05/04

Презентація журналу “Однокласник”

У рамках Тижня юнацької книги в Державній бібліотеці України для юнацтва відбулася презентація журналу «Однокласник» – найстарішого дитячого журналу України.

А ви маєте сторічного друга? Скажете, що це неможливо? А ми вам скажемо, що ми маємо такого друга. І це – журнал «Однокласник», який цього року відзначає своє 100-річчя.

Фахівці відділу періодичних видань представили нашим читачам партнера і приятеля бібліотеки журнал «Однокласник» і розповіли історію його створення і розвитку.

Журнал безперервно виходить з жовтня 1923 року. Звісно, що за сторічну історію змінювалися ім’я і вигляд, проте кожен його випуск містив різнотематичні актуальні для читачів матеріали. На його сторінках друкувались твори відомих українських письменників та журналістів: Миколи Трублаїні, Віктора Близнеця, Всеволода Нестайка, Григора Тютюнника, Михайла Стельмаха, Бориса Олійника, Оксани Забужко, Братів Капранових, Богдана Жолдака, Михайла Слабошпицького, Петра Яковенко, Олени Голуб, Юрія Андруховича, Олександра Ірванця, Юрка Позаяка, Сергія Оксеника, Галини Малик. Видання завжди мало сильну літературну складову, деякий час виходили літературні спецвипуски. А з жовтня 2011 року виходить додаток «Літературний Однокласник».

Здається, немає тем, яких би не торкався «Однокласник»: історія, детективи, фантастика, НЛО, пригоди, література, поради на щодень і гороскопи,  підліткові проблеми, шоу-бізнес, комікси, постери…

Щоб краще щось пізнати, потрібно більше про це дізнатися. Саме тому ми запросили головну редакторку «Однокласника» 2018-2022 років, нині SMM-менеджерку видання Наталю Степанчук, яка розповіла чим живе журнал сьогодні та про плани на майбутнє. До речі, по секрету тільки вам, «Однокласник» започатковує новий конкурс « Я люблю читати».

Значну частину друкованого видання займають статті активних читачів. Тож і ви можете написати про життя вашої школи, друзів чи запропонувати для публікації свій літературний доробок.

І нині журнал «Однокласник» – сучасний, стильний журнал з цікавим інформаційним наповненням і дизайном.

Розуміємо, що ви вже згораєте від нетерпіння, і хочете чимшвидше взяти в руки цей путівник і порадник до рук, і читати, читати, читати… То приходьте до нашої бібліотеки, ми «почастуємо» вас різними інформаційними смаколиками із журналу «Однокласник».

З новинами «Однокласника» можна знайомитись також у мережі «Фейсбук»: https://www.facebook.com/odnoklasnyk/?locale=uk_UA

До зустрічі в бібліотеці!