Пригоди підлітків у потойбіччі

Андерсон, Софі.
 Хатина на курячих лапах [Текст] / С. Андерсон ; пер. з англ. Е. Паганеллі. — Харків : Жорж, 2019. — 344 с. — (Час із книгою)

Зовні Маринка — звичайна дванадцятирічна дівчинка, допитлива, кмітлива й доволі симпатична. Але в неї й досі немає друзів. Важко з кимось потоваришувати, якщо твій будинок має курячі лапи і зривається з одного місця на інше, коли йому заманеться. До того ж навколо нього завжди вештаються мертві, яких твоя бабуся (до речі, справжня Баба Яга!) випроваджує на той світ. Не дивно, що Маринка не в захваті від перспективи стати наступною Ягою і весь час піклуватися про мертвих. Її найзаповітніша мрія — бути серед живих!

 

Альвтеґен, Альбін.
Ключ від Позасвіття [Текст] / А. Альвтеґен, К. Альвтеґен ; зі швед. пер. В. Криницький. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. — 147 с. — (Дивовижні світи).

Дванадцятирічний Лінус з мамою і сестрою Ліннеєю їде на літо в Тракеборг, у химерний дерев’яний будинок, що вже багато років стоїть пусткою після таємничого зникнення його дивного власника. Здавалось би, літо буде нудне й нецікаве, але вже в першу ніч хлопчик чує дивні шуми в стінах, а невдовзі починають зникати речі. Коли ж Лінус вирушає оглядати будинок, під поламаними дошками підлоги знаходить загадковий ключ. Хто його заховав і що він відмикає? Про це ви довідаєтеся зі сторінок фентезійної повісті «Ключ від Позасвіття» шведських письменників Альбіна й Карін Альвтеґен.

 

Григорович, Анна.
Три дні з життя Єви [Текст] : Химерні мандри / А. Григорович; іл. О. Семякіна. — Харків : АССА, 2020. — 352 с. — (Книжкові мандри).

Світ Гріандії дуже схожий на наш: такі самісінькі країни й міста, однаковий плин часу… Але це геть інший химерний світ, дивовижний і вигадливий, з прихованими порталами в інші виміри та безліччю надзвичайних істот. Десь там, у невеличкому містечку, живе дівчинка Єва. Її безмежний талант поєднується з безмежною безпорадністю. Дівчинку переслідує хистка імла, що раз у раз міцнішає і підкрадається все ближче. Однієї ночі Єва нарешті насмілюється змінити життя та побороти свою безпорадність…

Книга не тільки розповість про химерні пригоди Єви і її друзів, а й опише надзвичайно цікаву історію відомого київського музею «Шоколадний будинок».

Ґейман, Ніл.
 Кораліна [Текст] / Ніл Ґейман ; пер. з англ. О. Мокровольського ; іл. К. Рідделла. — Київ : КМ-Букс, 2020. — 192 с.

Дитяча повість «Кораліна» отримала ряд престижних премій: премію «Неб’юла» та «Хьюго» за кращу повість, премію «Брема Стокера» для молодих читачів, премію «Локус» за кращу повість для підлітків.

За книжкою було відзнято мультиплікаційний фільм, який став першим ляльковим повнометражним мультфільмом відзнятим в 3D, та номінованим на премію «Оскар»!

Щось дивне коїться у новому будинку Кораліни. Дивина полягає ані в тумані чи котові, який, здається, стежить за нею, ані в знаках небезпеки (в якій опинилась Кораліна), що міс Примула та Форсібіллі (нові сусідки Кораліни) розгледіли в чаїнках. Справжня дивина — «інший дім» за старими дверима у вітальні. «Інші мама й тато» з чорними очами-ґудзями і білосніжно-паперовою шкіроб чекали на Кораліну. Тепер вони хочуть, щоб вона залишилася з ними. Назавжди. Кораліна знає: якщо вона увійже у ті двері, то може вже ніколи не повернутися назад.

Гейман, Нил.
 Книга кладовища [Текст] : [роман] / Н. Гейман ; пер. з англ. С. Філатової ; іл. Д. МакКіна. — Київ : КМ-БУКС, 2017. — 352 с.

Напевно ви думаєте, що кладовище — не найкраще місце для дитини. Але в момент небезпеки для маленького хлопчика воно стало притулком та справжнім домом. Під опіку малюка бере пара привидів та вампір. Тепер най нього чекає незвичайне життя, повне пригод та небезпек…

Книга розповідає про хлопця на ім’я Ніхто «Ніх» Овенс, якого, після жорстокого вбивства усієї його родини, приймають на виховання мертві мешканці кладовища. Твір було нагороджено медаллю Джона Ньюбері (2009) та англійською медаллю Карнегі (2010), а також преміями «Локус» (2009) та «Г’юго» (2009). 2014 року на основі книги вийшов однойменний двотомний графічний роман.

«Книга кладовища» — трохи моторошна і водночас захоплива історія юнака із кладовища, який має пізнати світ живих та дізнатися все, що сталося фатальної ночі, коли доля вберегла його від таємничого Джека.

Патерсон, Кетрін.
Міст у Терабітію [Текст] / Кетрін Патерсон ; [пер. з англ. Д. Березіної]. — Харків : Vivat, 2020. — 176 с. — (Книжкова полиця підлітка).

Ціле літо Джесс Еронс тренувався, щоб стати найкращим бігуном у п’ятому класі. І досягнув би мети, якби його не випередила новенька, Леслі Берк. Але цей програш не стає на заваді справжній дружби, і діти цілими днями пропадають у лісі, де вигадують чарівне королівство — Терабітію. А в реальному світі на них чекають труднощі в школі, випробування на міцність, дрібні страхи і… розуміння, що треба завжди рухатися вперед.Зворушливий світ Терабітії, а також щемка історія дружби назавжди залишаться в пам’яті дітей і доросли.

 

Каньтох, Анна.
Таємниця покинутого монастиря [Текст] / А. Каньтох; пер. з пол. С. Легези. — Харків : АССА, 2020. — 560 с. — (Час фентезі).

Роман «Таємниця покинутого монастиря» — для тих, хто обожнює фентезі та містику. Книга є лідером продажів у Польщі.

Добре бути Обраним чи Обраною, коли живеш у вигаданому світі. А якщо це реальність повоєнної Польщі? І якщо ти один із тринадцяти підлітків, яких янголи зібрали в покинутому монастирі?

Навіть те, що тебе покликали янголи, не дуже заспокоює. Бо щось із ними не так. І щось не так із цим покинутим монастирем, і з містечком, біля якого він розташований, і з тими підлітками…

І з тобою теж?..

Не ходи вранці до саду…

Не гуляй під час грози…

Не довіряй янголам…

Залишайся серед живих, щоб розгадати таємницю покинутого монастиря.

 

Каньтох, Анна.
 Таємниця проклятого лісу [Текст] / А. Каньтох; пер. з пол. С. Легези. — Харків : АССА, 2020. — 384 с. — (Час фентезі).

Продовження містичного роману «Таємниця покинутого монастиря».

Таємниці ніколи не закінчуються…

Польща, 1953 рік. Минуло два місяці після канікул, що перевернули життя тринадцятирічної Ніни догори дриґом. Магія янголів у покинутому монастирі в Маркотах подарувала їй надзвичайний розум та силу, але вона так і не навчилася їх контролювати. Ніна намагається приховати свої здібності, бо знає, що будь-якої миті за нею можуть прийти ВОНИ — люди в мундирах, котрі полюють на янголів і всіх, хто до них причетний… Тож коли в школу приїздять поручник Лис та сержант Сова, дівчинка зовсім не здивована. Військові забирають її до Інституту Тотенвальд, де зібрали дітей, які контактували з янголами. У Тотенвальді Ніна зустрічає своїх друзів із Маркотів. І цього разу їм доведеться протидіяти не тільки магії янголів, яка зачарувала навколишній ліс, але й людям у мундирах, котрі змушують дітей важко працювати і проводять над ними дивні експерименти…

 

Баркер, К.
  Викрадач вічності [Текст] / К. Баркер ; пер. з англ. С. Крикуна. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. — 194 с. — (Дивовижні світи).

Дім свят пана Гуда охоче приймає маленьких гостей і тішить їх нечуваними дивами. Дітлахи, стомлені від сірої буденності й надокучливих батьків, можуть тут відпочивати й розважатися донесхочу. Однак десятирічний Гарві Свік, трохи погостювавши в чарівному Домі, помічає, що не все так безхмарно. Шукаючи правду, хлопчик виявляє лихе обличчя Дому й дізнається, що за гостинність пана Гуда діти мусять розплачуватися найдорожчим, що в них є…

 

Алмонд, Девід.
Скелліґ [Текст] / Девід Алмонд ; [пер. з англ. Д. Березіної]. — Харків : Vivat, 2020. — 176 с. — (Книжкова полиця підлітка).

Майкл із родиною переїжджає у невеличке містечко і страшенно нудиться без друзів. Аж якось виявляє, що в їхньому напіврозваленому гаражі живе дивний виснажений буркотун на ім’я Скелліґ. Він говорить якимись шарадами, та й сам посправжньому таємничий: здається, з-під його піджака випинають крила. Хлопчик потайки навідує загадкове створіння, довіривши таємницю тільки дівчинці на ім’я Міна.Разом із героями книжки читачі поринуть у дивовижний світ і спробують розгадати, ким насправді є Скелліґ і чи причетний він до порятунку Майклової .

 

Льюїс, К. -С.
Хроніки Нарнії [Текст] : повна історія чарівного світу : збірка / К. -С. Льюїс. — Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2017. — 912 с.

Цикл із семи дитячих фентезійних книг, написаних К. С. Льюїсом. В них розповідається про пригоди дітей у казковій країні під назвою Нарнія, де тварини можуть говорити, магія нікого не дивує, а добро бореться зі злом. Хроніки Нарнії вміщують багато натяків на християнські ідеї в доступному для юного читача вигляді.

Найулюбленіша книжка читачів кількох поколінь, у якій письменник та філософ Клайв Стейплз Льюїс гармонійно поєднав героїв давніх англійських казок, античних міфів і легенд, християнські ідеї добра, прощення та милосердя із захопливою, барвистою, чарівною фантазією про величезний світ.

Ріггз, Р.
Дім дивних дітей [Текст] : роман / Р. Ріггз ; [пер. з англ. В. Горбатька]. — 3-є вид. — Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2019. — 432 с.

Інтригуюча історія, що зацікавила кращих режисерів Голлівуду! Таємничий острів. Покинутий притулок. Після жахливої ​​сімейної трагедії Джейкоб опинився в цьому загадковому місці. Підліток знайшов руїни старого будинку і з`ясував, що тут жили дуже дивні діти. Він починає розуміти, що на цьому відлюдному острові діти опинилися невипадково — їх здібності були воістину неймовірними і небезпечними! І хоча будинок давно зруйнований, можливо, вони досі живі. А зовсім скоро Джейкоб з жахом усвідомлює, що він — один з них… Книга проілюстрована унікальними старовинними фотографіями.

 

Ріггз, Р.
 Дім дивних дітей [Текст] : роман / Р. Ріггз ; [пер. з англ. В. Горбатька]. — Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2017. — 432 с.

Виданий у 40 країнах світу Бестселер The New York Times протягом двох років Увійшов до списку «100 книжок для молоді, які потрібно прочитати у житті» Видання у кінообкладинці! Ця моторошна фантазія, ілюстрована старовинними фото, зачарує всіх, кому подобаються пригоди в таємничих сутінках. Шістнадцятирічний Джейкоб з дитинства звик до казок свого діда про його юність на далекому уельському острові: про чудовиськ з потрійними язиками і про невидимих дітей з притулку для дивних дітей, які вміють літати. Єдиним побічним ефектом цих вигадок були нічні кошмари, що мучили підлітка. Але одного разу кошмар увірвався у його життя…

 

Ґір, К.
 Зільбер. Перша книга сновидінь [Текст] / К. Ґір ; [пер. з нім. Т. Рассадкіної]. — Харків : Школа, 2018. — 304 с. — (Зільбер).

Старшокласниця Лів Зільбер переїздить до Лондона і потрапляє у вихор дивовижних подій. Удень на неї чекають нова родина та престижна школа з компанією найкрутезніших старшокласників. А вночі Лів блукає довжелезним коридором із незліченною кількістю дверей. Двері ті незвичайні — то вхід у чужі сновидіння. Адже Лів володіє рідкісним даром — керувати своїми снами та потрапляти в чужі, від наймиліших солоденьких видінь до страхітливих жахіть. І де ж найцікавіше, як не у снах красунчика, що так сподобався Лів?

 

Ґір, К.
Зільбер. Друга книга сновидінь [Текст] / К. Ґір ; [пер. з нім Т. Рассадкіної]. — Харків : Школа, 2019. — 304 с. — (Зільбер).

Допитлива та невгамовна Лів Зільбер продовжує досліджувати світ керованих снів, що тісно переплітається з її повсякденням. Довкола неї кояться дивні, захопливі та ризиковані речі. Її молодшій сестрі Мії загрожує небезпека. Лиходій ховається у довжелезних коридорах із таємничим шелестом, і ним може виявитися будь-хто: загадковий Повелитель тіней чи… хтось реальний.

Великих змін у житті героїв не відбулося. Джаспер почав навчатися в іншій школі, поїхав до Франції. Як нам відомо, Анабель визнали психічно хворою, й вона проходила реабілітацію у лікарні. Втаємничена веде свій блог, приділяючи набагато більше уваги Лів та Генрі. Тема стосунків ніколи не втратить своєї актуальності, тому підлітки швиденько розібрали стосунки на предмет «ліжка» й «кохання у чистому вигляді». Окрім цього, втаємничена продовжувала випереджати події й завжди дізнавалася про все першою. Як-от про бідолашного містера Снаґлза: його вбивство було на совісті Лів та Мії Зільбер. Життя у школі було не таким вже й солодким після цієї резонансної події. Генрі не полишав Лів й був її єдиною розрадою у той час. Флоренс більше не сиділа з ними за одним столом, Емілі із солідарності зробила так само. Ні для кого не секрет, що у складні моменти життя підтримка приходить від тих людей, які до сьогодні були для тебе поза сумнівами ворогами. До Лів та Генрі наважився приєднатися й Артур. Можна стверджувати, що Генрі не пробачив своєму «колишньому» найкращому другові всієї брехні, якої було чимало у «Першій книзі сновидінь»; особливо боляче пригадувати про підлу витівку зі склепом… Але це був просто гарний жест з боку Артура, принаймні маленький шанс укласти таке собі перемир’я. Якби ж вони тільки знали, чого можна чекати від Артура…

Ґір, К.
Зільбер. Третя книга сновидінь [Текст] / К. Ґір ; [пер. з нім. М.-В. Чабан]. — Харків : Школа, 2019. — 328 с. — (Зільбер).

Коридор із кольоровими дверима та м’яким світлом будь-кому може видатися радісним і мирним, але не Лів Зільбер. Це місце магічне, таємниче і небезпечне… Тиша ніби підстерігає, а ще годі визначити, звідки походить те світло. Часом небезпека набуває цілком реальних обрисів: раптова холоднеча та хмара чорного пір’я попереджають про появу лиховісного володаря ночі. Хто ж він? Це і належить з’ясувати Лів та її друзям у заключній книжці популярної трилогії Керстін Ґір.