Про бібліотеку

Юнацтво та молодь – це та вікова категорія, котра з часом посяде провідні позиції в економіці, політиці, соціальній та духовній сферах України.
Юні громадяни сьогодні формуються в умовах кризи, інформаційної агресії та загрози національній безпеці країни. Ці події впливають на ціннісні орієнтації та ідентичність молоді, а також на її навчальну діяльність та професійне самовизначення. Тож нині надзвичайно важливою є консолідація зусиль усіх інституцій, що працюють з молоддю, задля всебічної підтримки юних українців та створення майбутньої інтелектуальної еліти країни («knowledge-class»).

Ми відкриті до партнерства, програм та проектів, які наближатимуть бажаний стан майбутнього, на якому сфокусовано нашу візію, то ж якщо ви поділяєте наші цінності,  запрошуємо до співпраці!

Ми відчуваємо себе як провідників культурного поля нації та людства
до життєвого простору громадянина

Наші зусилля формують конкурентоспроможного гравця в економіці майбутнього.

Варіант 1: Місія
Варіант 2: Місія

Всі наші зусилля спрямовані на те, щоб наблизити бажаний стан майбутнього, в якому:

Громада сприймає Бібліотеку як невід’ємну частину свого простору повсякденного користування, Держава довіряє впровадження проектів та програм для включення молоді у динаміку суспільного життя, соціалізації, засвоєння культурного спадку та ціннісних орієнтирів.

Бібліотека високотехнологічна, інтегрована до публічного простору міста , а користування бібліотекою стає повсякденною звичкою його жителів, частиною екологічної свідомості містян та втіленням філософії зваженого споживання.

Для цього ми будуємо програмну та проекту діяльність в таких стратегічних напрямах

 • Бібліотека як центр пожиттєвого навчання формує, підтримує та
  популяризує найкращі масові відкриті он-лайн курси від провідних
  університетів та платформ, постає хабом громадських ініціатив з
  неформальної освіти;
 • Бібліотека – місце формування та засвоєння культурного коду українця
 • Бібліотека – привабливе місце для безпечного отримання життєвого
  досвіду, бо активно та вміло працює з волонтерами: сюди звертаються для
  того, щоб спробувати себе у новій ролі, відпрацювати необхідні навички
  соціальної комунікації, знайти додаткові можливості для самовираження;
 • Бібліотека – визнаний експерт національних програм з розвитку читання,
  формування медіаграмотності, інформаційної культури особистості,
  патріотичного виховання;
Варіант 1: Візія
Варіант 2: Візія
 • Ми створюємо та підтримуємо атмосферу «без осуду», де панують повага, шляхетність та гідність.
 • Спираючись на цінності гуманізму ми відкриваємо для молоді шлях поступу, розширюємо горизонт просвітництва, залучаємо до світової культурної
  спадщини та наукової думки.
 • Свою роботу ми будуємо на засадах дотримання інтелектуальної свободи та академічної доброчесності.
 • Ми розуміємо, що молодь завжди попереду, тому ми невтомні у своєму навчанні та готовності бути поряд з нею на одній хвилі в розумінні останніх культурних та технологічних трендів.
Варіант 1: Цінності
Варіант 2: Цінності

Творча біографія бібліотеки починається 25 лютого 1975 року, коли Рада Міністрів Української РСР Постановою № 99, а Міністерством культури Української РСР 17 березня цього ж року Наказом № 178 створили Республіканську бібліотеку УРСР для юнацтва ім. В. Василевської. Київська міськрада рішенням № 432 від 5 травня 1975 року ліквідує бібліотеку ім. В. Василевської для дорослих Московського району (нині Голосіївський район) і встановлює термін передачі книжкового фонду і майна з 15 травня по 1 липня 1975 р.

Процес заснування був досить тривалим. На період створення кількість її читачів не перевищувала 4008 чоловік. А вже через 5 років їх було 15718 . Штат з кожним роком зростав від 36 чоловік в 1975 р. до 147 фахівців у 2002 р.

Була проведена досить копітка робота по організаційному і матеріально-технічному забезпеченню новоствореного закладу. Першим директором бібліотеки був Корнієнко Анатолій Петрович, а пізніше – Навроцькі Валентина Дмитрівна, Кропивка Софія Юхимівна, Бубнов Руслан Федорович, Бурбан Володимир Якович. Нині директором бібліотеки є кандидат педагогічних наук, доцент Саприкін Георгій Анатолійович.

Шлях бібліотеки до утвердження – це шлях пошуків, відкриттів, шлях подолання труднощів. З перших днів відкриття бібліотека розгорнула активну роботу щодо пошуку свого читача, створення довідково-бібліографічного апарату, апробації нових форм роботи із специфічною віковою категорією. Йшла копітка робота по формуванню її основного ресурсу – книжкового фонду. Серед тих, хто заклав перші цеглини у створення фонду та довідково-бібліографічного апарату були – Александрова Олена Костянтинівна (перший заступник директора з наукової роботи), наш ветеран – Нікітинська Тамара Михайлівна (тоді заступник директора з питань бібліотечного обслуговування).

В 1975 році перших читачів прийняв міський абонемент, читальний зал для школярів та студентської молоді, а з 1987 році – відділ періодичних видань та відділ мистецтв. В 1988 році були відчинені двері користувачам філії, а в 1992 році перший читач відвідав відділ літератури іноземними мовами.
Доброзичливе, високопрофесійне обслуговування користувачів колективом бібліотекарів привабило в книгозбірню значну кількість читачів, число яких зростає з кожним роком.

Варіант 1: Історія
Варіант 2: Історія

Цікаві факти з життя бібліотеки

Що ви уявляєте, коли почули: “в нашій бібліотеці 350 тисяч книжок”?

Допоможемо вам уявити, скільки це. (більше…)