ФАХІВЦЯМ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ З МОЛОДДЮ
Юнацтво/Молодь – це перспективність, енергійність і продуктивність суспільства, стратегічний ресурс української нації. Поряд із старшим поко-лінням сучасна молодь несе відповідальність за розвиток та майбутнє України, за історичну та культурну спадщину свого народу.
Державна молодіжна політика в Україні є пріоритетним напрямом діяльності держави, що здійснюється в інтересах молодої людини, суспільства, держави з урахуванням можливостей України, її економічного, соціального, історичного та культурного розвитку.
Державна молодіжна політика, спрямована на створення правових, економічних та організаційних умов, гарантій для самореалізації індивідуума, а також розвитку молодіжних об’єднань, рухів та ініціатив; на формування у молодого громадянина патріотизму й поваги до історії та культури української нації.
Молодіжна політика української держави реалізується за ініціативи та підтримки установ та інституцій різного рівня. Крім того, активними учасниками та творцями молодіжної інфраструктури є бібліотеки для юнацтва/молоді.
Мережа бібліотек України, що обслуговують юнацтво та молодь, нараховує 16 обласних бібліотек для юнацтва, 3 обласні бібліотеки для молоді (Дніпропетровська ім. М. Свєтлова, Тернопільська, Рівненська), Закарпатську обласну бібліотеку для дітей та юнацтва, а також бібліотеки-філії, юнацькі відділи, абонементи, кафедри та групи.
Державна бібліотеки України для юнацтва є методичним, консульта-ційним, координаційним, аналітичним центром мережі обласних бібліотек України для юнацтва/молоді. Користувачі обласних бібліотек мають можливість користуватися безкоштовно Інтернет-центрами, бібліотечними електронними базами даних, методико-бібліографічними матеріалами.
Молодь має можливість брати участь у різних заходах, комплексних програмах, роботі клубів за інтересами, любительських об’єднаннях та молодіжних студіях.
Фахівці бібліотек для юнацтва/молоді підвищують фаховий рівень на форумах, конференціях, семінарах, практикумах та майстер-класах.
Започатковано:
- Академія «Мистецтво керівника», метою навчання є розгляд та впровадження пріоритетних напрямів організації культурного закладу, парадигма лідерства, комунікаційно-інформаційні аспекти діяльності керівника;
- на підтримку молодих бібліотечних фахівців «Бібліотечний вишкіл юного фахівця», дерозглядаються питання професійної майстерності, креативних індустрій та інноваційних заходів щодо підтримки молодих бібліотечних фахівців;
- Всеукраїнський круглий стіл «Національно-патріотичні ідеї молоді. Державні символи України».
Серед партнерських зв’язків слід відзначити співпрацю з молодіжними центрами в усіх регіонах України. Фахівці з бібліотечної справи пройшли навчання за програмою «Молодіжний працівник».
На базі обласних бібліотек для юнацтва/молоді створюються молодіжні об’єднання та студії.
Сторінка, буде корисною фахівцям з напрямів:
- робота з молоддю;
- проблематика читання молоді;
- програма актуальних соціологічних досліджень/опитувань та їхні результати;
- онлайн-консультацій щодо роботи з молоддю;
- ефективна допомога молоді в отриманні якісно-корисної інформації;
- підтримка творчих ініціатив молодих українців.