Підліткам. Новинки осені

Пратчетт, Т.
Поштова лихоманка [Текст] : роман : Цикл “Мокр фон Губперук”. Кн.1 / Т. Пратчетт ; [пер. з англ. О. Михельсона]. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. — 520 с. — (Дискосвіт ; вип. 33).

Анотація:

«Поштова лихоманка» — це 33-й роман серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта та перший роман циклу про Мокра фон Губперука.

Засуджений до страти шахрай і пройдисвіт Мокр фон Губперук отримує шанс на нове життя (якщо, звісно, державну роботу можна назвати життям) і повинен взятися за відновлення анк-морпоркської пошти. Його обов’язкам генерального поштмейстера не видно кінця-краю, приміщення пошти по стелю завалене старими листами і притрушене голубиним послідом, а крім того, це ще й дуже небезпечна посада, адже за останні кілька тижнів четверо його попередників пішли з життя за нез’ясованих обставин. І все це на фоні успіху монополіста зі зв’язку — семафорної компанії «Великий шлях».

Сам того не сподіваючись, Губперук застосовує свій авантюрний талант на благо людей (а також ґолемів, ґномів та інших жителів Дискосвіту), відроджує традиції надсилання листів та відчуває на собі силу слів, які прагнуть бути прочитані.

 

 

Портер, Е.
Полліанна дорослішає [Текст] : роман / Е. Портер ; пер. з англ. К. Рябовол. — Київ : Знання, 2020. — 287 с. — (Скарби: молодіжна серія).

Анотація:

Роман Елінор Портер (1868-1920) “Полліанна” так захопив читачів, що після його публікації у 1913 році авторка отримала справжній шквал листів із проханнями розповісти, що ж відбувалося з головною героїнею далі. І за два роки, у 1915-му, з-під пера письменниці вийшов наступний роман — “Полліанна дорослішає”, який теж став бестселером. Полліанна зростає, в її житті трапляються і радісні, й гіркі дні. Проте вона ні на мить не забуває про гру в радість, якої її навчив колись батько. Адже саме ця гра допомагає дівчині знаходити нових приятелів, долати життєві негаразди й навіть розплутувати давні сімейні таємниці. Завдяки щирості й оптимізму героїні не одна сирота знаходить люблячу родину, а сама Полліанна — справжню дружбу і кохання.

 

 

Олкотт, Л. -М.
Маленькі чоловіки [Текст] : [роман] / Л.-М. Олкотт ; [пер. з англ. Б. Носенок]. — Харків : Фоліо, 2020. — 300 с. — (Шкільна бібліотека української та світової літератури).

Анотація:

Американська письменниця Луїза Мей Олкотт (1832-1888) здобула світову славу завдяки роману «Маленькі жінки». Його героїні виросли, а улюблениця читачів Джо здійснила свою мрію виховувати хлопчиків. У старовинному маєтку вона заснувала незвичну школу, де нема суворих правил і чіткого розпорядку, та й програма не вимагає засвоїти якомога більше предметів. Хлопчики, різні за віком і характерами, шибайголови й зовсім безпомічні, розпещені надмірною батьківською увагою й колишні безпритульні, навчаються цінувати дружбу й покликання, порядність і співчуття. Непрості випробування роблять їх справжніми чоловіками. Адже не вік визначає це поняття.

 

Рот, В.
Дивергент. Нескорена [Текст] : [роман] / В. Рот; [пер. з англ. Н. Вишневської]. — Київ : КМ-Букс, 2016. — 384 с. — (Дивергент ; кн.1).

Анотація:

Жанр сучасної антиутопії стрімко набирає популярність. Шанувальникам цього напрямку фентезі ми рекомендуємо придбати книгу «Дивергент». Твір позиціонується як «підліткова антиутопія», але буде цікавий не тільки підліткам, але і дорослим читачам. Постапокаліптичний світ Вероніки Рот у книзі «Дивергент» Події роману розгортаються на території американського міста Чикаго, що пережив Апокаліпсис. Ті, що вижили, будують нове суспільство, у якому люди діляться на 5 фракцій. Кожна — уособлення основної риси характеру її членів: Товариськості, Щирості, Сміливості, Зречення або Ерудиції. Вважається, що саме ці якості допоможуть запобігти руйнуванню світу в майбутньому. Головна героїня трилогії, до якої, крім «Дивергента», входять книги «Інсургент» та «Еллигент», Беатріс (Тріс) Прайор — 16-річна дівчина з фракції Зречення, але з сильним і вольовим характером. Її очікує складний вибір: залишитися у своєму клані або піти у фракцію Безстрашних. Обов’язку перед батьками Тріс все-таки обирає те, до чого лежить серце. Але перш ніж стати Безстрашною, дівчині потрібно пройти ряд складних випробувань. Вона поки не здогадується, що це лише початок боротьби, у якій їй доведеться знайти нових друзів, втратити близьких і знайти любов. Судячи з відгуків про книгу «Дивергент», твір подобається читачам різного віку, хоча за духом ближче молодим людям до 20 років. Шанувальники фантастики відзначають оригінальність описаного світу, який продуманий до деталей і не схожий на жодну книгу іншого автора. Привертає також захоплюючий сюжет, цікаві долі і характери героїв і ненав’язлива романтична лінія, описана без вульгарності і сльозливої сентиментальності.

Сульберг, А. -А.
Суперкруті догралися [Текст] : [повість] / А.-А. Сульберг; пер. з норв. Н. Іваничук. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. — 192 с.

Анотація:

Раніше Анне Беа, Нільсові та їхнім друзям із найнижчої у школі касти не давали спокою суперкруті. Та, схоже, крутелиці так уже допекли одна одній і всім навколо, що з ними перестали рахуватися. Тепер друзі можуть перевести подих і разом святкувати свою несподівану свободу. Але чи так уже й легко бути суперкрутими і популярними? Чи треба бути у вищій касті, щоб виступати у найкращому шкільному гурті? І чи зможуть нижча і вища касти знайти спільну мову? Все вирішиться під час найфантастичнішої гелловінської вечірки, на яку вас теж запрошено.

 

 

Гарсія, К.
Чарівні створіння [Текст] : [роман] / К. Гарсія, М. Штоль ; [пер. з англ. В. Калини]. — Київ : KM Publishing, 2013. — 464 с.

Анотація:

У містечку Гатлін ніколи нічого не відбувається. Принаймні в цьому переконаний Ітан Вейт, який прожив тут усе життя. От тільки певність його скоро похитнеться: у школі з’явилася новенька. Ліна не схожа на своїх однолітків: вона походить з родини чародіїв і володіє даром, який водночас є і її силою, і прокляттям. Коли дівчина переїжджає до Гатліна й знайомиться з Ітаном, двоє усвідомлюють, що їх пов’язує якась дивна таємниця…

 

 

Драгт, Т.
Лист до короля[Текст] / Т. Драгт ; пер. з нідерл. С. Денисенко те Пас. — Київ : НАІРІ, 2020. — 448 с.

Анотація

Історія, про яку піде мова в цій книжці, сталася давним-давно, за часів королів та лицарів, коли найголовнішими в житті були любов і дружба. Юному відважному героєві Тіурі вмираючий лицар передає в руки лист, який неодмінно має бути доправлений королю. І хлопчик, заповітна мрія якого — стати лицарем, бере на себе цю місію. Він іще не підозрює, скільки небезпек йому доведеться подолати на шляху до королівського замку, зі скількох халеп виплутатися. Книга нідерландської письменниці Тонке Драгт, створена в середині ХХ століття, — класичний лицарський дитячий роман, сповнений пригод, романтики й благородства. Його відзначено низкою престижних літературних премій, видано багатотисячними тиражами, перекладено багатьма мовами світу й екранізовано.

 

 

Генріксен, Л.
Ангел у Пащі Диявола / Л. Генріксен; з норв. пер. В. Криницький. — Харків : Крокус, 2020. — 184 с.

Анотація:

Астрід скоро одинадцять років, але вона дуже хотіла б назавжди залишитися десятирічною. А ще — аби мама й тато не розлучилися, а знову були разом. Жити в мами тиждень і тиждень у тата — що може бути гірше? Але Астрід — дуже розумна, і вона розробляє зухвалий план возз’єднання своїх батьків. От лиш усі плани мають ваду: події завжди розгортаються не за планом. І те, що мало бути відпочинком і примиренням, перетворюється на детективний бойовик. Чи вдасться Астрід таки здійснити свій план і помирити маму й тата — читайте в одному з найуспішніших романів Леві Генріксена «Ангел у Пащі Диявола».

 

Ньюбері, Л.
Дівчата за право вибору [Текст] / Л. Ньюбері ; [пер. з англ. О. Дятел]. — Харків : Жорж, 2020. — 184 с. — (Художня література).ISBN 617-7853-13-7

Анотація:

12-річна Поллі мріє стати дослідницею. Проте її батьки вважають, що головна мета кожної дівчини — вдало вийти заміж і стати покірною дружиною. Ну, це вже точно ні! А як же подорожі світом, пригоди та небезпеки? Добре, що хоч нові сусідки розуміють і підтримують її. Едвіна і Вайолет — суфражистки, учасниці руху за права жінок. Вони пропонують Поллі допомогти ім з організацією маршу вулицями Лондона на підтримку виборчого права для жінок. Дівчинка, звісно, погоджується, не підозрюючи, наскільки небезпечною виявиться ця пригода…

 

 

 

Тернбулл, Е.
Дівчата з голосом [Текст] / Е. Тернбулл ; [пер. з англ. О. Дятел]. — Харків : Жорж, 2020. — 160 с. — (Художня література).

Анотація:

Мері-Енн у захваті: вона вперше залишає дім і їде до пансіону юних леді. А найголовніше — там її навчатимуть співам та грі на клавесині! Нові шкільні друзі, талановиті вчителі, геніальний виступ 8-річного Моцарта та його сестри — усе це надихає Мері-Енн наполегливо йти до своєї мрії і повірити, що одного дня вона таки стане оперною співачкою. Проте плани дівчини руйнує приголомшлива новина: батьки більше не зможуть платити за її навчання. Сповнена рішучості, Мері-Енн вигадує ризикований план, який має допомогти їй залишитися в пансіоні…

 

 

 

Барфілд, М.
Елементарно! Науковий детектив [Текст] / М. Барфілд ; іл. Л. Гамфрі. — Харків : Жорж, 2020. — 64 с. — (Час із книгою).

Анотація:

Найлегший і найцікавіший спосіб ознайомитися із Періодичною системою Менделєєва — долучитися до розслідування наукового детектива Шерлока Хімса. Разом ви знайдете і розпізнаєте всі 92 елементи-«злочинці», з яких складається цілий Всесвіт, проведете цікавезні хімічні досліди і дізнаєтеся багато дивовижних фактів про видатних учених. Фішки книги: книга у цікавий доступний спосіб знайомить із таблицею Менделєєва, розглядаючи окремо кожен елемент; автор наводить приклади і пропонує різноманітні досліди, які можна провести в домашніх умовах; більше не потрібно зазубрювати нудні біографії видатних хіміків, бо цікаві факти з їхнього життя можна прочитати у дотепному форматі коміксів; інформація подана з гумором, що допомагає дитині легше засвоювати матеріал.

 

 

Соломонс-Моут, Д.
За кожною видатною жінкою стоїть видатна котяча особистість [Текст] / Д. Соломонс-Моут ; [іл. Л. Майо]. — Харків : Жорж, 2019. — 88 с.

Анотація:

Від художниць — до дослідниць і науковиць. Знайомтеся у цій книжці з понад 30 дивовижними жінками, які змінили хід історії, та їхніми розКІШними котами й кицями. Крім того, ви навчитеся котячої життєвої мудрості, побачите в Залі слави котів-рекордсменів і пройдете тест на ідеального муркучого компаньйона. Усі історії в цій веселій і милій книжці вигадливо намалювала авторка ілюстрованих бестселерів Лулу Майо.

 

 

Аткінсон, С.
Котячий путівник нічним небом [Текст] / С. Аткінсон ; пер. Г. Яновської ; іл. Б. Кірні. — Харків : Жорж, 2019. — 64 с. — (Час із книгою).

Анотація:

Підведи погляд й уважно подивися на нічне зоряне небо. Що ти там бачиш? Безмежний Всесвіт приховує безліч таємниць, які кличуть тебе у незабутню подорож! Та перш ніж вирушити в зоряну мандрівку, дізнайся, як правильно до неї підготуватися, в яку пору року краще спостерігати за нічним небом і що на ньому можна побачити. Разом із досвідченим гідом-звідарем, кішкою Феліцією, ти навчишся знаходити і впізнавати найвідоміші сузір‘я та планети, помилуєшся полярним сяйвом і дослідиш найвіддаленіші куточки космосу. Наукові факти, легенди, корисні поради — у цьому путівнику є все, що необхідно знати майбутньому досліднику зоряного неба.

 

 

 

Аксельссон, К.
Модель під прикриттям. Модний злочин [Текст] / К. Аксельссон ; [пер. з англ. М. Чайковської]. — Харків : Жорж, 2019. — 472 с. — (Час із книгою).

Анотація:

Поїздка на Тиждень моди до Парижа! Здається, кращого подарунка для 16-річної дівчини і не вигадаєш. Але тільки не для Аксель. Розкриття злочинів та розгадування таємниць цікавить її значно більше за тренди, бренди і нові колекції. Проте дівчині таки доведеться з головою зануритися у світ високої моди і навіть стати моделлю під прикриттям. Щоб розкрити головну справу свого життя і знайти зниклу відому паризьку дизайнерку, Аксель готова на все — навіть піддатися тортурам щипчиками для вій і високими підборами.

 

 

 

Орам, Г.
Моя невгамовна відьмочка [Текст] / Г. Орам ; [худож. С. Ворбертон]. — Київ : Махаон-Україна, 2009. — 192 с. — (Щоденник Кота Баламута).

Анотація:

Знайомся! МОРТІМЕР К. БАЛАМУТ, кіт-помічник найневгамовнішої відьмочки у світі! Ох і важко ж йому з такою хазяйкою! Неподобство — їй зовсім не хочеться ставати справжньою відьмою! Єдине, що допомагає коту зберігати рівновагу й контроль над собою (особливо під час польотів на мітлі), — це його щоденник…

 

Епплгейт, К.
Останниця [Текст]. Кн. 1 : Одна на світі / К. Епплгейт ; пер. з англ. Г. Яновської ; за ред. Р. Трифонова ; іл. М. Костенко. — Харків : Жорж, 2019. — 448 с. — (Час із книгою).

Анотація:

Биш звикла бути найменшою і наймолодшою, але вона завжди почувалася частиною чогось великого — частиною сім’ї, частиною зграї. Так було до того жахливого дня, коли Биш залишилася сама — і тепер вона остання зі свого роду, остання з дейрнів… Останниця. Для дейрнів зграя — це все: коріння і крона, серце і душа. Тому Биш вирішує перевірити, чи правдиві легенди про представників її виду, яким вдалося вижити. Вона вирушає у небезпечну подорож войовничим королівством Недарра. Дорогою хоробра дейрна зустрічає достойного вобика Тоббла, багатолику дівчину Кхару, гордого кота-філівету Лови-Удачу та Ренцо — злодія, що має честь. Нові друзі стають справжньою сім’єю для Биш і разом відкривають жахливу таємницю, яка загрожує існуванню не тільки дейрнів, але й усіх істот їхнього світу.

 

 

Епплгейт, К.
Останниця [Текст]. Кн. 2 : Перша серед усіх / К. Епплгейт ; пер. з англ. Г. Яновської ; за ред. Р. Трифонова ; іл. М. Костенко. — Харків : Жорж, 2019. — 424 с. — (Час із книгою).

Анотація:

Биш звикла бути найменшою і наймолодшою, але вона завжди почувалася частиною чогось великого — частиною сім’ї, частиною зграї. Так було до того жахливого дня, коли Биш залишилася сама — і тепер вона остання зі свого виду, остання з дейрнів…. Останниця.

Для дейрнів зграя — це все: коріння і крона, серце і душа. Тому Биш вирішує перевірити, чи правдиві легенди про представників її виду, яким вдалося вижити. Вона вирушає у небезпечну подорож войовничим королівством Недарра. Дорогою хоробра дейрна зустрічає достойного вобика Тоббла, багатолику дівчину Кхару, гордого кота—філівету Лови—Удачу та Ренцо — злодія, що має честь. Нові друзі стають справжньою сім’єю для Биш і разом відкривають жахливу таємницю, яка загрожує існуванню не тільки дейрнів, але й усіх істот їхнього світу.

 

Гейг, М.
Правдива Піксі [Текст] / М. Гейг ; пер. з англ. Г. Яновської ; іл. К. Моулда. — Харків : Жорж, 2018. — 128 с. — (Час із книгою)

Анотація:

У далекій-предалекій магічній країні ельфів жила собі однамаленька піксі. Не було у неї ні друзів, ні гарних знайомих, навіть рідня її уникала. І все через те, що піксі мала одну незвичайну властивість — завжди казати правду, яка усім дошкуляла. Та одного дня її щирість усе ж таки допомогла знайти справжню дружбу.Не вірите? Слово честі Правдивої Піксі!

 

Боун, Е.
Усе починається з насіння… як росте їжа [Текст] / Е. Боун ; іл. С. Елфорд ; пер. Г. Яновської. — Харків : Жорж, 2018. — 32 с. — (Час із книгою).
.

Анотація:

Книга пояснює як майже все, що ми їмо, походить з насіння – борошно, рис, морква і навіть шоколад. Як насіння проростає, як бджоли та вітер допомагають квітам і як рослини ростуть та переробляються аж доки попадуть до столу

 

 

Андерсон, С.
Хатина на курячих лапах [Текст] / С. Андерсон ; пер. з англ. Е. Паганеллі. — Харків : Жорж, 2019. — 344 с. — (Час із книгою).

Анотація:

Зовні Маринка — звичайна дванадцятирічна дівчинка, допитлива, кмітлива й доволі симпатична. Але в неї й досі немає друзів. Важко з кимось потоваришувати, якщо твій будинок має курячі лапи і зривається з одного місця на інше, коли йому заманеться. До того ж навколо нього завжди вештаються мертві, яких твоя бабуся (до речі, справжня Баба Яга!) випроваджує на той світ. Не дивно, що Маринка не в захваті від перспективи стати наступною Ягою і весь час піклуватися про мертвих. Її найзаповітніша мрія — бути серед живих!

 

Ваєтт, В.
Як створити власну країну [Текст] / В. Ваєтт ; намалювала Ф. Рікс. — Харків : Жорж, 2019. — 40 с.

Анотація:

Основи державотворення викладено в інтерактивній ігровій формі з дотепними прикладами. Як окреслити ідентичність країни, провести вибори, створити уряд, ухвалити закони? Що записати в конституції? Які складові державної влади? Звідки беруться та кому належать податки? Наскільки важливі взаємовідносини із сусідами? Усе це не так складно, якщо розібратись. Для початку треба зробити три прості кроки на шляху до створення країни: 1) заявити на весь світ про її існування; 2) налаштувати систему управління всередині; 3) налагодити взаємини із сусідами зовні. Та для кращого розуміння варто все це не просто прочитати, а й, як свідомому громадянину, спробувати зробити самостійно. У вигляді гри. Ну хоча б, як пропонує авторка, створити власну країну просто на килимку у ванній кімнаті й дати гучну назву Килимунія. У таку гру можна грати із сім’єю, з друзями або провести змагання з державотворення у школі.

Киз, Д.
Цветы для Элджернона [Текст] / Д. Киз ; [пер. с англ. С. Шарова]. — Москва : Эксмо ; Санкт-Петербург : Домино, 2015. — 216 с. — (Интеллектуальный бестселлер).

Анотація:

Сорок лет назад это считалось фантастикой. Сорок лет назад это читалось как фантастика. Исследующая и расширяющая границы жанра, жадно впитывающая всевозможные новейшие веяния, примеряющая общечеловеческое лицо, отважно игнорирующая каинову печать «жанрового гетто». Сейчас это воспринимается как одно из самых человечных произведений новейшего времени, как роман пронзительной психологической силы, как филигранное развитие темы любви и ответственности. Не зря вышедшую уже в 1990-е книгу воспоминаний Киз назвал “Элджернон, Чарли и я”.