Програмування

Інформатика. 5 кл. [Текст] : підручник / Й. Я. Ривкінд, Т. І. Лисенко, Л. А. Чернікова, В. В. Шакотько. — 2-е вид. — Київ : Генеза, 2020. — 208 с.

Анотація

Навчальний матеріал підручника поділено, згідно з програмою, на 5 розділів.

Підручник, крім теоретичного матеріалу, містить диференційовані запитання та завдання для самоконтролю, додаткові рубрики: «Для тих, хто хоче знати більше», «Чи знаєте ви, що…», «Для тих, хто працює з Windows XP», «Для тих, хто працює з ОС Linux».

Також у підручнику вміщено 6 практичних робіт, виконання яких є обов’язковим для всіх учнів.

 

Інформатика. 7 кл. [Текст] : підручник / [Й. Я. Ривкінд, Т. І. Лисенко, Л. А. Чернікова, В. В. Шакотько]. — Київ : Генеза, 2020. — 176 с.

Анотація

Навчальний матеріал підручника згідно з програмою поділено на 4 розділи.

Підручник, крім теоретичного матеріалу, містить диференційовані за рівнем складності запитання та завдання, цікаві рубрики: «Для тих, хто хоче знати більше», «Чи знаєте ви, що…» та рубрики для вибору відповідно до програмного забезпечення: «Для тих, хто працює зі Scratch 2», «Для тих, хто працює з Python». Також у підручнику вміщено 9 практичних робіт, які вчитель може використати для контролю рівня засвоєння навчального матеріалу учнями.

Пропонований підручник призначено для учнів, які почали вивчати інформатику з 2-го класу.

 

 

Інформаційні системи та технології [Текст] : практикум : навч. посіб. / [уклад. І. В. Артищук, В. І. Бабич]. — Львів : ЛТЕУ, 2020. — 256 с.

 Анотація

Практикум “Інформаційні системи та технології” містить завдання для самостійної роботи, тестові питання для перевірки знань та набутих навиків, індивідуальні та лабораторні завдання, список рекомендованої літератури.

Для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 241 “Готельно-ресторанна справа” (ОПП “Готельно-ресторанна справа”) Львівського торговельно-економічного університету.

 

 

Літня школа з програмування [Текст] : Матер. лекцій, умови та розбір задач 2017- 2019 рр. / [упоряд. С. Вапнічний та ін.]. — Ужгород : РІК-У, 2020. — 336 c.

 Анотація

У книзі опубліковано вибрані матеріали лекцій, умови та розбір задач Літньої школи з програмування, яка проходила в Ужгороді в 2017-2019рр. Збірник буде корисним для всіх, хто цікавиться програмуванням, готується до олімпіад, хоче вдосконалити знання зі складання алгоритмів і розв’язування задач.

 

 

Створюй анімації за допомогою Скретч [Текст] : Скретч-проекти від Coder Kids / іл. В. Фігус; [пер. з англ. О. Григорович ]. — Харків : Ранок, 2019. — 128 с. — (Програмування для дітей ; ч. 2).

Анотація

Скретч — доступна, зрозуміла та весела мова програмування. Дотримуючись чітких інструкцій, маленькі читачі будуть створювати відеоігри та анімації. Книга дасть змогу проявити творчість, навчить знаходити оригінальні та ефективні розв’язання проблем. І, перш за все, дасть нагоду насолодитися створенням власних проєктів з нуля. Продовження серії “Програмування для дітей”.

 

 

 

Створюй відеоігри за допомогою Скретч [Текст] : Скретч-проекти від Coder Kids / іл. В. Фігус; [пер. з англ. О. Григорович]. — Харків : Ранок, 2020. — 128 с. — (Програмування для дітей ; ч.1).

Анотація

Скретч — доступна, зрозуміла та весела мова програмування. Дотримуючись чітких інструкцій, маленькі читачі будуть створювати відеоігри. Книга дасть змогу проявити творчість, навчить знаходити оригінальні та ефективні розв’язання проблем. І, перш за все, дасть нагоду насолодитися створенням власних проєктів з нуля. Продовження серії “Програмування для дітей”.

 

 

 

Технології нейронних мереж і нечіткого моделювання в системах управління [Текст] : підручник / [авт. кол.: Г. І. Канюк, Б. І. Кузнецов, Т. Ю. Василець та ін.]. — Харків : Мадрид, 2020. — 306 с.

Анотація

У підручнику розглянуто питання ідентифікації і управління з застосуваннямнейронних мереж і систем нечіткого висновку. У скороченому вигляді викладено основи теорії багатошарових нейронних мереж прямого розповсюдження, основи теорії нечітких множин і нечіткої логіки, апарат гібридних нейронних мереж. Показано зв’язок між моделями трьох вказаних напрямків і їх застосування до завдань ідентифікації і управління.

 

 

Вітні, Девід.
Програмування для дітей. HTML, CSS та JavaScript [Текст] / [Девід Вітні ; пер. з англ. Я. Головченко]. — Харків : Vivat, 2019. — 208 с. — (Щось цікаве). — Авт. вказаний над вих. дан.

Анотація

Автори — Young Rewired State, усесвітнє товариство програмістів віком до 18 років. Ми випустили цю книжку, бо хочемо, щоб у майбутньому ти став справжнім майстром цифрових технологій. Сподіваємося, що «Програмування для дітей. HTML, CSS та JavaScript» не тільки навчить тебе програмувати, а й доведе, що це заняття може бути веселим та захопливим. Для молоді програмування є однією з найважливіших навичок, і навряд чи тобі трапиться краща нагода опанувати її.ЧОГО МОЖЕ НАВЧИТИ ЦЯ КНИЖКА?Вона навчить тебе писати коди трьома найважливішими мовами програмування: HTML, CSS, JavaScript. Комп’ютер здатен виконувати практично будь-які завдання, та спершу хтось має написати для нього відповідну програму. Робити це необхідно певною мовою, яку машина може зрозуміти. А наука кодування присвячена саме тому, як писати програми всіма спеціальними мовами. Вище вже зазначалося, що трьома панівними комп’ютерними мовами є HTML, CSS і JavaScript. Веб-розроб-ники застосовують їх задля створення сайтів, прикладних програм та ігор, якими ти користуєшся щодня. Отже, наша книжка навчить тебе писати коди і будувати програми, послуговуючись усіма цими мовами. Завдяки їй ти опануєш такі навички кодування, котрі дійсно стануть тобі в пригоді, оскільки дозволять розробити будь-яку програму

 

 

Васильєв, О. М.
Програмування мовою Java [Текст] / О. М. Васильєв. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. — 696 с.

Анотація

Книга присвячена мові Java, яка на сьогодні є однією з найпопулярніших мов програмування. Це професійна мова, яка дозволяє створювати складні та ефективні програми. У книзі розглядаються всі основні теми, котрі формують парадигму мови програмування Java. Серед них, зокрема, базові прийоми створення програм, основні оператори та типи даних, керуючі інструкції, класи та об’єкти, спадкування, перевантаження та переозначення методів, інтерфейси (в тому числі функціональні), лямбда-вирази, обробка помилок, створення потоків, узагальнені типи, робота з файлами, методи створення програм із графічним інтерфейсом. Теоретичний матеріал поданий у простій і зрозумілій формі та пояснюється на прикладах. Книга буде корисною для всіх, хто вивчає мову програмування Java.

 

 

Волошин, Вячеслав Степанович.
Кибернетическая безопасность. Социальные и прикладные вопросы [Текст] / Вячеслав Степанович Волошин. — Киев : Освита Украины, 2020. — 300 с.

Анотація

Книга є одним з небагатьох джерел, в якому викладено дещо інше бачення кібернетичної безпеки. Автор, на основі власних досліджень та дослідженнях інших авторів, зробив спробу наблизити цю важливу галузь знань до користувача; до людини, як споживача великого різноманіття інформаційної продукції.

Книга розрахована на фахівців в галузі кібербезпеки, наукових співробітників в галузі соціальних наук, економіки, безпеки праці.

 

 

Коршунова, О. В.
Інформатика. 7 кл. [Текст] : підручник / О. В. Коршунова, І. О. Завадський. — Київ : Освіта, 2020. — 144 с.

 

Електронні версії документа

https://drive.google.com/file/d/19Q8jqerUUkO0y975d0_YujuZa-M36GLS/view

 

 

Марджі, М.
Scratch для дітей. Веселий вступ до програмування з іграми, малюнками, фактами і математикою [Текст] / М. Марджі ; з англ. пер. Н. Агаджанян. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. — 362 с.

Анотація

Лише задумайтеся: у вас народжується ідея — і вже через декілька годин клацання на клавіатурі вона перетворюється на проєкт нової комп’ютерної програми!

Scratch — це візуальна мова програмування, яка не ставить перед охочими її опанувати будь-яких вікових обмежень. З нею навчитеся створювати інтерактивні проєкти, включно із анімованими оповіданнями, презентаціями художніх творів і книг, науковими доповідями та іграми. Щоб не вводити незліченну кількість рядків коду в мові програмування, чому б не використати барвисті командні блоки та мультиплікаційні спрайти для створення потужних і цікавих скриптів?

Програмувати зі Scratch — легко, навіть якщо ви новачок у цій сфері, але не боїтеся нових викликів. Ця книжка — захопливий і цікавий початок вашої подорожі у світ інформатики.

 

 

Маслова, Тетяна.
Хочу стати айтішником [Текст] / Тетяна Маслова ; [іл. Н. Болдирєва ]. — Харків : Ранок, 2020. — 32 с. : іл. — (Хочу стати).

Анотація

Ця книга буде цікава всім, хто хоче йти в ногу з часом. Щодня ми користуємося комп’ютерами та смартфонами, с лухаємо новини про безпілотні автомобілі та суперрозумних роботів. Але хто за всім цим стоїть? Прочитавши енциклопедію «Хочу стати айтішником», діти довідаються про тих, хто пише коди, створює сайти та відеоігри, тестує програми. Школярі дізнаються, як працює інтернет, навіщо потрібні мови програмування та що спільного мають сайт і святковий торт. Продовження серії “Хочу стати”.

 

 

Вступ до алгоритмів [Текст] : пер. з англ. / Т.-Г. Кормен, Ч.-Е. Лейзерсон, Р.-Л. Рівест, К. Стайн. — 3-є вид. — Київ : КІС, 2019. — 1288 с. – ISBN 617-684-239-2.

Деякі книжки з алгоритмів строгі, але неповні; інші охоплюють масу матеріалу, але їм бракує строгості. «Вступ до алгоритмів» унікально поєднує строгість і всебічність. Книжка детально охоплює широкий спектр алгоритмів, при цьому їх побудова й аналіз доступні для читачів усіх рівнів. Кожен розділ відносно самодостатній і може бути осібною одиницею вивчення. Алгоритми описані звичайною мовою і псевдокодом, щоб міг читати будь-хто, хто хоч трохи програмує. Пояснення залишилися елементарними без шкоди для глибини охоплення чи математичної строгості. Текст англійського видання давно став широко використовуваним в університетах по всьому світу, а також загальноприйнятим довідником для професіоналів.

 

 

Морган, Н. JavasScript для дітейМорган, Н. JavasScript для дітей. Веселий вступ до програмування [Текст] / Н. Морган ; з англ. пер. Н. Агаджанян. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. — 368 с. – ISBN 617-679-479-0.

«JavaScript для дітей» — веселий посібник, вступ до основ програмування, із яким ви крок за кроком опануєте роботу з рядками, масивами та циклами, інструментами DOM та jQuery та елементом canvas для малювання графіки. Ви зможете писати та модифікувати HTML-елементи для створення динамічних веб-сторінок та напишете класні онлайн ігри «Знайди захований скарб», «Шибениця» та «Змійка». У цій книжці — безліч цікавих прикладів та кумедних ілюстрацій, а завдання з програмування наприкінці кожного розділу, надихнуть на створення власних приголомшливих програм. Утнімо щось крутецьке із JavaScript!

 

Г.Мур
Математичні ігри для розумних дітей

Мур, Г. Математичні ігри для розумних дітей [Текст] : понад 100 головокруток, що стануть чудовою поживою для твого розуму / Г. Мур. — Харків : Кн. клуб “Клуб сімейн. дозвілля”, 2019. — 192 с. — (Круті головокрутки). – ISBN 617-12-5635-4.

Видирання на верхівку числової піраміди, запекле кубічне змагання, пошуки прихованих чисел, незвичайні кросворди, суперпазли, математичні монстрики та диво-поля — найкрутіші головокрутки для маленьких розумників і розумниць! Із кожною сторінкою головокрутки стають дедалі складнішими, тому радимо тобі починати з самого початку. Не бійся помилятися — у кінці книжки є відповіді-рятівники, а до кожної головокрутки додається проста інструкція. Веселих математичних розваг!

 

 

 

 

Сінґер, П. В.
Війна лайків [Текст] : Зброя в руках соціальних мереж / П. В. Сінґер, Е. Т. Брукінг ; [пер. з англ. Я. Лебеденка]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. — 320 с.

 Анотація

“Книжка року за версією Amazon

The New York Times, Washington Post, Time рекомендують

Хочеш миру – готуйся до лайків

Facebook – як поле бою, а Instagram – ніби концентраційний табір вільного часу із “”лайками””-наглядачами. Сюжет для кіберпанку? Аж ніяк. Наше сьогодення. У світі протягом тривалого часу точиться війна – віртуальна. Із цілком реальними наслідками, часто кривавими та смертельними, коли необережний пост може стати епітафією, а невинна “”вподобайка”” – приводом для арешту. Такі випадки давно стали нормою.

Пітер Сінґер та Емерсон Брукінґ витратили довгих п’ять років, щоб провести ґрунтовне дослідження розвитку Інтернету, найвідоміших соцмереж сьогодення та процесу перетворення їх на зброю в сучасному світі. Від історії появи Всесвітньої павутини, смайликів, твітів та мемів автори розповідають про використання платформ соцмереж авторитаристами, революціонерами, силами оборони, терористами, Дональдом Трампом, Росією, Китаєм, США й багатьма іншими фігурантами онлайн-життя.

Ласкаво просимо до cвіту соцмережевого періоду!
Надзвичайно актуально та захопливо.
The New York Times
Книжка, що допоможе зрозуміти світ, у якому ми живемо.
Forbes”

 

 

Черняк, Олександр Іванович.
Інтелектуальний аналіз даних у бізнесі з використанням IBM SPSS Modeler [Текст] : навч. посіб. / Олександр Іванович Черняк, Галина Олександрівна Чорноус. — Київ : Київський університет, 2020. — 263 с.

Анотація

Використано аналітичну платформу IBM SPSS Modeler для реалізації повного циклу поглибленого аналізу даних; розглянуто потужний набір її інструментів із підготовки даних для аналізу, методи й алгоритми аналізу даних і машинного навчання, підходи до оцінювання якості моделей, інструменти гібридного моделювання. Наведено базові терміни й поняття, приклади бізнес-задач та їх розв’язання.

Для студентів економічних спеціальностей закладів вищої освіти, викладачів, а також фахівців, що працюють у сфері моделювання та інтелектуального аналізу даних в економіці.