Плануймо майбутнє (до Дня молоді)

Щорічно, підтримавши ініціативу молодіжних об’єднань і організацій, в останню неділю червня Україна відзначає  День молоді.

Це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики.

День молоді – свято всіх, хто відчуває себе молодим не лише за віком, а й душею. Воно особливе та унікальне, бо саме такою є молодість. Це неповторна та відповідальна пора, коли людина вступає у самостійне життя, ухвалює свої перші власні рішення. Це та пора, коли маленька перемога стає запорукою життєвого успіху. Юність і молодість – це час пошуків, відкриттів, реалізації найсміливіших сподівань, мрій і надій, пошуку свого життєвого шляху, бажання діяти, дивувати світ своїми сміливими ідеями та досягненнями.

Саме молодь сьогодні визначає майбутнє країни, спрямовує її та захищає. Тож творіть та надихайте, змінюйте країну та світ довкола себе! Пам’ятайте, молодість – це не вік, молодість – це стан душі.

Залишайтеся завжди молодими!

 

 Кохання, вареники чи підбори: що допомагає українкам підкорювати світ [Текст] / упоряд. Т. Лебедєва. — Київ : Кліо, 2018. — 192 с. : іл.

Анотація

Це видання розповідає, чим українки відрізняються від інших жінок світу. Ви дізнаєтеся, як вони доглядають за собою, як вибудовують стосунки з чоловіками, що їдять, якому стилю одягу надають перевагу, що читають, як виховують дітей. Тут зібрані секрети й хитрощі українок, одкровення іноземців та особисті історії жінок. Співавторами стали десять відомих жінок, які досягли помітних вершин у різних сферах життєдіяльності (культура, спорт, бізнес, краса тощо). Ви побуваєте у них на кухні, в гардеробній, у спальні, сходите з ними на перше побачення і станете гостями на їхньому весіллі. Книжка не лише відповість на всі питання про українок, а й розкаже, як вони можуть підкорити світ.

 

 

 

Молодіжна політика. Чи існує вона в регіонах? [Текст] : аналітичний звіт / [над звітом прац.: Д. Вітвіцький (кер.) та ін.]. — Дрогобич : Коло, 2019. — 100 с.

 

 

 

 

 

 

Молодіжні центри в Україні [Текст] / Міністерство молоді та спорту України, Асоціація молодіжних центрів. — Київ : [б.в.], 2018. — 59 с.

 

 

 

 

 

 

Обираємо професії типу “людина – людина”, “людина – знакова система”, “людина – художній образ” [Текст] : навч. посіб. / [В. І. Доротюк, Ф. Г. Левченко, В. В. Рогоза та ін.]. — Київ : Конві Прінт, 2019. — 112 с.

Анотація

Змістовне наповнення посібника сприяє професійному самовизначенню, особистісній самореалізації учнів в улюбленому виді діяльності для сфер життєдіяльності людини: “людина – людина”, “людина – знакова система”, “людина – художній образ”.

Розділи посібника ознайомлюють школярів із психолого-педагогічними особливостями старшокласників, формуванням їх професійних намірів та інтересів; із найбільш поширеною класифікацією професій за Є. Клімовим. На сторінках посібника учням відкриються особливості професій типу “людина – людина”, “людина – знакова система”, “людина – художній образ”, зокрема, такі відомості як історія професій цих типів, мотиви вибору професій та їхні види за вищевказаними типами з професіограмами.

Призначений для використання вчителями під час організації навчальної діяльності учнів 10-11 класів, шкільними психологами та особами, які мають на меті визначитися із професією.

 

 

 

Обираємо професії типу “людина – природа”, “людина – техніка” [Текст] : навч. посіб. / [В. І. Доротюк, Ф. Г. Левченко, В. В. Рогоза та ін.]. — Київ : Конві Прінт, 2019. — 112 с.

 Анотація

Змістовне наповнення посібника сприяє професійному самовизначенню, особистісній самореалізації учнів в улюбленому виді діяльності для двох сфер життєдіяльності людини: “людина – природа”, “людина – техніка”.

Розділи посібника ознайомлюють школярів із психолого-педагогічними особливостями старшокласників, формуванням їх професійних намірів та інтересів; із найбільш поширеною класифікацією професій за Є. Клімовим. На сторінках посібника учням відкриються особливості професій типу “людина – природа”, “людина – техніка” зокрема, такі відомості як історія професій цих типів, мотиви вибору професій та їхні види за вищевказаними типами з професіограмами.

Призначений для використання вчителями під час організації навчальної діяльності учнів 10-11 класів, шкільними психологами та особами, які мають на меті визначитися із професією.

 

 

 

Про Національну молодіжну стратегію до 2030 року  : Указ Президента України від 12 берез. 2021 р. № 94 // Урядовий кур’єр. — 2021. — № 50. — С. 7-8.

 

 

 

 

Про основні засади молодіжної політики [Текст] : Закон України від 27 квіт. 2021 р. № 1414 // Голос України. — 2021. — № 93. — С. 10-13.

 

 

 

 

 

Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми “Молодь України” на 2021-2025 роки : Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 груд. 2020 р. №1669-р // Урядовий кур’єр. — 2021. — № 6. — С. 9.

 

 

 

Соціалізація молоді з особливими освітніми потребами: кращі практики [Текст] : метод. посіб. / [А. К. Базиленко, І. В. Таланчук, Г. В. Давиденко та ін.]. — Київ : Талком, 2020. — 128 c.

 Анотація

Посібник створений для поширення кращих практик соціалізації молоді з інвалідністю. З цією метою у книгу включені кращі доповіді друзів та партнерів Університету «Україна», відомих науковців та практиків в царині інклюзії. В основі — 22-річний досвід впровадження інклюзії у вищій освіті Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». Ми намагалися умістити у дану книгу рекомендації із максимального включення студентів з інвалідністю у різні сфери життя: навчальну, позанавчальну (творчу, спортивну), працевлаштування тощо. А також відзначити роль у цьому процесі педагогічних працівників, батьків та інших супроводжуючих молоді з інвалідністю

 

 

Сучасна українська освіта: стратегії та технології навчання молоді і дорослих [Текст] : зб. наук. праць VII Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф.; 27 лютого 2020 р. / [редкол.: О. І. Шапран та ін.]. — Переяслав : ФОП Домбровська Я. М., 2020. — 292 с.

 

 

 

 

 

Альтаравнех, Д.
Унікальність у тобі [Текст] : Книга для натхнення з позитивними налаштуваннями на успіх / Д. Альтаравнех. — Чернівці : Букрек, 2020. — 112 с.

 Анотація

Книга, яка надихає і мотивує на успіх. Книга, яка налаштовує позитивно й розповідає, як стати кращою версією себе, як вибрати власний стиль, упорядкувати не лише гардероб, а й життя, а також розкрити внутрішній потенціал. Ви знайдете багато корисних практичних технік, які допоможуть краще пізнати мистецтво, літературу, світ моди та краси. Упевнені – ви будете особливою і зможете надихати інших! Головне – пам’ятайте: коли ми любимо те, що робимо, тоді знайдемо для цього час.

Ви дізнаєтеся, як швидко позбутися невпевненості, зрозумієте, наскільки важливо знайти своє справжнє призначення, зможете повірити в свою унікальність, навчитеся цінувати все те, що маєте і любите. А також володіти собою, мистецтвом говорити “ні” й дослухатися до внутрішнього голосу.

 

 

 

Бгаргава, Р.
Неочевидне: як передбачити майбутнє, аналізуючи тренди [Текст] / Р. Бгаргава. — Харків : Vivat, 2019. — 288 с. — (Саморозвиток).

Анотація

Аналіз тенденцій Рогіта Бгарґави базується на великій кількості досліджень і дає змогу бути в центрі світових трендів. У цій книжці — 15 абсолютно нових тенденцій у сферах маркетингу й соціальних медіа, технологій і дизайну, економіки й бізнесу, які допоможуть легко маневрувати в майбутньому та усвідомлено контролювати свої наміри й мету. Протягом останніх 7 років Рогіт пророкує неочевидні тренди, що їх вже успішно застосовують провідні світові корпорації, такі як Intel, Under Armour, The World Bank тощо. Дізнайтеся, як використовувати силу неочевидного мислення, щоб докорінно змінити свій бізнес, кар’єру та досягти успіху

 

 

 

Близнюк, В. В.
Молодіжна зайнятість в Україні: виклики та шляхи їх подолання [Текст] / В. В. Близнюк, Л. Д. Яценко // Ринок праці та зайнятість населення. — 2019. — № 1-2. — С. 18-29. — Бібліогр. в кінці ст. (23 назви).

 

 

 

 

 

Борисюк, Л. І.
 Життя – це… або LIFE-путівник для молоді [Текст] / Л. І. Борисюк, Н. М. Лазарук, Н. Д. Нежура. — Вид. 2-е, допов. — Київ : ФОП Нежура Н.Д., 2017. — 216 с. — (Життєві цінності).

Анотація

Книга «ЖИТТЯ ЦЕ… або LIFE-ПУТІВНИК для молоді» – перша книга-тренінг із книжкової серії «Життєві цінності», що написана для підлітків та молоді.

Надзвичайно важливо, щоб кожна людина зрозуміла справжній сенс життя й повірила в себе, в цінність своєї особистості та свого призначення, навчилася з мудрістю будувати стосунки з людьми, цінувати час, долати лінощі, а також правильно ставитися до труднощів, проблем і невдач.

На сторінках книги висвітлені теми, які найбільше непокоять молодих людей:

• Хто Я? Навіщо Я?

• Як розкрити свій потенціал?

• Як жити на всі 100?

• Як знайти друзів?

• У чому різниця між коханням та закоханістю?

• Про секс.

• Принципи побудови успішного шлюбу.

• Стосунки з батьками.

• Як досягати цілей?

• Як подолати лінощі?

• Як перемогти страхи?

• Навіщо потрібні труднощі, проблеми та невдачі?

 

 

 

Брювер, Джадсон.
Залежний розум. Сигарета, смартфон, токсичні стосунки: як формуються шкідливі звички та як їх подолати [Текст] / Джадсон Брювер ; [пер. з англ. Ю. Гірич]. — Харків : Vivat, 2018. — 288 с.

 Анотація

Джадсон Брювер — очільник Терапевтичної нейронаукової лабораторії Медичного дослідного центру охорони здоров’я та соціології при медичній школі Массачусетського університету. Понад 20 років вивчає механізми розвитку залежностей. Автор багатьох книжок, статей для журналів Time, Forbes і передач для каналу BBC, компаній NPR, Businessweek, Аль-Джазіра, а також промови TED.

Наші залежності керують нашим життям — чи то йдеться про нав’язливе бажання постійно перевіряти оновлення в соцмережах, чи про паління, зловживання алкоголем тощо. Чому ж шкідливі звички так важко подолати? Як їх виявити, установити причину та, найголовніше, позбутися назавжди? Автор на цікавих експериментах і дотепних прикладах пояснює складні психологічні процеси. Завдяки цим знанням ви зможете сконструювати власний «компас усвідомленості», який не дозволить залежностям скеровувати вас у протилежний бік від щастя.

 

 

 

Вітні, Девід.
Програмування для дітей. HTML, CSS та JavaScript [Текст] / [Девід Вітні ; пер. з англ. Я. Головченко]. — Харків : Vivat, 2019. — 208 с. — (Щось цікаве). — Авт. вказаний над вих. дан.

Анотація

Автори — Young Rewired State, усесвітнє товариство програмістів віком до 18 років. Ми випустили цю книжку, бо хочемо, щоб у майбутньому ти став справжнім майстром цифрових технологій. Сподіваємося, що «Програмування для дітей. HTML, CSS та JavaScript» не тільки навчить тебе програмувати, а й доведе, що це заняття може бути веселим та захопливим. Для молоді програмування є однією з найважливіших навичок, і навряд чи тобі трапиться краща нагода опанувати її.ЧОГО МОЖЕ НАВЧИТИ ЦЯ КНИЖКА?Вона навчить тебе писати коди трьома найважливішими мовами програмування: HTML, CSS, JavaScript. Комп’ютер здатен виконувати практично будь-які завдання, та спершу хтось має написати для нього відповідну програму. Робити це необхідно певною мовою, яку машина може зрозуміти. А наука кодування присвячена саме тому, як писати програми всіма спеціальними мовами. Вище вже зазначалося, що трьома панівними комп’ютерними мовами є HTML, CSS і JavaScript. Веб-розроб-ники застосовують їх задля створення сайтів, прикладних програм та ігор, якими ти користуєшся щодня. Отже, наша книжка навчить тебе писати коди і будувати програми, послуговуючись усіма цими мовами. Завдяки їй ти опануєш такі навички кодування, котрі дійсно стануть тобі в пригоді, оскільки дозволять розробити будь-яку програму.

 

 

 

Владимирская, А.
 Антирабство. Найти свое призвание [Текст] / А. Владимирская. — Київ : Форс Україна, 2019. — 240 с.

Анотація

Книга, написана головним рекрутером країни, розкриває всі секрети HR-індустрії. Що ейчари оцінюють в кандидатах перш за все, як не провалити інтерв’ю і підняти собі ціну вже на співбесіді, як знайти роботу за кордоном, як без втрат вийти з конфлікту з керівником, що робити, якщо вас намагаються “підсидіти”, чи варто судитися з роботодавцем, якщо він не платить, як знайти роботу після декрету і що робити пенсіонерам, як допомогти підлітку визначитися з майбутньою професією, з чого почати, якщо ви хочете змінити професію і взагалі зайнятися чимось іншим… У всіх цих ситуаціях ви подивитися на себе очима ейчара – і кадрові питання перестануть бути для вас нерозв’язними. У кожному розділі цієї книги ви знайдете не тільки розгорнуту відповідь фахівця, а й конкретний приклад з практики. Все це хтось вже проходив до вас, і краще, що ви можете зробити, – це вчитися на цих кейсах! Автор працює в рекрутингу та HR більше 15 років і за цей час допомогла вже тисячам людей знайти не просто роботу, а роботу, яка приносить радість. А ви задоволені своєю роботою?

Прочитав эту книгу, вы узнаете:

Чего не стоит говорить на собеседовании?

Как просить повышения (и получить его)?

Что делать, если вас “попросили”?

Как уйти из бизнеса в найм (и обратно)?

Что ждет нас всех в ближайшее время?

А также ответы на десятки других не менее важных вопросов.

 

 

 

Гольдін, Т. М.
Громадська молодіжна думка відносно національної безпеки України в умовах гібридної війни / Т.М. Гольдін, М.О. Багмет, І.М. Хоржевська // Публічне управління та регіональний розвиток. — 2020. — № 7. — С. 57-88. — Бібліогр. в кінці ст. (38 назв).

 Анотація

національна безпека і оборона України, громадська думка, НАТО, ЄС

 

 

 

Гомперц, В.
 Думай як митець і живи на повну [Текст] / В. Гомперц ; пер. з англ. М. Ільницької. — Київ : ArtHuss, 2018. — 176 c. — (UkrainianArtBook).

 Анотація

«Ми всі — митці», — заявляє Вілл Ґомперц. Кожен із нас має дар творити — і безліч перешкод на шляху до свого шедевра. Спираючись на професійний досвід спілкування з сучасними митцями і блискуче знання історії мистецтва, Ґомперц виводить правила креативного мислення, що працюють за будь-яких обставин, допомагаючи долати перешкоди в творчості. Це книжка про сміливість і допитливість, здоровий скептицизм і зухвалість, пристрасть і відданість — про риси характеру й звички, завдяки яким у різні часи митці знаходили себе, досягали майстерності та здобували визнання.

 

 

 

Гринчишин, С. С.
Молодіжна політика в Україні в сучасних умовах суспільного розвитку [Текст] / С. С. Гринчишин // Менеджер. — 2019. — № 1 (82). — С. 143-149. — Бібліогр. в кінці ст. (9 назв).

 

 

 

 

 

Девенпорт, Т.
Вакансія: людина. Як не залишитися без роботи в добу штучного інтелекту [Текст] / Т. Девенпорт, Д. Корбі ; пер. з англ. Н. Кошманенко. — Київ : Наш формат, 2018. — 336 с.

 Анотація

Страх, що технології залишать людей без роботи дуже давній. Та жоден із етапів прогресу поки не спричинив цього. Машини перебрали на себе частину завдань, однак постійно з’являлися нові ніші, а людям залишалися найбільш складні й інтелектуальні задачі. Однак що станеться коли, штучний інтелект глибше проникне в наше життя? Адже тепер технології захоплюють одну з ключових сфер людської діяльності – прийняття рішень. Автори цієї книги переконують: не варто бути песимістом. Зрештою, тільки люди можуть надихати інших людей, здатні проявляти чуйність, наповнювати справи пристрастю, настроєм та веселощами.

У цій книзі ви знайдете комплексний погляд на те, як спрямувати розвиток технологій на користь людству, яких зусиль для цього потрібно докласти і чому це таки варто зробити.

 

 

 

Державна бібліотека України для юнацтва
Молодь в українському суспільстві [Текст] : бібліогр. покаж. Вип. 21 / Державна бібліотека України для юнацтва ; [відпов. за вип. Г. А. Саприкін; уклад. Ю. В. Круть]. — Київ : ДБУ для юнацтва, 2020. — 53 с.

 Анотація

У покажчику подано інформацію про друковані видання, які висвітлюють
участь молодих людей у сфері економіки, права, суспільного та культурного
життя країни, а також питання їх освіти, виховання, психологічної допомоги.
Література частково анотована, а всередині розділів розміщена
в алфавітному порядку.
Покажчик розрахований на учнів, студентів, викладачів навчальних
закладів та фахівців, які працюють із молоддю.

 

 

 

Дмитрієв, Віталій Олександрович.
Не бійся відчиняти будь-які двері, або Історія створення успішного українського бізнесу [Текст] / Віталій Олександрович Дмитрієв. — Полтава : ФОП Мирон І. А., 2021. — 168 с.

Анотація

Увазі читачів пропонується історія становлення та розвитку групи компаній «Системи модернізації складів». ЇЇ автор – керівник підприємства Віталій Дмітрієв розповідає про власний досвід крізь призму суспільно-політичних процесів в Україні. Це особиста історія, що буде цікавою для тих, хто робить перші кроки в бізнесі, а також для досвідчених підприємців.

 

 

 

Зеленюк, В.
“Молода генерація”. Як у школі виховати лідерів [Текст] / В. Зеленюк // Школа. — 2019. — № 11 (167). — С. 60-86. — Бібліогр.: с.74 (16 назв).

Анотація

На прикладі школи навчання лідерів учнівського самоврядування “Молода генерація” в Новоселицькій ЗОШ І-ІІІ ст. Хмельницької обл.

 

 

 

Ільченко, Н. В.
Безпека спілкування через Інтернет [Текст] / Н. В. Ільченко // Безпека життєдіяльності. — 2019. — № 11. — С. 27.

 

 

 

 

 

 

Калабуха, Людмила Олегівна.
 Коли говорити “Так” [Текст] : Як повірити в себе та реагувати на негатив : 200 практичних прикладів : 100% український досвід / Людмила Олегівна Калабуха. — Вид. 2-ге, випр. — Київ : Школяр, 2020. — 312 с.

Анотація

Книга системно та просто дає відповіді на запитання як подолати власні обмеження, зневіру та вигорання, де взяти сили та натхнення для змін у своєму житті.

Дивовижні історії Людмили та її друзів – наших сучасників-українців – доводить, що кожний може створити щасливу сім‘ю, побудувати успішну кар’єру, переконати проблемного клієнта. Ви опануєте цілий арсенал інструментів для ведення переговорів, підвищення самооцінки, віри в себе та свою справу, протидії негативу в родині, в колективі, у соцмережах, спілкуванні з клієнтами і навчитеся реально застосовувати їх на практиці.

Стиль книги – лаконічність і щирість, ви ніби розмовляєте з авторкою, що сидить навпроти, та її героями. Ви будете сміятися, інколи сльози підступатимуть до горла, та незмінним залишатиметься одне – ви по-новому подивитеся на себе, свої можливості, оточення, і на все, що з вами відбувається.

А для тих, хто працює у продажах і займається бізнесом, особливо цінними стануть розділи про спілкування з партнерами і клієнтами.

 

 

Карзан, Карло.
Думай як Леонардо да Вінчі [Текст] / Карло Карзан , Соня Скалько ; іл. І. Фульґезу; [пер. з італ. Л. М. Михайлова]. — Харків : Ранок, 2020. — 96 с. — (Думай як).

 Анотація

Леонардо да Вінчі — визнаний геній усіх часів. Він досяг успіху в науці, живописі, музиці і навіть кулінарії! Автори цієї книги дослідили біографію та рукописи Леонардо, щоб з’ясувати, як працював мозок майстра. Їхні спостереження супроводжують корисні поради та цікаві завдання, що допоможуть кожному навчитися думати як флорентійський геній. Продовження серії “Думай як”.

 

 

Карзан, Карло.
 Думай як Шерлок Голмс [Текст] / Карло Карзан , Соня Скалько ; іл. І. Фульґезу ; [пер. з італ. Л. М. Михайлова]. — Харків : Ранок, 2020. — 96 с. — (Думай як).

 Анотація

Шерлок Голмс вже давно припинив бути просто персонажем з книги. Він — взірець логіки, кмітливості та впевненості у собі. Автори цієї книги проаналізували твори Артура Конан Дойла, щоб з’ясувати, як працює мозок Шерлока Голмса. Їхні спостереження супро-воджують корисні поради та цікаві завдання, що допоможуть юним читачам навчитися думати як найвідоміший детектив усіх часів. Книжка потрапила до списку номінації «Дитяче свято» Всеукраїнського рейтингу «Книжка року’2019».

 

 

Карпенко, О. Є.
Вища освіта в контексті євроінтеграції [Текст] : навч.-метод. посіб. / О. Є. Карпенко, Л. М. Прокопів. — Дрогобич : Посвіт, 2019. — 148 с.

Анотація

Посібник містить тематику індивідуальних навчально-дослідницьких завдань, питання для самопідготовки, термінологічний словник, іменний покажчик, перелік літератури, додатки.

Посібник розрахований на студентів, аспірантів, усіх, хто цікавиться проблемами вищої освіти.

 

 

Келлі, Т.
Творча впевненість. Як розкрити свій потенціал [Текст] / Т. Келлі, Д. Келлі ; [пер. з англ. О. Любарської]. — Київ : Основи, 2017. — 296 с

 Анотація

Видання присвячене дизайн-мисленню – методу, який передові компанії з усього світу вже багато років використовують для створення інновацій.

Інноватика й творчість нині є цілком визнаними рушіями успіху в діловому світі – й чи не найціннішими якостями лідерів сьогодення. Та більшість із нас схильна лишати творчі лаври тим, кого заведено вважати «творчими людьми», ‒ фаховим художникам, скульпторам, дизайнерам чи письменникам. Ми забуваємо, що в дитинстві усі були творчими. Цією книгою брати Келлі нагадують нам, що в кожного з нас є вартісні думки й ідеї.

 

 

Красніков, Костянтин.
Успішна молодь. Підприємницька компетентність і фінансова грамотність / Костянтин Красніков // Трудове навчання. — 2020. — № 6

 

 

 

 

 

Крістенсен, Клейтон.
Як ви збудуєте своє життя? [Текст] / Клейтон Крістенсен, Джеймс Олворт, Карен Діллон ; пер. з англ. О. Любарської. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 192 с.

 Анотація

Ця книжка – спроба крізь призму бізнес-ідей показати можливості для досягнення цілей, які ставить перед собою кожна людина: побудова кар’єри, щасливі сімейні стосунки, гармонійне виховання дітей. Автори не обмежуються загальними теоріями, а на конкретних прикладах розглядають стратегії для досягнення успіху. «Як ви збудуєте своє життя?» − книжка для тих, хто хоче знайти відповідь на важливі життєві питання та готовий брати на себе відповідальність за отримані результати.

 

 

Левітт, С.
 Думай як фрік. Нестандартні підходи до розв‘язання проблем [Текст] / С. Левітт, С. Дабнер ; пер. з англ. Т. Заволоко. — 2-е вид. — Київ : Наш Формат, 2017. — 216 с.

Анотація

«Думай як фрік» — нова книга від авторів світових бестселерів «Фрікономіка» та «Суперфрікономіка», яка вже встигла зрівнятися з ними за популярністю. Майже одразу після виходу посіла перші позиції в списку бестселерів New York Times. У світі продано понад 4 млн примірників. Книги Левітта та Дабнера перекладені на 35 мов.

Для успіху в сучасному світі потрібно не лише знати більше, працювати швидше, а й мислити інакше. Бо виграє той, хто першим знайде небанальний розв’язок проблеми. Автори Стівен Левітт та Стівен Дабнер пропонують читачам перелаштувати спосіб мислення і застосовувати нестандартні підходи у різноманітних ситуаціях. Автори щедро ілюструють свої аргументи маловідомими фактами з історії, психології, економіки, а іронічний стиль не дасть читачеві нудьгувати.

Автори пропонують безліч цікавих життєвих історій в яких ключову роль зіграла здатність головних героїв думати нестандартно, тобто як фріки. Вона навчить вас справлятися з проблемами, які до цього ви не могли вирішити.

 

 

Мартинюк, Веронія.
 Вплив регіонального ринку праці на якість підготовки молоді до професійної діяльності / Веронія Мартинюк, Галина Станко // Професійна освіта. — 2020. — № 3. — С. 54-57. — Бібліогр. в кінці ст. (11 назв).

Анотація

Динаміка попиту і пропозиції на ринку праці для випускників ЗПТО. Визначено стратегічну мету взаємодії ринку праці та ринку надання освітніх послуг системи ЗПТО на регіональному рівні. На прикладі Чернівецької області.

 

 

Марценюк, Т.
По світу по освіту [Текст] : посіб. із міжнар. стипендійного навчання / Т. Марценюк. — Київ : Смолоскип, 2015. — 152 с.

Анотація

Посібник про міжнародне стипендійне навчання написано на основі власного досвіду авторки та її знайомих і друзів. Перший розділ містить узагальнену і класифіковану інформацію про міжнародні освітні стипендійні програми, огляд найпопулярніших міжнародних програм, перелік джерел отримання інформації. Окрему увагу приділено тематиці навчання і дослідження у Скандинавії. У Розділі 2 йдеться про специфічні програми — Літні школи — які надають можливість поєднувати науку і туризм. Третій розділ стосується того, як успішно подати аплікаційні документи на міжнародну програму. Посібник стане у нагоді школярам, студентам, випускникам і загалом людям, які бажають вчитися за кордоном, зокрема на стипендійних програмах.

 

 

Мацко, І.
Секрети українського щастя, або Хюґе по-українськи [Текст] : мистецтво знаходити щастя у традиціях та сучасності українського народу / І. Мацко. — Київ : Саміт-книга, 2019. — 208 с.

Анотація

Українці – нація щасливих людей! А враховуючи історичні моменти та соціальні труднощі, геноциди та гноблення – українці справді унікальні у своєму баченні щастя, його розумінні. Одвічно українці вміли радіти життю. Але щастя лише на 10% тільки залежить від обставин і на 90% від нас. Ми самі обираємо цінності, на що витрачаємо час, які думки впускаємо у себе і як ставимося до тих ситуацій, що відбуваються у нашому житті. Насправді все просто. Варто лише захотіти змінити свої погляди на життя, щоб стати щасливим. Ця книга — погляд на наш унікальний рецепт щастя по-українськи, на наше вміння бути щасливими. Вона для того, щоб зрозуміти, що таке щастя, знайти його для себе у маленьких дрібничках, які наповнюють наше життя

 

 

Мур, Ґ.
Прокачай свою пам‘ять [Текст] : цікаві вправи для тренування / Ґ. Мур ; [пер. з англ. Н. Мочалової]. — Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. — 192 с.

Анотація

Від запам’ятовування паролів, PIN-кодів і текстів публічних виступів до справжніх палаців пам’яті. Ця книжка допоможе натренувати пам’ять і перетворити її на носій майже безмежної місткості. Вправи, методики, лайфхаки. Із цими тренуваннями ви забудете тільки про одне: як це — не пригадати щось. Декілька сторінок на день — і вже за півтора місяця ви досягнете значних результатів. Мегаефективна програма, що основана на результатах найновіших досліджень, а також випробувані й протестовані методи автора.

 

 

Плясуля, М.
Формування в молоді патріотичних почуттів в умовах державно-громадського управління закладом освіти [Текст] / М. Плясуля // Директор школи. — 2019. — № 11 (851). — С. 70-76.

 

 

 

 

Поклад, С.
Безпека й добробут учнівської молоді: Про недопущення суїциду та профілактику самоушкоджень [Текст] / С. Поклад // Профтехосвіта. — 2019. — № 2 (122). — С. 5-8. — Бібліогр. в кінці ст. (9 назв).

 Анотація

“Мода” на селф-харм, суїцидальна поведінка: причини, наслідки, особливості профілактики.

 

 

Пфефер, Д.
Кар‘єрні ігри. Як узяти владу у свої руки [Текст] / Д. Пфефер ; пер. з англ. Ю. Кузьменко. — Київ : Наш формат, 2018. — 240 с.

Анотація

Багато людей вірить, що світ — справедливе місце, де кожен отримує те, на що заслуговує. Не обманюйте себе, — закликає автор цієї книжки, — реальність не така, як нам хочеться. Гірка правда в тому, що за кожну сходинку кар’єрної драбини точиться боротьба, і що менше керівних посад, то запекліша конкуренція. Майже в кожній компанії є тільки один виконавчий директор, у кожній фірмі — лише один керівник, кожною країною керує тільки один президент або прем’єр-міністр. Ви можете мати хист і відповідні комунікативні навички, проте вам доводиться вдовольнятися невпливовою посадою через те, що не маєте бажання чи змоги боротися за владу.

Автор цієї книжки переконує, що кожен може й мусить навчитися конкурувати, застосовуючи принципи влади, щоб досягнути успіхів та навчитися перемагати у професійних баталіях. Ви можете не погодитися з ними, але маєте це прочитати.

 

 

Расевич, Р. П.
Громадівське виховання молоді [Текст] : Педагогічні денники. Мала проза. Поезія / Р. П. Расевич. — Тернопіль : Терно-граф, 2020. — 136 с.

 Анотація

Автор розкриває шлях, яким варто йти, щоб на освітянському полі України постала чітка структура громадівського виховання молоді.

Видання буде корисне всім, хто береться за організацію виховання молоді в об’єднаних територіальних громадах.

 

 

Робінсон, К.
Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту [Текст] / К. Робінсон, Л. Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. — 2-е вид. — Львів : Літопис, 2018. — 256 с.

Анотація

У «Школі майбутнього» відомий експерт з питань освіти сер Кен Робінсон – чий виступ на TED має понад п’ятдесят мільйонів переглядів – пропонує практичні рішення критичної проблеми, що постала перед сучасним світом: як змінити недосконалу освітню систему.

Робінсон закликає покласти край застарілій системі освіти й пропонує концепцію, яка спирається на індивідуальний підхід до учнів, сучасні технологічні досягнення й професійні ресурси, щоб зацікавити дітей у навчанні, підтримати їхню любов до пізнання й підготувати їх до викликів XXI століття.

 

 

Сіґман, Маріано.
 Таємне життя розуму: як ми мислимо, відчуваємо й вирішуємо [Текст] / Маріано Сіґман ; [пер. з англ. Ю. Костюк]. — Харків : Vivat, 2019. — 288 с. — (Саморозвиток).

Анотація

Маріано Сіґман — фізик за освітою, міжнародний експерт із когнітивних нейродосліджень у сфері навчання й ухвалення рішень. Народився в Аргентині, виріс у Барселоні, навчався в Буенос-Айресі. Згодом у Нью-Йорку здобув ступінь доктора філософії в галузі нейронауки. 2006 року в університеті Буенос-Айреса заснував Лабораторію інтегративної неврології — міждисциплінарну спілку фізиків, психологів, біологів, інженерів, освітян, лінгвістів, математиків, художників і комп’ютерних спеціалістів, яка досліджувала людську поведінку з метою поліпшення навчальної практики. Серед нагород Сіґмана — грант Human Frontier Career Development Award, золота медаль Пія ХІ від Папської академії наук, премія для молодих учених від Collège de France, відзнака за аналітику даних у конкурсі Smarter Planet Innovation Award.Сенсаційна подорож у глибини людського інтелекту від світового лідера нейронауки!

Написана на основі найновіших досліджень книжка «Таємне життя розуму» Маріано Сіґмана пропонує революційне бачення ролі нейронауки в нашому житті, розкриваючи таємничі процеси, що відбуваються в мозку і визначають, як ми навчаємося, мислимо, відчуваємо і мріємо.По двадцяти роках дослідження внутрішніх механізмів людського мозку доктор Сіґман обстоює унікальний погляд. За допомогою досягнень фізики, лінгвістики, психології, педагогіки й інших дисциплін він намагається пояснити, чому в людей, що розмовляють кількома мовами, рідше розвивається деменція, як новонароджені, ще не вміючи говорити, розрізняють добро і зло, а також як «прочитати» думки пацієнтів у вегетативному стані, розшифровуючи показники активності їхнього мозку.

 

 

Смит, К.
Открой мир заново [Текст] : уникальное руководство для творческих людей / К. Смит ; [пер. с англ. А.В. Захарова]. — Киев : Эксмо : Форс Україна, 2017. — 204 с. — (Блокноты для счастливых людей. Мировой бестселлер).

 Анотація

Кери Смит, автор мирового бестселлера “Уничтожь меня!”, радует ценителей ее творчества книгой “Открой мир заново”. Эта книга научит читателей смотреть на мир по-новому, находить вдохновение в обычных вещах, превращая их в музу, фантазировать, пробуждать творческую энергию, развивать креативность. Вдохновение можно черпать со всего, что вас окружает, следует только знать, как? Какие приемы используют многие художники и ученые, исследуя мир? Все это вы узнаете, выполняя задания и упражнения из этого необычного блокнота.

 

 

Сопівник, І.
Моніторинг ціннісних орієнтацій сучасної молоді [Текст] / І. Сопівник, В. Мацола // Освітній простір України. — 2019. — Вип. 16. — С. 181-186. — Бібліогр. в кінці ст. (7 назв).

Анотація

– цінності сучасних старшокласників і студентів: освітні, життєвоважливі, родинні, професійні, соціальні, матеріальні, ігрові, пов’язані з владою та із самоствердженням, конформістичні.

 

 

Сухенко, Т. В.
Як обрати професію майбутнього [Текст] : посібник з профорієнтації для молоді віком від 13 до 80 / Т. В. Сухенко. — 2-е вид., допов. та переробл. — Харків : Фоліо, 2019. — 96 с.

 Анотація

Цей методичний посібник є результатом п‘ятирічного досвіду тренінгів з вибору професії. У ньому пропонується покроковий алгоритм, що пояснює, як розширити знання людини про себе і про світ професій для того, щоб зробити усвідомлений професійний вибір. Численні коучингові питання у виданні дозволяють читачеві крок за кроком шукати відповіді і всередині себе, і ззовні.

Книжка стане у нагоді підліткам, студентам, психологам, тренерам, вчителям, батькам, а також усім тим, для кого є актуальним питання зміни професії або напряму діяльності. Видання може використовуватися і як посібник для самостійної роботи, і як методичний матеріал до тренінгу.

 

 

Тропіна, М.
Волонтерська діяльність як засіб розвитку особистості, її духовного становлення та самореалізації [Текст] / М. Тропіна // Наукові записки Малої академії наук України. Серія: Педагогічні науки. — 2018. — Вип. 11. — С. 232-241. — Бібліогр. в кінці ст. (8 назв).

 

 

 

 

Троян-Яскот, А.
Як стати кимось [Текст] / [А. Троян-Яскот] ; пер. з пол. М. Пушкарук ; [іл. М. Камлер]. — Харків : Талант : Юнісофт, 2020. — 160 с. — (Порадник підлітка). — Авт. вказаний над вих. дан.

 Анотація

Як вибрати найкращу професію? Що робити, коли не знаєш, чим хочеш займатися? Як відкрити у собі таланти?.. Ця книга розповість, як йти до своєї мрії. Познайомить з найцікавішими професіями та історіями відомих людей, які довели: все неодмінно вийде, головне, сильно того прагнути! Читай, пробуй і будуй своє майбутнє!

 

 

Фовлер, С.
Націлені на результат. Що насправді мотивує людей [Текст] / С. Фовлер ; пер. з англ. Ю. Кузьменко. — Київ : Наш формат, 2018. — 168 с.

 Анотація

Традиційна система мотивування працівників не працює – у цьому переконана бізнес-коучка Сьюзен Фовлер. Система нагород та покарань може давати лише тимчасові результати. Потрібне щось більше, щоб зарядити працівників позитивною енергією та налаштувати на стабільну роботу й найкращі результати. Чому мотивація грошима не дає бажаного результату? Чому цінності компанії не стають цінностями працівника? Чи можна навчитися мотивувати?

Авторка встановлює мотиваційні орієнтири, які допоможуть знайти дієві й водночас справедливі шляхи для ефективної роботи та створити середовище, що сприятиме розкриттю потенціалу вашої команди.

Сьюзен Фовлер — міжнародна бізнес- консультантка з питань лідерства, провідна розробниця програми Ken Blanchard Company’s Optimal Motivation, авторка статей для Huffington Post, LeaderChat, SmartBrief.

 

 

Харченко, Н.
Покоління Z : 27 фактів, які варто знати [Текст] / Н. Харченко // Директор школи. — 2019. — № 8 (848). — С. 4-11.

 

 

 

 

 

Цьомик, Ганна.
Не зовсім втрачене покоління: Наскільки виправданими є сподівання на молодь, яка начебто має змінити якість політики на місцях / Ганна Цьомик // Український тиждень. — 2021. — № 1-3. — С. 44-46

 

 

 

 

Чернієнко, Юлія.
Молодь тікає від дійсності [Текст] / Юлія Чернієнко // Однокласник. — 2021. — № 4. — С. 26-27.

 

 

 

 

 

Чольвіньська-Школік, А.
Як витримати дорослих і не з’їхати з глузду [Текст] / А. Чольвіньська-Школік ; пер з пол. І. Тучапська ; [іл. С. Войцех]. — Харків : Талант : Юнісофт, 2020. — 160 с. — (Порадник підлітка).

 Анотація

Ну як їх витримати? Це питання, напевно, спадало тобі на думку вже не раз, коли доводилося терпіти батьківські нарікання, незадоволені й розчаровані погляди. О так, хіба цим дорослим догодиш?! А коли до того додати ще й проблеми у школі, складні взаємини з однолітками і перехідний вік загалом, то дуже важко дивитись на світ крізь рожеві окуляри… Тобі здається, що навколо суцільний хаос і годі зрозуміти, як чинити правильно.

Якщо хочеш упоратися з усім тим жахіттям, відкривай «Порадник підлітка». Тут знайдеш багато корисного. Дізнаєшся, між іншим, як порозумітися з учителями, спланувати своє навчання і справи так, щоб мати більше часу для розваг. Навчишся ввічливо розмовляти з людьми й вести здоровий спосіб життя. Що іще? Хутчіш дізнавайся!

 

 

Шаткін, Д. -П.
Народжені бути вільними. Чому підлітки ризикують та як захистити їх від небезпек [Текст] / Д. -П. Шаткін ; пер. з англ. О. Замойська. — Київ : Книголав, 2019. — 304 с. — (Полиця нон-фікшн).

 Анотація

Підлітковий вік – страшне словосполучення для батьків, які пережили цей непростий період зі своїми дітьми чи тільки чекають на нього. Неконтрольована поведінка, конфліктність, загравання з небезпекою, вдавана байдужість неповний перелік викликів, з якими батькам доведеться жити, але в жодному разі не боротися. Чому? Бо у всього є свої причини.

Видатний психолог Джесс П. Шаткін спростовує низку міфів про причини підліткового шаленства, пояснюючи, чому стратегії залякування чи попередження не зменшують бажання ризикувати. Ґрунтовні медичні висновки, свіжі знахідки та особиста історія автора роблять цю книжку надзвичайно цікавою та корисною для батьків. Не меншу зацікавленість вона викличе і у самих підлітків!

 

 

Шевцов, А.
Психологічний механізм соціальної адаптації молоді з обмеженнями життєдіяльності [Текст] / А. Шевцов, І. Чухрій // Особлива дитина: навчання і виховання. — 2019. — № 4 (92). — С. 15-29. — Бібліогр. у кінці ст. (10 назв).

 

 

 

 

Штефан, Анна Костянтинівна.
Ціннісні орієнтації сучасної студентської молоді [Текст] / Штефан Анна Костянтинівна, Кузін Кирило Віталійович // Соціально-гуманітарний вісник. — 2019. — Вип. 29-30. — С. 41-42