07/10

Знання, що долають злами століть

Запрошуємо на надзвичайну прогулянку забутими світами, де ми будемо спостерігати різні Моделі Світогляду, Утопічного та Природнього, побачимо наживо Єдиний Заповідник Радянської Утопії в Києві, майже законсервований у часі та просторі, замислимось над майбутнім нашої України, що має створити свою Модерність та Сучасність.

Розпочнемо цю прогулянку з Державної бібліотеки України для юнацтва, адже впевнені, що наприкінці, поряд з білими корпусами Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ви, як Сократ, скажете: «Я знаю тільки те, що нічого не знаю». А світ бібліотеки відкриє вам нові простори до знань, що долають злами століть.

Прогулянка Національним комплексом «Експоцентр Україна» допоможе нам провести уявний місток між минулим, теперішнім та майбутнім. Будемо здивовані Міфами, створеними у масштабі та монументальності. Всі споруди цієї *ВИСТАВКИ ДОСЯГНЕНЬ* (Експоцентр) визнано пам’ятками архітектури радянського періоду історії України, найбільш контроверсійного періоду.

Зачаруємось дивними комбінаціями вавилонського, римського, єгипетського та грецького архітектурних стилів, з широким використанням комуністично-радянської символіки. Замислимося над світами Бібліотеки, Науки, Природи, Штучної показухи та перевагами моделей існування світу за принципами соціальної відповідальності, громадянської активності, відкритості суспільства.

Двогодинна прогулянка через злами століть зацікавить і дорослих, і студентів, і дітей.


Довідково:

Всеукраїнська громадська організація «Українська бібліотечна асоціація» стала переможцем конкурсу проектів Європейської культурної фундації та у 2015 році представила концепцію проекту «Бібліотечний туризм у Києві».

Слід наголосити, що, за умовою проекту, авторські екскурсії повинні починатися або закінчуватись в будь-якій бібліотеці, чи розповідати про історичну будівлю, в якій знаходиться визначена бібліотека.

На базі Державної бібліотеки України для юнацтва у 2015 р. було створено 3-и з 4-х перших прогулянок м. Києвом. Детальніше

Одна з них “Знання, що долають злами століть” розпочинається з Державної бібліотеки України для юнацтва.