Фахівцям, що працюють з молоддю

Молодь – це перспективність, енергійність і продуктивність українського суспільства, його стратегічний ресурс. Разом із старшим поколінням сучасна молодь несе відповідальність за розвиток і майбутнє держави, за історичну та культурну спадщину свого народу.
Державна молодіжна політика в Україні є пріоритетним і специфічним напрямом діяльності держави; здійснюється в інтересах молодої людини, суспільства, держави з урахуванням можливостей України, її економічного, соціального, історичного, культурного розвитку.
Держава має надавати правовий та соціальних захист молодим громадянам. Сприяти ініціативі та активності молоді в усіх сферах життєдіяльності суспільства.
Саме для того сформована та функціонує державна молодіжна політика, котра націлена на створення правових, економічних та організаційних умов, гарантій для самореалізації особистості молодої людини й розвитку молодіжних об’єднань, рухів та ініціатив; на формування у молодих громадян патріотизму й поваги
до історії та культури свого народу.

Молодіжна політика реалізується різними установами та інституціями на місцевому, регіональному та державному рівнях. Активними учасниками та творцями молодіжної інфраструктури є бібліотеки для юнацтва та молоді.

Мережа бібліотек України, що обслуговують юнацтво та молодь, нараховує 16 обласних бібліотек для юнацтва, 3 обласні бібліотеки для молоді (Дніпропетровська ім. М. Свєтлова, Тернопільська, Рівненська), Закарпатську обласну бібліотеку для дітей та юнацтва, а також бібліотеки-філії, юнацькі відділи, абонементи, кафедри та групи. Методичним, консультаційним, координаційним, аналітичним центром є Державна бібліотеки України для юнацтва.
Користувачі обласних бібліотек мають можливість користуватися безкоштовно  Інтернет-центрами, бібліотечними електронними базами даних, методико-бібліографічними матеріалами.

Молоді люди можуть бути учасниками чисельних заходів, комплексних програм, брати участь у соціологічних дослідженнях, опитуваннях, роботі клубів за інтересами та любительських об’єднаннях тощо.
Спеціалісти бібліотек для юнацтва щорічно мають змогу підвищувати свій фаховий рівень на форумах, конференціях, семінарах, практикумах, у майстер-класах, школах керівника, школах професійної майстерності, на засіданнях круглих столів, проблемних навчаннях та ін.

Багато  бібліотекарів пройшли навчання за програмою “Молодіжний працівник”. Серед партнерських зв’язків юнацьких бібліотек слід зазначити співпрацю з молодіжними центрами в своїх регіонах, поширюються практики створення  на базі бібліотек молодіжних просторів.

Сторінка, яку Ви переглядаєте створена для ефективного інформування спеціалістів з питань:

  • Роботи з молоддю;
  • Проблематики читання молоді;
  • Програм актуальних соціологічних досліджень та їх
    результатів;
  • Он-лайн консультацій по роботі з молоддю;
  • Ефективної допомоги молоді в отриманні якісної
    інформації;
  • Підтримки творчих ініціатив молоді.

Звертайтеся – допоможемо!

Стартують окрилені Україною

 

 

IХ Школа професійної майстерності «Молодий професіонал бібліотеки для юнацтва» відбулась 15 листопада 2019 року. Маєте змогу переглянути виступи у вбудованому плейлисті.

Курс “Великі письменники маленької літератури” створений для слухачів, які цікавляться проблемами дитячого читання та знаходяться у пошуку якісної літератури для своїх нащадків. Автор курсу переконаний, що привчити дітей до книжки можна лише в тому випадку, якщо дорослі у сім`ї читають, а потім обговорюють прочитане з дітьми. Для цього потрібно розумітися на основних акцентах у дитячій літературі та мати бажання її вивчати разом з дитиною. Власний приклад – найкращий вчитель для молодого покоління. П’ять лекцій Сергія Іванюка присвячено різним періодам у розвитку й становленні світової літератури для дітей, головним закономірностям і небезпекам, що чекали на дитячих письменників на шляху до читача.

 

 

Анонси

Щиросердно вітаємо з 50-річчям директорку
КУ «Одеська ОБЮ ім. В. Маяковського»
Олену Анатолійовну Чоловську
з   квітучою молодістю душі.

 

Шановна  Олено Анатоліївно!

У Вас сьогодні свято, яке віщує початок нового життєвого етапу, що чудесним чином поєднує скромність і доброту разом з сильною лідерською основою.

Тож нехай в житті почнеться новий етап радісних подій і щасливих історій і завжди буде натхнення для творчих польотів та  незмінно позитивного настрою.

Нехай для Вас відкриються двері до нових перемог та з’являться нові можливості для досягнення цілей і втілення бажань, а  серце нехай не покидає любов та радість.

Щиро бажаємо здоров’я, благополуччя, миру, перемоги та постійного оточення добрими друзями, колегами й турботливими рідними.

З повагою,

Колектив  та директор Державної бібліотеки України для юнацтва                                  

                            Георгій Саприкін

 

Поради для роботи з молоддю онлайн

Медіаландшафт 1 січня – 31 липня 2020
«ЧИТАННЯ В КОНТЕКСТІ
МЕДІАСПОЖИВАННЯ:
Вплив карантину на
читацьку поведінку
українців»

Корисні посилання

Мережа спеціалізованих бібліотек України, що обслуговують юнацтво

Від ідеї до плану дії (планування 2022,проєкт)

Зведений план основних заходів бібліотек для юнацтва, молоді на 2022 рік

Інновації в обслуговуванні бібліотек України для юнацтва, молоді

“Бібліотечна Україна юнацтву: цифри і факти. Статистичний аналіз діяльності бібліотек для юнацтва (молоді)”

Адреси, телефони, факси, сайти Державної та обласних бібліотек України для юнацтва, молоді


Лого програми Молодіжний працівник

youth-worker.org.ua/
Бібліотека програми Молодіжний працівник

Бібліотека Державного інституту сімейної та молодіжної політики