Підліткам. Історії з продовженням

Пригоди

Гиккус Страхітний Окунь ІІІ та Беззубко

 

Крессида Ко́велл (англ. Cressida Cowell)— британська письменниця, відома перш за все своєю  серією ” Як приборкати дракона” (“Як приручити дракона”), на сьогодні продано понад 11 мільйонів книг по всьому світу на 38 мовах,  ця історія є основною франшизою анімаційних фільмів DreamWorks, а також цю історію перетворено на серіал на Netflix та CBBC.

Крессида – посол Національного фонду грамотності та Агенції читання, а також  довірена особа Всесвітнього дня книги та засновниця Фонду дитячих ЗМІ. Вона виграла численні призи, включно з Книжковою премією The Blue Peter Book Award.  Письменниця живе в Хаммерсміті зі своїм чоловіком, трьома дітьми та собакою на ім’я Голуб.

Всі книжки, про які йдеться далі, письменниця проілюструвала сама. (Тут можна побачити як вона малює. Тут – познайомитись з її робочим місцем письменниці)

 

Від Українського інституту книги ми отримали продовження історії, що вже стала улюбленою у наших читачів. Зараз всі десять книжок серії “Як приручити дракона” доступні для замовлення на абонементі.
Ковелл, К.
Як приручити дракона [Текст] : [повість]. Кн. 1 / К. Ковелл ; [пер. з англ. А. Саган ; іл. К. Ковелл]. — Київ : Рідна мова, 2017. — 224 с. — (Як приручити дракона).

– Анотація

Ви, може, не знаєте, та колись кожен вікінг мав власного дракона. Інші народи приручали собак, коней, буйволів… А вікінги — драконів. Однак юний вікінг спершу мусив упіймати собі дракона. Це було непросто. Потім — приручити його, а це ще складніше. Усе разом називають випробуванням драконячим вихованням. Того, хто його не пройде, виганяють із племені.

Коли Гиккус, геть не кремезний юнак, син вождя племені патлатих розбишак з острова Лобур, вирушив на лови свого дракона, він не сподівався, що пройти випробування буде легко. Проте навіть не підозрював, що йому з дракончиком Беззубком судилося стати героями!

Ще дві книжки про чарівників від Крессиди Ковелл із серії “Чарівні світи” Були собі чаклуни Чари перші та Чари другі  . Саме ця історія про хлопця-чаклуна та дівчину-воїнку, яких із самого малку вчили люто ненавидіти одне одного отримала премію Blue Peter Book Awards 2018 – найкраща історія та перекладена вже 37 мовами.

Детективи

Наступна серія новинок це детективні пригоди Агати Містері від Сера Стіва Стівенсона в серії Дитячий детектив.

Сер Стів Стівенсон (Sir Steve Stevenson) – літературний псевдонім (на честь Роберта Луїса Стівенсона, одного з улюблених авторів) італійського письменника та перекладача Маріо Паск’юалотто / Mario Pasqualotto. Психолінгвіст за освітою, більше десяти років працював у RPG журналах в Італії та Англії, має понад п’ятдесят публікацій як редактор, перекладач та письменник. Він провів численні викладацькі та лабораторні роботи на факультеті комунікативних наук Болонського університету, брав участь у дослідженнях формування ідентичності методами культурної та наративної психології.
Зараз він повністю відданий дитячій художній літературі та творчому навчанню, щоб наблизити молодь до будь-якої форми мови, здатної збагатити індивідуальний досвід. Його девіз – «Кожна людина – це красива історія»..

Агата  та Ларрі Містері.

 

 

Стівенсон, С. сер
Агата Містері [Текст] : [роман]. Кн. 1 : Таємниця фараона / С. Стівенсон ; іл. С. Турконі ; [пер. з італ. В. Чайковський]. — Київ : Рідна мова, 2020. — 128 с. : іл. — (Дитячий детектив).

У цій детективній серії   йдеться про Агату Містері, наділену дивовижним відчуттям і феноменальною пам’яттю. Дівчинка мріє стати письменницею, але це в майбутньому. Поки що вона — чудовий детектив! Разом із простакуватим кузеном Ларрі, студентом школи детективів, вона подорожує світом, розгадуючи найзаплутаніші таємниці. Допомагають їм відданий мажордом, капосний сибірський кіт і сила-силенна дивакуватих родичів.

Цього разу події відбуваються в Єгипті, у Долині царів. Група археологів готується оголосити всім про виявлення гробниці таємничого фараона.

Це відкриття могло б стати найбільшою сенсацією… але, на жаль, безцінна табличка з підказками, як знайти гробницю, викрадена. І цю таємницю можуть розкрити лише майбутні детективи Агата та Ларрі Містері.

Натискай на назву під обкладинкою та переходь до каталогу, дізнавайся більше про книжку та читай скоріше! Тринадцять історій доступні для замовлення на абонементі.

Історії дорослішання

 

Канадська письменниця Люсі Мод Монтгомері (1874-1942) дебютувала в літературі, розповівши напрочуд просту історію. Вона починається з того, що немолоді й самотні Метью та Мерил Катберти  вирішили взяти з притулку хлопчика, щоб він допомагав їм по господарству. Однак сталося так, що на фермі опинилася рудоволоса, всипана веснянками дівчинка Енн Ширлі. Знадобився час, щоб жителі Ейвонлі, що на острові Принца Едуарда, відкрили їй серця. Зате читачі полюбили героїню «Зелених Дахів» одразу й назавжди. Книжка принесла авторці-початківцю нечувану славу й надихнула до написання ще семи.

Найбільш відомий її твір про рудоволосу дівчинку з нелегкою долею «Енн із Зелених Дахів» (1908), став бестселером і тільки за перші 5 років був перевиданий 32 рази. Вважається, що саме він надихнув Астрід Ліндгрен на написання низки книжок «Пеппі Довгапанчоха».

В 1935 році письменниці надано почесне звання офіцерки Ордена Британської імперії. Її твори були визнані культурною спадщиною Канади.
Дізнатись більше Інститут Л. М. Монтгомері
.

Коли ви прочитаєте всі історії про Енн Ширлі, та схочете ще зануритись в цій  чарівний світ, створений Люсі Мод, перегляньте сайт  Надихаючий світ Л. М. Монтгомері – Літературний тур та почніть планувати свій літературний тур.

Популярність авторки та персонажів її книг активно використовується туристичною індустрією канадської провінції Острів Принца Едварда. У туристичні маршрути включено відтворений хутір-музей Green Gables, «населений» персонажами роману. У театрах йдуть мюзикли за книгами Монтгомері. Туристам радять відвідати шоколадний магазин, де «колись купувала цукерки сама Люсі Мод» тощо.

Фантастика і фентезі

Фото Кетрін Еліс Епплгейт

Кетрін Еліс Епплгейт

Кетрін Еліс Епплгейт (англ. Katherine Alice Applegate) — американська письменниця-фантастка, яка відома насамперед як авторка книг для підліткової аудиторії.

  • Одним із найвідоміших творів авторки стала книжкова серія «Аніморфи» (англ. Animorphs; 1996—2001), що розповідає про підлітків, які мають вміння перевтілюватися на тварин та протистоять прибульцям.
  • У 1999—2001 роках у світ виходила фентезійна книжкова серія з дванадцяти книг під назвою «Колисьсвіт» (англ. Everworld),
  • а у період між 2001 та 2003 роками публікувалась науково-фантастична серія книг «Врятовані» (англ. Remnants), що розповідає про групу підлітків, які разом із кількома десятками пасажирами космічного корабля вижили після падіння астероїда на Землю.
  • 2008 року письменниця стала лауреаткою книжкової премії «Золотий повітряний змій» у категорії «фантастика» за роман «Дім для хоробрих» (англ. Home of the Brave),
  •  2013 року удостоїлася медалі Джона Ньюбері за книгу «Айван, єдиний і неповторний». Твір написаний від імені горили на ім’я Айван, який живе у вольєрі в одному з торговельних центрів штату Вашингтон. Журі премії Ньюбері, зокрема, так висловилося щодо цього роману: «Кетрін Епплгейт дає читачам унікальний та незабутній погляд з точки зору горили та змінює наше уявлення про тварин та нас самих».