Фахівцям, що працюють з молоддю

Молодь – це перспективність, енергійність і продуктивність українського суспільства, його стратегічний ресурс. Разом із старшим поколінням сучасна молодь несе відповідальність за розвиток і майбутнє держави, за історичну та культурну спадщину свого народу.
Державна молодіжна політика в Україні є пріоритетним і специфічним напрямом діяльності держави; здійснюється в інтересах молодої людини, суспільства, держави з урахуванням можливостей України, її економічного, соціального, історичного, культурного розвитку.
Держава має надавати правовий та соціальних захист молодим громадянам. Сприяти ініціативі та активності молоді в усіх сферах життєдіяльності суспільства.
Саме для того сформована та функціонує державна молодіжна політика, котра націлена на створення правових, економічних та організаційних умов, гарантій для самореалізації особистості молодої людини й розвитку молодіжних об’єднань, рухів та ініціатив; на формування у молодих громадян патріотизму й поваги
до історії та культури свого народу.

Молодіжна політика реалізується різними установами та інституціями на місцевому, регіональному та державному рівнях. Активними учасниками та творцями молодіжної інфраструктури є бібліотеки для юнацтва та молоді.

Мережа бібліотек України, що обслуговують юнацтво та молодь, нараховує 16 обласних бібліотек для юнацтва, 3 обласні бібліотеки для молоді (Дніпропетровська ім. М. Свєтлова, Тернопільська, Рівненська), Закарпатську обласну бібліотеку для дітей та юнацтва, а також бібліотеки-філії, юнацькі відділи, абонементи, кафедри та групи. Методичним, консультаційним, координаційним, аналітичним центром є Державна бібліотеки України для юнацтва.
Користувачі обласних бібліотек мають можливість користуватися безкоштовно  Інтернет-центрами, бібліотечними електронними базами даних, методико-бібліографічними матеріалами.

Молоді люди можуть бути учасниками чисельних заходів, комплексних програм, брати участь у соціологічних дослідженнях, опитуваннях, роботі клубів за інтересами та любительських об’єднаннях тощо.
Спеціалісти бібліотек для юнацтва щорічно мають змогу підвищувати свій фаховий рівень на форумах, конференціях, семінарах, практикумах, у майстер-класах, школах керівника, школах професійної майстерності, на засіданнях круглих столів, проблемних навчаннях та ін.

Багато  бібліотекарів пройшли навчання за програмою “Молодіжний працівник”. Серед партнерських зв’язків юнацьких бібліотек слід зазначити співпрацю з молодіжними центрами в своїх регіонах, поширюються практики створення  на базі бібліотек молодіжних просторів.

Сторінка, яку Ви переглядаєте створена для ефективного інформування спеціалістів з питань:

  • Роботи з молоддю;
  • Проблематики читання молоді;
  • Програм актуальних соціологічних досліджень та їх
    результатів;
  • Он-лайн консультацій по роботі з молоддю;
  • Ефективної допомоги молоді в отриманні якісної
    інформації;
  • Підтримки творчих ініціатив молоді.

Звертайтеся – допоможемо!

Стартують окрилені Україною

 

 

IХ Школа професійної майстерності «Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва» відбулась 15 листопада 2019 року. Маєте змогу переглянути виступи у вбудованому плейлисті.

Курс “Великі письменники маленької літератури” створений для слухачів, які цікавляться проблемами дитячого читання та знаходяться у пошуку якісної літератури для своїх нащадків. Автор курсу переконаний, що привчити дітей до книжки можна лише в тому випадку, якщо дорослі у сім`ї читають, а потім обговорюють прочитане з дітьми. Для цього потрібно розумітися на основних акцентах у дитячій літературі та мати бажання її вивчати разом з дитиною. Власний приклад – найкращий вчитель для молодого покоління. П’ять лекцій Сергія Іванюка присвячено різним періодам у розвитку й становленні світової літератури для дітей, головним закономірностям і небезпекам, що чекали на дитячих письменників на шляху до читача.

 

 

Анонси

Вітаємо директорку Волинської обласної бібліотеки для юнацтва
ЄФРЕМОВУ Аллу Сизонтівну з Ювілеєм!

Шановна наша ювілярко, прийміть найщиріші та найтепліші вітання  від колективу Державної бібліотеки України для юнацтва з цим знаменним днем. Вам є чим пишатися. Ви на всіх життєвих шляхах прагнули бути професіоналом, чуйним і турботливим керівником.

Нехай роки залишають лише радісні і світлі спогади, авторитет, повагу і шану серед бібліотечної спільноти. Дякуємо за Ваш  високий і творчий професіоналізм, вірність бібліотечній справі України.

Бажаємо успіхів, удачі, везіння, нехай Вас відвідують цікаві ідеї. У справах – мудрості. У сім’ї – тепла та затишку, а здоров’я не дає збоїв та доля ніколи не підводить Вас. І нехай нескінченним буде запас бажань, але кожне з них – заповітним. Нехай  не тільки сьогодні, а й кожного дня та кожної миті поруч будуть вірні, люблячі друзі, колеги!
З ЮВІЛЕЄМ!
З повагою,   Георгій Саприкін

 

Обласній бібліотеці для дітей та юнацтва
Житомирської обласної ради – 45 років!

Щиро дякуємо усім працівникам бібліотеки за творчу працю. Бажаємо, щоб кожен день приходили нові читачі, які люблять і бережуть книги, а бібліотека була тим місцем, куди хочеться прийти, де завжди цікаво, комфортно і захоплююче.

Бажаємо всім яскравих ідей і цікавих проєктів. Нехай робота буде вам в радість, а в сім’ї  затишок і благополуччя.

Від щирого серця бажаємо колективу творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

 Мирного українського неба і Перемоги!

З повагою, директор
ДБУ для юнацтва
Георгій Саприкін
та колектив

Корисні посилання

Мережа спеціалізованих бібліотек України, що обслуговують юнацтво
Інновації в обслуговуванні бібліотек України для юнацтва, молоді

“Бібліотечна Україна юнацтву: цифри і факти. Статистичний аналіз діяльності бібліотек для юнацтва (молоді)”

Адреси, телефони, факси, сайти Державної та обласних бібліотек України для юнацтва, молоді


Лого програми Молодіжний працівник

youth-worker.org.ua/
Бібліотека програми Молодіжний працівник

Бібліотека Державного інституту сімейної та молодіжної політики