04/04

Презентація пригодницького історичного роману «Циндао-Відень-Київ»

У Державній бібліотеці України для юнацтва сценарист, режисер, викладач Іван Канівець презентував читачам бібліотеки свій пригодницький історичний роман «Циндао-Відень-Київ».

Під час презентації, використовуючи світлини та уривки документальних фільмів, письменник відтворив реальність 1915-1918 років, історичні події в світі, і зокрема в Україні.

Літо 1914 року. Юний львів’янин Олександр на розкішній яхті здійснює навколосвітню подорож. В одному з її пунктів — Циндао, німецькій колонії в Китаї, куточку раю на землі, його застає світова війна. У цей бурхливий історичний час він має визначитись ким він є — лояльним громадянином імперії чи українцем. Він має зрозуміти, як і для чого жити, коли навколо руйнується старий світ. А ще має відшукати дівчину з минулого, яка приходить до нього у снах, і зрозуміти, хто є його справжнім коханням.

«Циндао-Відень-Київ» – історія про те, як не загубити себе у вирі історичних подій, як не втратити себе на війні, визволити з неволі  рідний край та віднайти кохання усього життя.

У романі описані перші у ХХ столітті українські військові підрозділи, зокрема легіон Січових Стрільців, Галицько-Буковинський курінь Січових Стрільців, Перший український авіаційний загін. На сторінках роману можна зустріти Євгена Коновальця, Андрія Мельника, Симона Петлюру та багатьох інших людей, що вписали своє ім’я в історію українського війська. Книга містить чимало маловідомих епізодів боротьби за Київ взимку 1917-1918 років.

Іван Канівець подарував для читачів Державної бібліотеки України для юнацтва два примірника книги «Циндао-Відень-Київ», свій підручник «Варіативне кіно: режисура екранних творів, за сюжетами, що змінюються», календар з авторськими ілюстраціями на 2022 рік, а також календар з авторськими ілюстраціями на 2023 рік “Пісні української революції”.

Запрошуємо до відділу мистецтв Державної бібліотеки України для юнацтва поринути у світ пригод та історичних подій, дізнатись більше про українську минувшину і її знані і незнані постаті.

Щиро дякуємо за співпрацю Івану Канівцю, КІЛок.art , Видавництву Марка Мельника!