31/08

Перший KYIV BOOK ART FEST: новий формат

Державна бібліотека України для юнацтва – учасник Першого київського міжнародного книжкового артфестивалю KYIV BOOK ART FEST (Kyiv BAF).

28-30 серпня 2021 року у Виставковому центрі «АККО Інтернешнл» під патронатом Держкомтелерадіо, за підтримки КМДА, Українського інституту книги, Національної спілки письменників України, Національної бібліотеки України для дітей відбувся Перший київський міжнародний книжковий артфестиваль KYIV BOOK ART FEST (Kyiv BAF).

Організатор: Громадська організація «Культурний фонд Київщини».

У фестивалі взяли участь українські та закордонні видавці літератури для дітей і дорослих.

Відбулися презентації видань, авторські читання, творчі зустрічі,  автографсесії, виступи артистів, майстер-класи.

Завдяки новому підходу до організації, поєднанню літератури, музики, живопису, розваг фестиваль став святом української культури.

У фестивалі взяли участь Олександр Афонін, Олексій Кононенко, Сергій Лазо, Ірен Роздобудько, Андрій Кокотюха, Андрій Лягущенко, Ігор Жук, Наталка Сумська, Анатолій Хостікоєв,  Лариса Кадочникова, Віктор Андрієнко, Анатолій Матвійчук, гурт «Галицький» та інші.

У рамках KyivBookArt Fest-2021 відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу “Коронація слова”.

Про виникнення ідеї створення книжкового артфестивалю KYIV BOOK ART FEST спеціально для Державної бібліотеки України для юнацтва розповів директор видавництва «Мистецтво», голова оргкомітету артфестивалю Сергій Поночовний:

– Минулого літа видавці згуртувались навколо ідеї започаткування нових форм популяризації і реалізації книжки, сприяння налагодженню зв’язків між видавцем, автором книги та читачем. Зародилася ідея створити саме BOOK ART фестиваль, (не обмежуватись презентацією і продажем  книг),  з проведенням культурних заходів, які зацікавлять людей в участі у фестивалі, прийти на фестиваль, подивитись книжки, послухати цікаву програму.

KYIV BOOK ART FEST-2021 відбувся за фінансової підтримки видавців, без жодної копійки від будь-кого іншого, держави чи спонсорів.

У Виставковому центрі «АККО Інтернешнл» виставки такого рівня не проводились. Але сама локація – чудова. Потрібно, щоб люди звикли сюди приходити. І над цим варто працювати, популяризувати сам фестиваль.

Головне, що фестиваль відбувся. Про видавців багато говорили і в ЗМІ, і в соціальних мережах. Про фестиваль маємо дуже багато відгуків, і вони хороші.

Щоб зменшити розрив між видавцем, автором книги та читачем потрібно проводити такі заходи як BOOK ART FEST, Книжковий арсенал, Форум видавців.

Про популяризацію читання, послуги для читачів розповідали і стенди бібліотек-учасниць KYIV BOOK ART FEST, зокрема і Державної бібліотеки України для юнацтва. Роздумами про співпрацю видавництв і авторів з бібліотеками поділився її директор Георгій Саприкін:

– Бібліотекарів, авторів і видавців об’єднує прагнення впливу творів на свідомість не лише читачів, а й на все суспільство. Тільки разом ми зможемо зруйнувати розруху в головах людей. Інтелектуальні, моральні, побутові позитивні зрушення поступово витісняють все, що заважає загальнокультурним людським цінностям стати орієнтиром у побудові майбутнього. У цій ситуації виграє автор, видавництво та бібліотеки.

Разом треба виступити єдиною силою за вплив на владу та суспільство: роз’яснювати, що лише культурні, розумні і здорові громадяни зможуть будувати сильну і незалежну країну.

Державна бібліотека Україна для юнацтва долучилася до акції KYIV BOOK ART FEST-2021 зі збору літератури для воїнів АТО та прифронтових шкільних бібліотек, і передала подаровану читачами літературу.

 Тетяна Тарасюк