09/11

Радіодиктант національної єдності

У День української писемності та мови фахівці Державної бібліотеки України для юнацтва долучились до масштабного флешмобу «Радіодиктант національної єдності», який не тільки об’єднав людей навколо України і української мови, а й продемонстрував усьому світу силу єдності українців.

Текст цьогорічного диктанту, написаний українською письменницею і режисеркою, членкинею Українського ПЕНу Іриною Цілик, читала народна артистка, Герой України Ада Роговцева. Амбасадор проєкту — український мовний активіст і блогер Данило Гайдамаха “Чорнобровий”.

Ірина Цілик підготувала текст, бо вважає, що це можливість звернутися до українців в Україні і за кордоном, поспілкуватися з ними про «щось важливе».

Сьогодні писали і замислились про рідний дім – місце сили і пам’яті роду, а також про його незахищеність під час великої біди…

Ми писали диктант, вловлюючи кожне слово, слухаючи текст з маленького радіоприймача, бо в бібліотеці в цей час не було світла.

Хтось писав в укритті. Хтось писав в окопі. Писали школярі і студенти, науковці і військові… Писали диктант у маленьких містах і у мегаполісах. Хтось долучився до радіодиктанту, перебуваючи далеко від Батьківщини. Писали на всіх континентах, і навіть в Антарктиді. І це — відчуття єдності великої української родини!

Ми – єдині в любові до української мови і України, у вірі в Перемогу Добра над злом!

Запис диктанту можна прослухати або подивитися за посиланнями:  https://www.youtube.com/watch?v=HkDUvRWrkiM

Якщо ви хочете перевірити свій диктант самостійно:

11 листопада об 11:00 текст Радіодиктанту буде оприлюднено на сайтах «Українського радіо» та Суспільного.