо України» «Історії українських воїнів». Матеріали, які увійшли до видання, розміщені в певній хронологічній послідовності. Тому військові звання, посади, власні назви відповідають часовому проміжку на момент їхнього написання.
Недитячий погляд на війну [Текст] : [збірник життевих історій / упоряд. Т. Олексин]. — Львів : ЗУКЦ, 2018. — 320 с. ISBN 617-655-168-3
Ця книга з’явилася на світ завдяки (анти)конкурсу «(Не)дитячий погляд на війну». Його метою було надати слово новочасним «дітям війни» та розповісти про події останніх років вустами їхніх наймолодших очевидців. Адже саме їм дано сприймати сьогоднішній конфлікт у всій його об’єктивній реальності. Ці історії заслуговують на те, щоб бути почутими. Аби подолати протиріччя, і щоб подібна трагедія більше ніколи не повторилася.
Пророцтво Жанни. Історії українських воїнів [Текст] / [за заг. ред. В. Буряченка]. — Київ : Військо України, 2018. — 224 с. — (Бібліотека журналу “Військо України” ; кн. 4). ISBN 966-281-103-2
На кинуті їм в обличчя слова: «Жінкам не місце на війні» вони з особливою наполегливістю копатимуть два окопи замість одного, намотавши бинти на криваві мозолі. Випереджаючи хлопців на полігонах, лягатимуть під танки, набиватимуть синці, плестимуть маскхалати та сітки, виноситимуть з-під обстрілу поранених, іноді плакатимуть від болю і розпачу, та тільки тихцем, щоб ніхто не бачив, і тут же, витерши сльози, ставатимуть ще сильнішими, витривалішими, непереможеними. Кидаючи виклик війні, вони вітають життя!
Психологія бою [Текст] : посібник / [Т.Л. Грицевич, І.М. Гузенко, О.С. Капінус та ін.] ; за ред. А.М. Романишина. — Львів : Астролябія, 2017. — 352 с. — (Бібліотека командира). ISBN 617-664-097-4
У книзі акумульовано сучасні підходи до розуміння психологічних особливостей сучасних бойових дій та їхнього впливу на бойову діяльність військовослужбовців. Описано форми, методи та засоби, які може застосовувати командир, щоб підтримати належний морально-психологічний стан особового складу в різних ситуаціях бойової діяльності.
Представлений у книзі матеріал орієнтований на прикладне застосування у військових підрозділах.
Призначена для курсантів, офіцерів і викладачів вищих військових навчальних закладів, командирів, фахівців морально-психологічного забезпечення, а також усіх, хто цікавиться проблематикою військової психології.
Усна історія російсько-української війни (2014 – 2015 роки) [Текст]. Вип.1 / [за ред. В. Мороко]. — Київ : КІС, 2015. — 176 с ISBN 617-684-120-3
У збірнику наведено результати опитувань учасників війни на Сході України 2014-2015 рр. дослідниками історичного факультету Запорізького національного університету. До першого випуску серії увійшли спогади бійців 79-ї та 55-ї бригад Збройних сил України, військовослужбовців Національної гвардії України, представників запорізької Служби з надзвичайних ситуацій та волонтерів.
Інтерв’ю доповнені фотографіями та картами зони бойових дій.
Для дослідників, студентів та усіх, хто цікавиться перебігом військового конфлікту на Донбасі. Російською та українською мовами
Усна історія російсько-української війни (2014 – 2018 роки) [Текст] / [за ред. В. В. Мороко]. — Вип. 4. — Київ : КІС, 2018. — 384 с. ISBN 617-684-215-6
Книга спогадів містить інтерв’ю військовослужбовців, які воювали у складі українських добровольчих формувань. Роз-криваються обставини виникнення батальйонів «Донбас», «Айдар», полку «Азов», Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», батальйонів територіальної оборони. Ви-світлюються питання мотивації добровольців, особливості їх бойового досвіду та оцінка сучасної російсько-української війни. Інтерв’ю доповнені фотографіями із зони бойових дій. Для дослідників, студентів та усіх, хто цікавиться перебі-гом військового конфлікту на Донбасі.
Російською та українською мовами.
Брехуненко, Віктор. Україна й українці: ім’я як поле битви [Текст] / Віктор Брехуненко. — Київ : ПП Брехуненко Н. А., 2020. — 272 с. ISBN 966-02-9012-9
Книжка розрахована на масового читача й висвітлює питання, яке має ключове значення для подолання в українському суспільстві комплексу меншовартості та самоїдства, а також для інформаційної протидії ідеології «русского міра». Пересічному читачеві дохідливо подаються останні наукові уявлення про походження наших самоназв «Україна», «українці», про смислову еволюцію колишньої самоназви «Русь», про первісне значення понять «Росія», «росіяни». Водночас спростовуються ідеологічні спекуляції, досі нав’язувані і українцям, і всьому світу з метою сформувати викривлені переконання про Україну як несамостійний історичний суб’єкт і питому окраїну чи то Московії / Росії, чи то історичної Польщі.
Текст скомпоновано так, щоб аргументи добре запам’ятовувались, а за потреби їх можна було б легко відшукати. Задля цього на парних сторінках багатьох розворотів вміщено переконливі витяги з історичних джерел, які впевнюють читача в обґрунтованості авторського тексту з сусідньої сторінки.
Свіжість книги та її привабливість досягається і тим, що московські спекуляції, під стрілами яких перебуває читач, спростовуються московськими джерелами, а польські – польськими. Книжка доказово показує, що навіть у Московії аж до ХІХ ст. ніколи не вживали поняття «Україна» у сенсі «окраїни», якщо мова заходила про властиво українські землі. Насправді під «Україною» розуміли увесь простір від Сіверщини до Поділля та Волині включно. Більше того, з часів Богдана Хмельницького Москва почала використовувати ім’я «Україна» як політично-державне поняття, позначаючи ним Гетьманщину, що розбиває вщент сучасні кремлівські мантри про «окраїнність» України.
Не менш впливовою бачиться і частина книги, де йдеться про іншу нашу самоназву – «Русь», а також пояснюється первісне значення понять «Мала Русь», «Росія», «росіяни», описуються мотиви козацької еліти називати свою державу і «Україною», і «Руссю», і «Малою Руссю», а себе – і «українцями», і «русинами», і «малоросіянами». Оповідь про те, чому в Московії витратили три з гаком століття на привласнення імен «Росія» та «росіяни», і як досягли свого, підсумовує щеплення читача від сучасних ідеологічних маніпуляцій.
Вовк, Ірина Олегівна. Василь Сліпак [Текст] / Ірина Олегівна Вовк. — Харків : Фоліо, 2020. — 122 с. — (Справжні герої). ISBN 966-03-9435-3
Василь Сліпак («Міф») (1974—2016) — всесвітньо відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опери. Він не зміг залишатися осторонь драматичних подій в Україні — був учасником Революції Гідності, давав благодійні концерти, збираючи кошти для українських військових. І згодом сам вирішив їхати на війну, бо «на фронті саме та Україна і ті українці, яких мріє бачити». Заради вільної України героїчний «Міф» воював і віддав своє життя. Авторка книги через спогади близьких, рідних, друзів Василя Сліпака створює живий образ талановитого, яскравого і сміливого співака-воїна, Героя України.
Вовк, Людмила Павлівна. Моя гордість – Україна, незламна держава [Текст] : 30-річчю Незалежності України присвячено / Людмила Павлівна Вовк. — Одеса : ВМВ, 2021. — 96 с.
Збірка Людмили Вовк присвячена тридцятиріччю Незалежності України. Ми з вами щасливі, що живемо у цій прекрасній древній землі, в якій зберігається наше праотче коріння, шануються давні традиції, цінується розум та широта світогляду людини.
Тут ми народжуємося вільними і самі обираємо, як нам жити. Автор збірки Людмила Вовк – членкиня Національної спілки письменників України.
Емерсон, К. Сто життєво важливих навичок [Текст] : Як відірватися від стеження, не потрапити в полон і вижити в небезпечній ситуації / К. Емерсон ; [пер. з англ. Н. Лавської] ; іл. Т. Слампяка. — Київ : КМ-БУКС, 2018. — 256 с. ISBN 917-7489-21-3
Опинитись у небезпеці чи стати жертвою катастрофи може будь-хто, у будь-яку мить, перебуваючи у будь-якому місці – чи то у найвіддаленішому куточку світу, чи на власному подвір’ї. Шанси на виживання залежатимуть передусім від того, як добре ви розумітимете, в чому полягає загроза. Зорієнтуватися у разі небезпеки вам допоможе цей посібник, що містить практичні поради та інструкції, якими у своїй діяльності послуговуються працівники спецслужб. Подані у ньому відомості значно підвищать імовірність вашої перемоги незалежно від того, з якою саме небезпекою вам доведеться зіткнутися. Ці 100 життєво важливих порад не потребують розуміння чи застосування “високих технологій”, адже складні інструкції – це останнє, що вам знадобиться у небезпечній ситуації.
Тож ви з легкістю навчитеся того, як:
зробити запас для повсякденного носіння.
уникнути засідки.
вибратися з автомобільного багажника.
звільнитися від кайданок.
виготовити саморобний респікатор.
обманути систему цифрової індикації.
перемогти у ножовій бійці.
вижити під час вибуху гранати.
Клінт Емерсон – упродовж двадцяти років брав участь у спецопераціях як співробітників Агенства національної безпеки, боєць 3-го та 6-го елітного батальйонів BMC США.
Михайлишин, І. Я. Танець смерті: Щоденник добровольця батальйону “Донбас” [Текст] / І. Я. Михайлишин. — Харків : Фоліо, 2019. — 315 с. — (Воєнні щоденники).
ISBN 966-03-8563-4
Ігор Михайлишин — доброволець, піаніст, юрист. Музикант-аматор, грав на Майдані у грудні 2013 року. До лав добровольчого батальйону «Донбас» НГУ потрапив у червні 2014 року. Взяв позивний «Піаніст». У серпні 2014 року опинився в гущі Іловайського котла у протистоянні зі збройними силами РФ. Після вимушеної капітуляції провів 119 днів у полоні. Згодом повернувся на фронт у складі батальйону «Донбас-Україна» ЗСУ. Після закінчення військового контракту здобуває професійну музичну освіту в Київському інституті музики імені Р. Глієра.
«Танець смерті» — музичний твір Ф. Ліста, який для Ігоря символізує війну, боротьбу добра і зла, якій немає кінця. У цій конфронтації доля однієї людини є настільки мізерною, що її просто не помічаєш. Але якщо придивитись, побачиш віддзеркалення глобальної баталії у внутрішньому світі людини. Єдине, що врятує від загибелі, — постійний рух. Рух є умовою життя. Умовою розвитку. Умовою перемоги.
Мымрук, А. В. Олег Сенцов [Текст] / А. В. Мымрук ; [пер. с укр. Н.Е. Фоминой]. — Харьков : Фолио, 2018. — 392 с.
ISBN 966-03-8376-0
Наверное, сейчас нет человека, который не слышал бы имени Олега Сенцова — слишком громким был суд над ним и невероятным приговор: двадцать лет заключения. Кинорежиссер, сценарист, писатель был осужден за якобы террористическую деятельность. И несмотря на протесты общественности, обращение к самому главному руководству страны, которая обвиняет Сенцова, он до сих пор находится в неволе. Это издание состоит из воспоминаний людей, которые хорошо знали Олега, из обрывков его книг и сценариев к фильмам, а еще из выдержек протоколов допросов свидетелей, проходящих по этому сфабрикованному деле. В нем много фотографий — и из домашнего архива, и из зала суда. Хотя, как утверждают родные и друзья, Сенцов никогда не любил говорить о себе, за него говорят его произведения, и прежде всего практически автобиографические рассказы. А еще до своего задержания он написал книгу, название которой полностью соответствует содержанию: «Купите книгу — она смешная ». Она вышла в издательстве «Фолио» и на русском, и в переводе на украинский язык. 14 мая 2018 года Олег Сенцов объявил бессрочную голодовку.
Патрік Герої сучасності [Текст] / Патрік ; [відп. за вип. І. Білоцерковська]. — Київ : Білка, 2019. — 120 с. : іл.
ISBN 966-97867-0-8
Хто він – герой нашої з вами сучасності? Вік, стать, освіта… решта анкетних даних наче і не особливо цікаві. Хочеться почути щось про нього самого, побачити світ його очима, щоб зрозуміти, а чим же він відрізняється від загалу… від не героїв. Патрік пішов на війну, щоб познайомитися з героями, а в результаті став одним з них: звичайних, непомітних у мирному місті й незамінних на лінії вогню. Так з’явилася ця книжка. Про війну, про людей війни. Написана для них, для нас із вами, ну і трішки для самого автора.
Роуч, М. Вояки. Цікава наука про людей на війні [Текст] / М. Роуч. — Харків : Ранок : Фабула, 2019. — 304 с.
ISBN 617-09-4209-8
Авторка всесвітніх бестселерів ділиться зі своїм читачем неймовірними фактами про боротьбу солдат з дійсно найбільшими їхніми ворогами – панікою, виснаженням, спекою, шумом. Досліджує вплив найменших та, на перший погляд, незначних деталей на перебіг бойових дій. Для прикладу, дізнається чому звичайна застібка-блискавка може створити проблеми снайперу. Чи, що спільного є між весільною сукнею та захисним костюмом.
Роуч досліджує, як наука допомагає людині в екстримальних умовах.
Субтельний, О. Пласт: Унікальна історія українського скаутського руху [Текст] / О. Субтельний ; пер. з англ. В. Морозов. — Львів : Дизайн-Студія “Папуга” ; Торонто : Пластове Вид-во, 2019. — 440 с.
ISBN 1-64606-784-8
У цій книзі видатний історик Орест Субтельний, автор праці Україна: Історія, описує, як у 1911 р. невеличкий гурт учителів, співвітчизникам яких доводилося жити під іноземним пануванням, на перетині імперій, взяли за основу ідеї Бейден-Пауела, адаптували їх до тогочасних обставин і створили скаутську організацію для вдосконалення української молоді, даючи надію всій українській нації. Організація зазнала протягом свого існування чимало випробувань – репресії, війни, еміґрація, розсіювання по світу – щоб відродитися врешті-решт у вільній Україні. Це була дивовижна подорож, насправді унікальна історія.
Удовік, Сергій. Україна. Історія великої держави [Текст] / Сергій Удовік. — Київ : ОСНОВА-ПРИНТ ПЛЮС, 2021. — 146 с. : іл.
ISBN 966-986-408-6
У книзі читачам вперше пропонується ілюстрована історія Русі-України з прадавніх часів і до наших днів в контексті геополітичних подій. Історія Русі-України розглядається з позиції становлення міського демократичного суспільства і боротьби міської християнської цивілізації з архаїчним сільським традиційним світом. Велика увага приділяється мультикультурним і мультиетнічним основам становлення Русі-України.
Книга проілюстрована 565 фотографіями і 8 картами.
Харченко, Г. О. Щоденник артилериста [Текст] / Г. О. Харченко. — Харків : Фоліо, 2019. — 284 с. — (Воєнні щоденники).
ISBN 966-03-8567-2
Геннадій Харченко — історик, перекладач і економіст за освітою, мешканець Запоріжжя. Навесні 2014 року Геннадій добровільно прийшов до військкомату, а влітку став командиром гармати у третій гаубичній батареї 55-ї окремої артилерійської бригади. Найважливіші події періоду активної участі артбригади в АТО відтворені в книзі. У створенні книги авторові допомогали бійці 55-ї окремої артилерійської бригади і волонтери фонду «Сестри Перемоги». Книга оповідає про людей, котрі вирішили взяти в руки зброю, щоб відстояти свою честь і своє право жити вільно на своїй землі. А також про тих, хто брав найактивнішу участь і надавав допомогу в становленні і розвитку підрозділів Запорізької бригади. «Щоденник артилериста» розповідає про війну без пафосу, надриву і високих нот. Автор майже не вживає слово «герой», не тому що таких поряд з ним не було. Просто війна — важка робота.