Фахівцям, що працюють з молоддю
Молодь – це перспективність, енергійність і продуктивність українського суспільства, його стратегічний ресурс. Разом із старшим поколінням сучасна молодь несе відповідальність за розвиток і майбутнє держави, за історичну та культурну спадщину свого народу.
Державна молодіжна політика в Україні є пріоритетним і специфічним напрямом діяльності держави; здійснюється в інтересах молодої людини, суспільства, держави з урахуванням можливостей України, її економічного, соціального, історичного, культурного розвитку.
Держава має надавати правовий та соціальних захист молодим громадянам. Сприяти ініціативі та активності молоді в усіх сферах життєдіяльності суспільства.
Саме для того сформована та функціонує державна молодіжна політика, котра націлена на створення правових, економічних та організаційних умов, гарантій для самореалізації особистості молодої людини й розвитку молодіжних об’єднань, рухів та ініціатив; на формування у молодих громадян патріотизму й поваги
до історії та культури свого народу.
Молодіжна політика реалізується різними установами та інституціями на місцевому, регіональному та державному рівнях. Активними учасниками та творцями молодіжної інфраструктури є бібліотеки для юнацтва та молоді.
Мережа бібліотек України, що обслуговують юнацтво та молодь, нараховує 16 обласних бібліотек для юнацтва, 3 обласні бібліотеки для молоді (Дніпропетровська ім. М. Свєтлова, Тернопільська, Рівненська), Закарпатську обласну бібліотеку для дітей та юнацтва, а також бібліотеки-філії, юнацькі відділи, абонементи, кафедри та групи. Методичним, консультаційним, координаційним, аналітичним центром є Державна бібліотеки України для юнацтва.
Користувачі обласних бібліотек мають можливість користуватися безкоштовно Інтернет-центрами, бібліотечними електронними базами даних, методико-бібліографічними матеріалами.
Молоді люди можуть бути учасниками чисельних заходів, комплексних програм, брати участь у соціологічних дослідженнях, опитуваннях, роботі клубів за інтересами та любительських об’єднаннях тощо.
Спеціалісти бібліотек для юнацтва щорічно мають змогу підвищувати свій фаховий рівень на форумах, конференціях, семінарах, практикумах, у майстер-класах, школах керівника, школах професійної майстерності, на засіданнях круглих столів, проблемних навчаннях та ін.
Багато бібліотекарів пройшли навчання за програмою “Молодіжний працівник”. Серед партнерських зв’язків юнацьких бібліотек слід зазначити співпрацю з молодіжними центрами в своїх регіонах, поширюються практики створення на базі бібліотек молодіжних просторів.
Сторінка, яку Ви переглядаєте створена для ефективного інформування спеціалістів з питань:
- Роботи з молоддю;
- Проблематики читання молоді;
- Програм актуальних соціологічних досліджень та їх
результатів; - Он-лайн консультацій по роботі з молоддю;
- Ефективної допомоги молоді в отриманні якісної
інформації; - Підтримки творчих ініціатив молоді.
Звертайтеся – допоможемо!
Стартують окрилені Україною
IХ Школа професійної майстерності «Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва» відбулась 15 листопада 2019 року. Маєте змогу переглянути виступи у вбудованому плейлисті.
Курс “Великі письменники маленької літератури” створений для слухачів, які цікавляться проблемами дитячого читання та знаходяться у пошуку якісної літератури для своїх нащадків. Автор курсу переконаний, що привчити дітей до книжки можна лише в тому випадку, якщо дорослі у сім`ї читають, а потім обговорюють прочитане з дітьми. Для цього потрібно розумітися на основних акцентах у дитячій літературі та мати бажання її вивчати разом з дитиною. Власний приклад – найкращий вчитель для молодого покоління. П’ять лекцій Сергія Іванюка присвячено різним періодам у розвитку й становленні світової літератури для дітей, головним закономірностям і небезпекам, що чекали на дитячих письменників на шляху до читача.
Анонси
Колеги із Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка відзначають 45-річчя від дня заснування!
Шановні друзі! Своєю відданою працею ви створили сучасний інформаційний, культурно-освітній, науково-дослідницький центр. Впроваджуєте в діяльність бібліотеки цікаві інноваційні методи: масштабні вуличні акції, міжнародні веб-марафони, флеш-моби, квести, майстер-класи, програму «Кіровоградщина європейська», літні майданчики для школярів, щоб виховувати освічену і розвинену націю.
Бажаємо щоб кожен день був днем можливостей, перспектив, ідей, досягнень, перемог, приємних вражень, цікавих подій. Нехай ваш досвід допомагає молоді!
Творіть свою історію успіху на теренах України!
З повагою директор та колектив Державної бібліотеки України для юнацтва
Корисні посилання
Мережа спеціалізованих бібліотек України, що обслуговують юнацтво
Інновації в обслуговуванні бібліотек України для юнацтва, молоді
Адреси, телефони, факси, сайти Державної та обласних бібліотек України для юнацтва, молоді
youth-worker.org.ua/
Бібліотека програми Молодіжний працівник
Бібліотека Державного інституту сімейної та молодіжної політики